Szczypiorniści Wybrzeża odpadli z play-off

26 kwietnia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Nękane kontuzjami Wybrzeże znakomicie zaczęło mecz w Puławach. Niestety, Pawłowi Niewrzawie (z prawej) i jego kolegom nie starczyło sił, aby awansować do półfinały. Nękane kontuzjami Wybrzeże znakomicie zaczęło mecz w Puławach. Niestety, Pawłowi Niewrzawie (z prawej) i jego kolegom nie starczyło sił, aby awansować do półfinały.

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali po raz drugi z Azotami Puławy, tym razem na wyjeździe 21:28 (12:13). Podopieczni Damiana Wleklaka grę w play-off zakończyli na ćwierćfinałach, gdyż w pierwszym spotkaniu ulegli 24:27. Od 10 maja czeka ich rywalizacja o Puchar Superligi i co najwyżej 5. miejsce w ligowej stawce, co jak na beniaminka i tak jest sukces. W środę goście postraszyli rywali tylko na początku, gdy otworzyli mecz prowadzeniem 5:1.

AZOTY: Bogdanow, Koszowy - Przybylski 3, Jurecki 2, Prce 5, Kowalczyk 2, Kuchczyński 4, Kubisztal, Sobol 1, Petrowski 1, Łyżwa 3, Masłowski, Krajewski 6, Orzechowski 1, Śliwiński

WYBRZEŻE: Chmielinski, Pieńczewski - Abram 2, Kondratiuk 2, Kornecki, Niewrzawa 5, Oliveira 2, Podobas 4, Prymlewicz 2, Wróbel 1, Skwierawski 1, Sulej 2

HUBERT KORNECKI PRZED MECZEM: NIE POŁOŻYMY SIĘ W PUŁAWACH

Aby awansować do półfinału Superligi, gdańscy szczypiorniści musieli odrobić stratę 3 bramek z pierwszego pojedynku w Gdańsku (24:27), a jednocześnie zapisać na swoim koncie więcej niż 27 trafień.

Choć do Puław pojechali osłabieni brakiem Łukasza Rogulskiego, który nabawił się kontuzji w pierwszej odsłonie ćwierćfinału, szybko odrobili stratę. Po 7 minutach gdy podopieczni Damiana WleklakaMarcina Lijewskiego prowadzili już 5:1, co było głównie efektem znakomitej gry na skrzydłach.

Azotom wystarczył jednak niespełna kwadrans aby doprowadzić do remisu 9:9 po bramce Nikoli Prce. Gdańszczanie na chwilę odzyskali prowadzenie, ale do przerwy minimalnie górą byli miejscowi.

Po zmianie stron Wybrzeże miało problemy z wykończeniem akcji, a Paweł Niewrzawa zmarnował rzut karny. W 10 minut Azoty zbudowały serię 5:0 i nie oddały kontroli nad wynikiem meczu. W 54. minucie po trafieniu Patryka Kuchczyńskiego z rzutu karnego Azoty prowadziły już 25:16, co oznacza, że gdańszczanie po przerwie mieli na koncie w tym czasie zaledwie 4 trafienia.

TAK RELACJONOWALIŚMY PIERWSZY MECZ TYCH DRUŻYN, W KTÓRYM GRA WYBRZEŻA ZAŁAMAŁA SIĘ W OSTATNICH 10 MINUTACH

Swoją skuteczność poprawili w końcówce, ale było już za późno na jakiekolwiek ratowanie wyniku. Tym samym gdański beniaminek zakończył play-off na ćwierćfinale, co mimo większych apetytów w ostatnim czasie, i tak można uznać za bardzo dobry wynik. 10 maja gdańszczanie dołączą do rywalizacji do pozostałych zespołów, które wypadły z play-off i zagrają o Puchar Superligi.

- Jest nam przykro, bo początek meczu był fajny. Na drugą połowę większość z nas nie powinna jednak w ogóle wychodzić, bo mamy problemy z kontuzjami. Sam mam takie bóle, że ledwo stoję na nogach, ale zagrałem z szacunku dla kolegów. Mamy dwa tygodnie, aby się pozbierać i gramy dalej - powiedział Paweł Niewrzawa przed kamerami Canal+.

• nie mogę (1)

Cztery minuty i co najmniej 3 przechwyty po błędach Pawła.
    Przepraszam może się czepiam ale zawodnik na tym poziomie ma być filarem a nie ciężarem.Kasę bierze pewnie największą a poziom mniejszy od zmienników

• 12 2

• co za pieprzenie o szacunku,powiedz szczerze że mecz nie wyszedł a nie zwalaj winy na kontuzje

• 4 0

• Rogul szkoda ... ale powodzenia w nowym klubie!

• 4 0

• Dziękuję za walkę do końca

Pierwsza połowa świetna, druga widać sił zabrakło. Kontuzje jednak zrobiły swoje eliminujac tylu zawodników z gry..szkoda.

• 4 2

• Kontuzje :-( (1)

Jak słucham w tv wleklaka że ma kontuzje to w zespole to włos się...