Wydarły im zwycięstwo

26 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Wydawało się, że niemal pewny tytuł, gdy koszykarki Lotosu PKO BP Gdynia wygrywały z rzędu 35 spotkań na krajowych parkietach, zaczyna się gdyniankom wymykać z rąk. W sobotę w Krakowie Wisła Can-Pack triumfowała 65:64 (13:16, 17:18, 23:13, 12:17) i objęła prowadzenie w finale 2-1. Czwarte spotkanie podopieczne Romana Skrzecza rozegrają w niedzielę również na wyjeździe. Początek o godzinie 18.40.

Potral trojmiasto.pl przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego pojedynku. Kliknij poniżej, aby zobaczyć jej treść.

1'
Wisła rozpoczyna w tym samym zestawieniu co w sobotę. Natomiast w gdyńskiej drużynie po raz pierwszy w finale w piątce znalazła się Alana Beard, która zastąpiła Anne Breitreiner
za 2 punkty
1'
[2:0] Dupree trafia z faulem Beard
za 2 punkty
1'
[3:0] celny wolny Dupree
za 2 punkty
2'
[3:2] Holdsclaw rozpoczyna dorobek punktowy Lotosu
za 2 punkty
2'
[3:3] wolne Canty. Tylko jeden celny i remis
za 2 punkty
3'
[5:3] wolne Dupree. Oba celne. Na razie tylko ona punktuje dla Wisły
3'
przechwyt Skerovic, faul na Braxton
za 2 punkty
3'
[6:3] wolne Braxton. Jeden celny
za 2 punkty
4'
[8:3] Dupree zgubiła Leciejewską
za 2 punkty
4'
[8:5] łatwe punkty Leciejewskiej
za 2 punkty
4'
[8:6] wolne Maksimovic. Jeden celny
za 2 punkty
5'
[10:6] przechwyt i kontra Skerovic
5'
czas dla trener Skrzecza
za 2 punkty
6'
[10:7] wolne Maksimovic. Znów tylko jeden celny
za 2 punkty
6'
[10:9] kontra Canty
za 2 punkty
6'
[12:9] piąty faul Lotosu. Wolne Dupree. Oba celne
za 2 punkty
6'
[12:11] Holdsclaw z faulem Braxton
6'
pierwsza zmiana Kobryn za Braxton
za 2 punkty
6'
[12:12] Holdsclaw skutecznie z wolnego i jest remis
7'
błąd trzech sekund Maksimovic
7'
wchodzą Snitsyna i Fernandez
za 2 punkty
8'
[12:14] Holdsclaw daje pierwsze prowadzenie gdyniankom
za 2 punkty
8'
[12:16] po akcji Beard trafia Canty
8'
czas dla Wisły Can-Pack
za 2 punkty
9'
[14:16] Dupree solowa akcja pod koszem. Amerykanka ma już na koncie 11 punktów!
9'
kroki Holdsclaw
9'
przechwyt Beard. Fernandez nogą, aby uniemożliwić kontrę gdyńską
10'
wchodzi do gry Breireiner
10'
Skerovic niecelnie za trzy
10'
Breitreiner niecelnie za trzy
za 2 punkty
10'
[15:16] wolne Wielebnowska. Jeden celny. 7 sekund do końca
10'
dwa niecelne rzuty Lotosu
za 2 punkty
10'
[15:16] KONIEC PIERWSZEJ KWARTY

Gdynianki prowadzą jednym punktem
za 2 punkty
11'
[15:18] Snitsyna trafia na inaugurację drugiej kwarty
za 2 punkty
11'
[15:20] Breitreiner powiększa przewagę
12'
kilka niecelnych rzutów z obu stron. Rzut sędziowski. Piłka dla Wisły
za 2 punkty
13'
[17:20] Dupree
za 2 punkty
13'
[19:20] kontra Fernandez
za 2 punkty
14'
[19:22] Maksimovic z półdystansu
za 2 punkty
15'
[21:22] Braxton z trzecim faulem Maksimovic
za 2 punkty
15'
[23:24] Snitsyna
za 2 punkty
16'
[23:26] Holdsclaw. Dużo zmian z obu stron, niemal eksperymentalne piątki
za 2 punkty
16'
[25:26] wolne De Forge. Oba celne
17'
Wielebnowska nie trafia za trzy
za 3 punkty
17'
[25:29] Beard jako pierwsza w dniu dzisiejszym zza linii 6,25. Wcześniej po trzy pudła z obu stron
za 2 punkty
18'
[25:29] czas Wisła Can Pack
za 2 punkty
18'
[25:29] Breaitreiner pudłuje oba wolne
za 2 punkty
18'
[27:29] Dupree kontra
za 2 punkty
18'
[29:29] remis po akcji Wielebnowska - De Forge. Wcześniej kroki Breitreiner
za 2 punkty
19'
[29:31] Beard trafia mimo faulu Pałki. Niestety, pudłuje wolnego
za 2 punkty
19'
[29:33] kolejny faul Pałki. Wolne Maksimovic. Oba celne
za 2 punkty
20'
[29:35] kontra Beard po własnym przechwycie
20'
czwarty faul Maksimovic!
za 2 punkty
20'
[31:35] Dupree celnie z obu wolnych
za 2 punkty
20'
[31:37] Leciejewska trafia z półdystansu
20'
Na 2,6 sekundy przed przerwą gubią piłkę gospodynie. Czas dla Lotosu dla rozrysowania ostatniej akcji
20'
podanie z autu Canty do Holdsclaw. Przechwyt Pałki
20'
KONIEC DRUGIEJ KWARTY

