Lechia przełamała Koronę

Adam Duda strzelił pierwszego gola w ekstraklasie, który okazał się na wagę zwycięstwa nad Koroną Kielce. Monika Goldszmidt-Czarniak/Trojmiasto.pl

Po raz pierwszy w historii występów na PGE Arenie frekwencja spadła poniżej 10 tysięcy, ale też po raz pierwszy Lechii na tym stadionie udało się strzelił trzy gole! Gdańszczanie pokonali Koronę Kielce 3:2 (1:0) przy dużej dozie szczęścia. Goście od 15. minuty grali w "10", a przed przerwą sędzia nie uznał im gola. W drugiej połowie sukces biało-zielonych zapewnili klubowi wychowankowie: Marcin PietrowskiAdam Duda. Doskonałą zmianę dał również Łukasz Kacprzycki, który zaliczył asystę, a po faulu na nim mógł być jeszcze karny dla miejscowych.

LECHIA

Buchalik - Deleu, Bąk, Bieniuk, Brożek - Surma, Pietrowski - Ricardinho, Machaj, Rahoui - Buzała

KORONA

Małkowski - Golański, Stano, Kijanskas, Lisowski - Jovanović, Lenartowski - Kuzera, Janota, Sierpina - Korzym
    • 46' Rahoui [ICO] Duda
    • 53' Machaj [ICO] Kacprzycki
    • 89' Buzała [ICO] Łazaj
[ICO] Zmiany
  • 67' Janota [ICO] Stąporski
  • 82' Sierpina [ICO] Foszmańczyk
  • 88' Lenartowski [ICO] Vanja
  • 7' Buzała
  • 74' Pietrowski
  • 80' Duda
[ICO] Bramki
  • 54' Janota
  • 90+2 Stano
  • 73' Kacprzycki
[ICO]Kartki:
  • 12' Kuzera
  • 14' Kuzera

Bogusław Kaczmarek

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
    BOGUSŁAW KACZMAREK
    (Lechia): Korona rozegrała dobre spotkanie, a nas interesowało przede wszystkim zwycięstwo. Mniej styl. Nad nim trzeba spuścić zasłonę zapomnienia. Zwycięzców się nie sądzi...

Czy gra Lechii mnie niepokoi? Na pewno zastanawia i skłania do myślenia. Szału nie ma, ale i powodów do paniki też nie. Na lepszą grę trzeba czasu i cierpliwości.

Nie zapominajmy, że dla Lechii jest to rok trudny i przejściowy. A wiosną nie przegraliśmy, w trzech meczach mamy pięć punktów. Cieszy również to, że dwie bramki zdobyli wychowankowie Lechii, a przy jednym golu asystę zaliczył młody Kacprzycki.

Leszek Ojrzyński

LESZEK OJRZYŃSKI (Korona):
    Mecz był pełen dramaturgii. Na interesowało tylko zwycięstwo. Przyjechaliśmy, aby potwierdzić dobre przygotowanie do tej rundy oraz ustrzec się głupiej czerwonej kartki. Tego drugiego nie udało się zrealizować.

Znów czeka nas smutny powrót do domy, mimo że zagraliśmy dobry mecz na wyjeździe. Praktycznie sami strzeliliśmy cztery gole. Mam tutaj na myśli nieuznaną bramkę przed przerwą, a także zagranie Stano, gdyż to właściwie on zdobył prowadzenie dla Lechii.

Do Kuzery mam większe pretensje za kartkę niż za to, że nie strzelił gola na remis. Niewykorzystana sytuacja może zdarzyć się każdemu. Natomiast człowiek z opaską powinien panować nad emocjami. One dzisiaj wzięły górę nad Kamilem. Niepotrzebnie robił wślizg, czy okazał wobec sędziego poirytowanie.

[ICO]
    w porównaniu z "11" z ostatniej kolejki trener Kaczmarek dokonał trzech zmian, w tych dwóch wymuszonych kartkami. Do podstawowego składu wracają ci, którzy grali na inaugurację wiosny: Machaj i Rahoui, a po raz pierwszy w tej rundzie w wyjściowym zestawieniu znalazł się Bąk
    [ICO]
    jest mroźno, prognozy mówią, że tzw. temperatura odczuwalna wynosić będzie około -10 stopni Celsjusza! Na trybunach niewielu ludzi, zanosi się na najniższą frekwencję na PGE Arenie w historii stadionu na oficjalnym meczu piłkarskim
    [ICO]
    warunki do gry mają być dobre, włączona jest aparatura podgrzewająca murawę, temperatura trawy - według zapewnień organizatorów meczu - ma wynosić około 7 stopni Celsjusza, oczywiście na plusie
    [ICO]
    "Lechijko, tylko zwycięstwo" - skandują kibice
    Lechia dzisiaj w białych koszulkach oraz zielonych spodenkach i getrach, Korona w tradycyjnych złoto-czerwonych trykotach
    1'
    mecz rozpoczęła Korona
    [ICO]
    1'
    "Gdańska Lechia" - śpiewy z trybun
    3'
    spokojna gra w środku pola
    4'
    próba przerzutu Korony na prawe skrzydło, ale dobrze ustawiony Brożek (LECHIA) przerwał ten atak
    4'
    brzydki faul Rahoui (LECHIA) na Golańskim (KORONA), Algierczyk dzisiaj ustawiony na lewym skrzydle, na inaugurację wiosny, w Warszawie grał jako napastnik
    [ICO]
    5'
    "Lechia gol!" - niesie po trybunach, kilkudziesięcioosobowa grupka kibiców z Kielc nawet nie próbuje dopingować
    6'
    teraz wulgarny doping ze strony gdańskiej, na trybunach nadal niewiele się dzieje
    7'
    nieudana wrzutka z wolnego gości z okolic linii środkowej, piłka bezpośrednio opuściła boisko
    [ICO]
    7'
    [1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Buzała. Wrzutka Deleu w pole karne, Stano zagrał głową, myląc swojego bramkarza, piłka zapewne i tak wpadłaby do siatki, ale przed linią bramkową dopędził ją Buzała i strzelił do siatki!
    9'
    Korona ruszyła do ataku, zdobyła róg
    10'
    pewne piąstkowanie Buchalika (LECHIA) po dośrodkowaniu z kornera
    [ICO]
    11'
    Deleu (LECHIA) zablokował strzał Kuzery (KORONA), który próbował dobijać po strzale Janoty w słupek
    [ICO]
    12'
    Żółtą kartką został ukarany Kuzera (KORONA), któy najwyraźniej na arbitrze próbował wyładować swoją frustrację po zaprzepaszczonej szansie na wyrównanie
    13'
    strzał z wolnego nad bramką Lechii
    [ICO]
    14'
    Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Kuzera (KORONA), który sfaulował Deleu
    16'
    róg dla Lechii, Ricardinho (LECHIA) wyprzedzony przez obrońców
    17'
    po rogu Machaja (LECHIA) głową niecelnie uderzył Ricardinho (LECHIA)
    18'
    Lechia długo rozgrywa piłkę, próbując wyciągnąć z obrony Koronę, ale kielczanie nie kwapią się wyjść dalej niż na 35. metr od własnej bramki
    19'
    okazja do kontry, ale Ricardinho (LECHIA) nie doszedł do dobrej piłki od Pietrowskiego (LECHIA)
    20'
    długa piłka gości z pominięciem linii środkowej, na spalonym Korzym (KORONA)
    21'
    Korona po stracie Kuzery (KORONA) przeszła z ustawienia 1-4-2-3-1 na 1-4-4-1
    21'
    słabe uderzenie Buzały (LECHIA), ale w statystykach będzie uwzględniony celny strzał, bo Małkowski (KORONA) musiał interweniować
    22'
    Korona nie rezygnuje z ataków, róg wywalczył Lisowski (KORONA)
    23'
    Golański (KORONA) o mały włos z rogu "nie wkręcił" piłki do siatki, Buchalik (LECHIA) z trudem wybił ją nad poprzeczką
    23'
    po wrzutce z drugiej strony boiska poradzili sobie stoperzy Lechii
    25'
    kolejna wrzutka w pole karne rywali Deleu (LECHIA), Małkowski (KORONA) najszybszy przy piłce
    [ICO]
    25'
    doping na gdańskich trybunach, jedni kibice skandują w kierunku innych: "wszyscy wstają i głośno śpiewają"
    26'
    strzał Ricardinho (LECHIA) mocny, ale prosto w Małkowskiego (KORONA), bramkarz Korony odbił piłkę
    28'
    solowa akcja Ricardinho (LECHIA), nie dostał wsparcia kolegów i stracił piłkę, nie pomogło reklamowanie u sędziego faulu
    [ICO]
    30'
    piłka w bramce Lechii, sędzia nie uznaje gola Korzyma, spalony! Na pewno ta sytuacja trafi do kontrowersji kolejki
    32'
    kolejny atak Korony, strzał nad bramką
    33'
    nieudane dośrodkowanie Ricardinho (LECHIA), piłka w rękach Małkowskiego (KORONA)
    34'
    na spalonym Buzała (LECHIA)
    36'
    mimo gry w osłabieniu Korona nie oddaje pola, Korzym (KORONA) znów niepokoi gdańską defensywę
    36'
    Bąk (LECHIA) z kłopotami wybija piłkę na róg
    38'
    wzajemne uprzejmości w narożniku boiska Korony, po dwóch piłkarzy z obu stron podawało sobie piłki i przepychało się, "pełne podwórko"
    - skomentował ktoś z boku
    [ICO]
    40'
    na trybunach zdecydowana przewaga liczebna i w głośności dopingu Lechii, Korona tylko z rzadka próbuje włączyć się z dopingiem
    41'
    przeciętna gra Lechii, Machaj (LECHIA) niecelnym podaniem zmarnował szansę na szybki atak
    42'
    Bieniuk (LECHIA) dobrze interweniuje w polu bramkowym Lechii, bo znów atakowała Korona
    43'
    indywidualna akcja Rahoui (LECHIA), zablokowany strzał Algierczyka, będzie róg
    44'
    Machaj (LECHIA) z rogu dośrodkował prosto w ręce Małkowskiego (KORONA)
    44'
    tym razem Machaj (LECHIA) źle podawał w polu karnym
    45'
    minuta doliczona do pierwszej połowy
    45+1
    Bąk (LECHIA) przerwał atak rywali wybiciem piłki w aut
    45+1
    gra nie będzie wznowiona, koniec pierwszej połowy
    SZCZĘŚLIWE PROWADZENIE LECHII. Rywale prawie sami strzelili sobie gola, potem Kuzera (KORONA) osłabił drużynę, zarabiając kartki w ciągu trzech minut, a gdańszczan oszczędził jeszcze sędzia, gdyż spalony - o ile był - to bardzo wątpliwy
    [ICO]
    Najniższa frekwencja w dziejach PGE Areny na oficjalnych meczach piłkarskich!
    [ICO]
    W 24. meczu ligowym na PGE Arenie po raz pierwszy jest mniej niż 10 tysięcy kibiców. Frekwencja podana przez spikera na dzisiejszym spotkaniu to 8762 kibiców
    [ICO]
    46'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rahoui, w jego miejsce wchodzi Duda.
    46'
    Rozpoczyna się druga połowa meczu
    [ICO]
    46'
    "Lechijko, tylko zwycięstwo" - przypominają skandowaniem kibice
    47'
    Gra na razie w środku pola
    47'
    Korzym (KORONA) wślizgiem powalił Bąka
    48'
    Gdańszczanie wysoko atakują rywali
    49'
    Golański (KORONA) do Korzyma (KORONA) ale ten nie doszedł do piłki
    50'
    Ricardinho (LECHIA) leży w polu karnym Korony ale sędzia nie przerwał gry
    50'
    Stano (KORONA) przerwał akcję Lechii
    52'
    Buchalik (LECHIA) od bramki
    52'
    Janota (KORONA) w pole karne do Korzyma (KORONA) ale gdańszczanie przecięli podanie
    [ICO]
    53'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machaj, w jego miejsce wchodzi Kacprzycki.
    [ICO]
    53'
    "Łukasz Kacprzycki" - skandowanie z trybun
    [ICO]
    54'
    [1:1] KORONA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Janota. Piłkarz, którego swego czasu Lechia nie chciała, strzelił z pierwszej piłki po dośrodkowaniu Golańskiego
    57'
    Brożek (LECHIA) z wolnego w pole karne ale wybijają goście
    57'
    Kacprzycki (LECHIA) jeszcze próbował zaskoczyć piłkarzy Korony ale bez efektu
    58'
    Brożek (LECHIA) prosto w ręce Małkowskiego (KORONA)
    60'
    Kacprzycki (LECHIA) pada na murawę po starciu z Lisowskim (KORONA)
    [ICO]
    59'
    mocne słowa z trybun, "Lechia grać..."
    61'
    61'
    Piłka znów wróciła pod bramkę gdańszczan
    62'
    Lisowski (KORONA) fauluje Ricardinho (LECHIA)
    62'
    Brożek (LECHIA) dośrodkowuje w pole karne ale goście przecięli lot piłki
    63'
    Korzym (KORONA) z dystansu prosto w Buchalika (LECHIA)
    65'
    Brożek (LECHIA) w pole karne, Buzała (LECHIA) głową uderza niecelnie
    65'
    Janotę (KORONA) żegnają okrzyki "dziękujemy" z kieleckiego sektora i gwizdy z gdańskiego
    [ICO]
    67'
    KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Stąporski.
    67'
    Nieco zamieszania w polu karnym gości ale Korona wybija piłkę
    67'
    Duda (LECHIA) sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad bramką, wcześniej jednak sędzia odwizdał faul w ataku
    68'
    Korzym (KORONA) mocno ale nad bramką
    69'
    Golański (KORONA) uderzony w szczękę przez... kolegę z zespołu
    70'
    Jovanović (KORONA) z ostrego kąta prosto w Buchalika (LECHIA)
    [ICO]
    72'
    Mała, jak na możliwości PGE Areny,liczba widzów i doping kibiców odbija się wielokrotnym meczem niczym w długim tunelu
    [ICO]
    73'
    Żółtą kartką został ukarany Kacprzycki (LECHIA).
    [ICO]
    74'
    [2:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Pietrowski. Piłkę dokładnie wystawił Kacprzycki a Pietrowski bardzo ładnym strzałem, zza pola karnego w okienko odzyskuje prowadzenie dla Lechii
    75'
    Piłka w bramce Lechii ale wcześniej Korzym (KORONA) był na spalonym
    76'
    Dośrodkowanie Brożka z wolnego wybite
    78'
    Stąporski (KORONA) dośrodkował za głęboko
    78'
    Małkowski (KORONA) dalekim wybiegiem zażegnał niebezpieczeństwo
    [ICO]
    80'
    [3:1] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Duda.
    [ICO]
    82'
    KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sierpina, w jego miejsce wchodzi Foszmańczyk.
    83'
    Gdańszczanie rozgrywają piłkę w środku pola
    83'
    Buzała (LECHIA) odebrał piłkę Stąporskiemu (KORONA) i zakończył akcję ofensywną gości
    85'
    Kacprzcki przewraca się w polu karnym Korony, na powtórkach widać, że był faulowany przez Stano (KORONA), piłkarze grają jednak dalej
    87'
    Korona w ataku pozycyjnym
    87'
    Gdańszczanie przejęli piłkę w polu karnym
    88'
    Kijanskas (KORONA) faulowany przez Buzałę (LECHIA)
    [ICO]
    88'
    KORONA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lenartowski, w jego miejsce wchodzi Vanja.
    [ICO]
    89'
    LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buzała, w jego miejsce wchodzi Łazaj.
    90'
    Korzym (KORONA) niecelnie
    90'