Udany start gdańskich futsalistów

20 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
Wojciech Pawicki zaliczył udany debiut w roli grającego trenera AZS UG. W Toruniu zdobył dla akademików dwie bramki, a jego zespół rozpoczął sezon od wygranej. Wojciech Pawicki zaliczył udany debiut w roli grającego trenera AZS UG. W Toruniu zdobył dla akademików dwie bramki, a jego zespół rozpoczął sezon od wygranej.

Udanie rozpoczęli sezon w I lidze gdańscy futsaliści. Politechnika Gdańska pokonała we własnej hali FC Bydgoszcz 4:1 (2:1), a AZS UG wygrało na wyjeździe z Unikatem Toruń 5:2 (2:1). Za tydzień obie drużyny spotkają się w pojedynku derbowym.

Politechnika Gdańsk - FC Bydgoszcz 4:1 (2:1)
Bramki dla Politechniki: Wardowski 2, Pawlicki, M.Urtnowski

POLITECHNIKA: Chodorowski, Bucholc - Pawlicki, M.Urtnowski, Nowicki, Osiński, T.Kopecki, W.Kopecki, Martynowski, Orzoł, Bocheński, Wardowski.

W starciu z beniaminkiem rozgrywek I ligi gracze Politechniki od pierwszego gwizdka zagrali wysokim pressingiem. Już pierwsze akcje mogły dać gdańszczanom prowadzenie, jednak za każdym razem w bramce bydgoszczan dobrze spisywał się Szymon Ciesielski, który tuż przed startem sezonu dołączył do bydgoszczan właśnie z Politechniki.

Napór na bramkę gości musiał w końcu przynieść bramkowy efekt, a wynik otworzył w 8. minucie Piotr Wardowski. Obraz gry nie zmienił się, długie utrzymywanie się przy piłce gdańszczan ograniczało grę przyjezdnych do szybkich kontr. W 15. minucie faulowany blisko pola karnego był Tomasz Kopecki.
Czas na żądanie trenera Michała Janiaka przyniósł wymierny efekt, bowiem po dobrym rozegraniu stałego fragmentu gry Marcin Pawlicki podwyższył stan meczu na 2:0.

Chwila dekoncentracji i niefrasobliwość przy wybijaniu rzutu z autu przy własnej bramce okazała się jednak brutalna dla Politechniki. Łukasz Burkiewicz strzałem w długi róg bramki Jakuba Chodorowskiego zdobył kontaktowego gola. Po przerwie gospodarze seryjnie marnowali szanse na kolejne gole niemal czyniąc z Ciesielskiego bohatera meczu.

Pod koniec spotkania piłkę na połowie gości przejął jednak Wardowski i po indywidualnej akcji strzałem w długi róg podwyższył wynik na 3:1. Chwilę później za ciosem poszedł Maciej Urtnowski, który strzałem do pustej bramki ustalił wynik spotkania.

Unikat Toruń - AZS UG Gdańsk 2:5 (1:2)
Bramki dla AZS UG: Pawicki 2, Wesserling, Horbacz, Poźniak
AZS UG:Burglin, Pytka - Pawicki, Depta, Wesserling, Ziarko, Horbacz, Poźniak, Musik, Friszkemut, Kozakiewicz, Cyman

Sezon udanie rozpoczął także zespół AZS UG. Spadkowicze z ekstraklasy prowadzeni przez Wojciecha Pawickiego poradzili sobie na wyjeździe z Unikatem Toruń. Grający szkoleniowiec sam dał dobry przykład swoim kolegom, bo już na początku spotkania dwukrotnie pakował piłkę do siatki rywali.

- Później wkradło się rozluźnienie i przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Wyrównali zaraz po wznowieniu gry i ten mecz mógł naprawdę różnie się potoczyć - mówi Pawicki.
Na szczęście akademicy wzięli się w garść i odzyskali prowadzenie po bramce Mateusza Wesserlinga. Później do pustej bramki piłkę skierował Michał Horbacz, a pod koniec meczu wynik spotkania ustalił Tomasz Poźniak.

Urazu łydki nabawił się bramkarz Jacek Burglin, który zdołał jednak dokończyć spotkanie.

- Nie wiemy na ile poważny to uraz, ale liczymy, że Jacek będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu - mówi trener AZS UG.
27 września AZS UG i Politechnika spotkają się w pojedynku derbowym. Spotkanie odbędzie się w hali AWFiS o godz. 17. Wstęp jest bezpłatny.

• brawo azs ug!

Super sa 3 punkty jest dobrze. Za tydzień derby z PG!

• 3 2

• (1)

brawo AZS ! liczę na wygraną z PG w najbliższą niedzielę!

• 0 2

• UG - PG w niedziele - wszyscy na mecz!

Zapowiada się starcie drużyn największych Uczelni na Pomorzu. Hmmm ciekawe kto wygra. Jaki wynik obstawiacie?