stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wyścigi konne Sopot 2020 (3 opinie)

Niemal do ostatniej chwili rozstrzygał się los tegorocznych wyścigów konnych. Ostatecznie udało się zaplanować dwa dni gonitw płaskich oraz kłusaków w sierpniu.

Terminy wyścigów w Sopocie są zależne od harmonogramu na warszawskim torze Służewiec, bowiem w Sopocie nie stacjonują konie wyścigowe. Wszystkie startujące u nas wierzchowce przyjeżdżają z Warszawy, w czasie, gdy tam jest przerwa.

W tym roku, ze względu na zawirowania związane z panującą epidemią, udało się zaplanować sopockie wyścigi dopiero na sierpień. Pomimo, że w planach są tylko dwa dni, zadość stanie się letniej tradycji i znów pobiegną folbluty, arabki oraz kłusaki na sopockim torze. Łącznie odbędzie się 16 gonitw.

Sopockie wyścigi to, jak zawsze, wydarzenie o charakterze rodzinnym. Organizatorzy również w tym roku przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których najważniejszą jest konkurs kapeluszy.

Wyścigi dawniej był domeną elit, doskonałym pretekstem do licznych spotkań na gruncie towarzyskim. W Sopocie wyścigi konne były jedną z najpopularniejszych rozrywek kuracjuszy, którzy przybywali tu latem z całej Europy. Elegancki strój i obowiązkowy kapelusz, a u panów cylinder, wyróżniały wyścigi spośród innych wydarzeń sportowych. Z czasem nieco rozluźniły się zasady dotyczące dress code, ale równocześnie panie zaczęły prześcigać się w ozdabianiu swoich, coraz wymyślniejszych, kapeluszy. Popularne między innymi w brytyjskim Ascot konkursy na najpiękniejszy kapelusz zagościły z czasem na większości torów wyścigowych świata. W Polsce konkursy takie towarzyszą Gali Derby na warszawskim Służewcu, letnim gonitwom na sopockim Hipodromie, a także podczas innych wydarzeń jeździeckich, takich jak Gałkowo Masters. W Sopocie konkurs ten cieszy się ogromną popularnością, można zobaczyć wiele pięknych modeli kapeluszy i fascynatorów robionych specjalnie na tę okazję u trójmiejskich modystek. W konkursie biorą udział także młode dziewczyny, dlatego w tym roku, po praz pierwszy, przeprowadzone będą dwa konkursy, dla dorosłych oraz dla młodzieży.

Ale to nie wszystko. Podczas wyścigów coraz częściej pojawiają się goście w strojach z epoki. Lata 20., lata 30... czas radości, lekkości, wypełniony zabawą budzi w nas tęsknotę. A czy jest lepsza okazja do założenia romantycznego stroju kojarzącego się z tamtymi szalonymi czasami, niż wyścigi konne? W końcu przecież znowu weszliśmy w lata 20.

Podczas dwóch dni gonitw w Sopocie będzie można oddać się marzeniom i cofnąć w czasie w pięknym Citroenie, który przemierzał europejskie drogi w czasach, gdy nas jeszcze nie było na świecie. Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy i odwiedzenia najstarszego w Polsce toru w stroju nawiązującym do złotej epoki wyścigów konnych.

Zapraszamy na Hipodrom w dniach 19 i 20 sierpnia w godzinach 15.00 - 19.00. Wstęp wolny.

Opinie (3)

 • ilość dni wyścigowych (2)

  Nie wygramy ze Służewcem i Partynicami szukając niszy to - wyścigi wieczorami przy sztucznym świetle i to np wtorek, środa czwartek Lipiec sierpień - gwarancja 5 tys. odwiedzających.
  Co na to gospodarze Hipodromu i Miasta?

  • 2 3

  • Nic, bo na hipodromie od dawna króluje sport jeździecki ,a nie hazard. My z rodziną na przykład raczej czekamy na wrześniowe wkkw, a nie na wyścigi.

   • 2 2

  • W Sopocie jest zawsze ok 5 tys.

   widzów w każdy dzień wyścigowy. Więcej to tam się już nawet nie wciśnie. :)

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

01.11 g.14.45
typuj! bez publiczności
Jastrzębski Węgiel
03.11 g.20.30
typuj! bez publiczności
Verva Warszawa Orlen Paliwa
04.11
GKS Katowice
mecz odwołany
04.11 g.17.00
Grupa Azoty Tarnów
mecz odwołany
04.11 g.17.30
typuj! bez publiczności
Korona Kielce
31.10 g.17.00
Basket 25 Bydgoszcz
80:61 bez publiczności
31.10 g.15.30
Olimpia Grudziądz
mecz odwołany
31.10 g.14.45
mecz odwołany
Indykpol AZS Olsztyn
31.10 g.14.00
Gwardia Koszalin
2:0 bez publiczności
31.10 g.13.30
80:73 bez publiczności
Ślęza Wrocław