stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XLV Nocne Marsze na Orientację - Manewry SKPT 2019

  • sobota - niedziela, 16 - 17 marca,
    godz. 18:00

  • To się Okaże
  • 40-50

Trwają zapisy do Nocnych Marszów na Orientację - Manewry SKPT. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 16 marca, a o lokalizacji wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak zwykle na ostatnią chwilę. Do wyboru są trasy o zróżnicowanym poziomie trudności

Wędrówka przez Park Narodowy Bory Tucholskie

maj 5

niedziela, godz. 10:00 - 16:00

Małe Swornegacie, przed Tawerną Małe Swory
bilety 30-50 zł
ulgowy 20-30 zł

Kaszubska Włóczęga 2019

maj 18

sobota, godz. 8:00

Garczyn, Powiatowe Centrum Młodzieży...
bilety 40-45 zł
przedsprzedaż 20-35 zł
Wzorem lat ubiegłych zapisy odbywają się w systemie dwustopniowym - po pierwsze, należy zarejestrować swoją drużynę, a następnie wybrać preferowaną trasę. Zapisy internetowe kończą się 14 marca o godzinie 20.00. Na trasy, na których pozostały wolne miejsca, można się zapisać również w Bazie Imprezy, w dniu zawodów. Wówczas opłata startowa wynosi 50 zł.

Nocne Marsze na Orientację "Manewry SKPT" są turystyczną imprezą na orientację, w której uczestnicy mają za zadanie potwierdzić w określonym limicie czasu swoją obecność przy ustawionych w terenie punktach kontrolnych. Na danej trasie zwycięża zespół, który za pokonanie trasy uzyskał najmniejszą liczbę punktów karnych. Uczestników obowiązuje zmodyfikowany regulamin turystycznych imprez na orientację PTTK.

Historia organizowanych przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku marszy na orientację sięga 1975 r., kiedy po raz pierwszy zorganizowano Manewry. Zawody odbyły się wówczas nad jeziorem Lubowidz k. Lęborka - była to mała, praktycznie wewnątrzkołowa impreza. Pomysł spodobał się jednak na tyle, że Manewry zostały włączone w program kursu przewodnickiego, organizowanego i prowadzonego corocznie przez SKPT Gdańsk.

W kolejnych latach miejsce Manewrów było tajne aż do dnia zawodów, zazwyczaj jednak zlokalizowane było średnio w odległości ok. 30 km od Trójmiasta. Uczestnicy spotykali się rankiem na dworcu w Gdańsku Głównym, gdzie organizatorzy zdradzali, gdzie odbędą się zawody, po czym cała grupa udawała się w wyznaczone miejsce. Do dzisiaj zachowywana jest tradycja tajności lokalizacji imprezy - organizatorzy informują o niej uczestników w dniu zawodów, w czasie umożliwiającym spokojny dojazd do Bazy.

Tegoroczne Manewry SKPT odbędą się w nocy z 16 na 17 marca, tematyka imprezy to "Wiosenne Igrzyska Olimpijskie SKPT". Dla uczestników przygotowywanych jest osiem tras o zróżnicowanym poziomie trudności - od Mało Trudnej po Ekstremalną, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Trasy, wśród których można wybierać, to:
Mało Trudna "MT" - Hop, hop, hoplici, ok. 14 km
Turystyczna "Tur" - Śladem Filippidesa, ok. 21 km
Trudna Krótka "TK" - Sportanie na Lampionadzie, ok. 14 km
Przygodowa "Przyg" - Siedmiobój leśny, ok. 14 km
Trudna "T" - Ciemniej, dalej, stromiej, ok. 19 km (zaliczana jest do pucharu DInO w kategorii T)
Zaawansowana "Z" - Skoki przez rowy, ok. 16 km
Bardzo Trudna "BT" - Zwycięski sutek Gail Devers, ok. 21 km (Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii BT)
Ekstremalna "E" - Abra kadabra, hokus pokus, Janusz Gerard Pyciak-Peciak, ok. 26 km (Trasa zaliczana do Pucharu DInO w kategorii BT)

Chcesz wystartować w imprezie?

1) Załóż konto uczestnika dla siebie lub/i swojej drużyny
2) Załóż drużynę
3) Trzecim etapem są same zapisy na trasy, które będą możliwe od 13 lutego od godziny 20.00 do 10 marca do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitów miejsc na poszczególnych trasach. Trzeba będzie wejść w zakładkę zapisy, a następnie wybrać trasę preferowaną, można również zaznaczyć trasę rezerwową, jeśli preferowana nie będzie dostępna.

Opłata startowa: 40 zł od osoby

Szczegóły imprezy na stronie Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych
>>>warto zajrzeć także na profil Facebook

Nocne Manewry SKPT, to jedna z najstarszych imprez na orientację organizowana przez Studenckie Koło Przewodników Turystycznych w Gdańsku. Co roku marsze przyciągają setki miłośników nocnego błądzenia i przeczesywania lasów.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij
20.04 g.15.00
MKS Zagłębie Lubin
20.04 g.15.30
Piast Gliwice
20.04 g.16.00
Świt Skolwin
20.04 g.16.00
Sandra Spa Pogoń Szczecin
20.04 g.17.00
King Szczecin
17.04 g.19.00
Zagłębie Lubin
17.04 g.18.30
Energa MKS Kalisz
17.04 g.18.00
CCC Polkowice
14.04 g.19.10
CCC Polkowice