stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyścig kolarski - Cyklo Gdynia Amatorów (114 opinii)

Ze względu na bezpieczeństwo zmieniono trasę Cyklo Gdynia 2013. Wyścig amatorów i zawodowców kolarstwa szosowego odbędzie się tylko na trasie 130 km tzw. "dużej pętli". Początek w niedzielę, 8 września br. o godz. 10.00. Imprezy towarzyszące wyścigowi Cyklo Gdynia pozostają bez zmian.

Zespół organizacyjny Cyklo Gdynia informuje, że pętla o długości 40 kilometrów, która przebiegać miała ulicami Gdyni, Rumi i Kosakowa ze względu na bezpieczeństwo zawodników, została wycofana z wyścigu. Decyzja została podjęła odgórnie przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

Artykuł: Uwaga zmiany w trasie wyscigu Cyklo Gdynia

Wszyscy zawodnicy w klasie ELITA a także AMATORZY wystartują na tej samej trasie o długości 130 km. Zawodników zapisanych na 40 km i 170 km proszeni są o podjęcie decyzji o zmianie dystansu na 130 km lub informację zwrotną o rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji wpłacona kwota wpisowego zostanie zwrócona na konto.

***


.

Program:

Sobota, 7 września 2013
17.00 - 21.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych

Niedziela, 8 września 2013
7.00 - 10.00 - Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych
9.00 - Prezentacja Elity
9.45 - Runda Honorowa
10.00 - Start Elity
10.10 - Start Amatorów


W związku z tym ruch drogowy na ulicach: Waszyngtona, Św. Piotra, Wendy, Chrzanowskiego, Polskiej, Janka Wiśniewskiego, Estakada Kwiatkowskiego, Hutniczej, Puckiej i Czernickiego będzie odbywał się bez zmian.

Zmiany w ruchu drogowym:

W niedzielę w godz. od ok. 9.00 do ok. 16.30 przewidywane jest zamknięcie ulic na trasie tzw. "dużej pętli" wyścigu poprowadzonej na terenie Gdyni następującymi ulicami: Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - (wyjazd na obszar ościennych gmin i powiatów oraz powrót przez Koleczkowo) - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki). Trasa wyścigu została skrócona do 130 km.

Jest też dobra wiadomość dla mieszkańców Chwarzna - Wiczlina! W trakcie trwania wyścigu, po opuszczeniu przez zawodników terenu Gdyni możliwy będzie wyjazd pojazdów z terenu Chwarzna -Wiczlina na ulicę Chwarznieńską i Wiczlińską, które umożliwią przejazd jedynie Drogą Obwodową Trójmiasta w kierunku północnym i południowym oraz ul. Wiczlińską - dojazd do centrum Gdyni przez Dąbrowę, Karwiny. Nie będzie natomiast możliwości przejazdu ul. Chwarznieńską w stronę Witomina. Decyzje dotyczące czasu otwarcia i zamknięcia ruchu podejmować będą funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej dowodzący operacją zabezpieczenia wyścigu w zależności od aktualnej sytuacji na drodze.

Z uwagi na przewidywane utrudnienia w ruchu wynikające z zamknięcia skrzyżowania al. Zwycięstwa z ul. Stryjską na okres przejazdu zawodników tą ostatnią, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi kierowców jadących na odcinku Gdynia Orłowo oraz Redłowo - Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana i Śródmieście o korzystanie w ww. godzinach z trasy alternatywnej, tj. ul. Lotników i Drogi Gdyńskiej. W trakcie odbywających się zawodów ruch po ww. trasie będzie odbywał się bez utrudnień.

Ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

W godz. ok. 9.00 - ok. 16.30, w czasie zamknięcia ulic na trasie dużej pętli wyścigu (Skwer Kościuszki - Świętojańska - al. Piłsudskiego - Legionów - Stryjska - Małokacka - Chwarznieńska - Wiczlińska - Marszewska - Koleczkowo - drogi na terenie Kaszub - Koleczkowo - Marszewska - Wiczlińska - Chwarznieńska - Małokacka - Stryjska - Legionów - al. Piłsudskiego - Świętojańska - Skwer Kościuszki):

- trolejbusy 21, 22, 23, 24 i 29, zamiast ul. Świętojańską, będą kursować w obu kierunkach ul. Władysława IV (już od godz. 8.00),

- trolejbusy 326 kursować będą w obu kierunkach z pominięciem śródmieścia Gdyni, ul. Warszawską i Śląską,

- autobusy W kursować będą z pominięciem Witomina,

- autobusy 133 będą kursować z pominięciem ul. Kopernika, pętli "Dom Marynarza" i al. Piłsudskiego, z Płyty Redłowskiej do centrum ul. Redłowską i al. Zwycięstwa (w godz. 10.00 - ok. 11.00 oraz ponownie od ok. godz. 12.00),

- komunikacja miejska nie będzie obsługiwać zachodniej części Witomina, całego Chwarzna i znacznej części Wiczlina:

- autobusy 141, zamiast do/z pętli "Witomino Słoneczna", będą kursować do/z pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 147 w kursach z centrum na Dąbrowę będą dojeżdżać do pętli "Witomino Leśniczówka", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Kielecką, Drogą Gdyńską, Lotników, Wielkopolską i Chwaszczyńską do pętli "Dąbrowa Tesco", w kursach z Dąbrowy do centrum autobusy będą dojeżdżać do pętli "Wiczlino Działki", skąd - po zawróceniu - będą jechać ul. Wiczlińską, Nowowiczlińską, Chwaszczyńską, Wielkopolską, Lotników i Drogą Gdyńską do Wzgórza św. Maksymiliana, i dalej stałą trasą do Dworca Gł. PKP lub Dworca Morskiego (w godz. ok. 11.00 - ok. 12.00 w miarę możliwości przywrócona zostanie stała trasa linii z Dąbrowy do centrum, przez Chwarzno i Witomino),

- autobusy 160 nie będą kursować do/z Chwarzna - trasa linii od strony centrum będzie skrócona do pętli "Witomino Leśniczówka",

- autobusy 172 nie będą kursować do/z Wiczlina-Niemotowa - trasa linii od strony Dąbrowy będzie skrócona do pętli "Wiczlino Działki".

8 września 2013 r., na większości linii obsługiwanych przez ZKM spodziewane są znaczne opóźnienia.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie RowerOver
-Dyrektor Generalny Wyścigu: Iwona Klafetka, mail: cyklogdynia@gmail.com
-Dyrektor Techniczny: Andrzej Gołębiowski, mail: andrzej@golebiowski.info
-Dyrektor Wyścigu Elity: Piotr Kosmala
-Dyrektor Wyścigu Amatorów: Arkadiusz Popławski; mail: cyklogdynia@gmail.com

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Na wszystkich dystansach Cyklo Gdynia 2013 obowiązują opłaty w wysokości:

-70 zł płatne do 5 września 2013
-90 zł płatne od 6 września 2013 i na starcie Biurze Wyścigu.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo mail, z odnośnikiem kierującym do płatności online obsługiwanych przez transferuj.pl Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem centrum rozliczeniowego transferuj.pl

Wpłaty dokonywane tradycyjnym przelewem należy kierować na konto:

Stowarzyszenie RowerOver
Sopot, ul. Grunwaldzka 52/19
NORDEA BANK 07 1440 1387 0000 0000 1375 3358

w tytule przelewu należy wpisać: „imię i nazwisko, Cyklo Gdynia”

Opinie (114) 5 zablokowanych

 • uzupełnijcie (2)

  Uzupełnijcie proszę informacje o minimalne prędkości średnie na trasach. Ja się niestety nie łapię, a chciałam jechać, skoro tak blisko maraton. Szkoda. Może za rok mi się avs zwiększy.

  • 5 3

  • (1)

   Co do prędkości to jest zmniejszona imit średniej prędkości na dystansie 40 km: 20 km/h, a na dystansie 120 i 160 km: 25km/h

   • 3 0

   • A czy te limity średniej prędkości będą w jakiś sposób weryfikowane przed wyścigiem?

    • 1 1

 • Myślę, że chodzi o to by w wyścigu uczestnicy korzystali z rowerów szosowych - tak jak na prawdziwy wyścig kolarski przystało

  • 4 1

 • No to niestety chyba jeszcze nie wyścig dla mnie :( Może w przyszłości.

  • 3 1

 • wpisowe kosmiczne (5)

  jak zwykle wpisowe jest nieadekwatne do realiów! dla nas to zabawa a dla rowerover sposób na ostatnie życie... to ma być promocja sportu i zdrowego stylu życia dla ludzi którzy chcą ruszyć tyłek i pojeździć na rowerach, więc symboliczna opłata ok, a zawodowe ekipy niech sobie płacą startowe po 70...90 itd.

  • 18 9

  • tradycyjnie

   chciwość jednego z organizatorów poszybowałado nieba bo i nazwisko takie ciut ptasie :)

   • 3 1

  • chyba trzeba coś z tym zrobić (1)

   jeleni szukają. Chciałem wystartowac na 40km ale opłata nie realna

   • 2 1

   • chyba nigdy nigdzie nie startowałeś bo wysokość opłaty jest porównywalna do startów w innych imprezach... organizator musi zabezpieczyć trase, zorganizować miasteczko zawodów - to kosztuje... ja płace, jade i nie marudzę

    • 0 3

  • jak zwykle organizator łupie uczestników w celach zarobkowych...gdzie ta idea promowania turystyki o której wspomina się w (1)

   jeżeli mam płacić 70-90pln aby sobie pojeździć własnym rowerem to ja dziękuję

   • 2 0

   • Misiu, przeczytaj na stronieborganjzatora gdzie masz wpłacić kasę. To jest pomysł na napuszczenie mieszkańcöw Gdyni na Was i skrojenie z tego kasy na konto organizacji typu cyklo . Nie dajmy się dojić. My mieszkańcy i ci co lubią jeździć rowerem. To oni antagomzują nas i kroją z ego kasę.

    • 1 0

 • Mapka trasy (1)

  Dlaczego nie ma mapy trasy wyscigu ?

  • 7 2

  • Bo widzisz, mapkę to dostali ci, którzy mieli ją dostać.
   A co, kolega koledze mapki nie przekaże(?).
   Puchary już dziś mają przecież wygrawerowane nazwiska zwycięzców.
   Real

   • 1 1

 • Mapa Cyklo Gdynia (7)

  Oto ślad ostatecznej trasy Cyklo Gdynia

  Pamiętajcie proszę, ze jest to pierwsza impreza i jesteśmy w trakcie nauki, za co przepraszamy ale będziemy wyciągać wnioski na przyszłość, które pozwolą nam na unikniecie błędów. Prosimy o wyrozumiałość i o wnioskiem przyszłość. Cyklo Gdynia to impreza cykliczna!!

  • 4 13

  • Wypchajcie się !!

   Przez Was nie można dojechać do swoich domów! Jak ja mam dojechać z chwarzna do centrum do pracy? Dziękuję bardzo za Wasz Rajd! Przez cały dzień utrudnienia bo kilku chce rowerem sie przejechać

   • 14 2

  • Nie przemyślana...

   Trasa wysścigu na prawie cały dzień odcina od świata duże dzielnice mieszkaniowe, które NIE mają alternatywnej drogi dojazdowej!!! Nie jestem przeciwnikiem ani rowerów ani wyścigów, ale stanowczo jestem za zdroworozsądkowym podejściem do tematu. Co więcej - zakaz ruchu nie dotyczy tylko samochodów prywatnych, ale o zgrozo również komunikacji miejskiej - kto wydał zgodę na takie rozwiązanie?

   • 13 0

  • blokada ulic

   to co ja mieszkając na Chwarznie przez całą niedziele nie mogę sie ruszyć z domu???!!!! Akurat mam odbiór rodziny z Rębiechowa i co mam panie organizatorze zrobić??? zamówic helikopter z rzutem na balkon???

   • 10 0

  • (1)

   gratuluje bezmyślności w tworzeniu trasy, nie dość że totalnie odcinacie 2 duże dzielnice miasta zamykając JEDYNĄ drogę przejazdową to jeszcze informacje na ten temat wieszacie dopiero na 2 przed!!! Ja od tygodni mam gości zaproszonych na urodziny dziecka i co mam powiedzieć sorki muszę przestawić na przyszły tydzień bo Chwarzno zamykają na cały dzień - czy wy myślicie że ludzie nie mają planów i mogą je sobie zmieniać kiedy chcą. Ludzie mają pracę i swoje rodziny i nie mogą wszystkiego rzucić i przełożyć na inny termin bo wam zachciało się rowerami jeździć!!!!!!

   • 8 0

   • trzeba zebrać podpisy pod petycja ze skargą. No bo też władze miasta się na to zgodziły. Panie Szczurek wybory już za rok! i masz mój głos mniej !!!
    Na Chwarznie są DWIE tablice z plakatem informującym o tym "wydarzeniu" w miejscach zaiste "Świetnych". Pierwsza przy wyjeździe z Apollina na Chwarznieńską po lewej stroni a druga na przystanku autobusu Okrężna I.
    Chaos i żenada a także bezmyślność w planowaniu!!
    Czy Pogotowie i Straż Pożarna w niedzielę od 9-17 też w nasze okolice dojeżdżać nie będzie??????

    • 8 0

  • Cykliczna ??

   Skaldal; ja tez mam urodziny dziecka i co ??? Co mam dziecku powiedziec< ze goscie na chwarzno nie przyjada???

   • 3 0

  • Serdeczne życzenia dla współorganizatora, organizatora i władz miasta, w którym

   rzekomo żyje się najlepiej! OBY WAS WSZYSTKICH POCHLASTAŁO!!!! A w szczególności tego idiotę który układał trasę przejazdu! Mogła być fajna impreza, tylko dlaczego jest robiona kosztem mieszkańców dwóch sporych dzielnic? Wyłączenie na cały dzień z ruchu jedynej drogi dojazdowej to jakieś kuriozum! To jest ograniczanie mojej wolności! Wyrazem moich, jakże pozytywnych emocji, na pewno będzie odpowiednie głosowanie w najbliższych wyborach samorządowych, co sobie właśnie obiecałem...

   • 1 0

 • Mapa Cyklo Gdynia (1)

  Hej Panie wspolorganizator! Gdzie ten slad ostatecznej trasy?
  Czy mapki umieszczone na stronie w zakładce " trasy" kiedykolwiek się otworzą?

  • 2 1

  • Trasa Cyklo Gdynia jest już na stronie cyklogdynia.pl . Za niedogodności przepraszamy

   • 1 1

 • kasa DROOOOGO ! (2)

  Chyba kogoś popitoliło ! o to bardzo zdrowo ! 70 / 90 zł ???
  Zapaliłem się, bardzo chciałem wystartować. Jestem totalnym amatorem (w tym roku słabo bardzo pojeździłem) i 40 km to ideał na mnie tym bardziej, że nie mam kolarzówki.
  Już chciałem się zapisać a tu opłata 70 / 90 zł. Takiej kasy nie wywalę. To traktuję jako zabawę. Ok. kumam organizator zapewnia bufet i musi wywalić kasę. Ale tu chyba lekka przesada. 40 km idealny dystans dla tych którzy sobie jeżdżą ale nie wywalą kasy takiej tylko aby się sprawdzić. Efekt będzie taki, że pojawią się tylko wymiatacze. Złośliwy nie jestem ale liczę na to, że mało osób się pojawi.
  Dla 40 km amatorów opłata powinna być 30 - 50 zł (max) wówczas mogą liczyć, że przyjdą amatorzy nie wymiatacze / klubowicze.

  • 14 13

  • marudy, marudy...

   @wszyscy, którzy narzekają na cenę.

   Zastanawialiście się kiedyś jakie opłaty ponosi organizator takiego wyścigu?
   Ja wiem, że z waszej perspektywy oni zrobią kanapki za 1.5 PLN za sztukę, a cała reszta idzie do kieszeni "chciwego organizatora".
   Niestety, trochę w życiu pojeździłem i sam organizowałem kilka (dużo mniejszych) imprez, i wiem, że to są mega duże koszta.
   Wszystkie pozwolenia, zamknięcie ulic, wynajęcie sprzętu, opieka medyczna, promocja itp itd, nie są za darmo.

   Moim zdaniem bardzo fajnie, że wyścig na takim poziomie jest organizowany w trójmieście.

   Niestety, smutna prawda o nas Polakach, jest taka, że potrafimy tylko narzekać na coś co robią inni, a sami nie robimy zupełnie nic.

   Moja odpowiedź na Wasze marudzenie jest krótka: Nie podoba Ci się cena, to nie jedź i sam zorganizuj coś, gdzie nie będzie wpisowego.

   • 8 0

  • masz wybór

   Trzeba było się zapisać na Tour de Pologne to ma być wyścig a nie spacer a jak chcesz pospacerować to jedz do Sopotu tam dla takich jak ty jest ograniczenie 10/h i to za darmo dasz rade do Brzezna i z powrotem koło 30 km masz będziesz ujechany, a jak parę razy ryksze wyprzedzisz to i interwały zrobisz malkontencie !!!.

   • 4 2

 • kpina

  Cenowa kpina, po wejherowo velo, jestem mega zawiedziony organizatorem, jedyna impreza godna uwagi to zulawy wkolo...

  • 8 11

 • Śmieszą mnie goście marudzący na średnie prędkości. (4)

  Jeśli ktoś nie jest w stanie przejechać 40 km ze średnią 20 km/h, to niech lepiej się tym w ogóle nie chwali i nie prezentuje swojej niedołężności fizycznej!
  40 km ze średnią 20 km/h po płaskim - to trzeba się naprawdę postarać, żeby mieć tak niską średnią. Taką średnią to można zrobić na najgorszym rowerze nie wysilając się w ogóle. Szosówką to trzeba chyba jechać do tyłu albo bokiem, żeby mieć taką średnią.
  Opłata 70 zł za wyścig z zabezpieczaną trasą na całej długości, to naprawdę taniocha. Jeździcie na Tour de Pologne amatorów a zobaczycie co to jest zdzierstwo za nic.
  Świetnie, że ktoś wreszcie z organizował wyścig kolarski na Kaszubach dla amatorów z zacięciem sportowym.

  • 21 6

  • Oj naprawdę klapy z oczu.
   I więcej pokory.

   I "zacięcie" także polecam rozluźnić.

   • 2 1

  • bzdury (2)

   zobacz lepiej profil trasy na 40km i 135km, napewno to nie jest płaska trasa

   • 1 0

   • płaska i nie płaska (1)

    objechałem obie trasy. Na 40 jest jeden podjazd na serpentynach, reszta płaska.
    To trasa dla każdego. Na 135 jest dużo pagórków, praktycznie bez płaskich odcinków.

    • 0 0

    • na serpentynach

     na serpentynach jest z "gorki" trasa wiedzie do Kosakowa przez Rumię i powrót w dół serpentynami.....na trasie 40 km nie ma żadnego podjazdu...i zgadzam sie ze na 40 km avg na godzine to zaden wyczyn

     • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06.12 g.12.40
Radomiak Radom
typuj! bez publiczności
06.12 g.15.30
typuj! bez publiczności
Basket 25 Bydgoszcz
06.12 g.18.30
Comarch Cracovia
typuj! bez publiczności
07.12 g.19.30
typuj! bez publiczności
HydroTruck Radom
09.12 g.18.00
typuj! bez publiczności
CCC Polkowice
05.12 g.20.00
Legia Warszawa
2:0 bez publiczności
05.12 g.17.30
Cuprum Lubin
2:3 bez publiczności
05.12 g.17.00
CTL Zagłębie Sosnowiec
99:62 bez publiczności
05.12 g.13.00
16:31 bez publiczności
Orlen Wisła Płock
04.12 g.18.30
1:13 bez publiczności
Tauron Podhale Nowy Targ