Arka odpadła z Pucharu Polski

Rafał Sumowski
13 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Zobacz jak Arka odpadła w Wejherowie z Pucharu Polski.

Piłkarze Arki przegrali na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 0:1 (0:1) i już w pierwszej rundzie odpadli z Pucharu Polski. Gola na wagę awansu dla III-ligowca zdobył... wychowanek żółto-niebieskich Michał Fierka. Gdynianom nie pomogło nawet liczne wsparcie kibiców, z których część zdecydowała się przyjechać na mecz na rowerach.

Ferra - Kowalski, Kostuch, Skwiercz, Osłowski - Wicki, Wicon, Kołc, Gicewcz - Rzepa, Fierka
Sędziowie: Aluszyk (Szczecin)
Widzów: 2000
Miszczuk - Sulewski, Fialho, Marcjanik, Warcholak - Nalepa, Lech - Brzuzy, Calderon, Wojowski - Abbott
  • 58' Fierka Zmiany Ilanz
  • 77' Wicki Zmiany Kenner
Zmiany Zmiany
  • 41' Brzuzy Zmiany Ława
  • 41' Calderon Zmiany Jagiełło
  • 80' Sulewski Zmiany Koziara
  • 23' Fierka
Bramki Bramki
  • 53' Rzepa
  • 90+1 Gicewicz
Kartki Kartki
  • 81' Wojowski

POMECZOWY DWUGŁOS TRENERÓW
Dariusz Dźwigała Dariusz Dźwigała
DARIUSZ DŹWIGAŁA (ARKA): Gratuluję gospodarzom zasłużonego zwycięstwa. My dzisiaj nie mieliśmy pomysłu na dobrze zorganizowany zespół i to mnie przeraża, że nie ma tej jakości, nad którą pracujemy. Zupełnie jej nie widać.

Nie powiedziałbym, że z meczu na mecz gramy słabiej. Na nas rzutuje na pewno wynik, który na dzisiejszy dzień jest słaby. Daliśmy odpocząć dziś doświadczonym piłkarzom i na pewno zagraliśmy poniżej naszych oczekiwań.

Tomasz Kotwica Tomasz Kotwica
TOMASZ KOTWICA (GRYF): Z przebiegu całego spotkania zasłużyliśmy na zwycięstwo. Mieliśmy swoje sytuacje, aby podwyższyć wynik. Graliśmy z zespołem, który był faworytem, ale mówiłem chłopakom, że Arka i trener Dźwigała potrzebują jeszcze trochę czasu. Nie da się w miesiąc zbudować drużyny. Jestem pewien, że będą grać coraz lepiej i z całego serca im tego życzę.

My mamy zespół ograny w pucharach, który gra ze sobą ładnych kilka lat. Dochodzą tylko pojedynczy zawodnicy, którzy wzmacniają drużynę i zwyczajnie jest nam łatwiej.

W osiemnastce Arki na dzisiejsze spotkanie zabrakło kilku podstawowych zawodników, którzy przygotowują się do sobotniego meczu wyjazdowego z GKS Tychy. Trener Dariusz Dźwigała pominął w kadrze graczy jak: Krzysztof Sobieraj, Antoni Łukasiewicz, Łukasz Skowron i Łukasz Kowalski. Szansę debiutu otrzymać mogą natomiast Przemysław Szur i Alan Fialho, a po raz pierwszy od kwietnia ubiegłego roku w pierwszej drużynie może zagrać Glauber.

