Wyrównany stan finału

25 maja 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Rywalizacja o złoto w finale koszykarzy rozpoczyna się jakby od nowa. Prokom Trefl wykorzystał atut własnego parkietu i wyrównał stan rywalizacji z PGE Turowem Zgorzelec na 2-2. W niedzielę sopocianie triumfowali 73:70 (16:22, 15:21, 21:17, 21:10), chociaż musieli sobie radzić bez wykluczonego za bójkę Milana Gurovica. Serb na parkiecie spędził niespełna 11 minut.

Z sobotniego meczu Portal trojmiasto.pl przeprowadził bezpośrednią transmisję. Kliknij, aby zobaczyć jej treść.

0'
Rozpoczynamy relacje z trzeciego meczu finału. Znamy już wyjściowe składy drużyn
0'
Tomas Pacesas zmienił ustawienie wyjściowe. Prokom rozpocznie z Miliciciem na "jedynce", który będzie też wypełniał limit dla Polaka, bo ma nasz paszport. Slaniną zagra na "dwójce, Gurovic i Masiulis na skrzydłach, a Stanojević jako center
0'
Turów nie eksperymentuje. Zagra tradycyjna piątka: Rodriguez, Logan, Kelati, Witka oraz Drobnjak.
1'
rozpoczyna Prokom
za 2 punkty
1'
[2:0] Stanojević otwiera rejestr punktowy
2'
drugie pudło Drobnjaka
2'
Milicić pudłuje za trzy, ale zbiera Masiulis
za 2 punkty
3'
[2:2] po niecelnym rzucie Slaniny kontra gości. Trafia Rodriguez
za 2 punkty
3'
[4:2] faul Rodrigueza na Guroviciem. Oba celne wolne Milana
za 2 punkty
3'
[6:2] Kelati pudłuje za trzy, a Guriovic punktuje po solowej akcji
za 3 punkty
4'
[6:5] pierwsze trafienie zza linii 6,25. Udana próba Witki
za 3 punkty
4'
[9:5] Gurović odpowiada "trójką". Milan ma już 7 punktów na koncie!
za 2 punkty
5'
[11:5] rośnie przewaga gospodarzy. Celnie Milicić
za 2 punkty
5'
[11:7] szybka odpowiedź Drobnjaka
za 2 punkty
6'
[13:7] Milicić faulowany w ostatniej sekundzie akcji przez Drobnjaka. Igor celnie z obu wolnych
7'
trzecie pudło Rodrigueza za trzy
za 3 punkty
7'
[16:7] kapitalna forma Gurovića. Druga trójka Milana i już jego 10 punktów!
7'
pierwszy czas dla Turowa. Petrović zastępuje Rodrigueza
7'
pudło Drobnjaka, zbiórka Gurovica
8'
trzy razy rzucał Stanojević, wreszcie sędziowie odgwizdali na nim faul Petroviciovi, ale nie ma wolnych
za 3 punkty
8'
[19:7] trzcia "trójka" Gurovica!!!
za 3 punkty
8'
[19:10] pierwszych rzut dzisiaj Logana. Od razu "trójka"
9'
niecelne trójki z obu stron
za 2 punkty
10'
[21:10] Gurovic niepilnowany pod koszem. Ładna asysta Masiulisa
za 2 punkty
10'
[21:12] po faulu Masiulisa wolne Petrovica. Oba celne
10'
aż trzy zmiany w Prokomie Treflu. Weszli Shakur, Roszyk i Sow
10'
niecelny rzut Shakura kończy inauguracyjną kwartę
10'
PROKOM TREFL wygrał pierwszą kwartę 21:12! Na razie bohaterem jest Gurovic. Milan ma więcej punktów (15) niż wszyscy rywale razem wzięci! Na tablicach rządzi Masiulis. Już sześć zbiórek.
11'
początek drugiej kwarty. W ataku Turów
za 3 punkty
11'
[21:15] Kelati pierwsze trafienie
za 2 punkty
11'
[21:17] po pudle Masiulisa za trzy szybka kontra gości i punkty Witki
11'
czas dla Prokomu Trefl
12'
strata Slaniny, faul w ataku Witki na Shakurze
12'
podwójna zmiana w Turowie, w Prokomie zaś jest Dylewicz na parkiecie
12'
kroki Stanojevica
13'
pudło Ljubotiny za trzy. To siódme pudło zza linii 6,25 gości na 10 prób
za 2 punkty
13'
[23:17] wreszcie trafia Stanojević, przełamując niemoc rzutową sopocian w tej kwarcie
za 2 punkty
13'
[23:18] wolne po faulu Shakura. Jeden celny rzut Ljubotiny
za 2 punkty
13'
[25:18] szybkie punkty Dylewicza
za 2 punkty
14'
[25:20] Logan solowa akcja
za 2 punkty
14'
[27:20] Stanojevic trafia po dwutakcie
15'
blok Dylewicza na Ljubotinie i błąd 24 sekund gości
za 3 punkty
15'
[30:20] pierwsze punkty Slaniny, ale od razu "trójka"
15'
drugi czas dla Turowa
za 2 punkty
16'
[30:22] Scevic pierwszy kontakt z piłką i od razu punkty
17'
pudła za trzy Slaniny i Kitzingera
17'
błąd połowy Shakura!
za 2 punkty
17'
[32:22] wolne Stanojevic. Oba celne. Wcześniej strata Logana
za 2 punkty
18'
[32:24] Scevic po niecelnym rzucie za trzy zdołał zebrać piłkę i był faulowany przez Dylewicza. Oba celne wolne
za 3 punkty
18'
[32:27] po niecelny rzucie Shakura trafienie Scevica i to zza 6,25!
18'
drugi czas dla Prokomu Trefl
19'
po faulu Shakura Logan pudłuje oba wolne!
20'
niecelne trójki Gurovica i Milicica
za 2 punkty
20'
[32:29] trafił Logan. 25 sekund do przerwy
za 2 punkty
20'
[34:29] Stanojevic ustala wynik pierwszej połowy
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

Prokom Trefl prowadzi 34:29. Sukces w pełni zasłużony, gdyż rywale ani razu nie mieli korzystnego dla siebie wyniku. Natomiast przewaga miejscowych wynosiła już 12 punktów - 19:7 w 8. minucie.
20'
Prokom Trefl ma przewagę na tablicach - zbiórki wygrał 17:10. Gospodarze nie pomylili się ani razu przy sześciu wolnych. Sopocianie więcej też i celniej rzucali z gry (12 udany prób z 29) przy 10 z 24 rywali.
za 2 punkty
21'
[36:29] drugą połowę rozpoczął Prokom Trefl i od razu są punkty Stanojevica
za 3 punkty
21'
[36:32] szybka odpowiedź Logana i to za trzy
za 2 punkty
22'
[38:32] po faulu Kelatiego wolne Gurovica. Oba celne. Milan ma na koncie 17 punktów.
za 2 punkty
22'
[40:32] Kelati nie trafił za trzy, a w kontrze trafienie Gurovica. Piękna asysta Slaniny
23'
pudło Rodrigueza. Już czwarte za trzy
za 3 punkty
23'
[43:32] Już 11 punktów przewagi Prokomu! Zza linii 6,25 Milicić
za 2 punkty
24'
[43:34] Rodriguez po asyście Drobnjaka
za 3 punkty
24'
[43:37] przechwyt Rodrigueza i Logan przymierzył za trzy
za 2 punkty
25'
[45:37] Masiulis po asyście Slaniny
za 2 punkty
25'
[47:37] Stanojević spod kosza. Już 14 punktów Jovo
za 2 punkty
26'
[49:37] po pudle Logana za trzy kontra Gurovica. Milan ma już 21 punktów!
27'
strata Logana i szansa na rekordowe prowadzenie miejscowych
za 3 punkty
27'
[52:37] Już 15 punktów przewagi! Slanina wstrzelił się za trzy
za 2 punkty
28'
[52:39] Scekić po asyście Petrovica
za 2 punkty
28'
[54:39] nie ma silnych na Stanojevica
29'
trzeci faul Stanojevica. Serb opuszcza parkiet z 16 punktami i 8 zbiórkami. W jego miejsce Sow
29'
przerwa na żądanie trenera Turowa
za 2 punkty
29'
[54:40] po faulu Gurovica wolne Logana. Jeden celny
za 2 punkty
29'
[54:42] Scevic po asyście Kitzingera
za 3 punkty
30'
[57:42] Gurovic czwarty raz celnie w szóstej próbie za trzy!
za 2 punkty
30'
[57:43] Sow fauluje Logana. Tylko jeden celny wolny. Amerykanin trafił tylko 2 z 6!
za 2 punkty
30'
[59:43] Gurovic oba celne wolne i już 16 punktów przewagi!
za 2 punkty
30'
[59:44] Scevic wolne jeden celny
30'
PO TRZECH KWARTACH Prokom Trefl prowadzi 59:44! To premia za dobrą obronę.

Takiej przewagi gospodarze nie mają prawa roztrwonić!
31'
ostatnia kwarta rozpoczęta faulem Nany na Dylewiczu
za 3 punkty
31'
[62:44] chyba już wszystko jasne. Slanina za trzy
za 2 punkty
32'
[62:46] pierwsze punkty Nany
za 2 punkty
32'
[62:48] Scekic spod kosza po asyście Kelatiego
za 3 punkty
33'
[62:51] Petrvic zza linii 6,25
33'
33'
wrócili do gry Milicic, Gurovic i Stanojevic
za 2 punkty
33'
[62:53] Scekic solowa akcja z faulem
za 2 punkty
33'
[62:53] Scekic jeszcze wolny, ale pudło
34'
czwarty faul Kelatiego!
34'
błąd 24 sekund Prokomu
za 2 punkty
34'
[62:53] Scevic dobił rzut Kitzingera. Już 18 punktów tego koszykarza
za 3 punkty
34'
[65:55] Gurovic kapitalnie
za 2 punkty
35'
[65:57] Scevic znów punktuje z faulem i ponownie pudłuje z wolnego
35'
wolne Nany po faulu Milicica. Oba pudła!
za 3 punkty
35'
[65:60] Turów odrabia straty. Kitzinger pierwszy raz trafia zza 6,25
za 2 punkty
36'
[67:60] ważne punty Stanojevica
za 2 punkty
36'
[67:62] Nana zebrał po niecelnym rzucie Kelatiego. Trafił i jest jeszcze faulowany
36'
Nana trzeci raz z rzędu pudłuje z wolnego!
37'
czas Prokom Trefl
37'
czwarty faul Stanojevica
za 2 punkty
37'
[67:64] wolne Nana. Kameruńczyk wreszcie się przełamał. Trafił dwa razy
za 2 punkty
37'
[69:64] Dylewicz punktuje, choć wcześniej blok na Gurovicu
za 2 punkty
37'
[69:66] faul Dylewicza na Nanie. Center Turowa celnie dwa razy z wolnych
38'
przechwyt Scekica podania Dylewicza
za 3 punkty
38'
[69:69] REMIS!!! Logan przez ręce Slaniny
za 2 punkty
38'
[71:69] Gurovic odzyskał prowadzenie
38'
pudła Kelatiego i Nany. Faul Scekica i już są rzuty
za 2 punkty
39'
[73:69] 109 sekund do końca. Wolne Milic. Oba celne
39'
czas ostatni dla Turowa. 90 sekund do końca
za 2 punkty
39'
[73:71] Nana
39'
Wolne Milicic po faulu Kitzingera. 70 sekund do końca
za 2 punkty
39'
[75:71] Milic trafia oba wolne
za 3 punkty
40'
[75:74] Nana zza linii 6,25! Totalne zaskoczenie
za 2 punkty
40'
[77:74] 40 sekund do końca wolne Gurovic po faulu Nany. Trafia dwa razy
za 2 punkty
40'
[77:76] Nana
40'
niespełna 9 sekund do końca. Slanina stracił piłkę, ale "trójka" Kitzingera niecelna!
40'
za 2 punkty
40'
[79:76] Gurovic trafia z faulem!
za 2 punkty
40'
[80:76] 6 sekund do końca trafia wolnego Gurovic
40'
UFF!!! Niecelna "trójka" Logana kończy mecz. Sopocianie wpędzili się sami w kłopoty, gdyż z przewagi 18 punktów na początku czwartej kwarty pozwolili dojść rywalom na remis.
40'
PROKOM TREFL wygrał 80:76

W finale play off jest 1-2. W niedzielę mecz numer cztery w Sopocie o godzinie 15.00.

PROKOM TREFL: Dylewicz 18 (1x3), Slanina 18 (3), Serapinas 10 (3), Sow 8, Shakur 5, Gurović 5, Masiulis 3, Milicić 2, Roszyk 2, Stanojević 2.

TURÓW: Logan 21, Kelati 16, Rodriguez 7, Ljubotina 7, Witka 6, Drobnjak 5, Kitzinger 5, Scekic 3, Petrović 0, Nana 0.

Trzynasta minuta okazała się feralna dla Gurovica. Serb do wyjaśnienia nieporozumień z Thomasem Kelatim użył pięści i został zdyskwalifikowany. W przepychance, która wybuchła, wzięli udział niemal wszyscy graczy. Poza wyrzuceniem z parkietu Serba sędziowie temperowali atmosferę przewinieniami dla trenerów oraz technicznym Kelatiego.

Po tym incydencie, niczym przed przepychanką przed drugim meczem, warunki na parkiecie zaczął dyktować Turów. Goście prowadzili różnicą nawet 15 punktów! Gospodarzom pozwolili wrócić do gry, a potem odnieść zwycięstwo ci, którzy zaczynali mecz na ławce rezerwowych: Filip Dylewicz i Simonas Serapinas. Mistrzowie dogonili rezultat na 66:66, a chwilę później prowadzenie dała im akcja Krzysztofa Roszyka. Potem punktowali kolejno Andres Rodriguez, Donotas Slanina i David Logan. Przy 70:70 ostatnią akcję wyprowadził Prokom Trefl. Końcowy rezultat ustalił "trójką" Serapinas na trzy sekundy przed ostatnią syreną!

Wiemy już, że rywalizacja finałowa potrwa co najmniej do szóstego meczu. Kolejny odbędzie się w Zgorzelcu 28 maja, a trzy dni później koszykarze wrócą do Sopotu.

Opinie (24) 5 zablokowanych

• TURÓW CO ?

SREBROO ! xD

BRAWO chlopaki niesamowita walka i doping !! :D

• 0 0

• brawo Trefl

stalo sie to co wisialo w powietrzu przez caly sezon , serbska krew wojownika zagotowala sie ...ale zeby kibice skandowali nazwisko schodzacego koszykarza po tym jak zaczal bawic sie w boksera na parkiecie?!?! zalosc...

• 0 0

• podoba mi się gra Logana i Kelatiego

mimo, iż kibicuję naszej lokalnej drużynie...
    a bijatyka była niezła, ochrona miała co robić...
    szkoda, że nasi się tak zachowali :-(

• 0 0

• let's go

Brawa dla calej druzyny.
    Tak trzymac jak w czwartej kwarcie dobra obrona i skuteczny atak.

• 0 0

• kelati mogl usiasc na lawce a on sam rownie dobrze rzucal sie do gurovica moim zdaniem jeden i drugi powinien dostac dyskfalifikacje a nie tylko guro.

sedziowie sie nie popisali...

• 0 0

• PROKOM TREFL !!

• 0 0

• PROKOM - indywidualności, nie zespół

Ciesze sie ze zwyciestwa jednak ostatnie mecze z Turowem pokazuja roznice pomiedzy dobrym i przecietnym prowadzeniem druzyny. Dobrym w wykonaniu FILIPOVSKIEGO i przecietnym w wykonaniu PACESASA. Niestety ale decyzje personalne PACESASA pokazuja slabosc PRKOMU wlasnie w kluczowych meczach - Shakur jest za slaby do poprowadzenia druzyny do zwyciesta, Milicic - z calym szacunkiem dla tego gracza - wznosi sie na wyzyny swoich umiejetnosci ale nie wypracowuje czystych pozycji dla innych graczy. Za rozgrywanie zabiera sie Slanina, ktory dzieki indywidualnym umiejetnosciom i zaangazowaniu wygrywa mecze dla Prokomu.
    Zycze Treflowi jak najepiej ale moj typ to 4:3 dla Turowa w finale.