Wiadomości

Pieszczek może zapłacić grzywnę 200 tys. zł

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek daleki jest od porozumienia z Wybrzeżem odnośnie aneksu finansowego na nowy sezon. Działacze postanowili uświadomić mu, że ciąży na nim złamanie zapisów ubiegłorocznej umowy.
Krystian Pieszczek daleki jest od porozumienia z Wybrzeżem odnośnie aneksu finansowego na nowy sezon. Działacze postanowili uświadomić mu, że ciąży na nim złamanie zapisów ubiegłorocznej umowy. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Wybrzeże Gdańsk może ukarać Krystiana Pieszczka grzywną w wysokości 200 tysięcy złotych! Tak wynika z zapisów w kontrakcie żużlowca, który złożył do trybunału PZM wniosek o unieważnienie umowy. Klub wysłał pismo do przedstawicieli zawodnika, w którym przypomina, że kara może zostać nałożona na niego ze względu na złamanie zapisu dotyczącego reklam indywidualnych sponsorów na stroju.Napięta sytuacja na linii Krystian Pieszczek - Wybrzeże trwa w najlepsze. Zawodnik, który stara się o rozwiązanie ważnego jeszcze przez rok kontraktu z macierzystym klubem, wciąż czeka na wypłatę zaległych 153 tys. zł. Nie wierzy także w wypłacalność gdańskiego klubu w nadchodzącym sezonie, w związku z czym wciąż nie podpisał aneksu finansowego na 2014 rok. W dodatku z obu obozów wypływają sprzeczne informacje na temat przebiegu negocjacji.

PIESZCZEK I WYBRZEŻE WALCZĄ NA OŚWIADCZENIA. TADEUSZ ZDUNEK GOTOWY ZABEZPIECZYĆ CZĘŚĆ JEGO KONTRAKTU

Trybunał PZM decyzję w sprawie wniosku Pieszczka może ogłosić w dowolnym momencie. Tymczasem Wybrzeże najprawdopodobniej traci cierpliwość co do swojego wychowanka i nie wyklucza sięgnięcia po zdecydowane środki. Jak się okazuje, kontrakt na podstawie, którego Krystian ścigał się dla gdańszczan w minionym sezonie, zawiera zapisy, które mogą... anulować zadłużenie wobec niego. Co więcej, w razie gdyby klub z nich skorzystał, to zawodnik będzie musiał wpłacić do klubowej kasy 50 tys. zł.

- Klub zagroził zawodnikowi karą 200 tys. zł. Ma to związek z jazdą z reklamą indywidualnego sponsora, na którą nie została wyrażona zgoda. Oczywiście przypomniano sobie o tym dopiero po sezonie, a nie w jego trakcie. Prawdopodobnie ma to na celu skłonić go do podpisania nowego aneksu - mówi nam anonimowo osoba związana z gdańskim środowiskiem żużlowym.

Jak udało nam się ustalić, chodzi o towarzystwo inwestycyjne Investing S.A. Firma, która jeszcze w 2012 roku była jednym ze sponsorów Wybrzeża, w minionym sezonie wspierała finansowo Pieszczka, który jej reklamę miał umieszczoną na stroju. Jak się okazuje, nie było na to wymaganego w kontrakcie zezwolenia ze strony klubu. Tym bardziej, że firma ta to bezpośredni konkurent jednego z jego sponsorów.

ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA REKLAMACH NA "SKÓRZE" ŻUŻLOWCA"?

Wygląda jednak na to, że Wybrzeże przez cały sezon przymykało oko na to wykroczenie. Przynajmniej do czasu. O zapisie w kontrakcie postanowiło przypomnieć dopiero teraz, gdy negocjacje z zawodnikiem utknęły w martwym punkcie.

- Mogę jedynie potwierdzić, że wysłaliśmy pismo, w którym przypominamy, że klub ma możliwość ukarania zawodnika. Żadna kara nie została jednak na niego nałożona. Obecnie czekamy na orzeczenie trybunału PZM w sprawie wniosku Krystiana o rozwiązanie kontraktu - odpowiada menedżer Wybrzeża Andrzej Terlecki.

Sam zawodnik przebywa obecnie na zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. Jego team odmówił komentarza w sprawie pisma przedstawionego przez gdański klub.

Opinie (172) 9 zablokowanych

 • i jak tu żyć Panie prezesie??

  w czasie trwania wszystko było pięknie, czasem zdarzały się tyci konflikty, ale po sezonie nagle wszystkie brudy wychodzą, p. Terlecki - taką drogą to my nigdzie nie zajedziemy, tak naprawdę zaczyna się kontynuacja tego co było za czasów p.Majewskiego!

  • 64 6

 • Mówiłem że syf po czerwonych okularch bedzie nam się długo czkawką odbijał?

  Trzeba było go pogonic juz 3-4 lata temu, Krystek niech sie pokory nauczy, to przydatna cecha. Ogólnie żuzel upada i robi sie syf nie sport. Przykład płaczek toruńskich ktore oddały finał walkowerem i jeszcze za to medale dostali... żenada...

  • 21 12

 • niespodzianka

  klub sobie nie radzi, p.terlecki jeździ na motorze? nie ,więc niech się dogada z kristianem bo to może być i będzie ogromna strata dla gdańskiego zużla jak odejdzie. co do kary post factum to aplikant adwokacki z tym sobie poradzi. Ponownie słaby zarząd klubu , zarząd ktorego nie lubią sonsorzy. Może abdykacja?

  • 39 8

 • Motocyk

  Wygląda na to, że muszę sam na ten motor wsiadać.

  • 20 3

 • Żenady ze strony zarządu ciąg dalszy. Brak słów...

  • 47 5

 • Młody niepokorny - to najlepiej go zdeptać...... Czy to jeszcze jest sport.
  Nikt z nas za darmo nie pracuje, a od Krychy tego wymagają.... TRAGEDIA!!!!!!

  • 40 6

 • Kaszandor to ty??

  • 4 3

 • Ja nadal twierdzę że nie pojadą na żaden obóz

  Nie będzie żadnych sparingów a karnetów jeszcze nie ma bo jest budowa lini tramwajowej na morene

  • 35 3

 • Dogadają się pewnie ale niesmak pozostanie i po sezonie adijos

  • 26 2

 • Zamiast spłacić wychowanka to go..... straszą?

  • 52 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 14.06.2021 godz. 20:30 LIVE!

Celfast Wilki Krosno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

89%

171 typowań

x

1%

2 typowania

2

10%

20 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 8 13 50%
2. WIESŁAW KWIDZIŃSKI 8 12 50%
3. Tomasz Chrostowski 8 12 50%
4. Sławek Surkont 8 11 50%
5. Marta B 8 10 50%

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Cellfast Wilki Krosno 8 7 0 1 385:331 16
2 ROW Rybnik 8 5 1 2 391:346 13
3 Arged Malesa Ostrów 7 7 1 2 358:272 11
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 8 3 2 3 365:353 9
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 3 0 4 311:316 6
6 Orzeł Łódź 6 3 0 3 266:270 6
7 Aforti Start Gniezno 7 3 0 4 290:337 6
8 Unia Tarnów 9 0 0 9 324:483 0

W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.

Wyniki 9 kolejki:

 • Cellfast Wilki Krosno - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK (poniedziałek, godz. 20:30)
 • ROW Rybnik - Unia Tarnów 55:35
 • niedziela
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Aforti Start Gniezno
 • Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów

Terminarz

14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Cellfast Wilki Krosno
03.07 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Najczęściej czytane