Wiadomości

Wyścigi Cyklo XC tydzień po tygodniu

Gdyńska i gdańska edycja zawodów cross country odbywają się tydzień po tygodniu, 21 i 27 lipca.
Gdyńska i gdańska edycja zawodów cross country odbywają się tydzień po tygodniu, 21 i 27 lipca. Cyklo / Agata Gulbierz

Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe przy współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu po raz kolejny zorganizowało emocjonujący wyścig cross-country. Kolarze górscy ścigali się po wymagającej, trudnej technicznie trasie. Już w najbliższą sobotę, 27 lipca, zawodnicy znowu staną do rywalizacji, tym razem w Gdańsku przy ul. Michałowskiego zobacz na mapie Gdańska. Zapisy wciąż trwają.


Czy kiedykolwiek brałe(a)ś udział w wyścigu XC (cross country)?

tak 47%
nie, ale planuję 20%
nie i nie chcę 33%
zakończona Łącznie głosów: 70

Trasa wyścigu pozostała niezmienna w stosunku do poprzedniego roku, jednak urozmaiciły ją warunki atmosferyczne. Obfite opady deszczu, nieustające aż do dwóch godzin przed startem, spowodowały miejscowe utrudnienia w postaci błota. To zapowiadało jeszcze trudniejsze ściganie.

Zanim doszło do najbardziej wyczekiwanej rozgrywki w kategorii Elity, zawody otworzyli najmłodsi zawodnicy. Dostarczając wielkich emocji rodzicom, ścigali się po 400-metrowej pętli przygotowanej specjalnie dla nich. Po najmłodszych do rywalizacji przystąpiły kolejne kategorie wiekowe, które wjechały już na "dorosłą" pętlę o długości ponad 5 km i bardzo dużym przewyższeniu, ponad 200 metrów na rundzie.

Zwycięstwo dla klubu ASE Trek GdyniaNa zakończenie do rywalizacji stanęli zawodnicy i zawodniczki z kategorii Elita. Zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn rywalizacja toczyła się pod dyktando klubu ASE Trek Gdynia. Zarówno Agnieszka Patoka, jak i Łukasz Derheld wypracowali bezpieczną, kilkuminutową przewagę, z którą pomyślnie dojechali do mety. Tym razem pecha miał jeden z faworytów do zwycięstwa - Piotr Polus (Wysepka Team), który został wyeliminowany z wyścigu przez awarię.

- Trasa, którą zaserwowaliśmy uczestnikom, to bardzo wymagająca fizycznie runda - mówi Bartłomiej Glaas, organizator. - Wspólnie z Miastem Gdynia mamy konkretne plany co do rozwoju tej imprezy, które mam nadzieję, że zdradzimy już we wrześniu. Potencjał trasy jest niesamowity. Brakuje jednak kilku ciekawych technicznych trudności, które musiałyby powstać, aby trasa nosiła miano jednej z najcięższych i jednocześnie najciekawszych na północy kraju oraz umożliwiała rozgrywanie imprez rangi mistrzowskiej.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
K3 - Justyna Machowska - VO2MAX MTB TEAM
M6 + Jerzy Tyszkiewicz - Gdańsk
M5 - Jacek Kulesza - Gdynia
M4 - Cezary Mrozowicz - NEXUS TEAM
M3 - Dawid Machowski - VO2MAX MTB TEAM
ELITA K - Agnieszka Patoka - ASE TREK Gdynia
ELITA M - Łukasz Derheld - ASE TREK Gdynia

Gdańsk XC już w sobotę 27 lipcaJuż w najbliższą sobotę czeka nas finałowa, trzecia edycja ścigania w Gdańsku - Gdańsk XC. Trasa jest również ciekawa i wymagająca, zarówno kondycyjnie, jak i technicznie. Co ważne, w stosunku do poprzednich lat przesunięte jest miejsce startu i mety. Nazwa edycji "Abrahama" może być złudna, ponieważ cała infrastruktura została przeniesiona na ul. Michałowskiego, a biuro zawodów znajdziemy na boisku Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej właśnie przy tej ulicy. Trasa wyścigu będzie przebiegała m.in. przez niezwykle atrakcyjnie umiejscowiony punkt widokowy na tzw. Lipnickiej Drodze.

Mapa trasy gdańskiej edycji zawodów
Mapa trasy gdańskiej edycji zawodów mat. prasowe

Wciąż trwają zapisy na zawody. Przed dokonaniem rejestracji należy zapoznać się z regulaminem imprezy.

Start najmłodszych kategorii już od godz. 9:30, zapisy odbywać się będą aż do 30 minut przed samym startem.

Aktualną klasyfikację po dwóch edycjach można sprawdzić tutaj

Opinie (6)

 • marna frekwencja... (5)

  tyle w temacie

  • 4 4

  • Jestem pasjonatem, kolarzem, rowerzysta (3)

   Przeklęty przez rodzinę poświęcam temu zajęciu każdy wolny czas. 3 razy w roku wymieniam Eagle z blatem włącznie więc wydaje na to tyle ile kosztuje najdroższy rower w Decathlonie. Jestem nikim tak na prawdę bo nawet nie miałem pudła w kategorii więc nie udaje zawodnika w kolorowych ciuszkach.
   Kocham mój sprzęt o który dbam, spędzam setki godzin na nim a roczny wynik 15 tys km pozwala mi żreć i chlać co chce bez utraty formy i wagi. Takich jak ja są setki i dlaczego frekwencja jest słaba?

   • 3 4

   • 3x w roku napęd wymieniasz, co ty z nim robisz?

    Ten eagle to chyba z podrabianego chińskiego miotu

    • 0 3

   • Kup w decathlonie rower na Eagle. Na pudło w kategorii wiekowej zdecydowanie wystarczy, a za zaoszczędzone pieniądze kup prezenty dla rodziny :)

    • 2 0

   • XTR

    Skądś znam to wszystko...
    Wychodzi na to że jest nas wielu a na zawody i tak się wybieram Serdecznie pozdrawiam.

    • 2 0

  • ...a i tak przegrałeś...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »