Wyłom w "Twierdzy Bytom"

Lechia Gdańsk zremisowała w wyjazdowym meczu z Polonią. Gdańscy piłkarze są pierwszą drużyną, która w tym sezonie zdobyła w Bytomiu choćby punkt. Na kwadrans przed końcem wyrównał Piotr Wiśniewski. Szkoda, że w końcówce choć jednej z szans nie wykorzystał ekspolonista Jakub Zabłocki. O przebiegu spotkania informowaliśmy na bieżąco. Poniżej zapis relacji.

Bażik 20 - Wiśniewski 76

POLONIA: Skaba - Hrićko, Killar, Klepczyński, T.Nowak - Barcik, Sawala, Grzyb, Radzewicz, Bażik - Zieliński (67. Trzeciak)

LECHIA: Kapsa - K.Bąk, Wołąkiewicz, Ćvirik, Mysona (62 Wiśniewski) - Surma, Bajić (75 Pietrowski) - Kaczmarek, P.Nowak, Kowalczyk - Buzała (75 Zabłocki).

Sędzia: Piotr Siedlecki (Warszawa). Żółte kartki: Hrićko, Killar (Polonia), Zabłocki (Lechia). Widzów: 6000

1` Mecz rozpoczynają gospodarze.

2` Słupek ratuje gospodarzy przed stratą gola już na początku meczu, z ponad 30 metrów huknął Marcin Kaczmarek.

6`Gospodarze odpowiadają strzałem z rzutu wolnego Marka Bażika piłka jednak przelatuje obok słupka.

7` Kolejny strzał na bramkę gospodarzy, tym razem Rafał Grzyb jednak Paweł Kapsa broni.

12` Kaczmarek zagrywa w pole karne do Macieja Kowalczyka jednak w ostatniej chwili piłkę wybijają gospodarze.

17` Zagrożenie pod gdańską bramką po strzale z rzutu rożnego. Adrian Klepczyński jednak zamiast do bramki trafił w jednego z "biało-zielonych".

20` GOL dla Polonii Marcin Radzewicz ograł Krzysztofa Bąka dośrodkował w pole karne. Peter Ćvirik nie zdążył do Bażika, który przyjął piłkę i z około 11 metrów posłał ją do siatki

22` Po stracie gola znów gorąco na połowie Lechii, jednak bytomianie zagrali niedokładnie.

25`Gdańszczanie kontrują, jednak poza kornerami nic z tego nie wynika

26` Polonia znów przed szansą, na szczęście dla gdańszczan gospodarze pudłują.

30` Gdańszczanie kontratakują, Kowalczyk w polu karnym podał do Pawła Nowaka podanie tego drugiego wzdłuż linii bramkowej przecina jednak bramkarz gospodarzy.

31` Tomasz Nowak kiksuje w swoim polu karnym jednak gdańszczanie nie potrafią tego wykorzystać.

36` "Gdański" Nowak zza pola karnego Skaba na raty ale jednak broni.

39` Po dośrodkowaniu Arkadiusza Mysony ani Paweł Nowak ani Łukasz Surma nie trafiają do bramki.

41` Akcję gospodarzy przerywa Hubert Wołąkiewicz.

43` Kaczmarek silnie uderza z wolnego jednak obrońcy gospodarzy wybijają.

45` Sędzia kończy pierwszą połowę Polonia B. - Lechia 1:0.

46` Rozpoczyna się druga połowa meczu.

47` Mysona przerywa akcję gospodarzy

55` Miroslav Barcik strzelał na bramkę Lechii skutecznie interweniuje Kapsa.

58` Kapsa przerywa w polu karnym kolejną akcję gospodarzy.

61` Buzała strzelał jednak bramkarz gospodarzy po skróceniu kąta skutecznie interweniował.

62` Zmiana w Lechii, za Mysonę wchodzi Piotr Wisniewski.

65` Kaczmarek wysoko nad bramką gospodarzy.

67` Zmiana w Polonii za Michała Zielińskiego wchodzi Jacek Trzeciak.

69` Kolejną akcję gospodarzy przerywa Kapsa, który przeciął dośrodkowanie Radzewicza.

71` Kolejna zmiana w Polonii za Radzewicza wchodzi Piotr Tomasik .

71` Bajić silnie uderza z ponad 40 metrów jednak nad bramką gospodarzy.

75` Dwie zmiany w Lechii, za Buzałę wszedł Jakub Zablocki, zaś za Bajicia Marcin Pietrowski.

76` GOL dla Lechii. Daleki wrzut z autu Bąka, obrońcy Polonii wybili piłkę wprost pod nogi Wiśniewskiego, który strzałem z narożnika pola bramkowego, w długi róg wyrównał!

78` Lechia poszła za ciosem. Po akcji Wiśniewskiego strzelał Jakub Zabłocki, ale piłka po odbiciu od obrońcy i bramkarza wyszła w pole.

82` Znów Zabłocki, tym razem strzelał z rzutu wolnego, jednak Skaba obronił.

83` W odpowiedzi Barcik prosto w ręce Kapsy.

84` Trzeciak przewraca się w polu karnym Lechii, jednak sędzia meczu nie daje się zwieść i nie dyktuje karnego.

87` Z kilkunastu metrów strzelał Tomasik, jednak obok bramki gdańszczan.

89` Żółta kartka dla Lukasa Killara.

90` Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu.

90` Żółta kartka dla Zabłockiego.

90+3` Koniec meczu Polonia Bytom - Lechia Gdańsk 1:1

Tabela wprowadzona: 2009-10-05

Pozostałe wyniki 9. kolejki: Arka Gdynia - Lech Poznań 1:1 (1:0), Cracovia - Zagłębie Lubin 1:1 (1:0), Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:3 (0:1), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 2:0 (1:0), GKS Bełchatów - Korona Kielce 1:0 (1:0), Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 1:3 (0:2), Polonia Warszawa - Piast Gliwice 0:2 (0:0)