Lechia zwycięska na inaugurację wiosny

jag., mad
13 lutego 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Przed meczem Lechia - Wisła Piotr Wiśniewski został uhonorowany przez Agnieszkę Bombę, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl za zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. Replika trofeum będzie do oglądania w muzeum biało-zielonych. Przed meczem Lechia - Wisła Piotr Wiśniewski został uhonorowany przez Agnieszkę Bombę, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl za zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. Replika trofeum będzie do oglądania w muzeum biało-zielonych.

- Wisła nam nie leży, ale przyszedł czas na przełamanie - zapewniał Piotr Wiśniewski, który przed meczem otrzymał trofeum za zwycięstwo w plebiscycie na Najlepszego Ligowca 2014 roku w Trójmieście. W piątek rutynowany pomocnik oglądał sukces biało-zielonych z ławki rezerwowych, gdyż później wszedł w przygotowania z powodu pękniętego żebra. Zwycięstwo Lechii nad krakowską drużyną na PGE Arenie 1:0 (0:0) zapewnił Piotr Grzelczak. To pierwsza wygrana gdańskich piłkarzy u siebie nad "Białą Gwiazdą" od 4 maja 1985 roku! W pełni zasłużona, gdyż goście w piątkowy wieczór nie oddali nawet żadnego celnego strzału, a miejscowi zaliczyli jeszcze dwa uderzenia piłki w słupki.

Bąk - Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak - Możdżeń, Łukasik - Makuszewski, Mila, Grzelczak - Friesenbichler
Sędziowie: Marciniak (Płock) oraz Sokolnicki, Listkiewicz
Widzów: 14 363
Buchalik - Burliga, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Uryga, Dudka - Jankowski, Stilić, Garguła - Brożek
  • 74' Makuszewski Zmiany Nazario
  • 76' Friesenbichler Zmiany Colak
  • 90+1 Mila Zmiany Gerson
  • 46' Garguła Zmiany Boguski
  • 62' Jankowski Zmiany Sarki
  • 69' Dudka Zmiany Stępiński
  • 54' Grzelczak
  • 35' Grzelczak
  • 90+2 Nazario
  • 14' Garguła
  • 64' Głowacki

ZOBACZ FILM Z CEREMONII NAGRODZENIA PIOTRA WIŚNIEWSKIEGO, PRZECZYTAJ Z WYWIAD Z PIŁKARZEM, KTÓRY GRA W LECHII NIEPRZERWANIE OD 2005 ROKU

Trenerzy po meczu
Jerzy Brzęczek Jerzy Brzęczek
JERZY BRZĘCZEK (Lechia)
Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Wisła nie stworzyła sytuacji, w której mogła strzelić bramkę. Nam udało się wykonać kilka ciekawych akcji. Dlatego gratuluję piłkarzom postawy i mądrości, jaką wykazali się w tym meczu. To dla nas dobry początek wiosny.

Jestem zadowolony z piłkarzy, którzy pojawili się na boisku. Nie mogłem dać szansy wszystkim, ale to pokazuje, jak szeroką kadrę posiadamy. Zdajemy sobie sprawę, że musimy wgrywać dalej, aby uciekać przed strefą spadkową.

Jeżeli chodzi o jakość i poziom gry, to skok był duży w porównaniu do jesieni. Ale pamiętamy, że to dopiero pierwsze, wiosenne spotkanie. Widać, że drużyna była zmotywowana przez 90 minut i wszyscy chcieli wygrać. Trzeba jednak zostawić to za nami i od poniedziałku przygotowywać się do trudniejszego spotkania, jakim będzie mecz z Zawiszą.

Ważne, że wreszcie wygraliśmy z drużyną z czołówki, to powinno dodać wiary, że także z takimi przeciwnikami możemy zdobywać punkty.

Przed meczem z Wisłą Piotr Wiśniewski odebrał pamiątkowy puchar za zwycięstwo w plebiscycie na Ligowca Roku 2014

Franciszek Smuda Franciszek Smuda
FRANCISZEK SMUDA (Wisła)
Z naszej strony nie był to mecz na wysokim poziomie. Wiadomo, że trudno oczekiwać, by po meczach sparingowych zagrać super. One nie mówią nic o przygotowaniu zespołu. Mogliśmy zobaczyć to dopiero w walce o punkty.

Przegraliśmy spotkanie, gdyż nie panowaliśmy w środkowej strefie, jak to czynimy normalnie. Widać było, że linia pomocy Lechii dawała sobie dużo lepiej radę na tym trudnym boisku. Dopiero po wejściu Boguskiego sytuacja się zmieniła, ale mieliśmy za sobą stracone 60 min. To już jednak historia, trzeba myśleć o kolejnym spotkaniu.

Smuda i Brzęczek - konferencja pomeczowa

Komisja Ligi dokonała kolejnego złagodzenia kary nałożonej na Lechię po odpaleniu pirotechniki na grudniowym meczu z Piastem Gliwice. Zawieszono zakaz wyjazdu na trzy spotkania wyjazdowe. Tym samym biało-zieloni mogą jechać już 27 lutego na mecz do Chorzowa.

TUTAJ PRZECZYTASZ O WCZEŚNIEJ NAŁOŻONYCH A NASTĘPNIE ZŁAGODZONYCH KARACH
w Gdańsku mamy okazje zobaczyć pierwszego gola wiosny w ekstraklasie, mecz inaugurujący rozgrywki w tym roku ponmiędzy Zawiszą a Górnikiem Łęczna zakończył się remisem 0:0
trener Brzęczek nie zaskoczył składem, w porównaniu z "11", którą sprawdził przed tygodniem w sparingu z Bytovią dokonał tylko jednej zmiany, na prawym skrzydle Makuszewski (LECHIA Gdańsk) zastąpił Kazlauskasa

LECHIA RADYKALNIE ZMIENIŁA ZIMĄ HIERARCHIĘ PIŁKARZY. SPRAWDŹ, KTO ZYSKAŁ, KTO STRACIŁ?

w "11" Lechii jest trzech piłkarzy pozyskanych zimą: Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk), Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) i Mila (LECHIA Gdańsk). Łącznie ci piłkarze rozegrali dotychczas 100 meczów w pierwszej reprezentacji Polski!
na ławce rezerwowej Lechii usiedli trzej nowi piłkarze pozyskani zimą: Budziłek, Kazlauskas i Gerson, a także: Nazario, Wiśniewski, Colak i Leković. Nawet na ławce nie zmieścili się zatem do niedawna podstawowi piłkarze: Vranjes i Pietrowski. Za kartki pauzuje zaś Borysiuk
Odkąd Lechia wróciła do ekstraklasy w 2008 roku to w Gdańsku z Wisłą nie wygrała, trzy ostatnie mecze na PGE Arenie tych drużyn kończyły się remisami: 2:2 i 0:0 (2014 rok), 0:0 (2013). Ostatnia wygrana biało-zielonych nad "Białą Gwiazdą" w roli gospodarza miała miejsce 4 maja 1985 roku - 2:0 po golach Cybulskiego i Millera (LECHIA Gdańsk)
Przed meczem Piotr Wiśniewski odebrał nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie Trojmiasto.pl, Ligowiec Roku 2014. Pomocnik Lechii zebrał największą liczbę głosów, które oddawali czytelnicy naszego portalu. Trofeum wręczyła Agnieszka Bomba, wiceprezes zarządu Trojmiasto.pl

PRZECZYTAJ WYWIAD Z LIGOWCEM ROKU 2014
Kibice odśpiewują najpierw "My, wierzymy...", a następnie hymn Wisły
piłkarze na prezentacji Lechia na zielono-biało, Wisła na czerwono
kapitanowie Mila (LECHIA Gdańsk) (Lechia) i Głowacki (Wisła Kraków) (Wisła) wyprowadzili piłkarzy na boisko
1'
od środka rozpoczęła Wisła
1'
od początku doping zarówno dla Lechii i Wisły, kibice klubów od lat żyją w wielkiej przyjaźni
2'
pierwsza piłka w kierunku Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk), Austriak nie doszedł do podania Mili (LECHIA Gdańsk)
3'
od bramki zacznie Wisła po niedokładnym zagraniu Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk)
4'
płyta nie jest w najlepszym stanie, sporo nierówności na boisku
5'
niecelny strzał z dystansu Łukasika (LECHIA Gdańsk)
6'
znów Mila (LECHIA Gdańsk) do Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk) i tym razem z dużymi już kłopotami piłkę w aut wybił Głowacki (Wisła Kraków)
6'
Gdańska Lechia - niesie się po PGE Arenie
6'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) zwlekał tym razem ze strzałem, choć był na 20. metrze, podał ostatecznie do Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk), ale ten przegrał pojedynek z Guzmicsem (Wisła Kraków)
7'
od pierwszym minut piłka głównie przy nogach gospodarzy
7'
Ofensywne akcje Lechii nagradzane są przez kibiców gromkimi brawami
8'
Guzmics (Wisła Kraków) wybił piłkę na róg
8'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA Gdańsk)
10'
Makuszewski (LECHIA Gdańsk) sprytnie zastawił piłkę Sadlokowi (Wisła Kraków), obrońca Wisły faulował i tak zakończył się pierwszy atak gości
11'
na spalonym Makuszewski (LECHIA Gdańsk), a szkoda, bo Lechia zamknęła Wisłę niczym w hokejowym zamku
10'
Wisła Kraków - tym razem niesie się z trybun
13'
obraz gry się nie zmienia, nadal Wisła oddaje pole Lechii, zmusza gospodarzy do gry atakiem pozycyjnym
14'
Żółtą kartką został ukarany Garguła (Wisła Kraków) po faulu na Makuszewskim na połowie Lechii
15'
Friesenbichler (LECHIA Gdańsk) pada w "16" w starciu ze środkowymi obrońcami Wisły, Głowacki (Wisła Kraków) pociągał za koszulkę, ale sędzia nakazuje grać dalej, piłkę wybił Sadlok (Wisła Kraków)
15'
W wolnym mieście Gdańsku - śpiewają fani Lechii
16'
z trudem Bougaidis (LECHIA Gdańsk) zdążył do piłki, choć miał do niej bliżej niż napastnik rywali, ułamków sekund zabrakło Brożkowi, by wyszedł sam na sam z bramkarzem
18'
podanie Mili (LECHIA Gdańsk) do Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk), strzał Austriaka zablokowany, będzie róg
18'
dobre dośrodkowanie Mili (LECHIA Gdańsk) z rogu, ale nie udało się oddać strzału głową
18'
jest celny strzał, z linii bocznej pola karnego uderzył Makuszewski (LECHIA Gdańsk), pewnie obronił Buchalik (Wisła Kraków), który jeszcze poprzedni sezon rozpoczynał w... Lechii
19'
kolejny atak Lechii, Głowacki (Wisła Kraków) wybił piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk)
20'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
21'
przerwana gra, gdyż pomocy medycznej potrzebuje Bougaidis (LECHIA Gdańsk), który ucierpiał po zderzeniu z... Łukasikiem (LECHIA Gdańsk)
22'
Bougaidis (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę, Lechia tylko przez kilkanaście sekund w "10"
22'
Lechia gra zdecydowanym pressingiem już w środkowej strefie boiska, na ogół już tutaj załamują się akcję Wisły i zaczynają gdańskie ataki
22'
La, la, la, Lechia - słychać na PGE Arenie
23'
długi przerzut Głowackiego (Wisła Kraków) do Stilicia (Wisła Kraków), Bośniak nie zdołał przyjąć piłki w polu bramkowym Lechii, Bąk (LECHIA Gdańsk) przejął piłki, dobrze był asekurowany jeszcze przez Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk)
25'
Grzelczak (LECHIA Gdańsk) ucierpiał w starciu z Jankowskim (Wisła Kraków), skrzydłowy nadział się na łokieć rywala
26'
Lechia próbuje wciągnąć Wisłę na własną połowę i czasem przy budowaniu ataków rozpoczyna od podań do bramkarza
28'
groźnie wyglądająca trójkowa akcja Wisły, przerwał ja w ostatniej chwili Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk)
26'
My jesteśmy z gdańską Lechią - śpiewają kibice
30'
kibice gwiżdżą, Głowacki (Wisła Kraków) przepycha się z Milą (LECHIA Gdańsk), a w polu karnym upadł Friesenbichler (LECHIA Gdańsk), sędzia nakazał grać dalej, Sebastian stanął w obronie swojego napastnika, którego ostro potraktował kapitan Wisły
