Wiadomości

Żużlowcy Wybrzeża w I lidze

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz jak żużlowcy i kibice Wybrzeża świętowali awans do I ligi.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża pokonali na własnym torze Polonię Piła 54:36 i wygrali finałowy dwumecz 95:85. Tym samym po sezonie startów w II lidze gdańszczanie awansowali o klasę rozgrywkową wyżej. Po meczu polały się szampany, spalono marynarkę prezesa Tadeusza Zdunka a kibice i zawodnicy długo świętowali sukces. Wszystko to przy rekordowej w tym roku frekwencji 6500 widzów.WYBRZEŻE

9. Krzysztof Jabłoński 13 (3,2,3,3,2)
10. Marcel Szymko 1 (1,0,-,-)
11. Renat Gafurow 11+1 (1,3,1*,3,3)
12. Kamil Brzozowski 10+2 (3,2*,2,1,2*)
13. Magnus Zetterstroem 12+1 (3,3,3,2,1*)
14. Aureliusz Bieliński 0 (0,0,w)
15. Dominik Kossakowski 7+2 (2,2*,1,2*,0)
54:36
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Stec (Krosno)
Widzów:
6500

POLONIA

1. Jesper Monberg 8 (2,1,2,2,1,0)
2. Patryk Dolny 0 (0,0,w,-)
3. Piotr Świst 5 (2,2,0,1,0,-)
4. Rasmus Jensen 1 (0,t,1,-,-)
5. Rene Bach 12 (1,3,0,3,2,3)
6. Mike Trzensiok 9+1 (3,1*,1,3,1,w)
7. Arkadiusz Pawlak 1 (1,0,-)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »Pomeczowy komentarz Grzegorza Dzikowskiego, trenera Wybrzeża: Miałem duże obawy przed tym meczem i słusznie, bo dopiero w czternastym wyścigu zapewniliśmy sobie awans. Polonia nie przyjechała tu na wycieczkę i stoczyła z nami ciężką walkę. Mają ambicje takie same jak my, zaczynają być klubem stabilnym i poukładanym finansowo. I liga by im się należała, ale muszą o nią jeszcze walczyć w barażach.

Żużlowcy odbierają puchar za zwycięstwo w II lidze z rąk Adama Korola, Ministra Sportu i Turystyki.Relacja LIVE

W dzisiejszym meczu nie wystąpi Patryk Beśko, który podczas treningu uczestniczył w fatalnym w skutkach wypadku. 19-latek doznał rozległych obrażeń ze złamaniem miednicy włącznie i do ścigania wróci najszybciej w przyszłym roku.
Z innych powodów nie może dziś pojechać Eduard Krcmar. Czech w sobotę miał ścigać się w mistrzostwach Europy par w Debreczynie, a potem nocą pokonać 1000 km by stawić się w Gdańsku i zastąpić w składzie awizowanego Łukasza Sówkę. Zawody na Węgrzech zostały jednak przełożone na niedzielę, a w razie odmowy startu żużlowcowi groziło zawieszenie przez krajową federację.
[ICO]
W przedsprzedaży gdański klub sprzedał ok. 2000 biletów na dzisiejszy mecz. To absolutny rekord w II lidze.
Mimo nieobecności Krcmara, Sówka dziś nie pojedzie. Zastąpi go Marcel Szymko (WYBRZEŻE). Dla wychowanka będzie to pierwszy ligowy mecz od 26 lipca, gdy na gdańskim torze wystartował w wygranym 57:32 meczu z KSM Krosno zdobywając 4 punkty w czterech startach.
[ICO]
Prezentacja miała zacząć się o godz. 12:45, ale pod kasami są wciąż spore kolejki, choć jak informuje klub tylko w przedsprzedaży rozeszło się 2000 biletów. Na 15 minut przed rozpoczęciem meczu na stadionie zasiada ok. 3000 widzów.
Na próbę toru wyjechali najpierw Monberg i Świst
Ze strony Wybrzeża na tor wyjechali Zetterstroem i Gafurow
[ICO]
Kibice przywitali ich głośnym "GKS!"
[ICO]
Trwa próba toru. Na trybunach ok 5,5 tys. widzów.
[ICO]
Przypomnijmy, że pierwszy wyścig miał rozpocząć się o godz. 13. Kibice jednak wciąż stoją pod kasami. Nie każdy wysłuchał prośby, by przyjść na mecz wcześniej. Przeciąganie się rozpoczęcia meczu to problem dla tych, którzy bezpośrednio po nim wybierają się na PGE Arenę, by od godz. 15:30 oglądać mecz Lechia - Zagłębie.
[ICO]
W sektorze gości jest około 50-osobowa grupa kibiców Polonii, która już aktywnie dopinguje.
Rozpoczęła się prezentacja. Żużlowcy wyjechali na nią jako pasażerowie podwożeni przez motocyklistów.
Na meczu obecny jest mistrz olimpijski w wioślarstwie i aktualny Minister Sportu i Turystyki Adam Korol.
Przemawia prezes klubu Tadeusz Zdunek, który dziękuje miastu Gdańsk i sponsorom za pomoc w trudnym dla Wybrzeża sezonie.
Przemawia Adam Korol. Zdradził, że w szczególności kibicuje gdańskim wychowankom: Marcelowi Szymko, który był jego studentem, a także młodszemu Dominikowi Kossakowskiemu.
Na prezentacji pojawili się także miniżużlowcy Wybrzeża, aktualni mistrzowie Polski na motocyklach o pojemności 50 ccm
Na trybunach transparent gdańskich kibiców:
Wszystkie ligi zwiedziliśmy, nigdy się nie wyrzekliśmy".
Zawody odbędą się wg II zestawu startowego. Wybrzeże rozpocznie rywalizację z torów A i C.
[ICO]
Efektowną oprawę przygotowali gdańscy kibice. Na trybunach pojawiła się kartoniada i wielka sektorówka z postacią gdańskiego żużlowca.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Patryk Dolny,
  Marcel Szymko,
  Jesper Monberg.
[ICO]
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Marcel Szymko (1 pkt), Patryk Dolny (0 pkt).

Świetny start Jabłońskiego, który poradził sobie z Monbergiem. Szymko bardzo ambitnie bronił się przed atakami Dolnego i z powodzeniem. Gdańszczanie rozpoczynają mecz od wygranej.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Aureliusz Bieliński,
  Arkadiusz Pawlak,
  Dominik Kossakowski,
  Mike Trzensiok.
[ICO]
II
Głośne "GKS!, GKS!" z trybun
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Znakomicie wystartował Kossakowski, ale w pierwszym łuku upadł Bieliński. Powtórka w pełnym składzie.
[ICO]
II
Na trybunach meksykańska fala. Chyba pierwsza w tym sezonie.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mike Trzensiok (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Arkadiusz Pawlak (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Dobry start gości, wydawało się, że wyjdą nawet na 5:1. Kossakowski cztery okrążenia gonił Trzensioka, ale bez powodzenia.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Rasmus Jensen,
  Kamil Brzozowski,
  Piotr Świst.
[ICO]
III
Brzozowski i jego mechanicy ekspresowo wymieniają koło! Do startu wyścigu tylko minuta.
3'
Brzozowski zdążył na start
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kamil Brzozowski (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Gdańszczanie wyszli ze startu na 5:1, ale Gafurow na wyjściu z łuku "poszedł spać" i dał się łatwo wyprzedzić rywalom nie pilnując krawężnika. Ambitnie gonił jednak Jensena i odbił punkt.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Arkadiusz Pawlak,
  Dominik Kossakowski,
  Rene Bach.
[ICO]
IV
[15:9] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Rene Bach (1 pkt), Arkadiusz Pawlak (0 pkt).

Podręcznikowa jazda parą gospodarzy. Mimo to, Bach zbliżył się do Kossakowskiego, ale ten na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia niemal "przypiął" go do bandy. Brawurowa obrona pozycji przez gdańskiego juniora, choć na granicy faulu.
5'
Przerwa na równanie toru
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Patryk Dolny,
  Kamil Brzozowski,
  Jesper Monberg.
[ICO]
V
Perfekcyjny start Gafurowa, który idealnie "wstrzelił" się przed taśmą. Niestety, sędzia uznał to za nieregulaminowe i powtarza wyścig w pełnej obsadzie.
[ICO]
V
[20:10] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Jesper Monberg (1 pkt), Patryk Dolny (0 pkt).

Świetny start gospodarzy i pewna jazda parą po podwójną wygraną. Straty z Piły zostały odrobione. Gdańszczanie prowadzą w dwumeczu różnicą 2 pkt.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Rasmus Jensen,
  Aureliusz Bieliński,
  Piotr Świst.
[ICO]
VI
W taśmę wjechał Jensen. "Podpuścił" go Bieliński, który omal sam nie popełnił falstartu. Wykluczony z biegu został zawodnik gości, którego zgodnie z regulaminem zastąpi junior.
6'
Za Jensena pojedzie Trzensiok
[ICO]
VI
[23:13] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Piotr Świst (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Zetterstroem w pierwszym łuku "wyłożył" rywali Bielińskiemu jak na tacy, ale ten nie zdołał nawiązać z nimi walki.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Mike Trzensiok,
  Marcel Szymko,
  Rene Bach.
[ICO]
VII
[25:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt).

Dobry start gości. Jabłoński stoczył znakomity pojedynek z Bachem. Trzykrotnie zmieniali się pozycjami, ale ostatecznie na mecie pierwszy był żużlowiec gości. Jabłoński przegrał ten pojedynek minimalnie.
7'
Przerwa na równanie toru.
7'
W dwumeczu jest aktualnie remis 66:66. Przypomnijmy, że takie rozstrzygnięcie promuje awansem do I ligi Renault Zdunek Wybrzeże.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Patryk Dolny,
  Dominik Kossakowski,
  Jesper Monberg.
[ICO]
VIII
Wyścig przerwany. Po raz kolejny wzorcowa jazda parą Zetterstroema i Kossakowskiego, którzy jechali na 5:1. Na drugim łuku w poprzek postawiło jednak motocykl Dolnego, który groźnie upadł na tor.
8'
Dolny wstał o własnych siłach, ale z powtórki będzie wykluczony.
[ICO]
VIII
[29:19] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Magnus Zetterstroem (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Patryk Dolny (w/0 pkt).

Ze startu lepiej gdańszczanie, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu Jensen zdołał ich przedzielić. Zetterstroem wygrał z dużą przewagą, a Kossakowski go końca jechał w kontakcie z rywalem.
9'
2 minuty przerwy dla Kossakowskiego, który w wyścigu 9 zmieni jako rezerwa zwykła Szymko.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Rasmus Jensen,
  Dominik Kossakowski,
  Piotr Świst.
[ICO]
IX
[34:20] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Świetny start Kossakowskiego, do którego po chwili dołączył Jabłoński. Koncertowa jazda gdańszczan i wrzawa na trybunach.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Kamil Brzozowski,
  Rene Bach.
Trzensiok jako rezerwa taktyczna za Pawlaka
[ICO]
X
[37:23] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mike Trzensiok (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Rene Bach (0 pkt).

Niespodziewana wygrana Trzensioka, który wykorzystał "kocioł" w pierwszym łuku i uciekł rywalom. Cały wyścig naciskał na niego Brzozowski, ale bez powodzenia.
10'
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Rene Bach,
  Dominik Kossakowski,
  Piotr Świst.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Szymko
Bach jako rezerwa taktyczna za Dolnego
[ICO]
XI
[39:27] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Magnus Zetterstroem (2 pkt), Piotr Świst (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Znakomicie pierwszy łuk rozegrał Bach. Zetterstroem przez chwilę był trzeci, ale odbił drugie miejsce mijając Śwista na wyjściu z łuku. Kossakowski nie nawiązał walki.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Aureliusz Bieliński,
  Jesper Monberg.
[ICO]
XII
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Monberga, który wleciał w bandę
[ICO]
XII
Znów znakomity start Gafurowa, a sędzia przerywa wyścig uznając, że Rosjanin "czołgał" się zanim taśma poszła w górę. Powtórka w czterech.
[ICO]
XII
Wyścig przerwany po raz trzeci. Dobry star gdańszczan, ale walcząc łokieć w łokieć z rywalem upadł Bieliński. Został wykluczony z powtórki.
[ICO]
XII
[42:30] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Jesper Monberg (2 pkt), Mike Trzensiok (1 pkt), Aureliusz Bieliński (w/0 pkt).

Osamotniony Gafurow bez problemu uporał się z rywalami. Wygrał start, a następnie wypracował sporą przewagę.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Krzysztof Jabłoński,
  Piotr Świst,
  Kamil Brzozowski,
  Rene Bach.
Świst jako rezerwa taktyczna za Jensena
[ICO]
XIII
[46:32] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krzysztof Jabłoński (3 pkt), Rene Bach (2 pkt), Kamil Brzozowski (1 pkt), Piotr Świst (0 pkt).

Gdańszczanie jechali na 5:1, ale szybki Bach minął na trzecim okrążeniu Brzozowskiego atakiem po wewnętrznej części toru.
[ICO]
XIII
By awansować do I ligi, Wybrzeże potrzebuje jeszcze 3 punktów.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Mike Trzensiok,
  Kamil Brzozowski,
  Jesper Monberg.
Trzensiok jako rezerwa taktyczna za Jensena
[ICO]
XIV
Wyścig przerwany. Wybrzeże jechało na 5:1, a jadący na ostatniej pozycji Trzensiok upadł na tor i nie był w stanie się podnieść. Co ciekawe, zrobił to od razu, gdy tylko sędzia przerwał wyścig. Został wykluczony z powtórki.
[ICO]
XIV
[51:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Renat Gafurow (3 pkt), Kamil Brzozowski (2 pkt), Jesper Monberg (1 pkt), Mike Trzensiok (w/0 pkt).

Pewna wygrana, a Wybrzeże wjechało właśnie do I ligi!
[ICO]
XV
Na płocie kibice wywiesili flagę: "Awans jest nasz, który to już raz?"
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Magnus Zetterstroem,
  Jesper Monberg,
  Krzysztof Jabłoński,
  Rene Bach.
[ICO]
XV
[54:36] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rene Bach (3 pkt), Krzysztof Jabłoński (2 pkt), Magnus Zetterstroem (1 pkt), Jesper Monberg (0 pkt).

Pewne zwycięstwo Bacha na otarcie łez dla pilan. Do końca gonił go Jabłoński. Wybrzeże wygrywa finałowy dwumecz 95:85 i awansuje do I ligi.

opinie kibiców w trakcie relacji (277)


Typowanie wyników

mecz ligowy
27.09.2015 godz.13:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

94%

340 typowań

x

1%

2 typowania

2

5%

18 typowań


Tabela końcowa

Żużel - II liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 WYBRZEŻE GDAŃSK
2 Polonia Piła
3 Motor Lublin
4 KSM Krosno
5 Kolejarz Rawicz

Tabela wprowadzona: 2015-09-27

  • półfinały
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - KSM Krosno 51:39 i 61:29
  • Motor Lublin - Polonia Piła 0:40 i 29:61
  • finał
  • WYBRZEŻE GDAŃSK - Polonia Piła 41:49 i 54:36

Opinie (84) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 18.07.2020 godz. 14:00 LIVE!

Lokomotiv Daugavpils
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

69%

37 typowań

x

0%

0 typowań

2

31%

17 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Małgorzata Starzyńska 1 4 100%
2. Andrzej Starzyński 1 4 100%
3. Marcin Forszpaniak 1 4 100%
4. Henryk Gajewski 1 4 100%
5. Piotr koscielak Kościelak 1 3 100%

Terminarz

18.07 (sob) godz.14:00 Lokomotiv Daugavpils typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
01.08 (sob) Abramczyk Polonia Bydgoszcz ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 44:46 Unia Tarnów LIVE!
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!

Najczęściej czytane