Lechia przełamała Koronę

jag., Marta
11 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Adam Duda strzelił pierwszego gola w ekstraklasie, który okazał się na wagę zwycięstwa nad Koroną Kielce. Adam Duda strzelił pierwszego gola w ekstraklasie, który okazał się na wagę zwycięstwa nad Koroną Kielce.

Po raz pierwszy w historii występów na PGE Arenie frekwencja spadła poniżej 10 tysięcy, ale też po raz pierwszy Lechii na tym stadionie udało się strzelił trzy gole! Gdańszczanie pokonali Koronę Kielce 3:2 (1:0) przy dużej dozie szczęścia. Goście od 15. minuty grali w "10", a przed przerwą sędzia nie uznał im gola. W drugiej połowie sukces biało-zielonych zapewnili klubowi wychowankowie: Marcin PietrowskiAdam Duda. Doskonałą zmianę dał również Łukasz Kacprzycki, który zaliczył asystę, a po faulu na nim mógł być jeszcze karny dla miejscowych.

Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Rahoui - Buzała
Sędziowie: Siejewicz (Białystok) oraz Sapela i Siejka
Widzów: 8762
Małkowski - Golański, Stano, Kijanskas, Lisowski - Jovanović, Lenartowski - Kuzera, Janota, Sierpina - Korzym
  • 46' Rahoui Zmiany Duda
  • 53' Machaj Zmiany Kacprzycki
  • 89' Buzała Zmiany Łazaj
  • 67' Janota Zmiany Stąporski
  • 82' Sierpina Zmiany Foszmańczyk
  • 88' Lenartowski Zmiany Vanja
  • 7' Buzała
  • 74' Pietrowski
  • 80' Duda
  • 54' Janota
  • 90+2 Stano
  • 73' Kacprzycki
  • 12' Kuzera
  • 14' Kuzera

Bogusław Kaczmarek Bogusław Kaczmarek

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
BOGUSŁAW KACZMAREK
(Lechia): Korona rozegrała dobre spotkanie, a nas interesowało przede wszystkim zwycięstwo. Mniej styl. Nad nim trzeba spuścić zasłonę zapomnienia. Zwycięzców się nie sądzi...

Czy gra Lechii mnie niepokoi? Na pewno zastanawia i skłania do myślenia. Szału nie ma, ale i powodów do paniki też nie. Na lepszą grę trzeba czasu i cierpliwości.

Nie zapominajmy, że dla Lechii jest to rok trudny i przejściowy. A wiosną nie przegraliśmy, w trzech meczach mamy pięć punktów. Cieszy również to, że dwie bramki zdobyli wychowankowie Lechii, a przy jednym golu asystę zaliczył młody Kacprzycki.

Leszek Ojrzyński Leszek Ojrzyński

LESZEK OJRZYŃSKI (Korona):
Mecz był pełen dramaturgii. Na interesowało tylko zwycięstwo. Przyjechaliśmy, aby potwierdzić dobre przygotowanie do tej rundy oraz ustrzec się głupiej czerwonej kartki. Tego drugiego nie udało się zrealizować.

Znów czeka nas smutny powrót do domy, mimo że zagraliśmy dobry mecz na wyjeździe. Praktycznie sami strzeliliśmy cztery gole. Mam tutaj na myśli nieuznaną bramkę przed przerwą, a także zagranie Stano, gdyż to właściwie on zdobył prowadzenie dla Lechii.

Do Kuzery mam większe pretensje za kartkę niż za to, że nie strzelił gola na remis. Niewykorzystana sytuacja może zdarzyć się każdemu. Natomiast człowiek z opaską powinien panować nad emocjami. One dzisiaj wzięły górę nad Kamilem. Niepotrzebnie robił wślizg, czy okazał wobec sędziego poirytowanie.

• Kibice

w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki trener Kaczmarek dokonał trzech zmian, w tych dwóch wymuszonych kartkami. Do podstawowego składu wracają ci, którzy grali na inaugurację wiosny: Machaj i Rahoui, a po raz pierwszy w tej rundzie w wyjściowym zestawieniu znalazł się Bąk
jest mroźno, prognozy mówią, że tzw. temperatura odczuwalna wynosić będzie około -10 stopni Celsjusza! Na trybunach niewielu ludzi, zanosi się na najniższą frekwencję na PGE Arenie w historii stadionu na oficjalnym meczu piłkarskim
warunki do gry mają być dobre, włączona jest aparatura podgrzewająca murawę, temperatura trawy - według zapewnień organizatorów meczu - ma wynosić około 7 stopni Celsjusza, oczywiście na plusie
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
Lechia dzisiaj w białych koszulkach oraz zielonych spodenkach i getrach, Korona w tradycyjnych złoto-czerwonych trykotach
1'
mecz rozpoczęła Korona
1'
"Gdańska Lechia" - śpiewy z trybun
3'
spokojna gra w środku pola
4'
próba przerzutu Korony na prawe skrzydło, ale dobrze ustawiony Brożek (LECHIA) przerwał ten atak
4'
brzydki faul Rahoui (LECHIA) na Golańskim (KORONA), Algierczyk dzisiaj ustawiony na lewym skrzydle, na inaugurację wiosny, w Warszawie grał jako napastnik
5'
"Lechia gol!" - niesie po trybunach, kilkudziesięcioosobowa grupka kibiców z Kielc nawet nie próbuje dopingować
6'
teraz wulgarny doping ze strony gdańskiej, na trybunach nadal niewiele się dzieje
7'
nieudana wrzutka z wolnego gości z okolic linii środkowej, piłka bezpośrednio opuściła boisko
7'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Buzała. Wrzutka Deleu w pole karne, Stano zagrał głową, myląc swojego bramkarza, piłka zapewne i tak wpadłaby do siatki, ale przed linią bramkową dopędził ją Buzała i strzelił do siatki!
9'
Korona ruszyła do ataku, zdobyła róg
10'
pewne piąstkowanie Buchalika (LECHIA) po dośrodkowaniu z kornera
11'
Deleu (LECHIA) zablokował strzał Kuzery (KORONA), który próbował dobijać po strzale Janoty w słupek
12'
Żółtą kartką został ukarany Kuzera (KORONA), któy najwyraźniej na arbitrze próbował wyładować swoją frustrację po zaprzepaszczonej szansie na wyrównanie
13'
strzał z wolnego nad bramką Lechii
żółta i czerwona
14'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kuzera (KORONA), który sfaulował Deleu
16'
róg dla Lechii, Ricardinho (LECHIA) wyprzedzony przez obrońców
17'
po rogu Machaja (LECHIA) głową niecelnie uderzył Ricardinho (LECHIA)
18'
Lechia długo rozgrywa piłkę, próbując wyciągnąć z obrony Koronę, ale kielczanie nie kwapią się wyjść dalej niż na 35. metr od własnej bramki
19'
okazja do kontry, ale Ricardinho (LECHIA) nie doszedł do dobrej piłki od Pietrowskiego (LECHIA)
20'
długa piłka gości z pominięciem linii środkowej, na spalonym Korzym (KORONA)
21'
Korona po stracie Kuzery (KORONA) przeszła z ustawienia 1-4-2-3-1 na 1-4-4-1
21'
słabe uderzenie Buzały (LECHIA), ale w statystykach będzie uwzględniony celny strzał, bo Małkowski (KORONA) musiał interweniować
22'
Korona nie rezygnuje z ataków, róg wywalczył Lisowski (KORONA)
23'
Golański (KORONA) o mały włos z rogu "nie wkręcił" piłki do siatki, Buchalik (LECHIA) z trudem wybił ją nad poprzeczką
23'
po wrzutce z drugiej strony boiska poradzili sobie stoperzy Lechii
25'
kolejna wrzutka w pole karne rywali Deleu (LECHIA), Małkowski (KORONA) najszybszy przy piłce
25'
doping na gdańskich trybunach, jedni kibice skandują w kierunku innych: "wszyscy wstają i głośno śpiewają"
26'
strzał Ricardinho (LECHIA) mocny, ale prosto w Małkowskiego (KORONA), bramkarz Korony odbił piłkę
28'
solowa akcja Ricardinho (LECHIA), nie dostał wsparcia kolegów i stracił piłkę, nie pomogło reklamowanie u sędziego faulu
30'
piłka w bramce Lechii, sędzia nie uznaje gola Korzyma, spalony! Na pewno ta sytuacja trafi do kontrowersji kolejki
32'
kolejny atak Korony, strzał nad bramką
33'
nieudane dośrodkowanie Ricardinho (LECHIA), piłka w rękach Małkowskiego (KORONA)
34'
na spalonym Buzała (LECHIA)
36'
mimo gry w osłabieniu Korona nie oddaje pola, Korzym (KORONA) znów niepokoi gdańską defensywę
36'
Bąk (LECHIA) z kłopotami wybija piłkę na róg
38'
wzajemne uprzejmości w narożniku boiska Korony, po dwóch piłkarzy z obu stron podawało sobie piłki i przepychało się, "pełne podwórko"
- skomentował ktoś z boku
40'
na trybunach zdecydowana przewaga liczebna i w głośności dopingu Lechii, Korona tylko z rzadka próbuje włączyć się z dopingiem
41'
przeciętna gra Lechii, Machaj (LECHIA) niecelnym podaniem zmarnował szansę na szybki atak
42'
Bieniuk (LECHIA) dobrze interweniuje w polu bramkowym Lechii, bo znów atakowała Korona
43'
indywidualna akcja Rahoui (LECHIA), zablokowany strzał Algierczyka, będzie róg
44'
Machaj (LECHIA) z rogu dośrodkował prosto w ręce Małkowskiego (KORONA)
44'
tym razem Machaj (LECHIA) źle podawał w polu karnym
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Bąk (LECHIA) przerwał atak rywali wybiciem piłki w aut
45+1
gra nie będzie wznowiona, koniec pierwszej połowy
SZCZĘŚLIWE PROWADZENIE LECHII. Rywale prawie sami strzelili sobie gola, potem Kuzera (KORONA) osłabił drużynę, zarabiając kartki w ciągu trzech minut, a gdańszczan oszczędził jeszcze sędzia, gdyż spalony - o ile był - to bardzo wątpliwy
Najniższa frekwencja w dziejach PGE Areny na oficjalnych meczach piłkarskich!
W 24. meczu ligowym na PGE Arenie po raz pierwszy jest mniej niż 10 tysięcy kibiców. Frekwencja podana przez spikera na dzisiejszym spotkaniu to 8762 kibiców
46'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rahoui, w jego miejsce wchodzi Duda.
46'
Rozpoczyna się druga połowa meczu
46'
"Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają skandowaniem kibice
47'
Gra na razie w środku pola
47'
Korzym (KORONA) wślizgiem powalił Bąka
48'
Gdańszczanie wysoko atakują rywali
49'
Golański (KORONA) do Korzyma (KORONA) ale ten nie doszedł do piłki
50'
Ricardinho (LECHIA) leży w polu karnym Korony ale sędzia nie przerwał gry
50'
Stano (KORONA) przerwał akcję Lechii
52'
Buchalik (LECHIA) od bramki
52'
Janota (KORONA) w pole karne do Korzyma (KORONA) ale gdańszczanie przecięli podanie
53'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
53'
"Łukasz Kacprzycki" - skandowanie z trybun
54'
[1:1] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota. Piłkarz, którego swego czasu Lechia nie chciała, strzelił z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Golańskiego
57'
Brożek (LECHIA) z wolnego w pole karne ale wybijają goście
57'
Kacprzycki (LECHIA) jeszcze próbował zaskoczyć piłkarzy Korony ale bez efektu
58'
Brożek (LECHIA) prosto w ręce Małkowskiego (KORONA)
60'
Kacprzycki (LECHIA) pada na murawę po starciu z Lisowskim (KORONA)
59'
mocne słowa z trybun, "Lechia grać..."
61'
61'
Piłka znów wróciła pod bramkę gdańszczan
62'
Lisowski (KORONA) fauluje Ricardinho (LECHIA)
62'
Brożek (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne ale goście przecięli lot piłki
63'
Korzym (KORONA) z dystansu prosto w Buchalika (LECHIA)
65'
Brożek (LECHIA) w pole karne, Buzała (LECHIA) głową uderza niecelnie
65'
Janotę (KORONA) żegnają okrzyki "dziękujemy" z kieleckiego sektora i gwizdy z gdańskiego
67'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Stąporski.
67'
Nieco zamieszania w polu karnym gości ale Korona wybija piłkę
67'
Duda (LECHIA) sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad bramką, wcześniej jednak sędzia odwizdał faul w ataku
68'
Korzym (KORONA) mocno ale nad bramką
69'
Golański (KORONA) uderzony w szczękę przez... kolegę z zespołu
70'
Jovanović (KORONA) z ostrego kąta prosto w Buchalika (LECHIA)
72'
Mała, jak na możliwości PGE Areny,liczba widzów i doping kibiców odbija się wielokrotnym meczem niczym w długim tunelu
73'
Żółtą kartką został ukarany Kacprzycki (LECHIA).
74'
[2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pietrowski. Piłkę dokładnie wystawił Kacprzycki a Pietrowski bardzo ładnym strzałem, zza pola karnego w okienko odzyskuje prowadzenie dla Lechii
75'
Piłka w bramce Lechii ale wcześniej Korzym (KORONA) był na spalonym
76'
Dośrodkowanie Brożka z wolnego wybite
78'
Stąporski (KORONA) dośrodkował za głęboko
78'
Małkowski (KORONA) dalekim wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo
80'
[3:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda.
82'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sierpina, w jego miejsce wchodzi Foszmańczyk.
83'
Gdańszczanie rozgrywają piłkę w środku pola
83'
Buzała (LECHIA) odebrał piłkę Stąporskiemu (KORONA) i zakończył akcję ofensywną gości
85'
Kacprzcki przewraca się w polu karnym Korony, na powtórkach widać, że był faulowany przez Stano (KORONA), piłkarze grają jednak dalej
87'
Korona w ataku pozycyjnym
87'
Gdańszczanie przejęli piłkę w polu karnym
88'
Kijanskas (KORONA) faulowany przez Buzałę (LECHIA)
88'
KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lenartowski, w jego miejsce wchodzi Vanja.
89'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buzała, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
90'
Korzym (KORONA) niecelnie
90'
Sędzia dolicza 4 minuty do czasu gry
90+1
Gdańszczanie przerywają akcję Korony przed własnym polem karnym
90+2
Faul Brożka na Golańskim (KORONA)
90+2
[3:2] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stano. Golański z wolnego zagrał do wbiegającego w pole karne Stano a Słowak głową zdobył bramkę kontaktową
90+4
Małkowski (KORONA) łapie piłkę po uderzeniu Kacprzyckiego (LECHIA)
90+4
Brożek (LECHIA) głową do Buchalika (LECHIA)
90'

16 GKS Bełchatów 18 1 6 11 10:27 9

* Zagłębie Lubin rozpoczęło sezon z trzema ujemnymi punktami za korupcję w sezonie 2005/06.

Tabela wprowadzona: 2013-03-12

Wyniki 18 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Korona Kielce 3:2 (1:0)
  • Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:1)
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa 1:2 (0:0)
  • GKS Bełchatów - Widzew Łódź 0:0
  • Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:2 (1:1)
  • Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1)
  • Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
  • Górnik Zabrze - Lech Poznań 0:1 (0:0)
jag., Marta

Opinie (310) ponad 20 zablokowanych

• Samobój, gra w przewadze od 14 minuty, nieuznany prawidłowo zdobyty gol dla Korony - 3:2 - lechia jest wielka (19)

ale kibice są zadowoleni

• 112 55

• Dobra dobra nieswir... powinno być 4:3 dla lechii (4)

bramka nieuznana korona- i faul na kacprzyckim nieuznany , fakt ze ta 2 bramka pod koniec niepotrzebna i przez 30 minut w 1 polowie cieniowali ,liczy sie wynik i 2 oczka wyzej !!!

• 33 13

• no grając od 14 minuty u siebie o zawodnika więcej, to naprawdę nie lada wyczyn (3)

• 14 8

• Przypomne że w Kielcach też Lechia wygrała (2)

Śledzie NIE ZAZDROŚCIĆ

• 19 9

• Gdynia zielona z zazdrosci? (1)

sledzie jak piszecie takie głupoty to musze pojechać ostro nie macie stadionu miasta ani kibiców na ekstraklasę wasz poziom to grudziadz nieciecza swinoujscie łeczna stróże itp... Lechia ma stadion na poziomie swiatowym wiec zawsze znajdą sie chetni na taki obiekt i wierzę że kiedys na mecz Lechii przyjdzie cały stadion wystarczy żeby załapać sie na puchary a to juz blisko coraz bliżej... ciekawe co bedziecie pisac jak na arenę przyjadzie jakis Real albo Milan

• 17 36

• dokladnie niegwizdnął karnego za faul na kacprzyckim !!! (1)

• 42 10

• a nawet jesli pomógł to co?

Lechia nigdy nie spadnie do 1 ligi bo nie pozwoli na to Donek bo to jego ulubiony klub, Budyń bo ma wejscia w PO i trzeba utrzymać stadion, Boniek bo jest swiadomy że taki stadion to wizytówka kraju itd itd... a kibicom Arki pozostaje zazdroscic że nie mają premiera ani nikogo waznego bo to przeciez w koncu duża rybacka wioska przylepiona do Gdańska Sopotem

• 3 2

• (2)

samobój to bylby gdyby obronca Korony byl ostatnim który dotknął piłkę ale Buzała dobił wiec nie jest to samobój .Na margine,.

• 17 9

• nie widziałeś jak buzała co sił w nogach biegł?

buzała najlepszym snajperem jest

• 13 4

• nie widziałeś że wbił piłke prawie na linii bramkowej? piłka i tak by wpadła!

• 4 2

• odp (6)

A kto kazał Kuzerze nie trafić w pilke a potem pajacować,drugie zoltko tak samo słuszne,gol korony-prawidłowy,karny dla Lechii-ewidentny a samobój no coz,przecież to nie wina Lechii trochę obiektywizmu

• 18 7

• to obiektywnie przyznaj że gra lechi to padaka (5)

• 20 8

• (3)

Wystarczajaca by grac w e-klasie,za pare tyg nikt nie bedzie pamietal stylu tylko liczyc sie bedzie to co w tabeli

• 9 6

• wystarcza to wam donek (2)

• 3 13

• zaraz zrobisz sie biało zielony z zazdrosci

obrona Lechii to padaka dziurawy ser, Korona gra ostro i trener wiedział to przed meczem, chwała młodziakom że pociagneli mecz, Buzi mimo że czasami irytował to naprawdę dał z siebie wszystko... ogólnie trzeba poprawic obronę bo reszta jest na wysokim poziomie a Ricardinio niedługo bedzie tak jak Razack sam decydował o losach meczu, niektóre jego zagrania były na poziomie Realu

• 0 0

• to prawda...

dlatego w zeszłym sezonie utrzymaliśmy się dopiero dzięki wygranej z Legią, w przedostatniej kolejce ligi...

• 0 0

• a czy ktoś tu mówi , ze Lechia gra finezyjnie?????? ważne sa punkty na finezje przyjdzie czas jak się ułoza pod kuratelą Boba

• 0 1

• tusk posmarował jak zwykle

i nagle z 4 ligi do ekstraklasy rok po rok SMAROWANE !!!!

• A mnie się bardzo podobało (1)

Byłem zaskoczony że jest tak mało ludzi, bo wizualnie nie wyglądało to najgorzej. Po tym meczu zapamiętam trzy rzeczy: bardzo aktywna gra na plus Dudy i Kacprzyckiego, To że po zdobyciu bramki zawodnicy wpadli w taką euforię że przez chwile myślałem że nam na młyn wbijają śpiewać z nami, no właśnie ten doping, Te 8tys. najwierniejszych to nie byli sezonowcy z przypadku, mimo iż w tej kwestii trochę nam do ideału brakuje to chęci w Gdańsku nie brakuje.

• 8 1

• najwierniejszych ?

Kibicujacy inaczej .
        Dla Wisły i Śląska. Swoje szmaty powiesili nawet w ten mróz.

• 2 1

• Lechia to potęga! (3)

• 54 61

• LOL

• 13 8

• Buzały gol to jak bym widział Messiego (1)