Wiadomości

stat

Wybrzeże poczeka na decyzję GKSŻ. Najpierw mecz z liderem w Lublinie

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zanim gdańscy żużlowcy poznają decyzję w sprawie odwołanego meczu w Łodzi, czeka ich przeprawa w Lublinie z liderem rozgrywek. Porażka sprawi, że nawet ewentualny walkower za mecz z Orłem najprawdopodobniej i tak nie wystarczy aby awansować do play-off.
Zanim gdańscy żużlowcy poznają decyzję w sprawie odwołanego meczu w Łodzi, czeka ich przeprawa w Lublinie z liderem rozgrywek. Porażka sprawi, że nawet ewentualny walkower za mecz z Orłem najprawdopodobniej i tak nie wystarczy aby awansować do play-off. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Decyzja odnośnie ewentualnego postępowania dyscyplinarnego w sprawie odwołanego meczu Orła Łódź i Zdunek Wybrzeża Gdańsk zapadnie najwcześniej 14 sierpnia. Nawet gdyby Główna Komisja Sportu Żużlowego ogłosiła walkowera na korzyść gdańszczan, trzeba będzie na to poczekać. Natomiast już w niedzielę nasi żużlowcy pojadą do Lublina na mecz z liderem I ligi Speed Car Motorem. Jeśli tam przegrają, wynik meczu w Łodzi może być dla nich praktycznie bez znaczenia.Tak jak informowaliśmy, po odwołaniu po raz drugi meczu w Łodzi, Wybrzeże wysłało do Głównej Komisji Sportu Żużlowego pismo o wyjaśnienie sytuacji. Gdańszczanie zarzucali Orłowi złe przygotowanie toru. który miał zostać zbronowany przed opadami. Dlatego też w dniu meczu, mimo upałów i prac torowych, nie udało się przygotować nawierzchni do startu.

WYBRZEŻE DOMAGA SIĘ WYJAŚNIEŃ PO MECZU W ŁODZI. BĘDZIE WALKOWER?

Obecnie możliwe są dwa scenariusze. Wyznaczenie ponownego terminu meczu przez GKSŻ (najprawdopodobniej na 25 sierpnia) lub przyznanie walkowera na korzyść Wybrzeża.

- Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Czekamy na weryfikację meczu oraz wyjaśnienia sędziego zawodów i komisarza toru. Ponadto skierowaliśmy kilka pytań do klubu z Łodzi. Dopiero po zapoznaniu się z materiałami, podejmiemy decyzję czy zostanie wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Decyzja o tym na pewno nie zapadnie jednak przed 14 sierpnia - mówi nam członek GKSŻ Zbigniew Fiałkowski.
Awizowane składy niedzielny mecz w Lublinie
WYBRZEŻE: 1. Mikkel Bech, 2. Michał Szczepaniak, 3. Oskar Fajfer, 4. Anders Thomsen, 5. Mikkel Michelsen, 6. Dominik Kossakowski, 7. zawodnik młodzieżowy

MOTOR: 9. Dawid Lampart, 10. Paweł Miesiąc, 11. Sam Masters, 12. Robert Lambert, 13. Andreas Jonsson, 14. Oskar Bober, 15. zawodnik młodzieżowy


To oznacza, że dalszy los meczu w Łodzi poznamy już po tym, gdy Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z liderem rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej, Speed Car Motorem Lublin. Podopieczni Mirosława Berlińskiego pojadą tam w niedzielę o godz. 14:30. Szkoleniowiec wystawił na to spotkanie identyczny skład, który przewidywał na mecz w Łodzi.

Spotkanie z "koziołkami" będzie niezwykle ważne. Aby zwyciężyć tam z punktem bonusowym, gdańszczanie muszą wygrać przynajmniej różnicą 5 punktów. Porażka w praktyce oznaczać będzie koniec marzeń o play-off i sprawi, że mecz w Łodzi będzie dla czerwono-biało-niebieskich niemal bez znaczenia.

Typowanie wyników

mecz ligowy
12.08.2018 godz.14:30
wartość: 3 punkty
Speed Car Motor Lublin
42:48
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

1

80%

289 typowań

x

1%

1 typowanie

2

19%

70 typowań

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (60)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Filippo Xyz 14 26 78.6%
2. Paweł Drzxewiecki 13 25 84.6%
3. Bartosz Borkowski 14 24 71.4%
4. Grzegorz Ja 14 24 71.4%
5. Radosław Kalkowski 14 24 71.4%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin
2 ROW Rybnik
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Lokomotiv Daugavpils
5 Orzeł Łódź
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 Euro Finannce Polonia Piła
8 Arge Speedway Wanda Kraków

Terminarz

29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
19.08 (nd) godz.17:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła LIVE!
12.08 (nd) godz.14:30 Speed Car Motor Lublin 42:48 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
01.07 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 ROW Rybnik LIVE!

Najczęściej czytane