Trefl wygrał z Anwilem przed play-off

Świetny mecz przeciwko Anwilowi zaliczył Michał Michalak, który zdobywając 19 "oczek" był liderem punktowym żółto-czarnych. Maciej Czarniak / Trojmiasto.pl

Koszykarze Trefla zakończyli zmagania w szóstkach zwycięstwem nad Anwilem Włocławek 91:78 (20:21, 23:21, 21:11, 27:25). Już przed tym spotkaniem wiedzieli jednak, że w play-off zagrają z 3. pozycji, a ich rywalem będzie 6. Energa Czarni Słupsk. Pierwszy mecz ćwierćfinału odbędzie się prawdopodobnie 2 maja, w Ergo Arenie. Na to spotkanie zostało przesunięte wyzwanie Marcina Stefańskiego związane z rzutami wolnymi, których w niedzielnym starciu nie wykonywał.

TREFL

Michalak 19 (3x3), Majstorović 12 (5 zb.), Leończyk 6 (6 zb.), Vasiliauskas 5 (1x3, 7 as.), Brembly 5 (1x3) oraz Waczyński 9 (1x3), Gadri-Nicholson 9, Stefański 8 (8 zb.), Jeter 7 (1x3), Buterlevicius 5 (1x3), Roszyk 3 (1x3), Dzierżak 3

ANWIL

Sokołowski 20 (8 zb.), Callahan 15 (1x3), Hajrić 7, Mijatović 7 (1x3), Pamuła 4 oraz Kostrzewski 11, Graham 9, Witliński 5, Jankowski

Trenerzy po meczu:

Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Skończyliśmy regularny sezon na 3. miejscu, to dobry wynik dla nas. Chcę podziękować swoim koszykarzom za wykonaną pracę. W dzisiejszym meczu nastawiliśmy się na to, aby dać pograć wszystkim i zobaczyć, co chłopaki potrafią, jak znoszą presję i czy mogą mnie zaskoczyć. Wszyscy dostali minuty i każdy zrobił coś dobrego. Taki był plan. Teraz czeka nas trudny przeciwnik w ćwierćfinale. Mamy trochę czasu na przygotowanie i mam nadzieję, że damy rade zrobić to w dobry sposób.

Milija Bogicević

Milija Bogicević (Anwil) - Trefl był od nas o wiele lepszy. Może dla rywali nie był to ważny mecz. My także podejrzewaliśmy, że zaczniemy play-off we Włocławku, ale wygrana dawała nam pewność. Zagraliśmy dobrze przez dwie kwarty. Później nie starczyło nam sił. Dłuższa ławka Trefla przesądziła o wyniku. Mamy sporo rzeczy do poprawy. W czwartej kwarcie dobrze zagrał Michalak. Waczyński jest w znakomitej formie i wygląda na to, że Trefl jest przygotowany do play-off.

Po ostatniej kolejce rywala w play-off poznali koszykarze Asseco. Dzięki zwycięstwu AZS Koszalin nad Śląskiem Wrocław, gdynianie zagrają w trzeciej fazie sezonu z 7. miejsca i zmierzą się w niej z mistrzem Polski, Stelmetem Zielona Góra.

Pary ćwierćfinałowe:
PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin
Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia
Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk

Anwil Włocławek - Rosa Radom

Ważny mecz w kontekście walki o wyższe miejsce przed play-off grają natomiast przyjezdni. Jeżeli Anwil wygra, zapewni sobie 4. pozycję. Włocławianie mogą jednak wskoczyć na to miejsce nawet w wypadku porażki z Treflem. Wtedy wszystko będzie zależeć od starcia Rosy Radom. W wypadku jej porażki, włocławianie bez względu na swój wynik będą na 4. pozycji.
[ICO]
Przed dzisiejszym meczem została otwarta Strefa Kibca, która znajduje się przy wejściu A1, w okolicach pubu Classic. Na jej ścianach zawisły stroje Trefla Sopot, Lotosu Trefla Gdańsk i Atomu Trefla Sopot, zarówno te z sezonu 2013/2014, jak i historyczne, z pierwszych lat istnienia klubów. Wyeksponowane tam zostaną również trofea zdobywane przez koszykarzy, siatkarzy i siatkarki.
Poza meczem Stabill - Asseco, w którym gdynianie już w piątek zapewnili sobie udział w play-off, pozostałe spotkania ostatniej kolejki szóstek rozpoczynają się dzisiaj, o godz. 20
Goście rozpoczną piątką: Hajrić (ANWIL), Callahan (ANWIL), Pamuła (ANWIL), Mijatović (ANWIL), Sokołowski (ANWIL)
Wyjściowy skład gospodarzy to: Leończyk (TREFL), Brembly (TREFL), Majstorović (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Michalak (TREFL)
1'
Zaczynamy mecz. Pierwsza piłka dla Trefla
[ICO]
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brembly (TREFL).
[ICO]
1'
Anwil Włocławek - skanduje grupka kibiców przyjezdnych
[ICO]
1'
[3:2] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
1'
[5:2] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
2'
[5:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Hajrić (ANWIL).
[ICO]
3'
[5:6] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Pamuła (ANWIL).
[ICO]
3'
[7:6] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
3'
[7:8] 2 punkty po szybkim ataku zdobywa Pamuła (ANWIL).
[ICO]
4'
[9:8] 2 punkty wsadem zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
4'
[9:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mijatović (ANWIL).
[ICO]
4'
Let's go Sopot, let's go - skandują fani Trefla
[ICO]
5'
[11:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
[ICO]
5'
[11:13] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Hajrić (ANWIL).
[ICO]
5'
[13:13] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
6'
[13:15] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
7'
Żółto-czarni, żółto-czarni, hej, hej - skandują kibice Trefla
[ICO]
7'
[15:15] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
8'
[15:17] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Sokołowski (ANWIL). Plus faul Waczyńskiego
[ICO]
8'
[15:18] Rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
9'
[15:20] Kolejne 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL) i kolejny faul. Tym razem Leończyka
[ICO]
9'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
[ICO]
9'
Na boisku pojawi się Stefański (TREFL), więc teraz czekamy na jego rzuty wolne
9'
Sokołowski (ANWIL) tym razem pudłuje wolnego
[ICO]
9'
[17:20] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
10'
[19:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
10'
[20:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
[ICO]
10'
[20:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Hajrić (ANWIL).
10'
Jeter (TREFL) minimalnie chybił na koniec pierwszej kwarty
11'
Anwil zaczyna drugą kwartę
[ICO]
11'
[20:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
11'
[20:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
12'
[20:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
13'
[20:30] 2 punkty po ograniu Vasiliauskasa zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
13'
Anwil, Anwil - skandują kibice przyjezdnych
[ICO]
13'
[22:30] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
14'
[24:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
14'
[24:32] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
15'
Let's go, Sopot, let's go - słychać w hali
[ICO]
15'
[27:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
[ICO]
15'
[27:34] 2 punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
16'
[29:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
16'
[29:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Kostrzewski (ANWIL).
[ICO]
17'
[31:35] 2 punkty po wejściu pod kosz od linii końcowej zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
[33:35] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
17'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (ANWIL).
[ICO]
18'
[33:37] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Witliński (ANWIL).
[ICO]
18'
[35:37] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
[ICO]
18'
[35:39] Kostrzewski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
18'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
[ICO]
19'
[35:41] 2 punkty z kontry zdobywa Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
19'
[37:41] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
[ICO]
19'
[37:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
19'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (TREFL).
[ICO]
20'
[43:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
20'
Graham (ANWIL) trafia na KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY, ale oddał rzut już po czasie i nie ma punktów
Najskuteczniejsi wśród gospodarzy są: Majstorović (TREFL) - 10 pkt, Gadri-Nicholson (TREFL) - 6 i Vasiliauskas (TREFL) - 5
Dla gości najwięcej punktów zdobyli: Sokołowski (ANWIL) - 12, Callahan (ANWIL) - 11, Hajrić (ANWIL) i Kostrzewski (ANWIL) po 5
Trefl prowadzi w zbiórkach 17:14 i ma więcej asyst 9:5
21'
Trefl rozpoczyna drugą połowę
[ICO]
21'
[43:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
21'
[45:44] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Brembly (TREFL).
[ICO]
22'
[45:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
22'
Hej Trefl, hej Trefl - niesie się z trybun
[ICO]
22'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
23'
[48:47] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
23'
[50:47] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
24'
[50:49] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Mijatović (ANWIL).
[ICO]
24'
[52:49] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), który jeszcze nie miał okazji rzucać wolnych
[ICO]
24'
[55:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
[ICO]
25'
[55:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
25'
[57:51] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL) i faul Mijatovicia
[ICO]
25'
[58:51] Rzut wolny trafia Gadri-Nicholson (TREFL).
[ICO]
26'
[59:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
[ICO]
27'
Anwil Włocławek - skandują fani gości
[ICO]
28'
[61:51] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
28'
Czwarty faul Stefańskiego (TREFL), jak tak dalej pójdzie, to nie zdąży wykonać żadnego wolnego i wyzwanie zostanie przeniesione na kolejny mecz
[ICO]
28'
[61:53] Mijatović (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
28'
[62:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Dzierżak (TREFL).
[ICO]
29'
[64:53] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
29'
30'
Dzierżak (TREFL) nie zdążył oddać rzutu, koniec trzeciej kwarty
31'
Anwil rozpoczyna czwartą kwartę
[ICO]
31'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują kibice przyjezdnych
[ICO]
31'
[64:55] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
[ICO]
31'
[67:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
31'
[67:57] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Graham (ANWIL), do tego faul Michalaka
31'
Graham (ANWIL) pudłuje wolnego
[ICO]
32'
[69:57] Majstorović (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
32'
[71:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dzierżak (TREFL).
[ICO]
32'
[ICO]
32'
[71:59] 2 punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
[ICO]
33'
Przewinienie techniczne za dyskusje dla trenera gości, Bogicevicia
[ICO]
33'
[73:59] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[75:59] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
33'
[77:59] 2 punkty z kontry zdobywa Buterlevicius (TREFL).
34'
La, la, la, la, hej Trefl - śpiewają fani
[ICO]
34'
[77:61] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL), plus faul
[ICO]
34'
[77:62] Rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
[ICO]
34'
Na boisko wraca Stefański (TREFL), czy tym razem doczeka się rzutów wolnych?
[ICO]
34'
[79:62] 2 punkty "hakiem" zdobywa Stefański (TREFL).
[ICO]
35'
[79:64] 2 punkty wsadem zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
[ICO]
36'
[79:66] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
37'
Witliński (ANWIL) pudłuje oba wolne
[ICO]
37'
[81:66] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), który wciąż upomina się u sędziów o faul
[ICO]
38'
[81:68] 2 punkty zdobywa Witliński (ANWIL). Do tego jest faulowany przez Michalaka
[ICO]
38'
[81:69] Rzut wolny trafia Witliński (ANWIL).
[ICO]
38'
[84:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
38'
Kto wygra mecz? Trefl - skandują kibice
[ICO]
38'
[87:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
39'
[89:69] 2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
[ICO]
39'
Stefański (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu, nie wykonał ani jednego rzutu wolnego, więc zakład z kibicami przechodzi na kolejny mecz, już w play-off, który odbędzie się 2 maja, w Ergo Arenie.
[ICO]
39'
[89:71] Graham (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
[ICO]
39'
[89:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
[ICO]
40'
[91:73] 2 punkty rzutem z odchylenia zdobywa Waczyński (TREFL).
[ICO]
40'
Żółto-czarni, żółto-czarni - skandują kibice
[ICO]
40'
[91:75] 2 punkty zdobywa Graham (TREFL), do tego faul Waczyńskiego
[ICO]
40'
[91:76] Rzut wolny trafia Graham (ANWIL).
[ICO]
40'
Michalak (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
[ICO]
40'
[91:78] Graham (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Dzierżak (TREFL) nie trafia ostatniego rzutu
40'

• o miejsca 1-6:
  • TREFL Sopot - Anwil Włocławek 91:78 (20:21, 23:21, 21:11, 27:25)
  • Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 101:82 (23:16, 35:29, 21:15, 22:22)
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 94:74 (18:23, 28:23, 23:16, 25:12)
  • o miejsca 7-12:
  • Stabill Jezioro Tarnobrzeg - ASSECO Gdynia 75:84 (18:24, 17:20, 21:18, 19:22)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 72:85 (17:19, 14:17, 14:21, 27:28)
  • Polpharma Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 102:70 (31:22, 25:16, 22:17, 24:15)

Opinie (20) 1 zablokowana

• AZS wygrał we Wrocku!!!!

85:72

• 5 0

• (1)

Pan Stefański tak kombinował ażeby tylko nie rzucać osobistych.

• 1 1

• Sądziłem, że Simas będzie jakimś wzmocnieniem, a... (7)

aż żal to powiedzieć jest zdecydowanie słabszy od Krzysia. Kompletnie nie wnosi nic do gry zespołu nawet w obronie. A min. na boisku rekompensują mu chyba niski kontrakt. To już Dąber czy Davis dawali zdecydowanie więcej.

• 3 4

• Jeśli Moska zrozumiał, że Simas więcej pożytku wnosi jako zmiennik to będzie dobrze :)

• 5 0

• JA rozumiem, że mecz o pietruszę, ale play-offy za pasem

Kiedy zagrać coś nowego w pierwszej piątce w ataku jak nie teraz. A tu Adam rozpoczyna mecz na ławie. Potem sen przy 3 przewinieniach 2 graczy bez rotacji. Konsekwentne mrożenie Yemiego na ławie w drugie połowie. Kiedy oni mają zgrać się ze sobą i pokazać na co ich stać. Każdy błąd Michała czy Davida ostro krytykowany z ławki (choć dziś wyjątkowo zdecydowanie mniej). Co miało na celu zruganie Stefana po 4 faulu zupełnie nie wiem. Za to Simas bez choćby reprymendy czy podpowiedzi z ławki hasa i robi co chce. Leon też dziś wakacyjne granie ...nadal brakuje mu zębów w obronie. I kilka akcji na "papierowego" centra skończyło się żalem do sędziów. Szkoda, że Mariusz nie próbuje już nawet podpowiadać Mosce rotacji itp. Dobrze, że chłopak grają o swoje. Cieszy przełamywanie Michała i łapanie pewności siebie przez Majstra, ale czy to dobrze wykorzystany mecz przed play-offami czas pokaże. Czasami indywidualne granie Jetera przypomina Turnera do bólu (choć tu zdecydowanie więcej pokory) za to Szarkowi ewidentnie brakuje pierwszego szybkiego podania do kontry.

• 3 4

• A ja nie rozumiem co mają znaczyć szybkie akcje trójkowe (3)

4-6 sek. akcji kiedy nawet wysocy nie mają szans na zbiórkę.
      Dwa faule Buterleviciusa dzisiaj zupełnie bez sensu - oba za późno - jedne w akcji 2+1 a spokojnie można było wcześniej lub mocniej. I drugi również spóźniony choć tym razem bardziej skuteczny.

• 2 1

• (2)

Jak jest szansa zdobyć łatwe punkty to się je zdobywa z łatwych i pewnych pozycji nawet po 4-6 sekundach akcji.
        Tylko w Polsce panuje styl "koszarkowy" lub "szubargowy" - klepanie bez sensu 18-20 sekund. W nowoczesnej koszykówce gra się intensywnie i szybko niezależnie od wyniku a łatwe punkty zdobywa się przy każdej nadarzającej się okazji, niezależnie od upływającego czasu.

• 6 1

• Problem w tym, że z uporem maniaka się ich nie zdobywa (1)

a łatwość składania się do rzutu z każdej pozycji u niektórych graczy jest zastanawiająca i seryjne pudła.

• 0 0

• Który to taki dobry strzelec z łatwością składający się do rzutu?

• 1 0

• Pierwszą parę stanowić będą Turów - AZS który wygrał dzisiaj w decydującym meczu ze Śląskiem

• 2 0

• (5)

Mam pytanie: Czy ktoś a władz Klubu ma wpływ na doping KK? Okrzyki wznoszone w kierunku publiczności o treści: Ruszcie du.. kur.. raczej odnoszą skutek odwrotny i nie przynoszą chwały i uznania i marnie świadczą o poziomie kibicowania i tym samym o klubie

• 17 1

• Za moich czasów tego nie było...

• 7 1

• Dokładnie. Zresztą, prowadzimy 20 punktami a ja mam wstawać i pomagać ... ciekawe komu i w czym? Już właściwszy byłby okrzyk "wszyscy wstają i śpiewają".

• 7 0

• Kibicujemy tak jak nas nauczono w falowcach na Przymorzu. Nie podoba się to wypad do Gdyni

• 0 8

• (1)

Zgadzam sie! Kazdy kibicuje jak chce. A jak ktos nie ma ochoty klaskac, krzyczec czy wstawac, to nikomu to nie powinno przeszkadzac. Zachowanie dwoch panow z klubu kibica bylo wczoraj pod koniec meczu bylo nie na miejscu.

13.10 (śr) godz.18:00 Kijów Basket 69:68 TREFL Sopot
09.10 (sob) godz.17:30 TREFL Sopot 93:89 Enea Zastal BC Zielona Góra LIVE!

16 ASSECO ARKA GDYNIA 6 1 5 413:490 7

Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon, a ostatnia spadnie z ligi. Jej miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

Wyniki 7 kolejki:

• Arged BM Stal Ostrów Wlkp. - TREFL SOPOT 86:78 (16:26, 22:20, 25:15, 23:17)
  • PGE Spójnia Stargard - ASSECO ARKA GDYNIA 79:64 (24:24, 24;11, 19:14, 12:15)
  • HydroTruck Radom - GTK Gliwice 82:94 (18:22, 21:22, 17:21, 26:29 )
  • King Szczecin - WKS Śląsk Wrocław 99:83 (26:16, 22:13, 32:29, 19:25)
  • Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 85:90 (19:16, 17:26, 23:23, 16:15)
  • Polski Cukier Pszczółka Start Lublin - Twarde Pierniki Toruń 83:85 (27:13, 13:30, 20:25, 23:17)
  • Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza 92:62 (22:21, 19:18, 31:13, 20:10)
  • Enea Zastal BC Zielona Góra - Legia Warszawa (przełożony na 22.12)

początek meczu: 20.10.2021 godz. 19:00