stat
PATRONAT

Wyścig kolarski - Cyklo Gdynia Amatorów (114 opinii)

Ze względu na bezpieczeństwo zmieniono trasę Cyklo Gdynia 2013. Wyścig amatorów i zawodowców kolarstwa szosowego odbędzie się tylko na trasie 130 km tzw. "dużej pętli". Początek w niedzielę, 8 września br. o godz. 10.00. Imprezy towarzyszące wyścigowi Cyklo Gdynia pozostają bez zmian.

Zespół organizacyjny Cyklo Gdynia informuje, że pętla o długości 40 kilometrów, która przebiegać miała ulicami Gdyni, Rumi i Kosakowa ze względu na bezpieczeństwo zawodników, została wycofana z wyścigu. Decyzja została podjęła odgórnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Artykuł: Uwaga zmiany w trasie wyscigu Cyklo Gdynia

Wszyscy zawodnicy w klasie ELITA a także AMATORZY wystartują na tej samej trasie o długości 130 km. Zawodników zapisanych na 40 km i 170 km proszeni są o podjęcie decyzji o zmianie dystansu na 130 km lub informację zwrotną o rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji wpłacona kwota wpisowego zostanie zwrócona na konto.

***


.

Program:

Sobota, 7 września 2013
17.00 - 21.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych

Niedziela, 8 września 2013
7.00 - 10.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych
9.00 - Prezentacja Elity
9.45 - Runda Honorowa
10.00 - Start Elity
10.10 - Start Amatorów


W związku z tym ruch drogowy na ulicach: Waszyngtona, Św. Piotra, Wendy, Chrzanowskiego, Polskiej, Janka Wiśniewskiego, Estakada Kwiatkowskiego, Hutniczej, Puckiej i Czernickiego będzie odbywał się bez zmian.

Zmiany w ruchu drogowym:

W niedzielę w godz. od ok. 9.00 do ok. 16.30 przewidywane jest zamknięcie ulic na trasie tzw. "dużej pętli" wyścigu poprowadzonej na terenie Gdyni następującymi ulicami: Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - (wyjazd na obszar ościennych gmin i powiatów oraz powrót przez Koleczkowo) - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki). Trasa wyścigu została skrócona do 130 km.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Chwarzna - Wiczlina! W trakcie trwania wyścigu, po opuszczeniu przez zawodników terenu Gdyni możliwy będzie wyjazd pojazdów z terenu Chwarzna -Wiczlina na ulicę Chwarznieńską i Wiczlińską, które umożliwią przejazd jedynie Drogą Obwodową Trójmiasta w kierunku północnym i południowym oraz ul. Wiczlińską - dojazd do centrum Gdyni przez Dąbrowę, Karwiny. Nie będzie natomiast możliwości przejazdu ul. Chwarznieńską w stronę Witomina. Decyzje dotyczące czasu otwarcia i zamknięcia ruchu podejmować będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej dowodzący operacją zabezpieczenia wyścigu w zależności od aktualnej sytuacji na drodze.

Z uwagi na przewidywane utrudnienia w ruchu wynikające z zamknięcia skrzyżowania al. Zwycięstwa z ul. Stryjską na okres przejazdu zawodników tą ostatnią, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi kierowców jadących na odcinku Gdynia Orłowo oraz Redłowo - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana i Śródmieście o korzystanie w ww. godzinach z trasy alternatywnej, tj. ul. Lotników i Drogi Gdyńskiej. W trakcie odbywających się zawodów ruch po ww. trasie będzie odbywał się bez utrudnień.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

W godz. ok. 9.00 - ok. 16.30, w czasie zamknięcia ulic na trasie dużej pętli wyścigu (Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - Koleczkowo - drogi na terenie Kaszub - Koleczkowo - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki):

- trolejbusy 21, 22, 23, 24 i 29, zamiast ul. Świętojańską, będą kursować w obu kierunkach ul. Władysława IV (już od godz. 8.00),

- trolejbusy 326 kursować będą w obu kierunkach z pominięciem śródmieścia Gdyni, ul. Warszawską i Śląską,

- autobusy W kursować będą z pominięciem Witomina,

- autobusy 133 będą kursować z pominięciem ul. Kopernika, pętli "Dom Marynarza" i al. Piłsudskiego, z Płyty Redłowskiej do centrum ul. Redłowską i al. Zwycięstwa (w godz. 10.00 - ok. 11.00 oraz ponownie od ok. godz. 12.00),

- komunikacja miejska nie będzie obsługiwać zachodniej części Witomina, całego Chwarzna i znacznej części Wiczlina:

- autobusy 141, zamiast do/z pętli "Witomino Słoneczna", będą kursować do/z pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 147 w kursach z centrum na Dąbrowę będą dojeżdżać do pętli "Witomino Leśniczówka", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Kielecką, Drogą Gdyńską, Lotników, Wielkopolską i Chwaszczyńską do pętli "Dąbrowa Tesco", w kursach z Dąbrowy do centrum autobusy będą dojeżdżać do pętli "Wiczlino Działki", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Wiczlińską, Nowowiczlińską, Chwaszczyńską, Wielkopolską, Lotników i Drogą Gdyńską do Wzgórza św. Maksymiliana, i dalej stałą trasą do Dworca Gł. PKP lub Dworca Morskiego (w godz. ok. 11.00 - ok. 12.00 w miarę możliwości przywrócona zostanie stała trasa linii z Dąbrowy do centrum, przez Chwarzno i Witomino),

- autobusy 160 nie będą kursować do/z Chwarzna - trasa linii od strony centrum będzie skrócona do pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 172 nie będą kursować do/z Wiczlina-Niemotowa - trasa linii od strony Dąbrowy będzie skrócona do pętli "Wiczlino Działki".

8 września 2013 r., na większości linii obsługiwanych przez ZKM spodziewane są znaczne opóźnienia.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie RowerOver
-Dyrektor Generalny Wyścigu: Iwona Klafetka, mail: cyklogdynia@gmail.com
-Dyrektor Techniczny: Andrzej Gołębiowski, mail: andrzej@golebiowski.info
-Dyrektor Wyścigu Elity: Piotr Kosmala
-Dyrektor Wyścigu Amatorów: Arkadiusz Popławski; mail: cyklogdynia@gmail.com

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Na wszystkich dystansach Cyklo Gdynia 2013 obowiązują opłaty w wysokości:

-70 zł płatne do 5 września 2013
-90 zł płatne od 6 września 2013 i na starcie Biurze Wyścigu.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo mail, z odnośnikiem kierującym do płatności online obsługiwanych przez transferuj.pl Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem centrum rozliczeniowego transferuj.pl

Wpłaty dokonywane tradycyjnym przelewem należy kierować na konto:

Stowarzyszenie RowerOver
Sopot, ul. Grunwaldzka 52/19
NORDEA BANK 07 1440 1387 0000 0000 1375 3358

w tytule przelewu należy wpisać: „imię i nazwisko, Cyklo Gdynia”

Opinie (114) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

28.02 g.17.45
BM Slam Stal Ostrów Wlkp.
28.02 g.19.00
GTK Gliwice
29.02 g.14.45
Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle
29.02 g.17.00
Ślęza Wrocław
29.02 g.17.00
Wisła Kraków
26.02 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
26.02 g.18.30
MKS Będzin
26.02 g.17.00
Dynamo Kursk
25.02 g.18.30
Re-Plast Unia Oświęcim
23.02 g.20.30
Visła Bydgoszcz