Lechia wygrała sparing z Dolcanem

15 stycznia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Łukasz Kacprzycki (z piłką) strzelił gola Dolcanowi, mimo że piłkarze rywali czasem uciekali się do takich metod jak na zdjęciu, aby powstrzymać gdańskiego skrzydłowego. Łukasz Kacprzycki (z piłką) strzelił gola Dolcanowi, mimo że piłkarze rywali czasem uciekali się do takich metod jak na zdjęciu, aby powstrzymać gdańskiego skrzydłowego.

Piłkarze Lechii wyrównali bilans sparingów w Grodzisku Wielkopolskim. Gdańszczanie w drugiej grze podczas zgrupowania pokonali I-ligowy Dolcan Ząbki 3:0 (2:0). Przypomnijmy, że w sobotę ulegli Widzewowi Łódź 1:4. W sobotę biało-zieloni mają zaplanowane aż dwa pojedynki kontrolne z: Lechem Poznań i Wartą Poznań.

Tuszyński 11, Kacprzycki 14, Buzała 56

LECHIA (pierwsza połowa): Małkowski - Oualembo, Janicki, K.Bąk, Pazio - Dawidowicz, Kostrzewa - Kacprzycki, P.Wiśniewski, Grzelczak - Tuszyński
(druga połowa): Rosa - Deleu, Madera, Kamiński, Garbacik - Pietrowski, Powszuk - Łazaj, Kugiel, Buzała - Duda

DOLCAN (pierwsza połowa): Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Brodziński - Tarnowski, Matuszek, Osoliński, Łuszkiewicz, Sierpina, Piesio - B.Wiśniewski
druga połowa): Kryczka - Jakubik, Zembrowski, Matuszczyk - Świerblewski, Bazler, Menzel, Wiśniowski, Prejs, Łuszkiewicz (63 Tarnowski) - B.Wiśniewski

Gdańszczanie mieli ułatwione zadanie. W bramce I-ligowca zabrakło Rafała Leszczyńskiego, który z reprezentacją Polski poleciał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nie było zatem okazji sprawdzić aktualnej formy golkipera, którym Lechia interesowała się już latem ubiegłego roku.

SPRAWDŹ, NA KTÓRYM MIEJSCU PLASUJE SIĘ DOLCAN W I LIDZE

Zastępcy Leszczyńskiego aż trzykrotnie musieli sięgać do siatki. Może dlatego, że Robert Podoliński na mecz z drużyną ekstraklasy nie zmienił stosowanego na I-ligowych boiskach i zagrał tylko trójką obrońców. Przed przerwą jednym z nich był eksstoper Arki Gdynia, Bartosz Brodziński, który nie przebił się w Ruchu Chorzów i szuka nowego klubu.

Już w inauguracyjnym kwadransie Dolcan znalazł się w poważnych opałach. Jeszcze w 6. minucie Maciej Humelski zdołał obronić uderzenie Piotra Grzelczaka, ale później skapitulował dwukrotnie w odstępie dwóch minut.

Bardzo dobrze współpracowała wówczas formacja ofensywna biało-zielonych, która w takim zestawieniu grała pierwszy raz. Inauguracyjnego gola strzelił Patryk Tuszyński, do którego podawał Grzelczak. Natomiast w 13. minucie na 2:0 wynik poprawił Łukasz Kacprzycki, a asystę zaliczył Piotr Wiśniewski.

Końcowy rezultat został ustalony po przerwie, gdy na boisku była zupełnie inna "11" od tej, która rozpoczynała spotkanie po gdańskiej stronie. Do akcji ofensywnej włączył się Deleu, który zagrał do Pawła Buzały, a ten strzelił trzeciego gola.

W 67. minucie Brazylijczyk sam zdecydował się na strzał, ale Mateusz Kryczka nie dał się pokonać. Bramkarz Dolcanu obronił również uderzenie Bernarda Powszuka po dośrodkowaniu z wolnego Marcina Pietrowskiego. Natomiast przy aż trzech próbował podejmowanych przez Damiana Kugiela, Kryczka nie musiał interweniować, gdyż piłka mijała bramkę.

W sparingu, który toczył się pod kontrolą Lechii, Dolcan najgroźniejszy był pod koniec każdej z połów. Przed przerwą Sebastian Małkowski obronił uderzenia: Bartosza WiśniewskiegoPawła Tarnowskiego. Po przerwie Kacper Rosa najbardziej mógł się wykazać przy strzale Tomasza Prejsa, po którym sparował piłkę na róg.

Warto podkreślić, że w meczach kontrolnych w Grodzisku Wielkopolskim Michał Probierz pozwolił się wykazać aż czterem bramkarzom. Każdy z nich zagrał po jednej połowie.

Natomiast w polu wystąpiło dotychczas 24 piłkarzy. W środę szansę na wykazanie otrzymali: Bernard PowszukKacper Łazaj, którzy z Widzew nie zagrali, gdyż zostali zwolnieni na szkolne Studniówki.

- Było niezadowolenie po meczu z Widzewem, bo nie tak wyobrażaliśmy sobie grę i zaangażowanie w tamtym meczu. Dlatego dziś trzeba pochwalić zawodników, że mimo zmęczenia pokazali, że można i mieli dużo pozytywnej energii. Dla moich zawodników to też drogowskaz, że nie ma co szukać sobie wytłumaczenia, tylko w każdym meczu trzeba starać się zagrać jak najlepiej - ocenił trener na klubowej stronie internetowej.

FRANKOWSKI: WZORUJĘ SIĘ NA BŁASZCZYKOWSKIM

Z graczy, którzy przyjechali na zgrupowanie do Grodziska, przeciwko Dolcanowi nie zagrali: Mateusz Bąk, Bartosz Kaniecki, Wojciech Zyska, Mateusz Machaj, Przemysław Frankowski i Łukasz Kopka.

W Gdańsku nadal przechodzą rehabilitację po urazach: Jarosław BieniukTsubasa Nishi, który oficjalnie stanie się piłkarzem Lechii 1 lutego.

NISHI PODPISAŁ KONTRAKT NA 3,5 ROKU

Nowi piłkarze mają dołączyć do biało-zielonych dopiero po zmianie właściciela pakietu większościowego akcji piłkarskiej spółki, co powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

21.01 Gdańsk: Chojniczanka i Gryf Wejherowo
24.01-7.02 Turcja: cztery sparingi (terminy i przeciwnicy w trakcie ustalania)

BILANS SPARINGÓW:
1 zwycięstwo, 1 porażka, bramki 4:4

Opinie (40) 7 zablokowanych

• Co z Bieniukiem? (3)

Został emerytem? Czy będzie jakiś mecz pożegnalny tego świetnego piłkarza pochodzącego z Gdańska?
    Czy po prostu został skreślony z kadry Lechii i pogoniony w cholerę?