Vistal rozgromiony na Węgrzech

10 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
aktualizacja: godz. 21:17 (10 września 2016)
Katarzyna Janiszewska była najskuteczniejszą piłkarką ręczną meczu na Węgrzech, ale Vistal jako zespół nie miał w nim wiele do powiedzenia. Katarzyna Janiszewska była najskuteczniejszą piłkarką ręczną meczu na Węgrzech, ale Vistal jako zespół nie miał w nim wiele do powiedzenia.

Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia wysoko przegrały w pierwszym meczu pierwszej rundy Pucharu EHF. Podopieczne Pawła Tetelewskiego uległy na Węgrzech Albie Fehervar KC 17:28 (8:15). Spotkanie rewanżowe zaplanowane jest 18 września o godzinie 16 w Gdynia Arena.

ALBA: Herr, Sipeki - Gjeorgjievska 5, Lavko 5, Mayer 4, Mayuko 4, Mendy 3, Kazai 2, Pelczeder 2, Bandelier 1, Hajduch 1, Majer 1, Boldizsar, De Oliveira, Hudra, Rozsas

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 6, Kozłowska 3, Dorsz 2, Matieli 2, Borysławska 1, Olszowa 1, Szarawaga 1, Urbaniak 1, Macedo, Kobylińska, Stanulewicz

Trzecia drużyna minionego sezonu polskiej Superligi i zdobywca krajowego pucharu wysoko przegrała z szóstym zespołem Węgier. Po takim wyniku trudno liczyć, że podopieczne Pawła Tetelewskiego podejmą walkę o awans w spotkaniu rewanżowym na własnym parkiecie. W Szekesfehervar mogą nadal myśleć o nawiązaniu do sukcesu sprzed dwóch lat, gdy Alba dotarła aż do półfinału tych rozgrywek, choć droga do tego jeszcze daleka, bo zwycięzcę tej pary czekać będą jeszcze dwie rundy kwalifikacji.

- Wynik mówi sam za siebie, choć jest trochę za wysoki. Zderzyliśmy się z bardzo silnym fizycznie zespołem, który na co dzień gra w mocnej lidze. Mieliśmy kłopoty, by przebić się w ataku. Nie wszystko zafunkcjonowało tak jak chcieliśmy - przyznaje gdyński szkoleniowiec.
Ostatecznie Vistal do mocniejsze walki zniechęciła końcówka pierwszej połowy. Wówczas gospodynie zdobyły cztery bramki z rzędu.

- Udało nam się zbliżyć na 8:11, ale potem znów pojawiły się błędy, niewykorzystane sytuacje, co się na nas zemściło. Druga połowa to już pełna kontrola przeciwniczek - dodaje trener Tetelewski.

• Jednak rozczarowanie

Mimo wszystko liczyliśmy na lepszy wynik. To po prostu kolejne lanie w europejskich pucharach

• 16 2

• co się stało z Kobylińską?Janiszewska dała radę a Monia taka nieskuteczna?dlaczego?