Wiadomości

Z Miarczyński w MTB Bike Tour Gdańsk 2009

Najnowszy artukuł na ten temat

Konwencja fitness "Feel the Magic"

To nowa jakość w cyklu imprez rekreacyjnych MOSiR Gdańsk. W każdych zawodach ma startować mistrz, choć nie w swojej koronnej konkurencji. Po wrześniowym biegu Adama Korola, w sobotę, w finale MTB Bike Tour Gdańsk 2009, który rozpocznie się przy ul. Czyżewskiego o godzinie 11.00 pojedzie Przemysław Miarczyński. Natomiast w imprezie planowanej na 8 listopada udział awizuje Mateusz Kusznierewicz. Rywalizacji kolarzy górskich patronuje portal trojmiasto.pl

.

W Biegu Westerplatte Adam Korol, wioślarski mistrz świata zadziwił wszystkich, gdyż bez specjalnych przygotowań zajął 25. miejsce. - Próbujemy uatrakcyjniać zawody, które kierujemy do masowego odbiorcy, o start mistrzów w specjalnościach, które są dla nich uzupełnieniem treningu specjalistycznego - podkreśla Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR Gdańsk.

Rywalizacja dla kolarzy górskich w tym roku składa się z trzech edycji. W kwietniu ścigano się w Matemblewie, w czerwcu przy ul. Abrahama, a finał odbędzie się w najbliższą sobotę przy ul. Czyżewskiego. Trojmiasto.pl patronuje wszystkim tym zawodom. Organizatorzy są przygotowani na przyjęcie 200-300 uczestników. W rekordowej pod względem frekwencji imprezie startowało aż 38 klubów i grup zawodowych.

- Ranga sobotnich zmagań jeszcze wzrośnie, gdyż będą one jednocześnie mistrzostwami okręgu pomorskiego. Co warto pokreślić start w naszych zawodach jest bezpłatny - dodaje Paszkowski.

Póki co nikomu w najbardziej prestiżowym starcie nie udało wygrać się dwa razy. Wśród mężczyzn w kategorii elite sukcesem mogą pochwalić się Bartosz Banach i Przemysław Ebertowski, a w rywalizacji kobiet najlepsze były Monika Lange i Agnieszka Hefczyc.

Dla tych, którzy do czołowych miejsc nie aspirują, gratką powinna być możliwość zmierzenia swoich sił z Miarczyńskim. To wielokrotny medalista i mistrz Europy i świata regat windsurfingowych, który trzykrotnie startował na igrzyskach olimpijskich. - Nie mam mocno "wypasionego" sprzętu, ale kilka maratonów kolarskich już zaliczyłem. Wszystkie, w których startowałem, ukończyłem. Najdłuższy dystans miał 86 kilometrów. Jechałem pięć godzin - mówi Przemek.

Popularny "Pont" wystartuje w wyścigu elity, czyli na najdłuższej trasie, liczącej 28 kilometrów i 800 metrów. - Z profesjonalistami nie mam szans, ale na pewno znajdę grupkę o podobnych umiejętnościach, z którą będę rywalizować o jak najlepszy wynik. W tego typach wyścigach ostatniej okrążenie może pojechać ten, który wcześniej nie da się zdublować. I taki będzie mój cel, przejechać pełne sześć rund - zapowiada Miarczyński.

MOSiR Gdańsk już myśli o kolejnych mistrzach, którzy uatrakcyjnią kolejną imprezę rekreacyjną. - 8 listopada zamierzamy zorganizować zawody pod hasłem "Gdańsk biega". Do startu zaprosiliśmy m.in. Mateusza Kusznierewicza, Leszka Blanika i Iwonę Guzowską. Mistrz żeglarski już potwierdził swój udział - zdradził nam dyrektor Paszkowski.

REGULAMIN "MTB BIKE TOUR GDAŃSK 2009"

Cel imprezy:
Popularyzacja i upowszechnianie jazdy rowerem jako atrakcyjnej, wygodnej i prostej formy aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
Promocja kolarstwa jako dyscypliny olimpijskiej.
Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
Termin i miejsce:
III edycja - 10 października 2009 roku na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego ul. Czyżewskiego.
Zapisy od godz.10. Zamknięcie listy startowej na 15 minut przed startem danej kategorii wiekowej. Początek imprezy o godz. 11.00

Wyścigi zostaną przeprowadzone w następujących kategoriach:
1. Rocznik 1997 i młodsze - dystans 4000 metrów, godzina startu 11.00
2. Młodzik (1996–95) - 9600, 11.20
3. Junior Młodszy (1994–93) - 14 400, 11.50
4. Junior (1992–91) - 19 200, 12.50
5. Elite (open) - 28 800, 13.50
6. Masters (1979–64) - 19 200, 12.52
7. Masters II (1963–50) - 14 400, 11.52
8. Masters III (1949 i starsze) - 9600, 11.52

Zasady uczestnictwa:
Impreza ma charakter otwarty. O przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia zawodnika. Klasyfikacja zawodów będzie przeprowadzona z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn oraz dziewcząt i chłopców.

warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do biura zawodów z ważnym badaniem lekarskim w przypadku osób poniżej 18 roku życia i dokumentem potwierdzającym tożsamość; konieczna jest również zgoda opiekuna prawnego na udział w zawodach
w miejscu rozgrywania zawodów nie będzie możliwości uzyskania zaświadczenia lekarskiego
zawodnicy zobowiązani są do noszenia kasku ochronnego w czasie wyścigu
rowery zawodników muszą być wyposażone w dwa sprawne hamulce
przed rozpoczęciem zawodów zawodnicy muszą zapoznać się z trasą wyścigu
zawodnicy powinni posiadać ubezpieczenie NNW

Nagrody:
Uczestnicy zajmujący 3 pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają medale, pamiątkowe koszulki, karnety/wejściówki do AKADEMOS na aerobic/spinning/saunę/siłownię, akcesoria rowerowe od LEMONSPORT. Dla najlepszej Gdańszczanki odtwarzacz MP3 od Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Wśród wszystkich startujących dodatkowo losowane będą: aparat cyfrowy od Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, miesięczny karnet do AKADEMOS i akcesoria rowerowe od LEMONSPORT.

Opinie (2)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane