Wynik mistrzyń lepszy niż gra

8 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Beata Kowalczyk wielokrotnie ratowała Vistal Łączpol od utraty bramki, a w końcówce spotkania wiele podań bramkarki debiutującej w gdyńskich barwach jej koleżanki zamieniały w kontrach na trafienia. Beata Kowalczyk wielokrotnie ratowała Vistal Łączpol od utraty bramki, a w końcówce spotkania wiele podań bramkarki debiutującej w gdyńskich barwach jej koleżanki zamieniały w kontrach na trafienia.

Piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu wysoko wygrały na inaugurację PGNiG Superligi z Piotrcovią 29:22 (12:9). Końcowy rezultat nie oddaje tego co działo się na parkiecie. Gdy przyjezdne, grające zaledwie w 10-osobowym składzie, nie opuściły siły, mecz oscylował wokół remisu. Jeszcze w 48. minucie gdynianki prowadziły tylko 20:19. Z pięciu miejscowych debiutantek najlepiej spisała się Beata Kowalczyk. Bramkarka nie miała sentymentu dla byłych koleżanek, gdyż przed sezonem nad morze przeniosła się właśnie z Piotrkowa Trybunalskiego.

Kowalczyk, Gapska - Sulżycka 5, Janiszewska 1, Białek 1, Krnić 2, Zych 2, Mateescu 2, Koniuszaniec 3, Petrinja 3, Kulwińska 9, Andrzejewska 1
Sędziowie: Brehmer (Mikołów), Skowronek (Ruda Śląska)
Widzów: 400
Skura, Opelt - Sobińska 2, Mielczewska 1, Waga 9, Cieślak 1, Wypych 3, Opelt, Szafnicka 2, Olek 4, Brzezowska

VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
Piotrcovia

99% 342 typowania VISTAL ŁĄCZPOL Gdynia
0% 1 typowanie REMIS
1% 3 typowania Piotrcovia

Pomeczowy komentarz Patrycji Kulwińskiej, najskuteczniejszej szczypiornistki Vistalu Łączpolu w inauguracyjnym meczu:
Kto zdobędzie, ile bramek to jest kwestia mało istotna. To zmienny czynnik, który zależy od tego jak się mecz ułoży. Raz można zdobyć osiem bramek, raz dwie, a jeszcze innym razem nawet nie dostać żadnej piłki do rzutu. Cieszę się, że mogłam pomóc drużynie w wygranej z Piotrcovią. Jednak to spotkanie pokazało, że czeka nas jeszcze dużo pracy. I na tym w najbliższym czasie będziemy się koncentrować. O obronie tytułu jeszcze nie myślimy, gdyż sezon jest długi, a wartość zespołu mogą zmieniać na przykład kontuzje. Dlatego zamiast deklaracji odnośnie walki o ten czy inny medal na razie dla nas najważniejsze jest jak najlepsze przygotowanie do najbliższego meczu.

