Wymęczone zwycięstwo

Marta
7 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Wymęczone zwycięstwo zamiast spodziewanego gradu bramek obejrzeli dziś w "Olivii" kibice biało-niebieskich. Hokeiści Energi Stoczniowca dopiero w 58 minucie zapewnili sobie wygraną nad ostatnim zespołem PLH, Polonią Bytom 3:2 (1:2, 0:0, 2:0). Oby w piątek, gdy w Gdańsku gościć będzie Cracovia (początek 19.15) oraz w niedzielę, kiedy zaplanowano mecz z GKS Tychy (18.00) forma gospodarzy była wyższa.

1:0 Vitek as. Rompkowski, Skutchan (0.50)
1:1 Bomba (4.30)
1:2 Garbarczyk as. as. Kłaczyński (14.52)
2:2 Smeja as. Bigos (43.40 w przewadze)
3:2 Ziółkowski as. Łopuski, Jankowski (57.03)

STOCZNIOWIEC: - Odrobny - Rompkowski, Benasiewicz - B.Wróbel, Skrzypkowski - Smeja, Kostecki - oraz Bigos, Strużyk; Skutchan, Hurtaj (2), Vitek - Urbanowicz, Zachariasz, Furo - Łopuski (2), M.Wróbel, Jankowski (2) - Poziomkowski, Ziółkowski (2), Sowiński.

POLONIA Lundin - Steczkiewicz (2), Bychawski (2)- Owczarek, Mazurek - Kozłowski, Zając; Kuźniecow (4), Szydło, Puzio (6)- Bomba, Bergman (2), Krokosz - Tylka, Garbarczyk, Kłaczyński (2).

Niezwykle ciężko przyszło zwycięstwo gdańskim hokeistom nad ostatnią drużyną w tabeli, która w 12 poprzednich kolejkach zdobyła zaledwie 1 punkt i strzeliła 14 bramek.
Zaczęło się "planowo" od gola Vitka już w 50 sekundzie meczu, później było już niestety gorzej, pierwsza groźna sytuacja Polonii i ... gol dla gości, druga akcja ofensywna rywali i ... lider przegrywa na własnym lodowisku.

Gdańszczanie dwoili się i troili, strzelali z dystansu i z bliska, jednak zawsze jak z podziemi wyrastał Lundin . Szwedzki bramkarz Polonii "wyciągnął" we wtorek około 70 strzałów, nawet trener gości Janusz Syposz przyznał, że był to jego najlepszy mecz w barwach bytomskiego zespołu.

Wyrównanie nastąpiło w 44 minucie. Michał Smeja uderzył z dystansu, dość silnie i bramkarz Polonii skapitulował. Hokeiści Energi Stoczniowca konsekwentnie dążyli do strzelenia bramki dającej zwycięstwo, przyszło im to jednak niespodziewanie ciężko.
Trzy punkty podopiecznym Henryka Zabrockiego zapewnił Tomasz Ziółkowski , który strzelił między parkanami Lundina dobijając odbity strzał Łopuskiego, młody gdański napastnik uderzył z backhandu leżąc już na lodzie.

"Cieszymy się z trzech punktów, choć w bardzo ciężkim boju wywalczonych ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Drużyna Polonii przeżywa kłopoty organizacyjno-finansowe dlatego dziś zastosowała wariant defensywny, to im się udawało przy doskonałej grze bramkarza Lundina, który myślę, że wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. My zwłaszcza w drugiej tercji biliśmy głową w mur, mieliśmy około 30 strzałów, zabrakło nam skuteczności, tego hokejowego cwaniactwa. Najważniejsze, że w trzeciej tercji nasza determinacja opłaciła się i jeden z naszych najmłodszych zawodników pokazał, że nawet na leżąco można strzelić bramkę" - powiedział po meczu trener Henryk Zabrocki.

Tabela wprowadzona: 2008-10-07

W pozostałych wtorkowych meczach: Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:3 (2:0, 1:2, 1:1), Akuna Naprzód Janów - KH Sanok
5:4 po karnych (2:1, 1:1, 1:2, dogrywka 0:0, karne 2-1), TKH Nesta Toruń - JKH GKS Jastrzębie 1:4 (1:0, 0:2, 0:2), Comarch Cracovia Kraków - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec (przełożony).

• zadyszka Stoczni

43 minuta 2:2

• 0 0

• po dwoch tercjach bylo 51:10 w strzalach i 1:2 wynik w plecy!!!

• (4)

Moj Boze co to bylo, Stocznia przez jedna tercje spala, w drugiej byla totalnie nieskuteczna, dopiero w trzeciej cos sie zaczelo dziac. Odrobny oczywiscie znow wylazl z bramki i stracilismy dzieki temu gola.
    Generalnie zenada, brawa naleza sie druzynie z Bytomia, bramkarz mial dzis swoj dzien :)

• 0 0

• (2)

popieram bylem na meczu i znowu dal ciala oczywiscie patelnia!!! Brawo Radek Majdan:) Moze za dlugie ma wlosy i nic nie widzi:)

• 0 0

• (1)

Widze, ze nie tylko mi sie Odrobny kojarzy z Radziem ;)