stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

XXXIII Konkurs Tyczka na Molo - Lisek vs. Wojciechowski (1 opinia)

O zupełnie innej porze lata niż co roku, bo pandemia pokrzyżowała szyki - za to w niezmiennie pięknej scenerii i z gwiazdami światowego formatu na liście startowej. 1 sierpnia rozegrana zostanie 33. "Tyczka na Molo".

Epidemia koronawirusa kalendarz lekkoatletyczny wywróciła do góry nogami. "Tyczkę na Molo", tradycyjnie odbywającą się na przełomie maja i czerwca, jej organizator - Sopocki Klub Lekkoatletyczny- przesunął na początek sierpnia. Sam fakt, że dojdzie do mityngu, można uznać za sukces w sytuacji, gdy niemal wszyscy dotkliwie odczuli skutki kwarantanny.

- Nie mogliśmy pozwolić na przerwanie ciągłości tych najstarszych w końcu pozastadionowych zawodów lekkoatletycznych świata. Olbrzymia w tym zasługa Kąpieliska Morskiego Sopot, miasta Sopot i Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego które to instytucje doceniają znaczenie "Tyczki na Molo" - podkreśla Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA.

Rangę mityngu podniesie obecność Piotra Liska. Multimedalista mistrzostw Europy i świata wyraźnie jest głodny skakania, bo w opóźniony sezon na arenie międzynarodowej "wszedł" jako jeden z pierwszych polskich lekkoatletów. W Sopocie będzie miał szansę zwyciężyć po raz trzeci. Kto wie, czy aktualny rekordzista Polski, który przecież nieraz skutecznie mierzył się z magiczną barierą 6 metrów, nie pokusi się o poprawienie najlepszego rezultatu "Tyczki na Molo" (5.81m), ustanowionego w 2018 przez Pawła Wojciechowskiego. Mistrza świata z 2011 roku również w Sopocie nie zabraknie, więc starcie gigantów polskiej tyczki gwarantuje spore emocje.

- Już choćby dla obu naszych wspaniałych tyczkarzy warto pojawić się na Skwerze Kuracyjnym i oglądać ich rywalizację. Dwie różne osobowości: Lisek - showman i wulkan energii, Paweł - spokojny, opanowany, skoncentrowany, taki cichy fighter - przekonuje prezydent Sopotu, Jacek Karnowski.
Równolegle będzie się odbywał konkurs pań, w którym weźmie udział cała krajowa czołówka z zawodniczkami z Trójmiasta - halową mistrzynią Polski, Agnieszką Kaszubą (KL Gdynia) i Emilią Kusy (SKLA Sopot)

Łącznie na rozbiegu pojawi się 13 zawodników z Polski i zagranicy.

Przeczytaj także

Opinie (1) 1 zablokowana

  • Transmisja tv

    Szkoda, że tyczka na molo nie ma swojej transmisji na żywo w tv :(

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

31.07 g.16.00
ROW Rybnik
31.07 g.20.30
Zagłębie Sosnowiec
02.08 g.18.00
Wisła Płock
07.08 g.20.30
Chrobry Głogów
08.08 g.20.00
Śląsk Wrocław
24.07 g.17.30
Jagiellonia Białystok
18.07 g.16.30
Aforti Start Gniezno
05.07 g.20.15
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
04.07 g.15.00
Master Pharm Łódź
26.06 g.16.00
Radunia Stężyca