Wygrana Arki na otwarcie sparingów

15 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Mateusz Szwoch strzelił pierwszego gola dla Arki Gdynia w tegorocznych sparingach. Mateusz Szwoch strzelił pierwszego gola dla Arki Gdynia w tegorocznych sparingach.

Na rozpoczęcie tegorocznych sparingów piłkarze Arki Gdynia zanotowali wysokie zwycięstwo. Żółto-niebiescy podczas zgrupowania w Cetniewie pokonali KS Chwaszczyno 5:1 (1:1). Tak okazała wygrana nad III-ligowcem to zasługa ostatnich 30 minut, gdy padły aż 4 gole. Szkoleniowcy 8. drużyny ekstraklasy sprawdzili 25 zawodników. Nie grał jeszcze pozyskany w sobotę Gruzin Luka Zarandia.

Szwoch 6, Siemaszko 61, Nalepa 67, Hofbauer 75, Błąd 82 - Idzi 45

ARKA (I połowa): Steinbors (31 Moczadło) - Zbozień, Sołdecki, Sobieraj, Warcholak - Marcus, Waceba, Łukasiewicz, Bożok (31 Wojowski) - Szwoch - Abbott (31 Węsierski)

II połowa: Moczadło (60 Jałocha) - Socha, Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak) - Błąd, Nalepa, Sambea, Wojowski (60 Formella) - Hofbauer - Węsierski (60 Siemaszko).

ARKA POZYSKAŁA DWÓCH ZAGRANICZNYCH SKRZYDŁOWYCH. JEDNEGO OD RAZU WYPOŻYCZY DO NORWEGII

Trenerzy Grzegorz NicińskiGrzegorz Witt sprawdzili 25 z 27 piłkarzy, których mają na zgrupowaniu w Cetniewie. Na ośnieżonej sztucznej murawie nie zobaczyliśmy Luki Zarandii. Gruziński skrzydłowy, który podpisał kontrakt na 2,5 sezonu, dopiero w sobotnie popołudnie dołączył do drużyny. Natomiast Adam Wolak, który dostał możliwość treningów z pierwszą drużyną po wypożyczeniu do Olimpii Elbląg, tym razem zagrał w... KS Chwaszczyno.

Większość piłkarzy Arki zagrała 45 minut, choć niektórzy dostali pół godziny bądź 60 minut. Doskonalony był preferowany jesienią system ustawienia 1-4-4-1-1. Nie zauważyliśmy także prób z szukaniem nowych pozycji dla zawodników. Wszyscy grali w tych rolach, z których pamiętamy ich w poprzedniej rundzie. Dariusz Formella wypożyczony z Lecha Poznań przypomniał się na lewej pomocy, czyli na tej pozycji, na której grywał głównie w Arce przed rokiem, jeszcze w I lidze.

10 KANDYDATÓW NA LIGOWCA ROKU 2016. WŚRÓD NICH MATEUSZ SZWOCH. GŁOSOWANIE TRWA DO 31 STYCZNIA

Żółto-niebiescy szybko zdobyli prowadzenie. Już w 6. minucie wynik otworzył Mateusz Szwoch, a asystę zaliczył Paweł Abbott. Przez całą pierwszą połowę Arka nacierała, ale jej strzałom brakowało precyzji. Natomiast tuż przed końcem tej odsłony piłka wpadła do gdyńskiej siatki. Wówczas między słupkami przebywał najmłodszy z bramkarzy Arkadiusz Moczadło.

O wysokim zwycięstwie 8. zespołu ekstraklasy nad 16. drużyną grupy drugiej III ligi przesądziło ostatnie pół godziny. Arka na dobre ruszyła do ataku po trzech ostatnich zmianach. Rafał Siemaszko gola strzelił już przy pierwszym kontakcie z piłką.

DARIUSZ FORMELLA MOŻE ZAGRAĆ PRZECIWKO LECHOWI W EKSTRAKLASIE, ALE GDYBY BYŁ FINAŁ PUCHARU POLSKI PRZECIWKO TEJ DRUŻYNIE TO NIE BĘDZIE MÓGŁ WYSTĄPIĆ. WYWIAD ZE SKRZYDŁOWYM

Potem wynik śrubowali pomocnicy. Kolejno na listę strzelców trafili: Dominik Hofbauer, Michał NalepaAdrian Błąd.

Dla Arki był to pierwszy i zarazem ostatni sparing w Cetniewie. W poniedziałek piłkarze wracają do domów. Wieczorem wezmą udział w Gali Gdyńskiego Sportu, która odbędzie się w Teatrze Muzycznym.

Od 22 stycznia do 4 lutego zaplanowane jest drugie zimowe zgrupowanie. Zespół będzie grać i trenować na Cyprze. Dzień przed wyjazdem żółto-niebiescy zaprezentują się w Gdyni w sparingu z II-ligowym Gryfem Wejherowo.

W II LIDZE NORWESKIEJ BYŁ WYBORNYM SNAJPEREM. CZY TRAFI DO ARKI?

ZIMOWE SPARINGI ARKI GDYNIA
Bilans: 1 zwycięstwo, bramki 5:1
  • 15 stycznia, Władysławowo - KS Chwaszczyno 5:1 (1:1)
  • 21 stycznia, Gdynia - Gryf Wejherowo
  • 24 stycznia, Cypr - CFR 1907 Cluj (Rumunia)
  • 26 stycznia, Cypr - Atlantas Klajpeda (Litwa)
  • 29 stycznia, Cypr - Cukaricki Belgrad (Serbia)
  • 1 lutego, Cypr - Rad Belgrad (Serbia)
  • 5 lutego, Gdynia - Olimpia Grudziądz

Opinie (38) 4 zablokowane

• (3)

Tak trzymać, 5:1 Alleluja i do przodu !!!

• 20 4

• cały czas czekamy na kasę z urzędu miasta, potrzebne wzmocnienia!! (4)

Puchar i Liga Europejska jest nasza tylko potrzebna kasa!!!