W oficjalnym meczu dla Arki zadebiutuje Alan Fialho (ARKA). Stoper znalazł się w wyjściowej jedenastce żółto-niebieskich.
Przypomnijmy, że w Arce występuje eksgryfita Marcin Warcholak (ARKA). Z kolei na wiosnę w Wejherowie występował Paweł Brzuzy (ARKA), który wrócił po sezonie do Gdyni. W wyjściowej jedenastce Gryfa znalazł się natomiast Michał Fierka (GRYF), który dotychczas głównie w juniorach starszych Arki, będąc ich najlepszym strzelcem w minionym sezonie.
Kameralny stadion jest dziś wypełniony po brzegi. Kibice Arki w dużej liczbie przyjechali na mecz m.in. na rowerach.
Kibice gorąco powitali Grzegorza Nicińskiego, który obecnie współpracuje z trenerem Arki Dariuszem Dźwigałą, a wcześniej samodzielnie prowadził zespół z Wejherowa. Szkoleniowcowi odśpiewano "sto lat" i wręczono ogromny kosz kwiatów.
Głośne Arka Gdynia i Gryf Wejherowo na przemian z trybun.
Gryf zagra na żółto-czarno, Arka na biało.
"Areczko wygraj to dla nas" - śpiewają kibice z Gdyni
Z kapitańską opaską w Arce wybiegł dziś na boisko Paweł Wojowski (ARKA).
1'
Początek meczu Od środka rozpoczął Gryf.
1'
Już w pierwszej akcji interweniować musiał Miszczuk (ARKA), który wyszedł do daleko wypuszczonej piłki.
3'
Rzut rożny dla gospodarzy i zamieszanie w polu karnym Arki. Piłkę wybił Lech (ARKA), który zażegnał niebezpieczeństwo.
4'
Pierwszy atak Arki rozbity przed polem karnym po wybiciu głową jednego z obrońców Gryfa
5'
Abbott (ARKA) traci piłkę, ale kontra gospodarzy skończyła się autem dla gdynian
7'
Dobry odbiór Nalepy (ARKA), ale Abbott (ARKA) nie zdołał opanować piłki po podaniu w pole karne
9'
Groźna kontra Gryfa, ale w porę z bramki wyszedł Miszczuk (ARKA), który wybił piłkę na aut tuż przed nogami napastnika gospodarzy!
10'
Kulturalny doping z obu stron, które nieustannie wspierają swoje zespoły
11'
Dobra wymiana podań pomiędzy atakującymi gdynianami, ale piłkę stracił niedokładnie zagrywający na lewą stronę do Wojowskiego (ARKA) Calderon (ARKA).
13'
Wysoki pressing ze strony wejherowian
14'
Wrzutka Warcholaka (ARKA) z lewej strony, ale do dośrodkowania nie zdołał dojść Brzuzy (ARKA)
15'
Nalepa (ARKA) dograł z rzutu wolnego niemal wprost na głowę Abbotta (ARKA). Napastnik minimalnie minął się z piłką przy dalszym słupku! Znakomita okazja na bramkę
17'
Fialho (ARKA) niedokładnym podaniem posyła piłkę na aut
18'
Lech (ARKA) wypuścił piłkę na prawe skrzydło do Sulewskiego (ARKA), a ten dośrodkował do Calderona (ARKA) w pole karne. Hiszpan nie zdołał jednak oddać strzału, gdyż zablokował go obrońca
20'
Niedokładne podanie na lewą stronę od Lecha (ARKA) do Wojowskiego (ARKA). Aut dla wejherowian, ale Arka błyskawicznie odzyskuje piłkę.
21'
Gdynianie sprawnie budują tak pozycyjny i mają dużą przewagę w posiadaniu piłki
23'
[1:0] GRYF STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Fierka.

