Trefl wygrał z Anwilem przed play-off

27 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Świetny mecz przeciwko Anwilowi zaliczył Michał Michalak, który zdobywając 19 "oczek" był liderem punktowym żółto-czarnych. Świetny mecz przeciwko Anwilowi zaliczył Michał Michalak, który zdobywając 19 "oczek" był liderem punktowym żółto-czarnych.

Koszykarze Trefla zakończyli zmagania w szóstkach zwycięstwem nad Anwilem Włocławek 91:78 (20:21, 23:21, 21:11, 27:25). Już przed tym spotkaniem wiedzieli jednak, że w play-off zagrają z 3. pozycji, a ich rywalem będzie 6. Energa Czarni Słupsk. Pierwszy mecz ćwierćfinału odbędzie się prawdopodobnie 2 maja, w Ergo Arenie. Na to spotkanie zostało przesunięte wyzwanie Marcina Stefańskiego związane z rzutami wolnymi, których w niedzielnym starciu nie wykonywał.

Michalak 19 (3x3), Majstorović 12 (5 zb.), Leończyk 6 (6 zb.), Vasiliauskas 5 (1x3, 7 as.), Brembly 5 (1x3) oraz Waczyński 9 (1x3), Gadri-Nicholson 9, Stefański 8 (8 zb.), Jeter 7 (1x3), Buterlevicius 5 (1x3), Roszyk 3 (1x3), Dzierżak 3
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Ćmikiewicz, Adameczek, Moszakowski
Widzów: 2523
Sokołowski 20 (8 zb.), Callahan 15 (1x3), Hajrić 7, Mijatović 7 (1x3), Pamuła 4 oraz Kostrzewski 11, Graham 9, Witliński 5, Jankowski

Trenerzy po meczu:

Darius Maskoliunas Darius Maskoliunas
Darius Maskoliunas (Trefl) - Skończyliśmy regularny sezon na 3. miejscu, to dobry wynik dla nas. Chcę podziękować swoim koszykarzom za wykonaną pracę. W dzisiejszym meczu nastawiliśmy się na to, aby dać pograć wszystkim i zobaczyć, co chłopaki potrafią, jak znoszą presję i czy mogą mnie zaskoczyć. Wszyscy dostali minuty i każdy zrobił coś dobrego. Taki był plan. Teraz czeka nas trudny przeciwnik w ćwierćfinale. Mamy trochę czasu na przygotowanie i mam nadzieję, że damy rade zrobić to w dobry sposób.

Milija Bogicević

Milija Bogicević (Anwil) - Trefl był od nas o wiele lepszy. Może dla rywali nie był to ważny mecz. My także podejrzewaliśmy, że zaczniemy play-off we Włocławku, ale wygrana dawała nam pewność. Zagraliśmy dobrze przez dwie kwarty. Później nie starczyło nam sił. Dłuższa ławka Trefla przesądziła o wyniku. Mamy sporo rzeczy do poprawy. W czwartej kwarcie dobrze zagrał Michalak. Waczyński jest w znakomitej formie i wygląda na to, że Trefl jest przygotowany do play-off.

Po ostatniej kolejce rywala w play-off poznali koszykarze Asseco. Dzięki zwycięstwu AZS Koszalin nad Śląskiem Wrocław, gdynianie zagrają w trzeciej fazie sezonu z 7. miejsca i zmierzą się w niej z mistrzem Polski, Stelmetem Zielona Góra.

Pary ćwierćfinałowe:
PGE Turów Zgorzelec - AZS Koszalin
Stelmet Zielona Góra - Asseco Gdynia
Trefl Sopot - Energa Czarni Słupsk

Anwil Włocławek - Rosa Radom

Ważny mecz w kontekście walki o wyższe miejsce przed play-off grają natomiast przyjezdni. Jeżeli Anwil wygra, zapewni sobie 4. pozycję. Włocławianie mogą jednak wskoczyć na to miejsce nawet w wypadku porażki z Treflem. Wtedy wszystko będzie zależeć od starcia Rosy Radom. W wypadku jej porażki, włocławianie bez względu na swój wynik będą na 4. pozycji.
Przed dzisiejszym meczem została otwarta Strefa Kibca, która znajduje się przy wejściu A1, w okolicach pubu Classic. Na jej ścianach zawisły stroje Trefla Sopot, Lotosu Trefla Gdańsk i Atomu Trefla Sopot, zarówno te z sezonu 2013/2014, jak i historyczne, z pierwszych lat istnienia klubów. Wyeksponowane tam zostaną również trofea zdobywane przez koszykarzy, siatkarzy i siatkarki.
Poza meczem Stabill - Asseco, w którym gdynianie już w piątek zapewnili sobie udział w play-off, pozostałe spotkania ostatniej kolejki szóstek rozpoczynają się dzisiaj, o godz. 20
Goście rozpoczną piątką: Hajrić (ANWIL), Callahan (ANWIL), Pamuła (ANWIL), Mijatović (ANWIL), Sokołowski (ANWIL)
Wyjściowy skład gospodarzy to: Leończyk (TREFL), Brembly (TREFL), Majstorović (TREFL), Vasiliauskas (TREFL), Michalak (TREFL)
1'
Zaczynamy mecz. Pierwsza piłka dla Trefla
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Brembly (TREFL).
1'
Anwil Włocławek - skanduje grupka kibiców przyjezdnych
za 2 punkty
1'
[3:2] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL).
wolne (trafione oba)
1'
[5:2] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
2'
[5:4] 2 punkty spod kosza zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
3'
[5:6] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Pamuła (ANWIL).
za 2 punkty
3'
[7:6] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
3'
[7:8] 2 punkty po szybkim ataku zdobywa Pamuła (ANWIL).
za 2 punkty
4'
[9:8] 2 punkty wsadem zdobywa Majstorović (TREFL).
za 3 punkty
4'
[9:11] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mijatović (ANWIL).
4'
Let's go Sopot, let's go - skandują fani Trefla
za 2 punkty
5'
[11:11] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
za 2 punkty
5'
[11:13] 2 punkty rzutem z odejścia zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 2 punkty
5'
[13:13] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
6'
[13:15] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Callahan (ANWIL).
7'
Żółto-czarni, żółto-czarni, hej, hej - skandują kibice Trefla
za 2 punkty
7'
[15:15] 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
za 2 punkty
8'
[15:17] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Sokołowski (ANWIL). Plus faul Waczyńskiego
za 1 punkt
8'
[15:18] Rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
9'
[15:20] Kolejne 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL) i kolejny faul. Tym razem Leończyka
czas
9'
Przerwa na żądanie Maskoliunasa (TREFL).
9'
Na boisku pojawi się Stefański (TREFL), więc teraz czekamy na jego rzuty wolne
9'
Sokołowski (ANWIL) tym razem pudłuje wolnego
za 2 punkty
9'
[17:20] 2 punkty rzutem z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
10'
[19:20] 2 punkty z półdystansu zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
wolne (tylko 1 trafiony)
10'
[20:20] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
10'
[20:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Hajrić (ANWIL).
10'
Jeter (TREFL) minimalnie chybił na koniec pierwszej kwarty
11'
Anwil zaczyna drugą kwartę
za 2 punkty
11'
[20:23] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
11'
[20:25] 2 punkty z półdystansu zdobywa Callahan (ANWIL).
za 3 punkty
12'
[20:28] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
za 2 punkty
13'
[20:30] 2 punkty po ograniu Vasiliauskasa zdobywa Callahan (ANWIL).
13'
Anwil, Anwil - skandują kibice przyjezdnych
13'
[22:30] Gadri-Nicholson (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
14'
[24:30] 2 punkty z półdystansu zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
14'
[24:32] 2 punkty zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
15'
Let's go, Sopot, let's go - słychać w hali
za 3 punkty
15'
[27:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Buterlevicius (TREFL).
za 2 punkty
15'
[27:34] 2 punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
za 2 punkty
16'
[29:34] 2 punkty spod kosza zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL).
16'
[29:35] Tylko jeden rzut wolny trafia Kostrzewski (ANWIL).
za 2 punkty
17'
[31:35] 2 punkty po wejściu pod kosz od linii końcowej zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
17'
[33:35] 2 punkty z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
czas
17'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (ANWIL).
za 2 punkty
18'
[33:37] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Witliński (ANWIL).
za 2 punkty
18'
[35:37] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa Majstorović (TREFL).
18'
[35:39] Kostrzewski (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
18'
Hej Trefl, hej Trefl - skandują fani
za 2 punkty
19'
[35:41] 2 punkty z kontry zdobywa Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
19'
[37:41] 2 punkty zdobywa Leończyk (TREFL).
19'
[37:42] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
za 3 punkty
19'
[40:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Roszyk (TREFL).
za 3 punkty
20'
[43:42] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Vasiliauskas (TREFL).
20'
Graham (ANWIL) trafia na KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY, ale oddał rzut już po czasie i nie ma punktów
Najskuteczniejsi wśród gospodarzy są: Majstorović (TREFL) - 10 pkt, Gadri-Nicholson (TREFL) - 6 i Vasiliauskas (TREFL) - 5
Dla gości najwięcej punktów zdobyli: Sokołowski (ANWIL) - 12, Callahan (ANWIL) - 11, Hajrić (ANWIL) i Kostrzewski (ANWIL) po 5
Trefl prowadzi w zbiórkach 17:14 i ma więcej asyst 9:5
21'
Trefl rozpoczyna drugą połowę
za 2 punkty
21'
[43:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
21'
[45:44] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Brembly (TREFL).
22'
[45:45] Tylko jeden rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
22'
Hej Trefl, hej Trefl - niesie się z trybun
za 3 punkty
22'
[48:45] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Waczyński (TREFL).
za 2 punkty
23'
[48:47] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Callahan (ANWIL).
za 2 punkty
23'
[50:47] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
24'
[50:49] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Mijatović (ANWIL).
za 2 punkty
24'
[52:49] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), który jeszcze nie miał okazji rzucać wolnych
za 3 punkty
24'
[55:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Jeter (TREFL).
za 2 punkty
25'
[55:51] 2 punkty spod kosza zdobywa Sokołowski (ANWIL).
za 2 punkty
25'
[57:51] 2 punkty wsadem zdobywa Gadri-Nicholson (TREFL) i faul Mijatovicia
za 1 punkt
25'
[58:51] Rzut wolny trafia Gadri-Nicholson (TREFL).
26'
[59:51] Tylko jeden rzut wolny trafia Jeter (TREFL).
27'
Anwil Włocławek - skandują fani gości
za 2 punkty
28'
[61:51] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL).
28'
Czwarty faul Stefańskiego (TREFL), jak tak dalej pójdzie, to nie zdąży wykonać żadnego wolnego i wyzwanie zostanie przeniesione na kolejny mecz
28'
[61:53] Mijatović (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
[62:53] Tylko jeden rzut wolny trafia Dzierżak (TREFL).
za 2 punkty
29'
[64:53] 2 punkty z półdystansu zdobywa Michalak (TREFL).
czas
29'
30'
Dzierżak (TREFL) nie zdążył oddać rzutu, koniec trzeciej kwarty
31'
Anwil rozpoczyna czwartą kwartę
31'
Grać na całego i walczyć do upadłego - skandują kibice przyjezdnych
za 2 punkty
31'
[64:55] 2 punkty zdobywa Hajrić (ANWIL).
za 3 punkty
31'
[67:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
31'
[67:57] 2 punkty efektownym wsadem zdobywa Graham (ANWIL), do tego faul Michalaka
31'
Graham (ANWIL) pudłuje wolnego
32'
[69:57] Majstorović (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[71:57] 2 punkty z półdystansu zdobywa Dzierżak (TREFL).
czas
32'
za 2 punkty
32'
[71:59] 2 punkty zdobywa Callahan (ANWIL).
33'
Przewinienie techniczne za dyskusje dla trenera gości, Bogicevicia
33'
[73:59] Michalak (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
33'
[75:59] Leończyk (TREFL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
33'
[77:59] 2 punkty z kontry zdobywa Buterlevicius (TREFL).
34'
La, la, la, la, hej Trefl - śpiewają fani
za 2 punkty
34'
[77:61] 2 punkty zdobywa Sokołowski (ANWIL), plus faul
za 1 punkt
34'
[77:62] Rzut wolny trafia Sokołowski (ANWIL).
34'
Na boisko wraca Stefański (TREFL), czy tym razem doczeka się rzutów wolnych?
za 2 punkty
34'
[79:62] 2 punkty "hakiem" zdobywa Stefański (TREFL).
za 2 punkty
35'
[79:64] 2 punkty wsadem zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
za 2 punkty
36'
[79:66] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
37'
Witliński (ANWIL) pudłuje oba wolne
za 2 punkty
37'
[81:66] 2 punkty zdobywa Stefański (TREFL), który wciąż upomina się u sędziów o faul
za 2 punkty
38'
[81:68] 2 punkty zdobywa Witliński (ANWIL). Do tego jest faulowany przez Michalaka
za 1 punkt
38'
[81:69] Rzut wolny trafia Witliński (ANWIL).
za 3 punkty
38'
[84:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
38'
Kto wygra mecz? Trefl - skandują kibice
za 3 punkty
38'
[87:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Michalak (TREFL).
za 2 punkty
39'
[89:69] 2 punkty wsadem, z kontry zdobywa Michalak (TREFL).
schodzi za faule
39'
Stefański (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu, nie wykonał ani jednego rzutu wolnego, więc zakład z kibicami przechodzi na kolejny mecz, już w play-off, który odbędzie się 2 maja, w Ergo Arenie.
39'
[89:71] Graham (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[89:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Kostrzewski (ANWIL).
za 2 punkty
40'
[91:73] 2 punkty rzutem z odchylenia zdobywa Waczyński (TREFL).
40'
Żółto-czarni, żółto-czarni - skandują kibice
za 2 punkty
40'
[91:75] 2 punkty zdobywa Graham (TREFL), do tego faul Waczyńskiego
za 1 punkt
40'
[91:76] Rzut wolny trafia Graham (ANWIL).
40'
Michalak (TREFL) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
40'
[91:78] Graham (ANWIL) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Dzierżak (TREFL) nie trafia ostatniego rzutu
40'

• o miejsca 1-6:
  • TREFL Sopot - Anwil Włocławek 91:78 (20:21, 23:21, 21:11, 27:25)
  • Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 101:82 (23:16, 35:29, 21:15, 22:22)
  • PGE Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 94:74 (18:23, 28:23, 23:16, 25:12)
  • o miejsca 7-12:
  • Stabill Jezioro Tarnobrzeg - ASSECO Gdynia 75:84 (18:24, 17:20, 21:18, 19:22)
  • Śląsk Wrocław - AZS Koszalin 72:85 (17:19, 14:17, 14:21, 27:28)
  • Polpharma Starogard Gdański - Kotwica Kołobrzeg 102:70 (31:22, 25:16, 22:17, 24:15)

Opinie (20) 1 zablokowana

• AZS wygrał we Wrocku!!!!

85:72

• 5 0

• (1)

Pan Stefański tak kombinował ażeby tylko nie rzucać osobistych.

• 1 1

• Sądziłem, że Simas będzie jakimś wzmocnieniem, a... (7)

aż żal to powiedzieć jest zdecydowanie słabszy od Krzysia. Kompletnie nie wnosi nic do gry zespołu nawet w obronie. A min. na boisku rekompensują mu chyba niski kontrakt. To już Dąber czy Davis dawali zdecydowanie więcej.

• 3 4

• Jeśli Moska zrozumiał, że Simas więcej pożytku wnosi jako zmiennik to będzie dobrze :)

• 5 0

• JA rozumiem, że mecz o pietruszę, ale play-offy za pasem

Kiedy zagrać coś nowego w pierwszej piątce w ataku jak nie teraz. A tu Adam rozpoczyna mecz na ławie. Potem sen przy 3 przewinieniach 2 graczy bez rotacji. Konsekwentne mrożenie Yemiego na ławie w drugie połowie. Kiedy oni mają zgrać się ze sobą i pokazać na co ich stać. Każdy błąd Michała czy Davida ostro krytykowany z ławki (choć dziś wyjątkowo zdecydowanie mniej). Co miało na celu zruganie Stefana po 4 faulu zupełnie nie wiem. Za to Simas bez choćby reprymendy czy podpowiedzi z ławki hasa i robi co chce. Leon też dziś wakacyjne granie ...nadal brakuje mu zębów w obronie. I kilka akcji na "papierowego" centra skończyło się żalem do sędziów. Szkoda, że Mariusz nie próbuje już nawet podpowiadać Mosce rotacji itp. Dobrze, że chłopak grają o swoje. Cieszy przełamywanie Michała i łapanie pewności siebie przez Majstra, ale czy to dobrze wykorzystany mecz przed play-offami czas pokaże. Czasami indywidualne granie Jetera przypomina Turnera do bólu (choć tu zdecydowanie więcej pokory) za to Szarkowi ewidentnie brakuje pierwszego szybkiego podania do kontry.

• 3 4

• A ja nie rozumiem co mają znaczyć szybkie akcje trójkowe (3)

4-6 sek. akcji kiedy nawet wysocy nie mają szans na zbiórkę.
      Dwa faule Buterleviciusa dzisiaj zupełnie bez sensu - oba za późno - jedne w akcji 2+1 a spokojnie można było wcześniej lub mocniej. I drugi również spóźniony choć tym razem bardziej skuteczny.

• 2 1

• (2)

Jak jest szansa zdobyć łatwe punkty to się je zdobywa z łatwych i pewnych pozycji nawet po 4-6 sekundach akcji.
        Tylko w Polsce panuje styl "koszarkowy" lub "szubargowy" - klepanie bez sensu 18-20 sekund. W nowoczesnej koszykówce gra się intensywnie i szybko niezależnie od wyniku a łatwe punkty zdobywa się przy każdej nadarzającej się okazji, niezależnie od upływającego czasu.

• 6 1

• Problem w tym, że z uporem maniaka się ich nie zdobywa (1)

a łatwość składania się do rzutu z każdej pozycji u niektórych graczy jest zastanawiająca i seryjne pudła.

• 0 0

• Który to taki dobry strzelec z łatwością składający się do rzutu?

• 1 0

• Pierwszą parę stanowić będą Turów - AZS który wygrał dzisiaj w decydującym meczu ze Śląskiem

• 2 0

• (5)

Mam pytanie: Czy ktoś a władz Klubu ma wpływ na doping KK? Okrzyki wznoszone w kierunku publiczności o treści: Ruszcie du.. kur.. raczej odnoszą skutek odwrotny i nie przynoszą chwały i uznania i marnie świadczą o poziomie kibicowania i tym samym o klubie

• 17 1

• Za moich czasów tego nie było...

• 7 1

• Dokładnie. Zresztą, prowadzimy 20 punktami a ja mam wstawać i pomagać ... ciekawe komu i w czym? Już właściwszy byłby okrzyk "wszyscy wstają i śpiewają".

• 7 0

• Kibicujemy tak jak nas nauczono w falowcach na Przymorzu. Nie podoba się to wypad do Gdyni

• 0 8

• (1)

Zgadzam sie! Kazdy kibicuje jak chce. A jak ktos nie ma ochoty klaskac, krzyczec czy wstawac, to nikomu to nie powinno przeszkadzac. Zachowanie dwoch panow z klubu kibica bylo wczoraj pod koniec meczu bylo nie na miejscu.