Na przerwę drużyny zeszły przy sześciopunktowej przewadze Lotosu PKO BP. Jednak najskuteczniejszą zawodniczką jest miejscowa skrzydłowa, Candice Dupree (17 punktów)
za 2 punkty
21'
[31:39] Holdsclaw zebrała po rzucie Beard i celnie dobiła na początek trzeciej kwarty
za 2 punkty
21'
[31:41] Maksimovic
21'
Już po 54 sekundach drugiej połowy trener Wisły prosi o czas!
za 2 punkty
22'
[33:41] Skerovic
za 2 punkty
22'
[33:43] Holdsclaw trafia z faulem czwartym Braxton
za 2 punkty
22'
[33:44] Holdsclaw celnie z wolnego
za 2 punkty
23'
[35:44] Braxton
za 2 punkty
23'
[35:46] kontra trzech Amerykanek zakończona przez Holdsclaw
za 2 punkty
24'
[36:46] Wolne Pałka. Jeden celny
za 2 punkty
25'
[36:48] Canty po asyście Holdsclaw
za 3 punkty
27'
[39:48] Pałka. Pierwszy raz Wisła za trzy
27'
czas dla trenera Skrzecza
za 2 punkty
27'
[41:48] wolne Fernandez. Oba celne
za 2 punkty
28'
[41:50] Snitsyna
za 2 punkty
28'
[43:50] Skerovic
za 2 punkty
28'
[43:52] Beard
za 2 punkty
28'
[45:52] szybkie punkty z obu stron. Tym razem Pałka
28'
Snitsyna niecelnie za trzy
28'
29'
blok Pałki na Snitsynie
29'
Pałka niecelnie za trzy
za 2 punkty
29'
[45:54] Beard
za 2 punkty
29'
[47:54] Fernandez
za 2 punkty
29'
[49:54] wolne Kobryn. Oba celne
za 2 punkty
30'
[49:55] Snitsyna równo z końcową syreną.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY

Siedem punktów przewagi Lotosu PKO PB
za 2 punkty
31'
[49:58] Leciejewska otwiera ostatnią kwartę
za 3 punkty
31'
[52:58] Fernandez "trójka"
za 2 punkty
32'
[54:58] Braxton
za 2 punkty
33'
[56:58] Fernandez kontra i Wisła zbliża się na dwa punkty
33'
za 2 punkty
34'
[56:58] blok Dupree na Canty
za 2 punkty
34'
[58:58] remis po trafieniu Fernandez
za 2 punkty
34'
[58:58] nie trafia Canty, a Holdsclaw fauluje przy próbie zbiórki ofensywnej
za 2 punkty
34'
[58:58] niecelny rzut Fernandez
za 2 punkty
35'
[58:60] Holdsclaw daje znów prowadzenie Lotosowi
za 2 punkty
36'
[60:60] Fernandez spod kosza. Hiszpanka ma już 15 punktów
za 2 punkty
36'
[60:60] kroki Holdsclaw
za 2 punkty
36'
[62:60] Kobryn daje prowadzenie Wiśle!
za 3 punkty
37'
[62:63] Beard zza 6,25!
za 2 punkty
37'
[62:63] błąd 24 sekund Wisły
38'
błąd trzech sekund Holdsclaw
38'
czas dla Wisły
38'
niecelnie Skerovic, obrona strefowa Lotosu
za 2 punkty
38'
[62:65] Holdsclaw
38'
nie trafia za trzy Fernandez
za 2 punkty
38'
[62:67] kontra Beard, asysta Canty
38'
czas Wisła
39'
Skerovic nie trafia za trzy
za 2 punkty
39'
[62:70] Snitsyna i chyba jest już po meczu!
za 2 punkty
39'
[62:72] Holdsclaw i 10 punktów przewagi
za 2 punkty
40'
[63:72] Braxton wolne. Jeden celny
40'
piąty faul Skerovic. Już dziś nie zagra
za 2 punkty
40
[63:74] wolne Snitsyna. Oba celne
za 2 punkty
40'
[63:75] Canty wolne. Jeden celny
za 2 punkty
40'
[63:75] KONIEC MECZU!
Lotos PKO PB wyrównał stan finałowej rywalizacji na 2-2. Kolejny pojedynek w najbliższą środę o godzinie 20.15 w Gdyni.