Wejherowianie zaatakowali prawą stroną, ale fatalnie dośrodkowywał Rzepa. Do bezpańskiej piłki dopadł jednak Fierka i uderzył celnie z ponad 25 metrów. 19-latek nie dał szans Miszczukowi
26'
Kolejny groźny atak Gryfa, ale piłka poleciała obok słupka
30'
Znów blisko gola Fierka (GRYF), który zamykał akcję przy słupku, ale nie zdołał wpakować piłki do siatki obok Miszczuka (ARKA). Duże problemy gdynian!
33'
Arka powoli podnosi się po ciosie zafundowanym przez własnego wychowanka. Gdynianie znów atakują, wywalczyli teraz rzut rożny
35'
Przed polem karnym Gryfa faulowany Lech (ARKA). Rzut wolny dla gdynian
36'
Calderon (ARKA) trafia piłką prosto w mur, a Nalepa (ARKA) "poprawił" wysoko ponad nim
38'
Duża niefrasobliwość obrony gdynian, którzy pozwolili Rzepie (GRYF) na wejście w pole karne. W ostatniej chwili piłkę po jego strzale wybił Marcjanik (ARKA)!
39'
Na bramkę Miszczuka (ARKA) strzelał Skwiercz (GRYF), ale niecelnie
40'
Rzepa (GRYF) robi prawą stroną niemal wszystko co chce. Zatrzymało go dopiero trzech zawodników Arki
40'
Dariusz Dźwigała najwyraźniej nie może patrzeć na nieporadność swojego zespołu. Przy linii bocznej już do wejścia szykują się Ława i Jagiełło.
41'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Brzuzy, w jego miejsce wchodzi Ława.
41'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Calderon, w jego miejsce wchodzi Jagiełło.
43'
Dośrodkowanie po rzucie wolnym wejherowian mija bramkę Arki. Wcześniej piłkę dotknął jeden z gdynian. Rzut rożny dla Gryfa
44'
Krótko rozegrany korner i strata piłki przez gospodarzy
45'
Wojowski (ARKA) zagrywa w pole karne, ale zbyt nerwowo i niedokładnie, by piłka trafiła Abbotta (ARKA)
45'
Sędzia doliczył minutę gry do pierwszej połowy
45+1
Koniec pierwszej połowy. Gryf Wejherowo prowadzi z Arką 1:0 po golu wychowanka żółto-niebieskich Michała Fierki (GRYF) .
Gdynianie przez pierwsze 45 minut prowadzili składniejsze akcje, ale to "szarpane" ataki Gryfa były groźniejsze i siały spory popłoch w defensywie Arki. Trener Dźwigała na zmiany zdecydował się jednak w drugiej linii, gdyż wejherowianie zbyt łatwo przedzierali się przez środkową strefę boiska. Żółto-niebiescy muszą zagrać znacznie uważniej w drugiej połowie, jeśli chcą wywalczyć awans do kolejnej rundy.
Zawodnicy obydwu drużyn wychodzą już na boisko. Za chwilę rozpocznie się druga część spotkania.
46'
Od środka rozpoczęli goście.
46'
W pierwszej akcji gdynianie wywalczyli rzut wolny na ok. 30 metrze.
47'
Warcholak (ARKA) posłał piłkę prosto w nogi jednego z obrońców
48'
Nalepa (ARKA) uderza zza pola karnego ponad bramką
49'
Osłowski (GRYF) minął Ławę (ARKA) i uderzył na bramkę gdynian, ale niecelnie
49'
Fialho (ARKA) powstrzymał Fierkę (GRYF), ale gospodarze wywalczyli rzut rożny
50'
Osłowski (GRYF) dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, ale żaden z zawodników nie sięgnął piłki
51'
Gicewicz minął Sulewskiego (ARKA) i wychodził sam na sam z Miszczukiem (ARKA), ale sędzia odgwizdał spalonego
52'
Coraz większa przewaga Gryfa. Wszyscy zawodnicy Arcy są na własnej połowie
53'
Żółtą kartką został ukarany Rzepa (GRYF).
54'
Jagiełło (ARKA) dośrodkował z prawej strony na głowę Lecha (ARKA), ale piłka poszybowała ponad bramką
56'
Prostopadła piłka w pole karne do Wojowskiego (ARKA), ale gdynianin nie zdołał minąć obrońcy gospodarzy i nie doszedł do futbolówki
58'
GRYF przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Fierka, w jego miejsce wchodzi Ilanz. Gromkie brawa dla strzelca bramki
