Wiadomości

XII Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej

Najnowszy artukuł na ten temat

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Najlepsi w turnieju młodzieżowym.
Najlepsi w turnieju młodzieżowym.

Jan Krasiński i Andrzej Gut nadal dominują w wakacyjnych turniejach siatkówki plażowej MOSiR Gdańsk dla młodzieży, a Wiktor Chełmiński i Robert Michniewicz nie mają sobie równych w formule open. Kolejne rozgrywki, nad którymi patronat sprawuje Portal trojmiasto.pl, odbędą się w niedzielę i we wtorek przy molo na gdańskim Brzeźnie.Przed tygodniem Krasiński i Gut w żadnym z setów nie stracili więcej niż 10 punktów. Tym razem rywale w turnieju młodzieżowym postawili im się mocniej, ale do niespodzianki nie doszło. W finale faworyci pokonali ponownie Sebastiana Hoppę i Macieja Konkola, ale "tylko" 21:15. Intendycznym rezultatem zakończył się pojedynek o trzecie miejsce. Para Marek Mruk/Szymon Pietrzak okazała się lepsza od Pawła Szostaka i Piotra Bajgera. Najlepszy dziewczęcy duet - Katarzyna Hetmańska/Sandra Wolszon osiągnęła ćwierćfinał.

Najlepsi zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej rozgrywek oraz zostali obdarowani pamiątkowymi koszulkami MOSiR. Kolejna okazja do gry dla tej grupy wiekowej w Brzeźnie nadarzy się 22 lipca, we wtorek.

Czołówka klasyfikacji generalnej młodzieżowców: 1. Krasiński i Gut po 14 punktów, 3. Hoppa i Konkol po 10.

XII Grand Prix Gdańska wystartowało dopiero w połowie miesiąca, bo na inaugurację siatkarze zagrali o Puchar Dyrektora MOSiR. Punkty zdobyte w obu rozgrywkach liczą się do punktacji generalnej. Warto walczyć, bo najlepsi na koniec cyklu podzielą między sobą 5 tysięcy złotych. Na razie zanosi się na to, że najwięcej zarobią Chełmiński i Michniewicz. Choć zmienił się szyld turnieju, oni znów byli najlepsi. W finale rutynowana para pokonała braci Sławomira i Piotrka Wrzosków 21:16. Trzecia lokata przypadła Michałowi Surowcowi i Pawłowi Kubiakowi, którzy po sukcesie 21:13 z podium zepchnęli parę Adam Miotk/Przemysław Mieronowicz.

Kolejny turniej w formule otwartej, bez podziału na kategorie wiekowe i płcie odbędzie się na plaży w Brzeźnie w najbliższą niedzielę.

Czołówka klasyfikacji generalnej Grand Prix Gdańska:
1. Chełmiński i Michniewicz po 14 punktów, 3. Michał Pałubicki, Piotr i Sławomir Wrzoskowie po 6, 6. Mateusz Sypniewski 5.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane