Hokeistki Stoczniowca blisko mistrzostwa Polski

Rafał Sumowski
7 marca 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Jedno zwycięstwo dzieli gdańskie hokeistki od zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski dla Stoczniowca. Na zdjęciu Marta Bigos. Jedno zwycięstwo dzieli gdańskie hokeistki od zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski dla Stoczniowca. Na zdjęciu Marta Bigos.

Stoczniowiec Gdańsk pokonał na wyjeździe Unię Oświęcim 6:5 (2:3, 1:1, 3:1) w pierwszym meczu finałowym Polskiej Liki Hokejowej Kobiet. Podopieczne trenera Henryka Zabrockiego już w przyszły weekend mogą sięgnąć po pierwsze w historii drużyny mistrzostwo Polski. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw, a drugi mecz 14 marca o godzinie 17:00 odbędzie się w Hali Olivia. Gdy zajdzie potrzeba, to w tym obiekcie odbędzie się również dzień później o 13:00 starcie numer trzy.

5:6 Wieczorek - Małgorzata Metyk - Frąckowiak 56 min

UNIA: Kozaczuk; Strzelecka, Kozłowska - Wieczorek, Frąckowiak, Bielas; Ferszt, Metyk - Gałuszka, Kosma, Jarmułowicz oraz Wądra, Szpyt, Michałek, Churas

STOCZNIOWIEC: Kosińska; Tokarska, Kasprzycka - Bigos, Onyszczenko, Rykaczewska; Nowak, Detmer - Obłońska, Berecka, Błaszak; Wnuczko, Hintzke - Hermann, Siejka, Byczkowska

Gdańskie hokeistki po wygraniu rundy zasadniczej i odprawieniu w półfinale Naprzodu Janów już zapewniły sobie największy sukces w historii klubu. Tak jak zapowiadał jednak trener Henryk Zabrocki, jego podopieczne nie zamierzają zadowalać się srebrem i celują w złoto.

Wynik spotkania otworzyła po niespełna kwadransie gry Magdalena Obłońska i do końca premierowej tercji bramki posypały się jedna za drugą. Gdańszczanki prowadziły 2:1, ale przed przerwą dwa trafienia zaliczyły gospodynie.

- Kontrolowaliśmy grę i można rzecz, że to prowadzenie straciliśmy w nieodpowiedzialny sposób - mówi Zabrocki.

Później było jednak lepiej. Drugą tercję zawodniczki Stoczniowca zagrały na remis, a w trzeciej po trzech bramkach z rzędu objęły bezpiecznie prowadzenie.

- W tym meczu było wszystko. Dziewczyny trafiały w osłabieniu i w przewadze. Przede wszystkim zagrały jednak z fantazją, polotem i wielkim entuzjazmem. Marta Bigos w trzeciej tercji nabawiła się urazu żeber. Tak bolesnego, że po meczu siedziała w szatni i płakała, ale mimo to dograła spotkanie i jeszcze zdobyła piękną bramkę! - chwali swoje podopieczne szkoleniowiec.

Najwięcej nerwów gdańszczankom przyniosła końcówka spotkania. Gospodynie zdobyły bramkę kontaktową, a sędzia przyznał dwuminutowe kary Joannie DetmerKatarzynie Kasprzyckiej. Unia wycofała bramkarkę i Stoczniowiec musiał bronić się w grze 3 na 6! W bramce dobrze spisała się jednak Agata Kosińska.

Mecz numer dwa w rywalizacji do dwóch wygranych odbędzie się w sobotę 14 marca o godz. 17 w Hali Olivia. Jeśli wygra go Unia, o tytule zadecyduje dodatkowe spotkanie (niedziela 15 marca, godz. 13). Wstęp na mecze Stoczniowca jest bezpłatny.

• 33 2

• W przyszłą sobotę wszyscy na Olivię o 17 i doping na maxaaaaa.

• 26 2

• (1)

Brawo stocznia oby to był sygnał dla1 drużyny stoczni że jeśli się chce to można wszystko ;) brawo dziewczyny. Mistrz, mistrz stoczniowiec!!!