60'
Rzut rożny dla Arki
61'
Piłkę po dośrodkowaniu Lecha (ARKA) zbił Ferra (GRYF)
61'
Faulowany Wojowski (ARKA)
64'
Skwiercz (GRYF) pokonał Miszczuka (ARKA) uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia uznał, że był na spalonym
65'
Ogromny zawód wśród kibiców gospodarzy, którzy już cieszyli się z prowadzenia 2:0
68'
Nalepa (ARKA) zagrał na prawą stronę do Sulewskiego (ARKA), który zabrał się z piłką w pole karne, ale został powstrzymany przez obronę
69'
Niegroźny strzał Wickiego (GRYF) prosto w ręce Miszczuka (ARKA)
70'
Dośrodkowanie Ławy (ARKA) na głowę Abbotta (ARKA), ale ten minął się z piłką. Szkoda, bo to była sytuacja na 1:1
72'
Fatalne podanie Abbota (ARKA) z prawej strony w pole karne. Napastnik chciał odegrać do Lecha (ARKA), ale piłkę przechwycili gospodarze.
72'
Gicewicz przechwycił piłkę od Ławy (ARKA), ale sędzia uznał, że faulował. Gdyby nie to, zawodnik Gryfa miałby otwartą drogę do bramki.
74'
"Walczyć, biegać i się starać! W Arce trzeba zap...!" - śpiewają wyraźnie podirytowani kibice gości
76'
"Walczyć Arka, walczyć" - śpiewają gdyńscy kibice
77'
GRYF przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wicki, w jego miejsce wchodzi Kenner.
78'
Warcholak (ARKA) uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale posłał piłkę niemal pionowa w ziemię
80'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sulewski, w jego miejsce wchodzi Koziara.
81'
Żółtą kartką został ukarany Wojowski (ARKA).
84'
Moment nerwowej gry w środku pola
85'
Zawodnicy Gryfa wpadli w pole karne Arki, strzał zdołał oddać Kenner (GRYF). Będzie rzut rożny
85'
Piłka po kornerze wpadła w boczną siatkę bramki Miszczuka (ARKA). Od bramki wznawiają gdynianie
86'
Niecelny strzał Koziary (ARKA), od bramki wznawia Ferra (GRYF)
86'
Kibice Gryfa oglądają ostatnie minuty na stojąco i wydaje się, że już celebrują awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.
87'
Kontra Jagiełły (ARKA) prawą stroną przerwana przez gracza gospodarzy. Aut dla Arki
88'
Rzut wolny dla gdynian, ale dośrodkowanie Ławy (ARKA) nie zagroziło gospodarzom. Gryf znów przy piłce
90'
Wejherowianie wybijają piłkę na auty. Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do podstawowego czasu gry
90+1
Żółtą kartką został ukarany Gicewicz (GRYF) za faul na Ławie
90+3
Faul zawodnika Arki w polu karnym Gryfa
90+3
KONIEC MECZU. Arka przegrywa w Wejherowie z Gryfem 0:1 (0:1) i odpada z Pucharu Polski już w I rundzie!

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1), d. 1:0
Znicz Pruszków - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1 (1:0)
GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:2 (0:1)
Energetyk ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (2:1)
Sokół Kleczew - Miedź Legnica 1:4 (0:3)
Polonia Bytom - Wisła Płock 1:3 (1:1)
Stal Stalowa Wola - Olimpia Grudziądz 2:0 (0:0)
Radomiak Radom - Dolcan Ząbki 1:1 (0:1), d.0:1
Błękitni Stargard Szczeciński - Chojniczanka Chojnice 1:0 (0:0)
Flota Świnoujście - Wigry Suwałki 2:0 (2:0)
Kolejarz Stróże - Wisła Puławy 0:3 (walkower)
Stal Rzeszów - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Okocimski Brzesko - Stomil Olsztyn 2:1 (0:0)
Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)

Opinie (153) ponad 20 zablokowanych

• Wstyd i żenada tak można określić Arkę Gdynia (15)

Przegrać z zespołem z 3 ligi to wstyd na całą Polskę.