Wiadomości

Pieszczek może zapłacić grzywnę 200 tys. zł

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek daleki jest od porozumienia z Wybrzeżem odnośnie aneksu finansowego na nowy sezon. Działacze postanowili uświadomić mu, że ciąży na nim złamanie zapisów ubiegłorocznej umowy.
Krystian Pieszczek daleki jest od porozumienia z Wybrzeżem odnośnie aneksu finansowego na nowy sezon. Działacze postanowili uświadomić mu, że ciąży na nim złamanie zapisów ubiegłorocznej umowy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk może ukarać Krystiana Pieszczka grzywną w wysokości 200 tysięcy złotych! Tak wynika z zapisów w kontrakcie żużlowca, który złożył do trybunału PZM wniosek o unieważnienie umowy. Klub wysłał pismo do przedstawicieli zawodnika, w którym przypomina, że kara może zostać nałożona na niego ze względu na złamanie zapisu dotyczącego reklam indywidualnych sponsorów na stroju.Napięta sytuacja na linii Krystian Pieszczek - Wybrzeże trwa w najlepsze. Zawodnik, który stara się o rozwiązanie ważnego jeszcze przez rok kontraktu z macierzystym klubem, wciąż czeka na wypłatę zaległych 153 tys. zł. Nie wierzy także w wypłacalność gdańskiego klubu w nadchodzącym sezonie, w związku z czym wciąż nie podpisał aneksu finansowego na 2014 rok. W dodatku z obu obozów wypływają sprzeczne informacje na temat przebiegu negocjacji.

PIESZCZEK I WYBRZEŻE WALCZĄ NA OŚWIADCZENIA. TADEUSZ ZDUNEK GOTOWY ZABEZPIECZYĆ CZĘŚĆ JEGO KONTRAKTU

Trybunał PZM decyzję w sprawie wniosku Pieszczka może ogłosić w dowolnym momencie. Tymczasem Wybrzeże najprawdopodobniej traci cierpliwość co do swojego wychowanka i nie wyklucza sięgnięcia po zdecydowane środki. Jak się okazuje, kontrakt na podstawie, którego Krystian ścigał się dla gdańszczan w minionym sezonie, zawiera zapisy, które mogą... anulować zadłużenie wobec niego. Co więcej, w razie gdyby klub z nich skorzystał, to zawodnik będzie musiał wpłacić do klubowej kasy 50 tys. zł.

- Klub zagroził zawodnikowi karą 200 tys. zł. Ma to związek z jazdą z reklamą indywidualnego sponsora, na którą nie została wyrażona zgoda. Oczywiście przypomniano sobie o tym dopiero po sezonie, a nie w jego trakcie. Prawdopodobnie ma to na celu skłonić go do podpisania nowego aneksu - mówi nam anonimowo osoba związana z gdańskim środowiskiem żużlowym.

Jak udało nam się ustalić, chodzi o towarzystwo inwestycyjne Investing S.A. Firma, która jeszcze w 2012 roku była jednym ze sponsorów Wybrzeża, w minionym sezonie wspierała finansowo Pieszczka, który jej reklamę miał umieszczoną na stroju. Jak się okazuje, nie było na to wymaganego w kontrakcie zezwolenia ze strony klubu. Tym bardziej, że firma ta to bezpośredni konkurent jednego z jego sponsorów.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA REKLAMACH NA "SKÓRZE" ŻUŻLOWCA"?

Wygląda jednak na to, że Wybrzeże przez cały sezon przymykało oko na to wykroczenie. Przynajmniej do czasu. O zapisie w kontrakcie postanowiło przypomnieć dopiero teraz, gdy negocjacje z zawodnikiem utknęły w martwym punkcie.

- Mogę jedynie potwierdzić, że wysłaliśmy pismo, w którym przypominamy, że klub ma możliwość ukarania zawodnika. Żadna kara nie została jednak na niego nałożona. Obecnie czekamy na orzeczenie trybunału PZM w sprawie wniosku Krystiana o rozwiązanie kontraktu - odpowiada menedżer Wybrzeża Andrzej Terlecki.

Sam zawodnik przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. Jego team odmówił komentarza w sprawie pisma przedstawionego przez gdański klub.

Opinie (172) 9 zablokowanych

 • i jak tu żyć Panie prezesie??

  w czasie trwania wszystko było pięknie, czasem zdarzały się tyci konflikty, ale po sezonie nagle wszystkie brudy wychodzą, p. Terlecki - taką drogą to my nigdzie nie zajedziemy, tak naprawdę zaczyna się kontynuacja tego co było za czasów p.Majewskiego!

  • 64 6

 • Mówiłem że syf po czerwonych okularch bedzie nam się długo czkawką odbijał?

  Trzeba było go pogonic juz 3-4 lata temu, Krystek niech sie pokory nauczy, to przydatna cecha. Ogólnie żuzel upada i robi sie syf nie sport. Przykład płaczek toruńskich ktore oddały finał walkowerem i jeszcze za to medale dostali... żenada...

  • 21 12

 • niespodzianka

  klub sobie nie radzi, p.terlecki jeździ na motorze? nie ,więc niech się dogada z kristianem bo to może być i będzie ogromna strata dla gdańskiego zużla jak odejdzie. co do kary post factum to aplikant adwokacki z tym sobie poradzi. Ponownie słaby zarząd klubu , zarząd ktorego nie lubią sonsorzy. Może abdykacja?

  • 39 8

 • Motocyk

  Wygląda na to, że muszę sam na ten motor wsiadać.

  • 20 3

 • Żenady ze strony zarządu ciąg dalszy. Brak słów...

  • 47 5

 • Młody niepokorny - to najlepiej go zdeptać...... Czy to jeszcze jest sport.
  Nikt z nas za darmo nie pracuje, a od Krychy tego wymagają.... TRAGEDIA!!!!!!

  • 40 6

 • Kaszandor to ty??

  • 4 3

 • Ja nadal twierdzę że nie pojadą na żaden obóz

  Nie będzie żadnych sparingów a karnetów jeszcze nie ma bo jest budowa lini tramwajowej na morene

  • 35 3

 • Dogadają się pewnie ale niesmak pozostanie i po sezonie adijos

  • 26 2

 • Zamiast spłacić wychowanka to go..... straszą?

  • 52 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Grzegorz Wrzask 14 37 85.7%
2. Witold Krużyński 11 35 90.9%
3. Radosław Dymkowski 14 33 78.6%
4. Wojciech Koczyński 14 33 78.6%
5. Wojteks23 Wojteks23 11 33 90.9%

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń
2 Start Gniezno
3 Orzeł Łódź
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Unia Tarnów
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
8 Lokomotiv Daugavpils
 • awans do ekstraligi: eWinner Apator Toruń
 • spadek do II ligi: Lokomotiv Daugavpils
 • awans do I ligi: Wilki Krosno
 • Sezon zakończono po rundzie zasadniczej liczącej 14 kolejek. Zrezygnowano z play-off ze względu na pandemię koronawirusa i ograniczenia w maksymalnej pojemności trybun.

Terminarz

04.10 (nd) godz.16:00 Unia Tarnów 37:53 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
27.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:39 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
17.09 (czw) godz.19:00 Start Gniezno 57:33 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
12.09 (sob) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:38 Abramczyk Polonia Bydgoszcz LIVE!
06.09 (nd) godz.14:00 Orzeł Łódź 52:38 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »