Szczypiorniści Wybrzeża wygrali derby Gdańska

Rafał Sumowski
24 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Wojciech Prymlewicz (z piłką) popisał się najwyższą zdobyczą bramkową w derbach gdańskich szczypiornistów. Wojciech Prymlewicz (z piłką) popisał się najwyższą zdobyczą bramkową w derbach gdańskich szczypiornistów.

Wybrzeże Gdańsk pokonało SMS Gdańsk 35:20 (18:8) w derbowym pojedynki I ligi szczypiornistów. Do pewnego zwycięstwa czerwono-biało-niebieskich poprowadził Wojciech Prymlewicz - jeden z absolwentów szkoły, którzy obecnie w tych barwach walczą o awans do superligi. Wzmocniona pozyskaniem Łukasza Szlingera Kar-Do Spójnia Gdynia przegrała u siebie z MKS Poznań 24:27 (11:14), mimo iż nowy nabytek w pierwszym występie zdobył aż 11 bramek.

SMS Gdańsk - Wybrzeże Gdańsk 20:35 (8:18)
SMS: Glabik, Skrzyniarz, Dyszer - Gąsiorek 5, Majdziński 3, Brukwicki 2, Kowalczyk 2, Pedryc 2, Szopa 2, Bąk 1, Chyła 1, Czarnecki 1, Gasin 1 oraz Potoczny, Matuszak, Grzegorek.

WYBRZEŻE: Sokołowski, Głębocki - Prymlewicz 8, Kondratiuk 6, Rogulski 4, Mogielnicki 4, Wiak 3, Kornecki 3, Rakowski 3, Abram 2 , Jasowicz 2 oraz Nilsson, Papaj, Sulej, Żak.

Wybrzeże, dzięki wygranej w derbach Gdańska, legitymuje się kompletem zwycięstw po 10 spotkaniach. Podopieczni trenerów Daniela WaszkiewiczaDamiana Wleklaka tylko przez pierwsze 10 minut nie mogli odskoczyć gospodarzom hali przy ul. Kołobrzeskiej dalej, niż na jedną bramkę. SMS prowadził nawet przez 5:4, po bramce Marcina Szopy, ale później inicjatywę przejął lider I-ligowych rozgrywek.

Pomiędzy 14 a 37 minutą Wybrzeże zaliczyło serię 15:3 i kompletnie zdominowało licealistów. Należy jednak wspomnieć, iż ogromna w tym zasługa... byłych absolwentów SMS - Łukasz Rogulski, Patryk Abram, Adrian Kondratiuk, Krzysztof MogielnickiWojciech Prymlewicz zdobyli do spółki 24 bramki. To więcej niż cały zespół gospodarzy.

- Młodzież postawiła nam na początku ciężkie warunki, ale doświadczenie było po naszej stronie. Nie było historii w tym meczu, ale w SMS-ie gra wielu ciekawych chłopaków. Przyszłość przed nimi - podsumował Daniel Waszkiewicz.

Dla zwycięzców swoje pierwsze trafienia w drugim występie zaliczył Mateusz Wiak, lewy rozgrywający, który dołączył do zespołu Wybrzeża z superligowego KPR Legionowo.

• Kibice

Kar-Do Spójnia Gdynia - MKS Poznań 24:27 (11:14)
Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Szlinger 11, Wróbel 4, Gębala 3, Dorsz 3, Borzymowski 2, Bronk 1 oraz Dziemian, Pacholarz, Kowalski.

MKS: Zarzycki, Sobota - Niedzielski 12, Tokaj 7, Leder 4, Kasperczak 2, Przedpełski 1, Pochopień 1 oraz Bartłomiejczyk, Kasperczak, Nawrocki.

Kar-Do Spójnia Gdynia do meczu z MKS Poznań przystąpiła wzmocniona Łukaszem Szlingerem mającym na koncie występy w Zabrzu, Chrzanowie, a ostatnio w Zagłębiu Sosnowiec. Rozgrywający przywitał się z nową drużyną zdobywając aż 11 bramek, ale nie uchronił jej od porażki.

Gdynianie w starciu z beniaminkiem delikatnie przeważali w pierwszym kwadransie gry, odskakując na moment nawet na przewagę trzech trafień, ale przyjezdni zaczęli odrabiać straty i jeszcze przed przerwą to oni wyszli na prowadzenie.

Gra zaostrzyła się w drugiej połowie, w której sędziowie przyznali jedenaście rzutów karnych ze wszystkich osiemnastu w tym spotkaniu. Na 15 minut przed końcem spotkania gdynianie przegrywali już różnicą pięciu bramek. Zdołali się jeszcze poderwać i w końcówce pojedynku zniwelowali straty do minimalnych rozmiarów (22:23) po rzucie Mateusza Wróbla.

Poznański zespół zachował jednak zimną krew i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. Tym samym podopieczni trenera Leszka Elbickiego doznali trzeciej porażki z rzędu. Wspólnie z SMS w tabeli wyprzedzają jedynie outsidera rozgrywek, pozostające bez zwycięstwa KU AZS UKW Bydgoszcz.

Wyniki 10 kolejki

• SMS GDAŃSK - WYBRZEŻE GDAŃSK 20:35 (8:18)
  • KAR-DO SPÓJNIA GDYNIA - MKS Poznań 24:27 (11:14)
  • KU AZS UKW Bydgoszcz - MKS Nielba Wągrowiec 18:32 (9:14)
  • MKS Real-Astromal Leszno - Warmia Traveland Olsztyn 28:30 (13:13)
  • Polski Cukier Pomezania Malbork - Wolsztyniak Wolsztyn 27:24 (15:13)
  • WKS Grunwald Poznań - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:20 (14:8)
  • KS Meble Wójcik Elbląg - AZS UW Warszawa 29:24 (15:11)

Opinie (8) 1 zablokowana

• tylko GKS (2)

zadnych bialo zielonych szali na stadionie GKS! Tylko barwy GKS na piłce ręcznej!
    Chuliganów nie potrzebujemy

• 22 6

• (1)

Jak ktoś jest kibicem Lechii i chce sobie pójść na ręczną to czemu mu tego zabraniać? Nie rozumiem po co chcesz tworzyć takie sztuczne podziały. Kiedyś kibice wszystkich gdańskich klubów chodzili zimą na Stoczniowiec, czemu teraz nie mieliby chodzić na ręczną?