Żużlowcy Wybrzeża pokonali Motor

Rafał Sumowski
26 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju

Zobacz wyścig 4 wygrany przez Wybrzeże 4:2. Kolejność na mecie: Magnus Zetterstroem, Timo Lahti, Dominik Kossakowski, Oskar Bober.

Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk pokonali na własnym torze Motor Lublin 52:38. Inauguracyjny mecz podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego w II lidze oglądało około 4,5 tys. kibiców spragnionych ścigania. Ta frekwencja pozytywnie zaskoczyła nawet klubowych działaczy, a kibice, którzy z przyjściem na stadion czekali do ostatnich minut przed rozpoczęciem meczu, pierwsze wyścigi spędzili stojąc w kolejkach po bilety.

2. Kamil Pulczyński 6 (2,1,u,3,w,-)
3. Mathias Thoernblom 10+1 (1,-,3,2*,3,1)
4. Patryk Malitowski 1 (0,1,0,-)
5. Timo Lahti 7 (2,1,2,1,1)
6. Mateusz Wieczorek 0 (0,0,0)
7. Oskar Bober 1 (1,0,0,0)

Pomeczowy komentarz trenera Wybrzeża Grzegorza Dzikowskiego: W kontekście punktu bonusowego w dwumeczu dzisiejszy wynik stawia nas w dobrej sytuacji. Nigdy nie jest jednak tak dobrze, by nie mogło być lepiej. W pierwszej fazie meczu zanosiło się na pogrom, ale potem moi zawodnicy chyba za bardzo się rozluźnili i potracili trochę punktów. Będę od nich wymagał pełnej koncentracji przez cały mecz, bo będą spotkania, w których sytuacja taka jak dziś może nas sporo kosztować.

Przyznam, że obawialiśmy się o frekwencję, która nas bardzo mile zaskoczyła. Bardzo cieszymy się, że inauguracyjny mecz w II lidze cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Wypada tylko przeprosić kibiców, że część z nich utknęła w kolejkach po bilety. Zrobimy co w naszej mocy, by taka sytuacja nie spotkała ich w przyszłości.

Zobacz oprawę przygotowaną przez kibiców Wybrzeża na pierwszy ligowy mecz w 2015 roku.

Relacja live Zawodnicy Wybrzeża zaprezentują się dziś w zupełnie nowych strojach. Na zdjęciu Marcel Szymko (WYBRZEŻE).
Zawodnicy wyjechali już na próbę toru. Po stronie gdańszczan z nawierzchnią zapoznali się Kamil Brzozowski (WYBRZEŻE) i Patryk Beśko (WYBRZEŻE).
Goście w awizowanym składzie dokonali dwóch zmian. Ronniego Jamrożego zastąpił były zawodnik Wybrzeża Mathias Thoernblom (MOTOR), który nie zdołał przebić się do składu gdańszczan w sezonie 2013. Wystartował tylko w jednym meczu. Z kolei w miejsce Jozsefa Tabaki lublinianie zgłosili Timo Lahtiego (MOTOR), który zimą był wymieniany jako jeden z kandydatów do jazdy w Gdańsku.
Choć w sobotę podczas prezentacji zespołu pogoda była znakomita, dziś jest już inaczej i zapowiada się na deszcz. Dlatego żużlowcom z pewnością będzie zależało na tym, by zawody rozegrać możliwie najszybciej i bez przestojów. Na to liczą też kibice, którzy prosto z Długich Ogrodów będą chcieli udać się na PGE Arenę, by zobaczyć mecz piłkarzy Lechii i Górnika Łęczna. To spotkanie rozpocznie się o godz. 15:30. Nasz portal przeprowadzi z niego bezpośrednią relację.
Do Gdańska przyjechała ok. 20-osobowa grupa kibiców z Lublina.
Relacja live Trwa prezentacja. Największe owacje otrzymał kapitan gdańszczan Magnus Zetterstroem (WYBRZEŻE). Na stadionie w tej chwili nieco ponad 1000 kibiców.
I
Kibice Wybrzeża po prezentacji odpalili race i świece dymne. Przygotowali także transparent z okazji 70-lecia powstania GKS Wybrzeże.
1'
Za chwilę start do pierwszego wyścigu.
1'
Zawody rozgrywane będą wg pierwszego zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną mecz z zewnętrznych torów.
I
Na stadionie ok. 2,5 tys. widzów.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Kamil Pulczyński (2 pkt), Ales Dryml (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Po starcie pojedynek na łokcie Gafurowa i Drymla, który wygrał Rosjanin. Czech spadł na chwilę na czwartą pozycję, ale szybko wyprzedził Szymko. Przez jedno okrążenie prowadził Pulczyński, ale na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia po wewnętrznej części toru minął go Gafurow.
II
[8:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Patryk Beśko (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Oskar Bober (1 pkt), Mateusz Wieczorek (0 pkt).

