Impreza

Wyścig szosowy Cyklo Gdynia

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
25 czerwca 2017 (niedziela)
godzina:
7:00 - 15:00
adres:
Gdynia, Skwer Kościuszki  mapa
PATRONAT

W niedzielę 25 czerwca 2017 r. startuje wyścig kolarstwa szosowego pt. Cyklo Gdynia. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie już piątą kolejną imprezą organizowaną przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. W tym roku oprawa będzie wyjątkowa, ponieważ impreza odbędzie się tego samego dnia oraz na tej samej trasie co wyścig Elity mężczyzn w ramach Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Szczegóły organizacyjne dnia startowego są już potwierdzone. Oba dystanse amatorskiego Cyklo Gdynia wystartują bezpośrednio po zawodowcach ruszających na trasę wyścigu o mistrzostwo kraju. Elita rusza o 9:50, Cyklo Gdynia odpowiednio 10:10 na dystans długi, 11:10 na dystans krótki. Stanięcie ramię w ramię z Michałem Kwiatkowskim czy Rafałem Majką można traktować zatem prawie dosłownie. WyścigCyklo Gdynia to największy i najważniejszy wyścig z serii Cyklo i w kalendarzu Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego. W tym roku odbywa się w nowym terminie, wcześniejsze edycje miały miejsce zawsze w pierwszą niedzielę września. Przeniesienie na czerwiec związane jest z połączeniem imprezy z bogatym programem wspomnianych mistrzostw, które przez cały tydzień gościć będą w Krokowej i Gdyni. Szykuje się festiwal kolarstwa nad morzem, na dodatek każdy może w nim wziąć udział!

Nie zmieniają się ważne dla organizatorów sprawy - każdy uczestnik może liczyć na profesjonalne zabezpieczenie trasy. Miasteczko zawodów, linia startu oraz meta ponownie umiejscowione zostaną w najbardziej charakterystycznym miejscu miasta - na Skwerze Kościuszki.
Impreza ma już swoją renomę, a także grono zagorzałych zwolenników i uczestników. Jak co roku, także i teraz liczymy na rekordową frekwencję. Ponownie do wyboru dwa dystanse, "sprinterski" 44 km oraz - dla osób z bardziej zaprawioną w bojach "nogą" - 134 km.

Oba dystanse stanowią część większej serii, czyli Cyklo Szosa. W tym roku TSR organizuje 4 wyścigi szosowe, dodatkowo połączone wspólną klasyfikacją generalną (wszelkie informacje znajdziesz na cyklo.info.pl/klasyfikacje/).

1.Trasy:

44 km
Trasa małej pętli jest rozgrywana na rundach w samym sercu Gdyni. To dokładnie 4 rundy po 11 km przebiegające przez Skwer Kościuszki, ul. Świętojańską i kierująca się w stronę Estakady Kwiatkowskiego, tam następuje nawrót o 180 stopni i wracamy na Skwer Kościuszki. To niepowtarzalna okazja do tego, aby Wasi bliscy zobaczyli Was trzykrotnie podczas samego wyścigu. Trasa jest łatwa technicznie, szeroka i z dobrej jakości asfaltem. Te same rundy pokonują również Zawodowcy po powrocie z Kaszub i również w ilości 4.

Dystans ten dedykowany jest każdemu, kto częściej lub rzadziej wsiada na rower i jest gotów sprawdzić się w jeździe w dużej grupie. Trasa będzie więc stosunkowo łatwa, a największą trudność stanowić będzie sama liczba kilometrów do pokonania.

Mile widziani są wszyscy uczestnicy, bez względu na rodzaj roweru, na jakim chcą startować. Obowiązkowe jest posiadanie sprawnych hamulców, a na wyposażeniu każdego startującego musi być też kask.

134 km
Podobnie w przypadku pętli dużej - trasa ulegnie nieznacznemu wydłużeniu i po zmianach liczyć będzie 134 km. Nie zmieni się jej uroda i czeka nas znów piękna pętla po drogach kaszubskich gmin sąsiadujących z Gdynią. Jak zwykle w przypadku tego dystansu - zwracamy uwagę, że nie należy spodziewać się "wczasów". Kto zna Gdynię i jej okolice wie, że to teren zróżnicowany. Malownicze pagórki będą się jeden po drugim "odkładały" w nogach, stopniowo przekonując nas, że mamy do czynienia z nie lada klasykiem. Dopiero sama końcówka przyniesie wytchnienie, pozwalając na pęd w dół, ponownie nad samą Zatokę i na Skwer Kościuszki. Właśnie w centrum Gdyni "pojawią się" dodatkowe względem ubiegłego roku kilometry - pokonamy część pętli, jaką kilkukrotnie pokona też Elita.

Nowe mapy i profile dystansów wkrótce na stronie organizatora

2.Uczestnicy:

Uczestnikami Cyklo Gdynia mogą być osoby o bardzo zróżnicowanym poziomie przygotowania.

Trasa 44 km. Nie ma też przeszkód, aby startować na innych rowerach niż szosowe. Zdecydowana większość uczestników nie startuje dla konkretnego wyniku, a ich największym rywalem są oni sami i ich słabości. Można liczyć na fajną przygodę, a na trasie panuje atmosfera współpracy, a nie współzawodnictwa.

Dystans 134 km, także ze względu na wartość całkowitego wzniesienia terenu wynoszącą sporo ponad 1000 metrów, jest już dedykowany osobom o dobrym przygotowaniu. Także i na tym dystansie nikt nie popędza maruderów, ale trzeba mieć świadomość, że trasa ta doczekała się już przydomka "epicka przygoda".

3.Zapisy:

Zapisy do Cyklo Gdynia już się rozpoczęły.
Każdy chętny może zarejestrować się za pośrednictwem formularza elektronicznego

4.Opłaty startowe w zależności od daty:


>>> REGULAMIN IMPREZY

Kolejne edycje szosowe:

>>> Cyklo Strzepcz, 9 lipca,
>>> Cyklo Kartuzy, 2 września.

Organizator

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe
>>> strona imprezy: Cyklo Gdynia 2017
ul. Hryniewickiego 8A, 81-340 Gdynia
Email: kontakt@cyklo.info.pl

Przeczytaj także

Dodaj zdjęcie

Opinie (34)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

17.10 g.18.30
Comarch Cracovia
18.10 g.18.00
Energa AZS Koszalin
18.10 g.18.00
Stambuł Universitesi
18.10 g.18.00
Jastrzębski Węgiel
18.10 g.18.30
Zagłębie Lubin
16.10 g.19.00
Polski Cukier Toruń
15.10 g.18.00
Artego Bydgoszcz
15.10 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
15.10 g.18.00
Legia Warszawa
15.10 g.17.00
Tempish Polonia Bytom