• Magdalena Pawłowska

mistrzynie Polski rozpoczną sezon bez Katarzyny Duran. Rozgrywająca jest kontuzjowana. Uszkodzona łąkotka w kolanie wymaga zabiegu operacyjnego. Przerwa w grze tej zawodniczki trwać będzie około miesiąca
nowym kapitanem Vistalu Łączpolu została Małgorzata Gapska
dzisiaj gospodynie zagrają w niebiesko-granatowo-czarnych strojach, bramkarki w żółtych bluzach i czarnych spodniach dresowych
Piotrcovia przyjechała do Gdyni zaledwie w 10-osobowym składzie, w tej drużynie gra m.in. wychowanka AZS AWFiS Gdańsk, Aleksandra Mielczewska
na parkiecie będą wyłącznie panie, gdyż spotkanie poprowadzi żeńska para sędziowska
1'
mecz rozpoczęła Piotrcovia, przyjezdne w fioletowo-czarnych strojach
2'
długa akcja przyjezdnych, Kowalczyk odbiła już dwa strzały, ale za każdym razem piłka wraca do drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego
2'
Kowalczyk, która przyszła do Gdyni właśnie z Piotrcovii, obroniła w pojedynku sam na sam rzut Mielczewskiej
3'
Vistal zgubił piłkę w ataku, ale Kowalczyk broni po raz kolejny, tym razem rzut Szafnickiej
3'
rzut Andrzejewskiej nad bramką
4'
Vistal gra następującą siódemką: Kowalczyk, Sulżycka, Koniuszaniec, Kulwińska, Mateescu, Andrzejewska, Krnić, do obrony wchodzi Białek
4'
[1:0] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL), dla Czarnogórki to debiut w polskiej lidze
5'
niecelny rzut w kontrze Sulżyckiej
5'
Kowalczyk broni rzut Sobińskiej
6'
[2:0] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
7'
karny dla Piotrcovii po faulu na Mielczewskiej
7'
Gapska, która weszła na karnego z ławki rezerwowych, obroniła karnego Wypych
7'
Skura obroniła rzut Knić, a dobitka Kulwińskiej była niecelne
8'
Kowalczyk obroniła rzut Wypych
8'
[3:0] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
9'
[3:1] Bramkę zdobywa Waga (PIOTRCOVIA).
10'
niecelny rzut Krnić
10'
niezbyt dużo kibiców przyszło na inaugurację, jednak jak zwykle głośny jest miejscowy Klub Kibica
11'
[3:2] Bramkę zdobywa Mielczewska (PIOTRCOVIA).
11'
przerwa w grze, na parkiecie leży Koniuszaniec, która ucierpiała przy ataku Mielczewskiej, co ciekawe te zawodniczki kilka lat temu grały wspólnie w AZS AWFiS
12'
Skura obroniła rzut Koniuszaniec
12'
słupek po rzucie Mielczewskiej
12'
obie drużyny mają poważne kłopoty ze skutecznością i w ogóle z precyzyjnym rozegraniem ataku pozycyjnego
13'
[4:2] Bramkę zdobywa Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL).
13'
[5:2] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
14'
[5:3] Bramkę zdobywa Sobińska (PIOTRCOVIA).
15'
kolejne nieudane ataki z obu stron
16'
[5:4] Bramkę zdobywa Olek (PIOTRCOVIA).
17'
po faulu na Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) karny dla gospodyń
17'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła z karnego w poprzeczkę
17'
[5:5] Bramkę zdobywa Olek (PIOTRCOVIA), to drugie trafienie z rzędu przyjezdnej kołowej i mamy remis
18'
[6:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
18'
piłka trafia w słupek po rzucie Wagi (PIOTRCOVIA)
19'
[7:5] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze
czas
19'
Czas dla Piotrcovii, trenerką tej drużyny jest dobrze znana w Trójmieście Inna Krzysztoszek. Rosjanka grała niegdyś w gdańskim AZS, od tego klubu zaczęła przygodę z Polską, która trwa już blisko 20 lat. Rozgrywająca została zgłoszona również do rozgrywek, ale dzisiaj nie wpisała siebie do protokołu
20'
po powrocie do gry Piotrcovia szybko gubi piłkę, ale i tym samym odpowiada Vistal, gdyż piłka nie doszła w kontrze do Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
21'
Piotrcovia znów zgubiła piłkę
21'
niecelny rzut Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
22'
[8:5] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) po szybkiej kontrze i faulu w ataku rywalek
wykluczenie
22'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
23'
[8:6] Bramkę zdobywa Waga (PIOTRCOVIA) w przewadze liczebnej, po ładnym rzucie w "okienko"
23'
na parkiet weszła Zych (VISTAL ŁĄCZPOL), pozyskana z SMS Gliwice, to jej debiut w Superlidze
24'
[9:6] Bramkę zdobywa Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) w osłabieniu liczebnym
24'
na parkiet wróciła Słowenka Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL), już na początku meczu była ona w obronie, ale została uderzona w nos i dostała kilkanaście minut na dojście do siebie na ławce
24'
Vistal Łączpol w komplecie
26'
już ponad minutę grają przyjezdne w ataku
wykluczenie
26'
Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana ponownie dwuminutową karą.
wykluczenie
26'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą.
26'
po faulu Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) na Wypych (PIOTRCOVIA) będzie też karny dla Piotrcovii
26'
[9:7] Bramkę z karnego zdobywa Waga (PIOTRCOVIA)
27'
Skura (PIOTRCOVIA) broni rzut Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL), Vistal Łączpol w podwójnym osłabieniu
27'
[9:8] Bramkę zdobywa Cieślak (PIOTRCOVIA).
28'
[10:8] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL), mimo podwójnego osłabienia, udany rzut Słowenka poprzedziła wygraniem pojedynku jeden na jeden
28'
29'
[10:9] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA).
29'
[11:9] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
[12:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
30'
kroki po stronie Piotrcovii
czas
30'
na 30 sekund przed przerwą trener Niewrzawa wziął czas
30'
w ostatniej akcji pierwszej połowy Vistal zdobył karnego
30'
Zych (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła z karnego w słupek!
30'
Koniec pierwszej połowy. Vistal Łączpol prowadzi 12:9
w przerwie prezes gdyńskiego klubu - Andrzej Hinz wręczył podziękowania dyrektorowi Zespołu Szkół nr 14 Krzysztofowi Jankowskiemu
w przerwie, podobnie jak w poprzednich sezonach, trwa konkurs dla kibiców wiedzy o Vistalu Łączpolu
najskuteczniejsze w pierwszej połowie były Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) i Waga (PIOTRCOVIA), które zdobyły po trzy bramki
31'
drugą połowę rozpoczęły gospodynie
31'
[12:10] Bramkę zdobywa Waga (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
[13:10] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL).
32'
Waga (PIOTRCOVIA) pociągana za koszulkę, będzie karny dla Piotrcovii
wykluczenie
32'
Białek (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, to jej drugie wykluczenie
32'
[13:11] Bramkę z karnego zdobywa Waga (PIOTRCOVIA), to jej już piąte trafienie
33'
Skura (PIOTRCOVIA) broni rzut Krnić (VISTAL ŁĄCZPOL)
33'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Szafnickiej (PIOTRCOVIA)
34'
podanie Kulwińskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) zamiast do Andrzejewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL) trafia w aut
wykluczenie
34'
Mateescu (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą i będzie jeszcze karny dla przyjezdnych
34'
[13:12] Bramkę z karnego zdobywa Waga (PIOTRCOVIA).
34'
koniec kary dla Białek (VISTAL ŁĄCZPOL), ale jeszcze przez 1:58 Vistal w osłabieniu
35'
[14:12] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) w osłabieniu
35'
[15:12] Bramkę zdobywa Koniuszaniec (VISTAL ŁĄCZPOL) znów w osłabieniu i ponownie po kontrze
36'
37'
[15:13] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA).
wykluczenie
37'
Knić (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, która przy rzucie faulowała Wypych
37'
krótka przerwa w grze, aby udzielić pomocy medycznej Wypych (PIOTRCOVIA)
37'
rzut Petrinji (VISTAL ŁĄCZPOL) broni Skura (PIOTRCOVIA)
38'
odgwizdane kroki Szafnickiej (PIOTRCOVIA)
39'
39'
[16:13] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
40'
[16:14] Bramkę zdobywa Waga (PIOTRCOVIA) po rzucie z biodra, to już jej 7 trafienie
41'
szybka strata Vistalu Łączpolu, ale Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) nie pozwoliła na kontraktową bramkę, broniąc rzut Wypych (PIOTRCOVIA)
41'
[17:14] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), do której na koło dograła Zych
41'
[17:15] Bramkę zdobywa Wypych (PIOTRCOVIA).
42'
[18:15] Bramkę zdobywa Białek (VISTAL ŁĄCZPOL).
42'
[18:16] Bramkę zdobywa Szafnicka (PIOTRCOVIA).
43'
Piotrcovia gra tylko ośmioma zawodniczkami, a mimo to gospodynie nie potrafią uzyskać przewagi, znów straciły piłkę
43'
[18:17] Bramkę zdobywa Olek (PIOTRCOVIA).
44'
kolejna debiutantka w drużynie Vistalu Łączpolu, na prawe skrzydło weszła Janiszewska (VISTAL ŁĄCZPOL)
44'
[19:17] Bramkę zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
45'
[19:18] Bramkę zdobywa Olek (PIOTRCOVIA).
45'
[20:18] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL).
46'
niecelny rzut Wagi
wykluczenie
47'
Waga (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą po faulu na Zych
47'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) posłała piłkę do siatki, ale bramki nie ma, gdyż przekroczyła linię 6. metra
48'
[20:19] Bramkę zdobywa Szafnicka (PIOTRCOVIA) w osłabieniu liczebnym
48'
Cieślak (PIOTRCOVIA) sfaulowała Janiszewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL), będzie karny dla Vistalu Łączpolu
wykluczenie
49'
Olek (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą.
49'
[21:19] Bramkę z karnego zdobywa Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL).
50'
coraz krótsze akcje z obu stron, ale wynik bez zmian
50'
[22:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), to szóste trafienie gdyńskiej kołowej
51'
[23:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), która piłkę na kontrę otrzymała od Kowalczyk
51'
niecelny rzut Wypych (PIOTRCOVIA)
51'
Piotrcovia w komplecie
52'
[24:19] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) znów po kontrze i ponownie po podaniu bramkarki Kowalczyk
52'
[25:19] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL ŁĄCZPOL).
czas
52'
czas dla Piotrcovii
53'
robi się mecz do jednej bramki
53'
[26:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL), do której znów podawała Kowalczyk
53'
[26:20] Bramkę zdobywa Waga (PIOTRCOVIA).
54'
[27:20] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL ŁĄCZPOL).
54'
zmiana w bramce Piotrcovii
54'
[28:20] Bramkę zdobywa Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) po kontrze, a podająca oczywiście... bramkarka Kowalczyk
55'
Trener Krzysztoszef bezradnie rozkłada ręce, gdyż jej podopieczne znów zgubiły piłkę
56'
odgwizdany faul w ataku gdynianek
56'
[28:21] Bramkę zdobywa Waga (PIOTRCOVIA).
56'
trwa pojedynek o miano najskuteczniejszej w tym spotkaniu, Waga (PIOTRCOVIA) ma 9, a Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) 8 bramek
57'
Opelt (PIOTRCOVIA) broni rzut Sulżyckiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
58'
[28:22] Bramkę zdobywa Sobińska (PIOTRCOVIA).
wykluczenie
58'
Waga (PIOTRCOVIA) ukarana dwuminutową karą, która faulowała Zych, będzie jeszcze karny
58'
Petrinja (VISTAL ŁĄCZPOL) rzuciła z karnego nad bramką
59'
Kowalczyk (VISTAL ŁĄCZPOL) broni rzut Mielczewskiej (PIOTRCOVIA)
59'
niecelny rzut Janiszewskiej (VISTAL ŁĄCZPOL)
60'
rozpoczęła się ostatnia minuta
60'
Klub Kibica już od kilku minut głośnymi śpiewami fetuje wygraną
60'
wykluczenie
60'
Sulżycka (VISTAL ŁĄCZPOL) ukarana dwuminutową karą, gdynianki do końca meczu w osłabieniu, gdyż do ostatniej syreny tylko 40 sekund
60'
[29:22] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL ŁĄCZPOL) to jej dziewiąte trafienie
60'
KONIEC MECZU
60'
Vistal Łączpol wygrał wysoko, ale zwycięstwo nie przyszło im tak łatwo jak sugeruje końcowy wynik

Pozostałe wyniki 1. kolejki:
Start Elbląg - AZS Politechnika Koszalińska 31:24 (14:12), Pogoń Baltica Szczecin - Aussie Sambor Tczew 22:24 (11:13), Ruch Chorzów - SPR Lublin 31:33 (16:17), KPR Jelenia Góra - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 28:28 (14:15), KGHM Metraco Zagłębie Lubin - KSS Kielce 25:25 (13:12).

Opinie (22) 1 zablokowana

• Co to za przedszkole dopingowało? (3)

dwa kluby kibica? Tylko, że jedni wyglądali jak przedszkolaki.

• 13 7

• (2)

oczywiscie troche to dziwnie wygladalo no i troche wstyd gdyz byla transmisja w telewizji ale prosze ta grupka chyba tam 5 do 7 osob co byla to żal poprostu. Kompromitacja po całej linii. No 2 grupa tez nie pokazala sie z najlepszej strony ale nie wygladalo to żalosnie w stosunku do tej bandy dzieciakow:/

• 10 1

• wywalić tę bande dzieciaków z hali (1)

obwieszeni szalikami arki, lechii itp. A oni nie byli z koszalina czy tam tczewa? Siedziałem koło nich i krzyczeli azs koszalin i sambor tczew. Druga grupa to chyba był klub kibica? Nie wiem czemu są dwa klubiki, ale ci jedni to żal.pl same suchary.