Słabszy start gdańszczan, ale już w pierwszym łuku nasi młodzieżowcy uciekli rywalom i wygrali podwójnie z dużą przewagą. Znakomity początek meczu w wykonaniu gdańskich wychowanków.
III
  Kamil Brzozowski,
  Patryk Malitowski,
  Eduard Krcmar,
  Mathias Thoernblom.
III
Kibice cały czas dochodzą na trybuny. Frekwencja powinna wynieść ok. 3 tys. widzów.
bieg 5:1
III
[13:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Kamil Brzozowski (3 pkt), Eduard Krcmar (2 pkt), Mathias Thoernblom (1 pkt), Patryk Malitowski (0 pkt).

Świetny start Brozzowskiego. Krcmar wyszedł spod taśmy na ostatnim miejscu, ale najpierw błąd popełnił Malitowski, a na drugim okrążeniu atakiem przy "krawężniku" Krcmar wyprzedził Thoernbloma.
IV
  Magnus Zetterstroem,
  Oskar Bober,
  Timo Lahti.
bieg 4:2
IV
[17:7] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Oskar Bober (0 pkt).

Ze startu na 4:2 wyszli goście, ale Zetterstroem szybko wyprzedził Lahtiego, a Kossakowski uporał się z Boberem. Pewne zwycięstwo "Zorra".
4'
Przerwa na równanie toru.
IV
Pod kasami niektórzy kibice wciąż czekają na wejście. Chyba nie spodziewali się dość licznej frekwencji jak na II ligę. Jak widać, opłacało się przyjść wcześniej.
V
  Ales Dryml.
V
Dryml zahaczył taśmę daszkiem od kasku. Będzie wykluczony z drugiego podejścia. Za niego zgodnie z regulaminem będzie mógł wystartować junior.
5'
Za Drymla w powtórce wystartuje Bober
Przypominamy, że równolegle prowadzimy bezpośrednią relację z meczu I ligi piłki nożnej. W Gdyni Arka gości Wisłę Płock

TUTAJ RELACJA LIVE Z MECZU PIŁKARZY ARKI I WISŁY
bieg 5:1
V
[22:8] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Eduard Krcmar (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Kamil Pulczyński (1 pkt), Oskar Bober (0 pkt).

Niezagrożone prowadzenie gospodarzy od startu do mety.
VI
  Ales Dryml,
  Patryk Malitowski.
Dryml jako rezerwa taktyczna z Thoernbloma
bieg 4:2
VI
[24:12] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Patryk Malitowski (1 pkt), Patryk Beśko (0 pkt).

Dryml wygrał start, a do mety gonił go Zetterstroem. Nieskutecznie. Daleko za rywalami przyjechał Beśko i pierwsza wygrana gości stała się faktem.
VII
  Timo Lahti.
bieg 5:1
VII
[29:13] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Marcel Szymko (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Mateusz Wieczorek (0 pkt).

Świetny start Szymko, ale gdański wychowanek był bardzo wolny i cały bieg ubezpieczać musiał go Gafurow. Napędzony Lahti zaatakował na ostatniej prostej, ale Szymko zdołał się obronić o "błysk szprychy". Zajął jednak drugie miejsce za Gafurowem, który jak podaje spiker, odniósł swoje setne indywidualne zwycięstwo w barwach gdańskiego klubu.
7'
VII
Na trybunach zasiada ok. 4500 kibiców. Spiker przypomina widzom o możliwości zakupu biletów w przedsprzedaży, by uniknąć na przyszłość kolejek pod kasami.
VIII
  Ales Dryml.
bieg 3:3
VIII
[32:16] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kamil Pulczyński (u/0 pkt).

Dobrze pierwszy łuk rozegrał Dryml. Zetterstroem spadł z drugiej lokaty na trzecią, ale na drugim okrążeniu odzyskał pozycję atakiem po wewnętrznej części toru. Chwilę po tym Pulczyński upadł, ale szybko pozbierał się z toru.

IX
bieg 3:3
IX
[35:19] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mathias Thoernblom (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Patryk Malitowski (0 pkt).

Wspaniały wyścig! Szymko wygrał start i trzy okrążenia odpierał ataki Thoernbloma, który ostatecznie wygrał walkę na łokcie i minął gdańszczanina. Wcześniej sam musiał bronić się przed atakami Gafurowa. Rosjanin ostatecznie wyprzedził także kolegę z pary.
X
  Timo Lahti.
bieg 4:2
X
[39:21] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kamil Brzozowski (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Eduard Krcmar (1 pkt), Oskar Bober (0 pkt).

Brzozowski od startu poza zasięgiem rywali. Dopiero przed metą zbliżył się do niego Lahti. Krcmar wyszedł spod taśmy ostatni, ale szybko minął Bobera.
10'
XI
bieg 5:1
XI
[40:26] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Kamil Pulczyński (3 pkt), Mathias Thoernblom (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Magnus Zetterstroem (d/0 pkt).

Pierwsze podwójne zwycięstwo gości. Kiepsko ze startu wyszedł Szymko, Zettertroem jechał na drugiej pozycji, gdy na końcu drugiego okrążenia zdefektował motocykl Zetterstroema.
XII
  Ales Dryml.
bieg 3:3
XII
[43:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Patryk Beśko (1 pkt), Mateusz Wieczorek (d/0 pkt).

Goście wyszli ze startu na 5:1, ale na wyjściu z pierwszego łuku Wieczorek niemal stanął w miejscu i dał się wyprzedzić gdańszczanom. Dryml poza zasięgiem. Wieczorek nie ukończył biegu.
12'
Gdańszczanie praktycznie zapewnili sobie wygraną w meczu. Wystarczy, że w pozostałych wyścigach po prostu dojadą do mety.
XIII
  Timo Lahti.
rezerwa taktyczna: Lahti za Malitowskiego
XIII
Wyścig przerwany. Gdańszczanie ze startu wyskoczyli jak z procy i gnali po zwycięstwo, ale na wejściu w drugi łuk prosto w bandę wjechał gnający za nimi Pulczyński. Wyścig przerwany, a zawodnik gości został z niego wykluczony. Na tor wyjechała karetka.
13'
Pulczyński opuścił tor o własnych siłach. Kibice nagrodzili go brawami.
13'
Trwa wymiana uszkodzonego elementu wymiany dmuchanej bandy
13'
Pulczyński jest zdolny do dalszej jazdy, ale w powtórce wyścigu trzynastego oczywiście nie pojedzie.
bieg 5:1
XIII
[48:30] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Eduard Krcmar (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Kamil Pulczyński (w/0 pkt).

Pewny triumf gdańszczan, choć przez cztery okrążenia dzielnie ścigał ich Lahti.
XIV
  Mathias Thoernblom,
  Timo Lahti.
Thoernblom jako rezerwa taktyczna za Pulczyńkiego
bieg 4:2
XIV
[50:34] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mathias Thoernblom (3 pkt), Eduard Krcmar (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Magnus Zetterstroem (d/0 pkt).

Ze startu zanosiło się na 3:3, ale Zetterstroem na drugim okrążeniu dał się wyprzedzić Lahtiemu przy krawężniku. Kapitan gdańszczan nie dokończył wyścigu.
XV
  Ales Dryml.
15'
Dwie minuty przerwy dla Thoernbloma, który wystartuje bieg po biegu.
15'
Gafurow znakomicie wyszedł ze startu, ale zdaniem sędziego zrobił to nieregulaminowo, puszczając sprzęgło minimalnie przed podniesieniem się taśmy, choć jej nie dotknął. To zawiłość regulaminowa zupełnie różnie interpretowana przez arbitrów. Powtórka w pełnym składzie.
bieg 4:2
XV
[52:38] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Ales Dryml (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Mathias Thoernblom (1 pkt), Kamil Brzozowski (d/0 pkt).

Znakomity start Drymla. Na pierwszym okrążeniu zdefektował motocykl jadącego na czwartym miejscu Brzozowskiego. Goście wygrali 4:2, a cały mecz zakończył się triumfem Wybrzeża 52:38.

• (1)

A Marcel na swoim poziomie zastanawiam się w której lidze musiałby startować żeby zrobić 10-12 pkt.

• 37 8

• w lidze juniorow na minitorze....z 10 latkami :)

• 21 3

• Marcel Szymko pokazuje klase.....hhha...... nawet 2 liga to za duzy poziom dla niego (1)

Zakoncz chlopie jazde na zuzlu jesli masz odrobine honoru i przede wszystkim jaja

• 32 17

• wsiadaj i jedź a jak nie to zamknij ryj bo już żal czytać komentarze zakompleksionych ludzi jak ty

• 2 4

• Obecny klub powstał w 2006 roku (7)

pytamy skąd się biorą informacje o obchodach 70-lecia klubu , czy

informator ma kłopoty z matematyką , czy może celowo podaje takie INFO ??

• 70 34

• wybrzeże to klub wielosekcyjny (5)

• 10 65

• gdzie masz te sekcje w GKS? (4)

• 65 3

• (3)

np. piłkarze ręczni walczą o utrzymanie w superlidze i są na bardzo dobrej drodze. Zawodnicy Judo jeżdżą po świecie na różne zawody i wracają z nich z medalami. Wystarczy tylko trochę się zainteresować klubem, a nie marudzić tylko na necie.

• 8 63

• Judo to ostatnia i jedyna sekcja GKS (2)

ale powiedz gimbo co założone w 2010 SPR Wybrzeże ma wspólnego z GKS Wybrzeże? o GKŻ to szkoda gadać. Nawet prawa do herbu nie mają.

• 0 69

• to idź na najbliższy mecz i powiedz to chłopakom z młynka (1)

ze nie mają prawa do herbu,nazwy i świętowania rocznic i jubileuszy gimbusie.