WISŁA: Skerović 22, Braxton 17, De Forge 10, Fernandez 6, Pałka 3, Dupree 2, Krawiec 2, Kobryn 2, Wielebnowska 1.

LOTOS PKO BP: Canty 25, Holdsclaw 12, Snytsina 12, Maksimović 8, Beard 4, Leciejewska 2, Breitreiner 1, Waligórska 0, Gulak 0.

Ostrzegaliśmy, że dobra gra dwóch Amerykanek to za mało jak na drużynę, która marzy o odzyskaniu tytułu mistrzowskiego. W Krakowie tym bardziej nie udało się wygrać, gdyż słabszy dzień pod względem rzutowym miała Chamique Holdsclaw. Co prawda ten duet próbowała wesprzeć Katia Snytsina, ale zabrakło lepszej gry środkowych. Dość powiedzieć, że Kara Brown-Braxton zebrała aż 17 piłek! Jednak tego dnia najjaśniej świeciła gwiazda Jelena Skerović. Rozgrywająca miejscowych podparła 22 punkty 7 zbiórkami, 3 przechwytami i 2 asystami.

"Biała Gwiazda" dzisiejszy mecz rozpoczęła od prowadzenia 11:4. Jednak inauguracyjna kwarta padła łupek gdynianek, bo w jej końcówce skuteczne były Dominique Canty i Slobodanka Maksimovic. Ta pierwsza za raz na początku drugiej odsłony dołożyła cztery następne punkty i przewaga Lotosu PKO BP wzrosła do 20:13. Po kwadransie gry było jeszcze sześć (26:20), a w przerwie cztery punkty w gdyńskim zapasie (34:30).

Po zmianie stron role się diametralnie odmieniły. Gospodyniami doskonale dyrygowała Skerovic, a gdynianki były w totalnym odwrocie. Prawdopodobnie mecz zostałby przegrany już w trzeciej kwarcie, gdyby przy 41:49 "trójką" straty nie powstrzymała Snytsina. Wynik 47:53 przed ostatnią częścią pojedynku dawał jeszcze Lotosowi nadzieje na walkę o zwycięstwo.

I rzeczywiście była pogoń za korzystnym wynikiem i wielka zmarnowana szansa. Na niespełna cztery minuty przed końcem Holdsclaw dała przewagę naszej drużynie (62:61)! Niestety, dwa razy celnie odpowiedziała Skerovic. Przy 62:65 ponownie trafiła Chamique. Trener Skrzecz poprosił o czas. Obie drużyny miały jeszcze okazje rzutowe, ale wynik nie uległ już zmianie.

Brązowy medal po raz pierwszy w historii klubu zdobyła drużyna KSSSE AZS PWSZ Gorzów. W "małym" finale zakończyła ona rywalizację z PKM Duda PWSZ Leszno 3-1, wygrywając ostatni mecz na wyjeździe 79:66 (18:19, 17:22, 20:13, 24:12).

Opinie (10) 1 zablokowana

• doopa

kolejny raz punkty zdobywają 2 zawodniczki, no może tym razem wsparła je nieco Snytsina, która potem przestraszyła się Skerowicz i poniekąd przegrała mecz :-(
    Maksymowicz jak zawsze zawodzi :-(
    Nieładnie to wygląda :-(
    Czy będzi dzisiaj transmisja w jakiejś normalnej tv?

• 0 0

• TAKIE DWA DUŻE BŁĘDY W OSTATNICH 30 sek. NIE POWINNY SIĘ ZDARZAĆ TAKIEJ DRUŻYNIE...I DLATEGO PRZEGRAŁY...

• 0 0

• Pamietacie...?

Ok. 1990 roku, Wybrzeze w reke wygralo wszystko w sezonie, by w finale dostac 1-2 od Pogoni Zabrze.