31'
róg dla Lechii
30'
BKS, BKS, każdy kibic wie, co to jest - śpiewają fani Lechii
32'
niecelny strzał Grzelczaka (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk) po rozegraniu rogu
34'
obrońcy Wisły mieli kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu z wolnego Mili (LECHIA Gdańsk), na 15. metrze od bramki futbolówkę przejął Wojtkowiak (LECHIA Gdańsk), niestety jego strzał nad bramką
34'
"Wisła z Krakowa to druga Lechii połowa..."
35'
dośrodkowanie Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk), Grzelczak (LECHIA Gdańsk) przyjął piłkę na piersi i uderzył z woleja, Buchalik (Wisła Kraków) odbił piłkę przed siebie, a obrońcy wybili ją na róg
35'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Lechii
35'
Żółtą kartką został ukarany Grzelczak (LECHIA Gdańsk), który nie trafił wślizgiem w piłkę i "ściął" Sadloka
35'
To my, kibice z Gdańska - niesie się po stadionie Lechii
36'
mecz się zaostrza, poza kartkami sporo jest wzajemnych poszturchiwań, przytrzymywań za koszulkę itp.
37'
tym razem Mila (LECHIA Gdańsk) padł w polu karnym, próbując minąć Gizmicsa, sędzia uznał, że to pomocnik Lechii wpadł na obrońcę i puścił grę
39'
Buchalik (Wisła Kraków) złapał piłkę po dośrodkowaniu Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk)
40'
Brożek (Wisła Kraków) wywalczył pierwszy róg dla Wisły
41'
Bąk (LECHIA Gdańsk) bez kłopotów złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Garguły (Wisła Kraków)
42'
Janicki (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym powstrzymał atak Brożka
43'
może być groźnie, bo 10 metrów od linii "16" Jankowskiego (Wisła Kraków) faulował Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk)
43'
nieudane zagranie z wolnego Stilicia (Wisła Kraków)
43'
Niestający doping kibiców Lechii i Wisły
44'
Buchalik (Wisła Kraków) poradził sobie łatwo z dośrodkowaniem Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk)
45'
Głowacki (Wisła Kraków) w polu karnym przeciął podanie Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk) do Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. BEZ GOLI NA PGE ARENIE
Statystyki potwierdzają to co widzieliśmy na boisku. Zdecydowana przewaga Lechii. Posiadanie piłki 61:39, strzały 8:0, strzały celne 2:0 dla gdańszczan. Biało-zieloni cały czas dyktowali warunki gry. Jednak pod bramką rywali brakowało im precyzji bądź bardziej przychylnych decyzji sędziego, gdyż w "16" gości było kilka sytuacji stykowych. Najlepszą okazję na gola miał Grzelczak (LECHIA Gdańsk), który doskonale przyjął piłkę, ale swojego popisowego woleja z 6-7 metra posłał wprost w Buchalika (Wisła Kraków). Bramkarz Wisły odbił piłkę, a jego obrońcy nie pozwolili już na dobitkę.
w przerwie występuje zespół Baltica Cheerleaders
Oficjalna frekwencja 14 363 kibiców
46'
Wisła Kraków przeprowadziła jedną zmianę w przerwie. Boisko opuścił Garguła, w jego miejsce wszedł Boguski.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, gospodarze bez zmian w składzie
46'
Relacja live Na trybunach mamy powitalny transparent dla Sebastiana Mili (LECHIA Gdańsk)
48'
niecelny strzał z dystansu Możdżenia (LECHIA Gdańsk)
50'
niecelny strzał sprzed pola karnego Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk)
50'
obraz gry taki sam jak przed przerwą, nadal Wisła cofnięta, a Lechia w ataku pozycyjnym
52'
Lechia wyszła kontrą 4 na 2, zablokowane podanie Mili (LECHIA Gdańsk)
50'
Hej Lechia gol - słychać na PGE Arenie
53'
wolny dla Lechii 30 metrów od bramki
53'
strzał Możdżenia (LECHIA Gdańsk) w mur
54'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Grzelczak. Akcja prawym skrzydłem. Makuszewski zagrał w pole karne do Wojtkowiaka. Obrońca wycofał piłkę, nie trafił w nią Friesenbichler, a zamykający atak Grzelczak przymierzył po ziemi prawą nogą, choć to przeciez piłkarz, który mocniejszą ma lewą nogę
55'
Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia wygrywa - śpiewają fani
55'
gol Grzelczaka (LECHIA Gdańsk) jest pierwszym golem w ekstraklasie w 2015 roku
57'
wolny dla Wisły tuż przy narożniku pola karnego
58'
niecelne uderzenie z wolnego Stilicia (Wisła Kraków)
58'
dobre podanie Grzelczaka (LECHIA Gdańsk) do Friesenbichlera (LECHIA Gdańsk), ale strzał napastnika zablokowany przez Guzmicsa (Wisła Kraków), będzie róg
59'
bez zagrożenia dla bramki Wisły po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA Gdańsk)
62'
Wisła Kraków przeprowadza zmianę na prawym skrzydle. Boisko opuszcza Jankowski, w jego miejsce wchodzi Sarki.
63'
Buchalik (Wisła Kraków) szybszy od Makuszewskiego (LECHIA Gdańsk) i przyjął piłkę, do której miał zresztą znacznie bliżej
64'
na spalonym Brożek (Wisła Kraków)
64'
Tak pierwsze trafienie w 2015 roku świętowali kibice Lechii
64'
Żółtą kartką został ukarany Głowacki (Wisła Kraków), który już bez piłki przewrócił Makuszewskiego, sędzia mógł pokazać i czerwoną kartkę, widać, że zwlekał z decyzją, chyba czekał na podpowiedź w słuchawce kolegi z linii
65'
Mila (LECHIA Gdańsk) z wolnego z około 25 metrów posłał piłkę w słupek
66'
opatrywany Janicki (LECHIA Gdańsk)
66'
Wisła z Lechią - śpiewają fani
68'
Wisła mimo niekorzystnego wyniku nie potrafi zmienić obrazu gry, Smuda energicznie gestykuluje przy linii bocznej
69'
Wisła Kraków przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Dudka, w jego miejsce wchodzi Stępiński, czyli napastnik zastępuje defensywnego pomocnika
69'
Trójmiasto jest nasze... - śpiewają kibice Lechii
72'
słabszy fragment gry, piłka głównie w środku boiska
74'
Stępiński (Wisła Kraków) wywalczył róg
74'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Makuszewski, w jego miejsce wchodzi Nazario.
75'
po rogu niecelny strzał Boguskiego (Wisła Kraków)
75'
Gdańska Lechia - nieustannie śpiewają fani
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Friesenbichler, w jego miejsce wchodzi Colak.
77'
dośrodkowanie Sadloka (Wisła Kraków) prosto w środek bramki Bąka, który pewnie złapał piłkę
78'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) wywalczył róg
79'
po dośrodkowaniu Mili (LECHIA Gdańsk) zablokowany strzał Grzelczaka (LECHIA Gdańsk)
80'
daleki wrzut z autu Wojtkowiaka (LECHIA Gdańsk), sędzia dopatrzył się faulu Grzelczaka (LECHIA Gdańsk) w polu karnym
80'
Lechia, biało-zieloni - słychać tym razem z trybun
80'
dobry przechwyt Nazario (LECHIA Gdańsk), który od razu zagrał do Colaka (LECHIA Gdańsk), Chorwat miał naprzeciw siebie dwóch obrońców i strzelił niecelnie
81'
groźnie pod bramką Lechii, rykoszet po strzale Brożka i Boguski (Wisła Kraków) otrzymał piłkę w polu bramkowym, uderzył niecelnie, gdyż miał problemy z przyjęciem futbolówki
82'
Lechia od kilkunastu minut gra dość pasywnie jakby zadowolona z wyniku
83'
Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk) sfaulował Sarkiego (Wisła Kraków) tuż przy linii pola karnego
83'
Stilić (Wisła Kraków) podał do Sadloka (Wisła Kraków), rykoszet po uderzeniu obrońcy, będzie jeszcze róg dla gości
84'
zamieszanie w polu karnym Lechii po rogu rywali, "główka" Urygi (Wisła Kraków) została zablokowana
86'
na spalonym Stępiński (Wisła Kraków)
86'
Lechia, biało-zieloni - nie przestają śpiewać kibice
87'
Łukasik (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Stilicia (Wisła Kraków)
87'
kontra Lechii wyprowadzona przez Janickiego (LECHIA Gdańsk), zablokowany strzał Grzelczaka (LECHIA Gdańsk), będzie jeszcze róg
88'
bez zagrożenia dla Wisły po rogu Mili (LECHIA Gdańsk)
88'
słupek uratował Wisłę po strzale z 17. metra Bougaidisa (LECHIA Gdańsk)
90'
trzy minuty doliczone
90+1
do zmiany gotowy obrońca Gerson
90+1
La, la, la, gdańska Lechia - śpiewają kibice
90+1
LECHIA Gdańsk przeprowadza niespodziewaną zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Gerson.
90+1
opaskę kapitana przejął Wawrzyniak (LECHIA Gdańsk)
90+1
Sebastian Mila (LECHIA Gdańsk) - skanduje PGE Arena
90+1
zapewne trener Brzęczek chciał, by Mile (LECHIA Gdańsk) pożegnały oklaski publiczności i tak też się stało
90+2
Żółtą kartką został ukarany Nazario (LECHIA Gdańsk).

Wyniki 20 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:0
  • GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:2 (0:2)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
  • Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1 (1:0)
  • Cracovia - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Korona Kielce 1:1 (0:0)
jag., mad

Opinie (169) ponad 50 zablokowanych

• Lechia gdańsk jedyny znaczący się klub na pomorzu (7)

Trójmiasto jest nasze trójmiasto do lechii należy

• 190 37

• Gdańska Lechia najlepszym selekcjonerem na Żabiance (1)