Arka gra o awans i posadę trenera

Marcin Dajos
29 listopada 2016 (artykuł sprzed 7 lat)

Marcus uważa, że seria meczów bez zwycięstwa siedzi mocno w głowach piłkarzy Arki. Uważa, że receptą na na dobry wynik będzie gra zespołowa i trzymanie się razem na boisku. Marcus uważa, że seria meczów bez zwycięstwa siedzi mocno w głowach piłkarzy Arki. Uważa, że receptą na na dobry wynik będzie gra zespołowa i trzymanie się razem na boisku.

Wtorek to bardzo ważny dzień dla Arki Gdynia. Po porażce w pierwszym meczu Pucharu Polski 1:2 z Bytovią na wyjeździe, żółto-niebiescy przed własną publicznością będą starali się wygrać 1:0 lub wyższą różnicą bramek, aby awansować do półfinału rozgrywek. Wówczas przerwą serię 9 meczów bez zwycięstwa. W razie niepowodzenia kryzys się pogłębi, a posadą może zapłacić za to trener Grzegorz Niciński. Początek spotkania na Stadionie Miejskim o godz. 20:30. Bilety kosztują tyle co na większość meczów ligowe przy ul. Olimpijskiej. Jedynie posiadacze karnetów na cały sezon ekstraklasy wchodzą za darmo.

• DRUTEX BYTOVIA DRUTEX BYTOVIA
    29 listopada 2016, godz. 20:30

Bytovia

76% 281 typowań ARKA Gdynia
16% 59 typowań REMIS
8% 31 typowań Bytovia

Ćwierćfinał Pucharu Polski to pierwsza faza tych rozgrywek, w której o awansie decyduje dwumecz. Dlatego Arka pomimo porażki w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu z Bytovią 1:2 dalej ma szanse na grę w półfinale.

PRZED MECZEM Z BYTOVIĄ TRENER ARKI GOTOWY NA WSZYSTKO

Poprzedni mecz nie należał jednak do miło wspominanych przez gdynian. Zresztą zalicza się do serii 9 spotkań z rzędu, w których nie zdołali odnieść zwycięstwa. Żółto-niebiescy przegrywali już 0:2, ale w 85. minucie nadzieję dał Paweł Abbott, który pokonał bramkarza rywali.

W BYTOWIE ARKA ZAGRAŁA SŁABO, ALE ZACHOWAŁA SZANSE NA AWANS W pp

To sprawia, że we wtorek Arce wystarczy do awansu skromne zwycięstwo 1:0. Jeżeli wygra 2:1, wtedy kibice na Stadionie Miejskim obejrzą dogrywkę. Przy innych wynikach, gdynian będzie promować zwycięstwo różnicą co najmniej dwóch goli. Reszta rezultatów będzie na korzyść Bytovii.

- Trener Tomasz Kafarski ma duże pole manewru i korzystny wynik z pierwszego meczu z nami. Dlatego to my musimy atakować i strzelić bramkę bądź dwie więcej. Liczymy się z tym, że Bytovia jest niewygodną drużyna. Graliśmy z nią wielokrotnie w ostatnich latach i kończyło się naszymi porażkami lub remisami. Z drugiej strony musimy zagrać we wtorek ofensywnie i to planujemy zrobić - mówi Grzegorz Niciński, trener Arki.
Szkoleniowcowi pali się grunt pod nogami. Ewentualna porażka zapewne sprawi, że pożegna się z pracą w Arce. Awans do półfinału da nadzieję na jej zachowanie, choć tego nie przesądzi.

CO POWINNA UCZYNIĆ ARKA PO KLĘSCE Z WISŁĄ?

Z drugiej stron sytuacja trenera Kafarskiego w Bytovii też nie jest różowa. Z ostatnich ośmiu meczów w I lidze jego zespół wygrał raz. Wcześniej wydawało się, że Bytovia będzie deptała po piętach czołówce. Obecnie zajmuje 10. miejsce w tabeli, a do 2. miejsca traci już 11 punktów.

W ostatniej kolejce I ligi Bytovia uległa na wyjeździe Podbeskidziu Bielsko-Biała, choć od 15. minuty prowadziła po golu Kamila Wacławczyka. W drugiej połowie dwa trafienia zaliczył jednak napastnik Podbeskidzia, Szymon Lewicki, który jest w tym sezonie wypożyczony z Arki.

Gdynianie zaliczyli jednak w minionej kolejce ekstraklasy znacznie gorszy występ. Przegrali w Krakowie z Wisłą 1:5. Po tym meczu pojawiło się wiele pytań w związku z ich formą i zaangażowaniem w grę.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ WISŁA KRAKÓW - ARKA GDYNIA 5:1. OCEŃ PIŁKARZY ZA GRĘ

- Myślę, że nie mamy problemów z kondycją. Źle jest w naszych głowach. Jeżeli przegrywa się jeden mecz po drugim to siedzi to w nich głęboko. W Krakowie wygrywaliśmy 1:0, a później nagle zrobiło się 1:3 i to już do przerwy. Fizycznie cały mecz goniliśmy przeciwnika. Nie będę ukrywał, że jestem lekko zmęczony. Grałem w końcu cały mecz w sobotę, a już we wtorek kolejne spotkanie. Trzeba więc odpoczywać cały dzień, aby być gotowym - mówi Marcus, pomocnik Arki.
Trudno jednak mówić o zaangażowaniu w grę gdyńskich piłkarzy, skoro w pierwszej połowie nawet nieczysto nie starali się zatrzymywać zawodników Wisły. Popełnili w niej tylko jeden faul.

