Wygrana w Bydgoszczy na wagę turnieju w Radomiu

24 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
W najbliższy weekend Atom Trefl walczyć będzie w Radomiu o Puchar Polski. Wygrana dwóch meczów da sopociankom prawo gry w Lidze Mistrzyń w przyszłym sezonie. W najbliższy weekend Atom Trefl walczyć będzie w Radomiu o Puchar Polski. Wygrana dwóch meczów da sopociankom prawo gry w Lidze Mistrzyń w przyszłym sezonie.

Siatkarki Atomu Trefla szybko poradziły sobie w bydgoskiej hali Łuczniczka z miejscowym Pałacem. Sopocianki wygrały wtorkowe spotkanie 3:0 (25:22, 25:13, 25:21), torując sobie tym samym drogę do turnieju Final Four Pucharu Polski. W sobotę, w Radomiu zmierzą się z Aluprofem Bielsko-Biała.

PAŁAC: Mazurek, Martinez, Polak, Czyżnielewska, Ziemcowa, Sosnowska, Kuehn-Jarek (libero) oraz Szostak, Krzywicka, Grejman, Biedziak.

ATOM TREFL: Glass, Sieczka, Ssuschke-Voigt, Kożuch, Hodge, Tokarska, Maj (libero) oraz Saad, Świeniewicz, Konieczna, Bełcik.

Sopocianki wtorkowe spotkanie rozpoczęły od prowadzenia po punkcie zdobytym przez Megan Hodge, ale zagrywkę zepsuła Maja Tokarska, zaś asem serwisowym popisała się Adlun Martinez i gospodynie były na prowadzeniu 2:1. Atom wyrównał po skutecznym ataku Małgorzaty Kożuch. Przy stanie 4:4 "Atomówki" zaczęły odskakiwać rywalkom zdobywając cztery punkty z rzędu, głównie za sprawą kulejącego przyjęcia ze strony bydgoszczanek. Gospodynie chwilę później przełamały impas i po udanych atakach między innymi w wykonaniu Martinez doprowadziły do remisu 11:11.

Chociaż Tokarska serwowała w aut, swoje ataki zepsuły zagrywające w aut Zuzanna CzyżnielewskaPatrycja Polak. Atom znów zaczął odskakiwać, a po zagraniu Kożuch ponownie przewaga sopocianek wynosiła cztery punkty (16:12). Wtedy siatkarki Pałacu poderwały się do kolejnego zrywu i zbliżyły się już na zaledwie punkt. Trener Alessandro Chiappini poprosił o przerwę.

Zespół Włocha wrócił po niej do bezpiecznej przewagi po nieudanych atakach ze strony Martinez. W siatkę serwowała jednak Ewelina Sieczka i gospodynie ponownie zaczęły deptać sopociankom po piętach, tym bardziej, że punkty z zagrywki dwukrotnie zdobyła Magdalena Mazurek. Ostatecznie jednak po akcji Hodge i zablokowanym ataku Mazurek, Atom wygrał pierwszą partię 25:22.

Po emocjach w pierwszym secie w drugiej odsłonie nie było już śladu. Skuteczna gra Megan Hodge, nieudane ataki Polak i ponowne problemy z przyjęciem ze strony gospodyń złożyły się na prowadzenie sopocianek 7:2. Swoją zagrywkę zepsuła Kożuch, ale szybko zrehabilitowała się obijając potrójny blok Pałacu.

Bydgoszczanki zaczynały być coraz bardziej bezradne wobec skutecznej gry "Atomówek", które dobrze sprawowały się zarówno w bloku jak i w ataku. Przy stanie 22:12 sopocianki pokazały, że nie zamierzają przeciągać meczu. Sprawę szybko załatwiły Hodge i Sieczka, które skończyły seta wynikiem 25:13.

Podopiecznie trenera Chiappiniego poszły za ciosem i wygrały również trzeciego seta. Nie poszło im jednak tak gładko jak w drugim. Rywalki z Bydgoszczy przez chwilę nawet prowadziły (4:2), a potem dzielnie goniły Atom. Najbliżej były przy stanie 9:11, ale sopocianki najpierw zablokowały atak Natalii Ziemcowej, a potem skutecznie atakowała Tokarska.

Po przerwie technicznej (16:12 dla Atomu) gospodynie miały jeszcze nadzieję na odwrócenie losów spotkania - zbliżyły się na dwa punkty (21:23), ale o czas poprosił Chiappini. Po rozmowie z trenerem "Atomówki" wróciły na parkiet pewniejsze siebie. Najpierw długą wymianę zakończyła punktami Sieczka (24:21), a potem zablokowany został ostatni atak rozpaczy w wykonaniu Martinez.

Zwycięstwo 3:0 z całą pewnością pozytywnie nastawi siatkarki z Sopotu przed czekającym je turniejem Final Four. Trener Chiappini podkreślał, że Puchar Polski jest dla jego zespołu bardzo ważny. Nic dziwnego, gdyż triumfator wywalczy bezpośredni awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzyń.

Jeśli chodzi o tegoroczną rozgrywki najlepszych ekip Starego Kontynentu to znany już jest dokładny termin gier Atomu Trefla w 1/8 finału. W środę, 1 lutego o 20.30 sopocianki podejmą Rabitę Baku na własnym parkiecie, rewanż w Azerbejdżanie nastąpi 9 lutego o godz. 14.00 czasu polskiego.

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski:
Budowlani Łódź - BKS Aluprof Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 26:28, 25:20, 19:25), Impel Gwardia Wrocław - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (16:25, 18:25, 14:25), PTPS Piła - Musyznianka Fakro Muszyna 2:3 (25:22, 19:25, 21:25, 25:23, 10:15).

Opinie (16) 1 zablokowana

• (2)

Glass - piękna jest

• 17 5

• W naszej drużynie wszystkie dziewczyny są piękne :) (1)