Wyjazdy im nie służą

20 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Lechia pozostaje w ekstraklasie drużyną własnego boiska. Gdańskim piłkarzom nie udał się kolejny wyjazd. Biało-zieloni przegrali z GKS Bełchatów 0:1 (0:0). Jedynego uznanego gola na kwadrans przed końcem gry strzelił Tomasz Jarzębowski. Później jeszcze piłkę do siatki skierował również Carlos Costly, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Bramka: Jarzębowski 74.

GKS: Kozik - Jarzębowski, Drzymont, Pietrasiak, Popek - Adamiec (46 Nowak), Gol, Rachwał, Kuklis (72 Wróbel), Garguła - Carlos (90 Cetnarski).

LECHIA: Bąk - Starosta, Midzierski, Wołąkiewicz, Kosznik - Kaczmarek, Trałka (84 Rybski), Piątek (84 Manuszewski), Rogalski (71 Wiśniewski) - Buzała, Kowalczyk.

Sędzia: Lyczmański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Popek (GKS), Piątek (Lechia).

Bełchatów wygrał pierwszy mecz w tym sezonie u siebie i po raz pierwszy zainkasował trzy punkty od inauguracyjnej kolejki. - Po trzech porażkach z rzędu takie zwycięstwo było nam bardzo potrzebne. Tu chodziło o to, by chłopcy się przełamali - podkreślał trener zwycięzców, Paweł Janas.

Popularny "Janosik" mówiłby zapewne inaczej, gdyby Lechia wykorzystała zagubienie miejscowych przed przerwą. W 41. minucie w poprzeczkę trafił strzał Marcina Kaczmarka, a tuż przed zejściem do szatni kapitalną akcją popisał się Paweł Buzała. Napastnik kiwnął obrońców, ale przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Po meczu "Buzi" jednak winy nie szukał w sobie, a w arbitrze. - Sędzia powiedział mi, żebym się zamknął, gdyż jesteśmy tylko beniaminkiem! A zapytałem go dlaczego nam nie gwizdał fauli, skoro rywalom przyznawał wolne, aby Garguła mógł wrzucać piłki - wypalił przed kamerami Orange Sport Buzała.

Tabela wprowadzona: 2008-09-21
W pierwszej połowie GKS bramce Mateusza Bąka, który debiutował w ekstraklasie, zagroził tak naprawdę tylko raz. W 20. minucie golkiper pewnie interweniował po uderzeniu Pawła Adamca. Po zmianie stron gospodarze długo nie mogli nic zdziałać. W pojedynkę próbował gdańską defensywę rozrywać Łukasz Garguła, dla którego był to pierwszy wstęp po kontuzji. Uczestnik Euro 2008 nie znalazł recepty na Bąka, zatem odwołał się do stałego fragmentu gry.

W 74. minucie Garguła z wolnego wrzucił piłkę na głowę Jarzębowskiego, a grający w tym meczu jako prawy obrońca piłkarz zdobył jedynego gola. Co prawda w 78. minucie posłał piłkę do siatki jeszcze Costly, ale sędzia odgwizdał spalonego. - Martwi, że po raz kolejny na marne idzie cały wysiłek, gdy przegrywamy mecz, tracąc gola po stałym fragmencie gry. Po przerwie gospodarze zagrali bardziej agresywnie. My na gola powinniśmy zamienić co najmniej jedną z dwóch doskonałych sytuacji sprzed przerwy - ocenił Jacek Zieliński, szkoleniowiec Lechii.

Pozostałe wyniki 6. kolejki: Arka Gdynia - ŁKS Łódź 4:0 (1:0), Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0), Cracovia - Legia Warszawa 0:3 (0:1), Odra Wodzisław - Polonia Bytom 4:1 (1:0), Polonia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (0:0), Lech Poznań - Piast Gliwice 1:0 (1:0), Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 0:2 (0:1).

• 0 0

• "ZIELU" !!! - " Rybka " jest grajkiem prowadzącym do nie-porażek !!!

Ja , rozumiem - trener " Zielu" i "Kowal" to starzy znajomi ! ale kiedy " Ryba" jest na boisku (dłużej niż 7 min !!!??) to LECHIJKA niezwykła przegrywać !

• 0 0

• PORAŻKA NA WŁASNE ŻYCZENIE..

TAK GŁUPIO I NIESKUTECZNIE TO MOŻE GRAĆ TYLKO LECHIA , STRATA BRAMKI PO EWIDENTNYM BŁĘDZIE ŚRODKOWYCH OBROŃCÓW A ZAPOWIADALI ZWYCIĘSTWO, TOTALNA KOMPROMITACJA.

• 0 0

• jestem kibicem Arki (3)

widziałem w tv mecz Lechii i wg mnie nie zasłużyla na porażkę z wieśniakami z belchatowa, grali nawet lepiej ,a wogóle co to za wieś na ekstraklase?kibiców jakl na festynie haha Ekstralkasa bez piasta wodzislawia i bełchatowa

• 0 0

• Wolę wiejski GKS niż śmieszną Lechię (2)

Tom chociaż poważnie podchodzą do klubu, sponsor, trener, boisko a w Lechi ani sponsora ani trenera, ani boiska. Może kiedyś, ale teraz to Extraklasa dla nich na wyrost zadanie.

• 0 0

• a ja wole Lechie (1)

niż jakiś gówniany bełchatów bez kibiców, z nimi to jak jest mecz to zero atmosfery,a jak gramy derby to juz tydzień przed cale 3miasto sie interesuje a poza tym jak wolisz bełchatów to sie przeprowadź moze cie zatrudnią w kopalni. a i 3 października nie przychodź na stadion sprawdź kiedy bełchatów wtedy gra

• 0 0

• a moze ty sie poprostu zdecyduj komu kibicujesz betonie a nie podszywaja sie pod kibuca ARKI

• 0 0

• Lechia!!!

Szkoda, że trener pod koniec meczu wpuszcza Rybskiego. To dobry zawodnik i powinien dłużej grać !!!!!!!!!!!

• 0 0

• znowu sie nie udalo! (1)

Naprawde szkoda tej przegranej.Bylismy przez wieksza czesc meczu zespolem lepszym a punkty zdobyli gospodarze.Chyba za szybko uwierzylismy ze remis mamy w kieszeni.Ale trzeba probowac w kolejnych meczach.To bedzie ciezki sezon dla Lechii,ale patrzac na inne druzyny,szanse na utrzymanie sie w ekstraklasie sa bardzo realne.

• 0 0

• Zgadza sie! Lechia znów była lepsza tylko tym razem...

...przeszkodziło jej to że zaczęli grzać kaloryfery i krach na amerykańskiej giełdzie

• 0 0

• Lechia grała dobrze, ale tylko w pierwszej polowie. W drugiej sie pogubiła-niestety:((

• 0 0

• mecz

tez ogladalem ten mecz w 1 polowie Lechia byla lepsza i powinna prowadzic ,2 wyrownana 2 bramka chyba nie byla ze spalonego.Lechia robi sie zespolem swego boiska.