- Jak się przegrywa, to zawsze można szukać co, jak, gdzie zrobiło się źle. Nie myślimy na boisku boisku o tym, że popełniamy tylko jeden faul, ale jak zmienić obraz gry. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o porażkach. Musimy także być wszyscy razem, żeby we wtorek rozwiać czarne chmury - dodaje Marcus.
Trener Niciński zapowiedział, że wystawi na Bytovię najsilniejszy skład. Nie ma więc wątpliwości, że musi dokonać zmian w porównaniu z tym, który zagrał z Wisłą. Już wiadomo, że duże roszady będą w defensywie. W "18" nie ma aż trzech obrońców, którzy rozpoczynali mecz w Krakowie: Damiana Zbozienia, Dawida Sołdeckiego oraz Marcina Warcholaka, autora honorowego gola.

Po przerwie spowodowanej operacją wyrostka robaczkowego wraca zaś do kadry meczowej Michał Marcjanik. Jest w niej także Miroslav Bożok, który został zdyskwalifikowany na 4 mecze wyłącznie ekstraklasy.

"18" ARKI GDYNIA NA BYTOVIĘ
Bramkarze:

nr 1. Pavels Steinbors, 13. Konrad Jałocha

Obrońcy
2. Tadeusz Socha, 3. Krzysztof Sobieraj, 17. Adam Marciniak, 29. Michał Marcjanik, 32. Przemysław Stolc

Pomocnicy
6. Antoni Łukasiewicz, 7. Adrian Błąd, 8. Marcus, 10. Mateusz Szwoch, 19. Miroslav Bożok, 20. Dominik Hofbauer, 21. Yannick Sambea, 25. Paweł Wojowski

Napastnicy
9. Paweł Abbott, 11. Rafał Siemaszko, 22. Dariusz Zjawiński

Przypomnijmy, że we wcześniejszych rundach Pucharu Polski grał głównie piłkarzami rezerwowymi. Jednym z nich był Paweł Wojowski, który jednak nie wybiegł na boisko w pierwszym starciu z Bytovią. Grał od pierwszej minuty we wcześniejszych trzech starciach pucharowych w tym sezonie. Pojawił się także obok trenera podczas przedmeczowej konferencji prasowej.

- Każdy z nas chce grać w każdym meczu. Na kogo padnie dowiemy się jednak dopiero tuż przed wtorkowym spotkaniem. Z treningów nie wynika, na kogo szkoleniowiec zdecyduje się postawić - mówi Wojowski, który w Pucharze Polski grał jako lewy obrońca, ale ekstraklasie zadebiutował na swojej nominalnej pozycji - lewoskrzydłowego

• Ludzie, przejrzyjcie na oczy. (6)

Jak mozna zostac z Arka ? Korupcyjna historia i co ? Sobieraj dalej gra... Hymn ? Plagiat argentynskiego Rivers Plate... Motto ? Ja wysiadlem juz z tego autobusu... teraz latam bialo zielonym Dreamlinerem.

• 28 32

• (3)

prawdziwy gdynianin nigdy by nie poszedl na lechie...to tylko przesiedlency ktorzy przeprowadzili sie do Gdyni z gdanska i teraz cwaniakuja jak to z Gdyni wiele osob jezdzi na lechie bleeeeeeeeeeeeeeeeeee dobrze ze gdynianie ktorzy mieszkajaw gdanskunie robia takiej wiochy :)

• 2 3

• Prawsziwy Gdynianin jest biało-niebieski

Arka to klub gdyński nr 2.

• 0 0

• prawdziwy gdynianin gardzi druzyna ktora sprzedawala (1)

mecze i oszukiwala kibicow

• 2 0

• Lechia grala lepiej lub gorzej ale

nigdy nie ustawiala meczy. Duch sportu byl zawsze z Nami.

• 0 4

• trojmiasto.pl to takie miejsce, ze jeśli ktoś twierdzi, ze jest z jakiegoś miejsca to na pewno nie jest

• 6 6

• Leć i nie wracaj kiedy Dreamliner ci się popsuje...

• 13 13

• Ludzi ze szok na stadionie Baltyku.Mecz bez faworyta.

• 0 0

• Bytovia Bytów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gra dalej a będzie 0-1 (3)

a arka zwalnia trenera.

• 36 23

• (2)

Nazwy piszemy WIELKĄ literą!!! Nie nauczyli????

• 2 9

• (1)

można coś napisać dużą albo małą literą.... wielkich liter nie ma
        Nie nauczyli?????

• 9 3

• w słownikach i podręcznikach jest określenie wielka litera..

• fiesta,fiesta,fiesta americana.....

za to ze kupczyliscie,ze sport,walke na boisku chcieliscie kupowac!!!!udowodnione,niejaki milewski byl w wiezieniu,brzydze sie arką

• 0 0

• jazda z rybami,bytovia jazda z rybami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kafar ma biało-zielona krew,wygra to!!!!!