Wyjazdowy punkt na inaugurację II ligi

Marta
23 lipca 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Od bezbramkowego remisu rozpoczęli piłkarze Bałtyku drugoligowe zmagania w sezonie 2011/2012. Gdynianie w sobotę nie potrafili zdobyć bramki na wyjeździe w rywalizacji z Turem Turek. Ponieważ rywale skutecznością się również nie popisali, po bezbarwnym meczu obydwie drużyny podzieliły się punktami.

TUR: Melon - Łucki, Roszak (52 Kowalski), Zalepa, Kiełb, Dolewka, Książek, Bebeto, Dregier (52 Witczak), Adamiec, Gląba (90 Lipiński)

BAŁTYK: Matysiak - Musuła, Benkowski, Martyniuk, Król - Lemanek (60 Manelski), Dettlaff, Ziemak, Byczkowski (65 Filipiak) - Kudyba, Hirsz (81 Jędryka).

Zółte Kartki: Gląba (Tur), Musuła, Benkowski, Ziemak (Bałtyk)

Sędziował: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)

Gdynianie rozpoczęli pierwszy ligowy mecz z dwoma nowymi zawodnikami w składzie. Byli to: Sławomir Ziemak i Rafał Hirsz, który w swojej karierze grał już w ekipie Tura. Na ławce pozostali lekko kontuzjowani w pucharowym meczu z Huraganem Morąg: Damian JędrykaRafał Loda.

Od początku spotkanie to nie wyróżniało się poziomem sportowym garstka kibiców oglądała popisy piłkarzy głównie w środku pola, a najgroźniejsze sytuacje stwarzane były przy okazji rzutów rożnych.

Po niespełna kwadransie groźnie zrobiło się pod bramką Bałtyku, Piotr Gląba wykorzystał zagranie w pole karne, jednak uderzył minimalnie obok bramki. W 38 minucie z kolei w ślady kolegi poszedł Dariusz Dolewka.

Goście mieli szansę na objęcie prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, jednak Hirszowi zabrakło precyzji przy strzale. Tuż po wznowieniu gry natomiast swojej okazji nie wykorzystał Marcin Dettlaff.

Gdynianie zaatakowali odważniej jeszcze w końcówce meczu. W 78 minucie w zamieszaniu pod bramką Tura zabrakło gdynianom zimnej krwi i remis w ligowym debiucie sezonu stał się faktem.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Ruch Zdzieszowice - Nielba Wągrowiec 4:1 (1:0), Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0), Energetyk ROW Rybnik - Chojniczanka Chojnice 1:4 (0:1), Calisia - Jarota Jarocin 1:2 (0:1), Chrobry Głogów - Miedź Legnica 1:1 (1:1), Raków Częstochowa - Bytovia 2:0 (1:0), GKS Tychy - Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0).
MKS Kluczbork - Czarni Żagań (odwołany, MKS zagra w I lidze, jeśli licencji nie otrzyma Górnik Polkowice).
Marta

Opinie (23) 4 zablokowane

• Tylko Bałtyk Gdynia !!!!!

• 38 20

• (1)

bedzie lepiej szkoda ze Baltyk nie wygral Arka tez szkoda ale narazie nie jest zle bedzie dobrze !!

• 20 3

• musimy strzelać gole! może za tydzień się uda, w Gdyni musimy wszystko wygrywać. za tydzień Bałtyk - Ruch Zdz., wszyscy na stadion. Ruch to lider po pierwszej kolejce, tym bardziej musimy się zmobilizować! Pokażmy że Bałtyk się kibicowsko odbudowuje!

• 9 2

• Spokojnie!

To zupełnie nowy zespół, podobnie jak to jest z arką. Potrzeba czasu, by to wszystko się zazębiło.

• POPIERAM CALYM KADLUBOWYM SERDUCHEM-GUGA

JESZCZE NASTAPIĄ PIEKNE CHWILE BAŁTYK GDYNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!P.S.I RC ARKA TEŻ!!!!!!!

• 25 3

• to wy się napinacie pisząc Bałtyk 100% Redłowo :)

• 18 10

• 1 pkt. na wyjeździe nie jest źle :)

• 11 2

• NIEZBYT DOBRZE

1 punkt nie zachwyca, choc nalezy pamietac, ze druzyna jest praktycznie nowa, no i brakowalo czasu na zgranie. No ale, to samo, moze tez powiedziec Tur. Za tydzien jak bedziemy grac z Ruchem Zdzieszowice to TRZY PUNKTY SA KONIECZNE !!! Nie ma prawa dojsc do powtorki z poprzedniego sezonu, gdy na poczatek rundy wiosennej padl remis 0:0 i co gorsze bo bardzo slabym meczu w naszym wykonaniu.
    Mamy niezlych zawodnikow, ale martwi mnie to, ze trener wydaje sie byc do niczego !
    Za tydzien kadluby na mecz i dopingujmy nasza druzyne. Pamietacie rok temu z Chojniczanka na inauguracje? Gol Kowalskiego w ostatniej minucie, ekstaza na trybunach, wszyscy spiewali "BALTYK GDYNIA". Mlyn jechal z dopingiem przez caly mecz. I tak ma byc za tydzien, gdzie nasz doping pomoze druzynie.