Szczypiornistki Vistalu z brązem

25 maja 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Do Pucharu Polski piłkarki ręczne Vistalu dołożyły na koniec sezonu 2013/14 brązowe medale Superligi. Do Pucharu Polski piłkarki ręczne Vistalu dołożyły na koniec sezonu 2013/14 brązowe medale Superligi.

Piłkarki ręczne Vistalu wróciły na podium mistrzostw Polski. Po złocie z 2012 roku oraz brązowych medalach z latach 2010-11 gdynianki po raz trzeci stanęły na najniższym stopniu podium. Podopieczne Jensa Steffensena rywalizację w małym finale wygrały z Pogonią Baltiką Szczecin 3-2, a w decydującym meczu triumfowały na własnym parkiecie aż 32:21 (12:10). W poniedziałek o godzinie 19:00 klub zaprasza kibiców na uroczyste zakończenie sezonu. Będzie to ostatnia możliwość spotkania się z drużyną w dotychczasowym składzie.

POGOŃ BALTICA
Gapska, Kowalczyk - Janiszewska 6, Niedźwiedź 2, Galińska 2, Zych 7, Kozłowska 1, Kulwińska 6, Andrzejewska 1, Matyka 6, Pawłowska 1
Sędziowie: Baranowski (Warszawa), Lemanowicz (Łąck)
Widzów: 1000
Szywierska, Płaczek - Sabała 1, Stachowska 2, Cebula 7, Głowińska 2, Agova 1, Stasiak 3, Jaszczuk 2, Królikowska 2, Zimny 1, Piontke Huczko

ZOBACZ, KTÓRE ZAWODNICZKI OPUSZCZĄ VISTAL. BĘDZIE SZEŚĆ POŻEGNAŃ

IWONA NIEDŹWIEDŹ (rozgrywająca Vistalu):
To był mecz z gatunku tych, że liczył się tylko zwycięzca, bo przegrany została z niczym.W pierwszej połowie sytuacji do zdobycia bramki, zwłaszcza z sześciu metrów było wiele, ale gdzieś na naszej drodze stawała bramkarka Pogoni, dlatego przewaga do przerwy była taka niska. W drugiej połowie poprawiłyśmy skuteczność, gdyż wiedziałyśmy, że jeśli nie będzie ona wyższa to ten medal może nam uciec sprzed nosa. Stanęłyśmy na wysokości zadania i to my się cieszymy, a nie Szczecin. Fajnie, bo to jest młody zespół. Super, że się potrafił spiąć na wyżyny swoich możliwości. Naprawdę wielkie gratulacje należą się dla naszej młodzieży na czele z Kasią Janiszewską czy Olą Zych.

spiker, w imieniu trener Stefenssena dziękuje gdyńskiej publiczności za wsparcie podczas 1,5 sezonu pracy w Gdyni. Szkoleniowiec przenosi się do Norwegii, a jego następcą w Vistalu będzie Paweł Tetelewski
przed meczem nie ma żadnych pożegnań, oficjalne zakończenie sezonu nastąpi w poniedziałek o godzinie 19:00 w U7 i będzie to uroczystość otwarta dla kibiców
rozpoczęła się prezentacja, zawodniczki pojedynczo wybiegają z narożnika boiska w towarzystwie najmłodszych adeptek piłki ręcznej, jako pierwsze szczecinianki
służby porządkowe Gdynia Arena doskonale wywiązały się ze swoich obowiązków, nikt by się nie domyślił, że jeszcze niespełna pięć godzin temu ćwiczyły tutaj, gdzie jest boisko do piłki ręcznej, gimnastyczki artystyczne
gorąca atmosfera na trybunach, choć oczywiście daleko do kompletu na trybunach, gospodynie wspiera klub kibica, a i przyjezdne mogą liczyć na kilkunastoosbową grupę kibiców
1'
od środka rozpoczęła Pogoń, przyjezdne dzisiaj na czarno
1'
Gapska (VISTAL) broni w pojedynku sam na sam z Jaszczuk (POGOŃ BALTICA)
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL). Gdynianki grają dzisiaj w błękitno-granatowych koszulkach oraz czarnych spodenkach
3'
"Daj mi ten go, ten jeden gol" - śpiewają gdyńscy kibice parafrazując znany przed laty przebój "Daj mi tę noc"
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Sabała (POGOŃ BALTICA).
4'
[2:1] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL).
5'
[3:1] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po asyście Pawłowskiej, która weszła na środek rozegrania
5'
rzut Sabały (POGOŃ BALTICA) obok słupka
6'
[3:2] Bramkę zdobywa Stachowska (POGOŃ BALTICA).
7'
faul w ataku Niedźwiedź (VISTAL)
8'
rzut Głowińskiej (POGOŃ BALTICA) obok bramki, ale natychmiastowa strata Vistalu
8'
[3:3] Bramkę zdobywa Głowińska (POGOŃ BALTICA).
9'
rzut Janiszewskiej (VISTAL) w słupek
9'
[3:4] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) i pierwsze prowadzenie Pogoni
czas
9'
Przerwa na żądanie (VISTAL). Trener Steffensen musi podpowiedzieć podopiecznym nowe rozwiązania w ataku pozycyjnym, gdyż dotychczasowe zaczęły zawodzić
10'
Szywierska (POGOŃ BALTICA) broni w pojedynku sam na sam z Matyką (VISTAL)
11'
niecelny rzut Cebuli (POGOŃ BALTICA)
11'
[4:4] Bramkę zdobywa Kozłowska (VISTAL) po kontrze
12'
Głowińska (POGOŃ BALTICA) wywalczyła karnego, Kozłowska (VISTAL) ukarana za faul żółtą kartką
12'
[4:5] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego
13'
indywidualnie pilnowana Galińska (VISTAL), Niedźwiedź (VISTAL) zeszła na lewe skrzydło i stąd próbuje wbiegać do drugiej linii
13'
[5:5] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
14'
[5:6] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) po kontrze
14'
[6:6] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) po akcji z lewego skrzydła
14'
zmiana w szczecińskiej bramce, między słupki weszła Płaczek (POGOŃ BALTICA)
15'
[7:6] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
15'
rzut Agovej (POGOŃ BALTICA) w słupek
16'
"Pogoń Szczecin" - skandowanie z trybun
17'
[7:7] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA).
17'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL), ale szybka strata Pogoni
18'
[8:7] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
19'
aż dwie zawodniczki Pogoni leżą na parkiecie i wymagają pomocy masażystów, żółta kartka dla sprawczyni tej "kolizji" Kulwińskiej (VISTAL)
19'
podwójne kozłowanie Cebuli (POGOŃ BALTICA)
20'
[9:7] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
czas
20'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Stuzik interweniuje, gdyż w ciągu ostatnich minut jego podopieczne zdobyły jedną bramkę, a straciły aż cztery, pewno będą korekty w obronie oraz w rozegraniu ataku pozycyjnego
21'
Sabała (POGOŃ BALTICA) rzuciła w poprzeczkę
21'
[10:7] Bramkę zdobywa Andrzejewska (VISTAL).
21'
[10:8] Bramkę zdobywa Agova (POGOŃ BALTICA).
22'
[10:9] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) po kontrze
22'
[11:9] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL) po szybkim rozegraniu piłki od środka
23'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) obroniła rzut Niedźwiedź (VISTAL)
wykluczenie
24'
Huczko (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
24'
piłkę zgubiła Galińska (VISTAL)
wykluczenie
25'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę.
25'
na trybunach rozdawane są pomarańczowe baloniki, trafiają one głównie do najmłodszych na widowni
26'
Sabała (POGOŃ BALTICA) rzuca w poprzeczkę
wykluczenie
26'
Andrzejewska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Stachowskiej, jeszcze karny dla Pogoni
27'
[11:10] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego
wykluczenie
27'
Stasiak (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
28'
niecelny rzut Niedźwiedź (VISTAL), a po chwili w kontrze Janiszewska (VISTAL) rzuciła w poprzeczkę
wykluczenie
28'
Jaszczuk (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na Galińskiej, karny dla Vistalu, przez 23 sekundy szczecinianki grać będą w podwójnym osłabieniu
28'
[12:10] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
29'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) broni w pojedynku sam na sam z Galińską (VISTAL)
29'
słupek po rzucie Janiszewskiej (VISTAL), a dobitkę Galińskiej (VISTAL) broni Płaczek (POGOŃ BALTICA)
czas
30'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA). Trener Struzik pospieszył się z czasem, bo po chwili, gdy położył zieloną kartkę na stoliku komisarza zawodów, jego podopieczne zdobyły bramkę, ale nie może ona być uznana
30'
wracamy do gry na 25 sekund przed końcem pierwszej połowy, przy piłce Pogoń
30'
zablokowany rzut Cebuli (POGOŃ BALTICA), piłka wychodzi w aut
30'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. VISTAL PROWADZI 12:10
W Gdynia Arena oglądamy wyrównany mecz, ale ze wskazaniem na Vistal. Jedynie między 9. a 14. minutą gospodynie pozwoliły osiągnąć prowadzenie. Podopieczne trener Stefenssena grają przede wszystkim lepiej w defensywie niż przyjezdne. To jest na razie kluczowy element. W ataku, zwłaszcza pozycyjnym, obie drużyny miewają kłopotu. Ponadto szczecinianki częściej pracą piłki w szybki atakach.
w przerwie konkurs dla kibiców, piłką do szczypiorniaka trzeb stracić jak największą liczbą kręgli
31'
drugą połowę rozpoczął Vistal
32'
błędy z obu stron i straty piłki w ataku
wykluczenie
32'
Stachowska (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
32'
[13:10] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) z lewego skrzydła po asyście Galińskiej
33'
[13:11] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA), która po przerwie pojawiła się na parkiecie
33'
[14:11] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
34'
Głowińska (POGOŃ BALTICA) wywalczyła karnego
wykluczenie
35'
Kozłowska (VISTAL) otrzymuje dwuminutową karę, to drugie wykluczenie tej zawodniczki
35'
na karnego do bramki wchodzi Kowalczyk (VISTAL)
35'
[14:12] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego
36'
[15:12] Bramkę zdobywa Niedźwiedź (VISTAL).
36'
Gapska (VISTAL) obroniła rzut Królikowskiej (POGOŃ BALTICA)
36'
"Walczyć Pogoń, walczyć" - z trybun
37'
karny dla Vistalu
wykluczenie
37'
Cebula (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę.
37'
[16:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
38'
[17:12] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
38'
Stasiak (POGOŃ BALTICA) wywalczyła karnego
38'
Piłka po ręku Gapskiej (VISTAL) uderza w słupek po rzucie Agovej (POGOŃ BALTICA) z karnego
39'
[18:12] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL) po dobitce rzutu Niedźwiedź
40'
[18:13] Bramkę zdobywa Królikowska (POGOŃ BALTICA).
40'
[18:14] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA) po kontrze
41'
[19:14] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
41'
rzut Stasiak (POGOŃ BALTICA) w słupek
42'
piłka nad bramką Pogoni po rzucie Niedźwiedź (VISTAL)
42'
Gapska (VISTAL) na słupek sparowała piłkę po rzucie Głowińskiej (POGOŃ BALTICA)
42'
coraz więcej rwanych i krótkich akcji, zawodniczki obu drużyn chcą jak najszybciej dojść do pozycji rzutowych
43'
Płaczek (POGOŃ BALTICA) broni rzut Matyki (VISTAL)
43'
niecelny rzut Stasiak (POGOŃ BALTICA)
czas
43'
Przerwa na żądanie (VISTAL).
43'
spiker wita obecnego na trybunach prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka
43'
[20:14] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL), piłka nim trafiła do siatki odbiła się od obu słupków bramki Pogoni
43'
"Jesteście lepsze" - skandowanie pod adresem gdynianek
45'
[21:14] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
czas
45'
Przerwa na żądanie (POGOŃ BALTICA).To ostatni czas dla trenera Struzika w tym spotkaniu, gdyż przed przerwą wykorzystał dwie przerwy
45'
[21:15] Bramkę zdobywa Stachowska (POGOŃ BALTICA).
46'
[22:15] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po własnym przechwycie i przebiegnięciu z piłką niemal przez całe boisko
47'
[22:16] Bramkę zdobywa Stasiak (POGOŃ BALTICA).
47'
[23:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL).
48'
[24:16] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL).
48'
"Vistal Gdynia" - głośne skandowanie
48'
49'
[25:16] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) po kapitalnej akcji całego zespołu i asyście Niedwiedź
49'
Królikowska (POGOŃ BALTICA) wywalczyła karnego
50'
[25:17] Bramkę zdobywa Cebula (POGOŃ BALTICA) z karnego
50'
50'
[26:17] Bramkę zdobywa Zych (VISTAL) z karnego
51'
[27:17] Bramkę zdobywa Janiszewska (VISTAL) i powtarza akcję sprzed kilku minut, gdy po własnym przechwycie przebiega niemal prze całe boisko i celnie rzuca
52'
[28:17] Bramkę zdobywa Galińska (VISTAL) po kontrze
52'
[28:18] Bramkę zdobywa Zimny (POGOŃ BALTICA).
53'
[28:19] Bramkę zdobywa Głowińska (POGOŃ BALTICA).
53'
[29:19] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
53'
w Gdyni zaczyna się na trybunach świętowanie zdobycia brązowego medalu, ale na uwagę zasługuje postawa przyjezdnych, którzy cały czas dopingują Pogoń
55'
długa akcja Vistalu, wielokrotnie przerywana faulami rywalek
56'
rzut Niedźwiedź (VISTAL) w poprzeczkę
56'
[29:20] Bramkę zdobywa Stachowska (POGOŃ BALTICA).
56'
mimo że Vistal tego meczu nie może już oddać, trener Stefenssen nie wpuszcza do gry rezerwowych
57'
[30:20] Bramkę zdobywa Kulwińska (VISTAL).
wykluczenie
57'
Piontke (POGOŃ BALTICA) otrzymuje dwuminutową karę, która faulowała przy rzucie Kulwińską
58'
rzut Głowińskiej (POGOŃ BALTICA) nad bramką
58'
"Tak się bawi, Vistal Gdynia" - skandują kibice
58'
[31:20] Bramkę zdobywa Pawłowska (VISTAL).
59'
"Wszyscy wstają" - skandowanie, ostatnie minuty ogląda publiczność w Gdynia Arena na stojąco
59'
Gapska (VISTAL) broni rzut Głowińskiej (POGOŃ BALTICA)
60'
[32:20] Bramkę zdobywa Matyka (VISTAL).
60'
wszyscy w hali klaszczą, z wyjątkiem kibiców gości
60'
[32:21] Bramkę zdobywa Jaszczuk (POGOŃ BALTICA).
60'
KONIEC MECZU. VISTAL WYGRAŁ 32:21 I ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL PO RAZ TRZECI W HISTORII KLUBU
"Dziękujemy" - skandują kibice
serpentyny na parkiecie, ale jest również podium, na nim stają piłkarki Vistalu
medale wręczają m.in. prezydent Szczurek, honorowy prezes ZPRP - Janusz Czerwiński oraz szef pomorskiego okręgu - Robert Majdziński

VISTAL Gdynia
Pogoń Baltica Szczecin

92% 304 typowania VISTAL Gdynia
1% 2 typowania REMIS
7% 24 typowania Pogoń Baltica Szczecin

Tytuł mistrzyń Polski obroniły szczypiornistki Selgrosu Lublin. W piątym, decydującym meczu finału pokonały one na własnym parkiecie KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:22 (13:12). To siedemnasty tytuł dla tego klubu, który wcześniej po złoto sięgał jednak pod innymi nazwami. Od 1995 roku tytuł Lublin opuścił tylko trzykrotnie, w tym dwukrotnie trafił do Trójmiasta (Gdańsk 2004, Gdynia 2012).

• o miejsca 9-11
  • (każdy z każdym mecz i rewanż z zaliczeniem punktów z sezonu zasadniczego)

• Gratulacje Vistal! (2)

Z tak przetrzebionym przez urazy składem wywalczyć brąz... Chwała Wam dziewczyny i dzięki!!!

• 27 5

• No rzeczywiście (1)

No rzeczywiście, ale skład się " przetrzebił" raptem brak Kalskiej i Khouildi
      Ines a i brazylijki przy czym dwie ostatnie za wiele do gry nie wnosiły. Wygrały i tyle .

• 0 3

• Wyczuwam ból du*y!

• 0 3

• Po tak wyrównanych 4-ech meczach to jest nokaut !!!

Pogoń na dechach tego się nie spodziewałem !!! Brawo dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 20 5

• Brawo

Wygrana w wielkim stylu!

• 19 7

• (1)

dla Vistalu to medal pocieszenia ale dla Pogoni to byłby sukces niestety rozpad Vistalu już jest nieunikniony następny sezon 5 miejsce max.

• 7 18

• Nie bądż takim Czarnowidzem !

Cieszyć się trzeba chyba że piszesz to ze Szczecina zawistniku !

• 5 6

• zasłużona wygrana po pięknym sezonie zasadniczym!

• 10 3

• Gratulacje

z Elbląga

• 19 2

• super

To jest prawdziwy sport drużynowy!!!!Walka od początku do końca!!!!!Brawo dziewczyny!!!

• 10 3

• Tak ,jest radość , ale to dopiero początek rządów rodziny M , w nowym sezonie Lori poprowadzi do mistrzostwa Polski i zwycięstwa w Lidze Mistrzyń .