Z Rabitą można było zagrać co najmniej tie-breaka

22 listopada 2012 (artykuł sprzed 11 lat)
Rachel Rourke zdobyła 20 punktów, ale w sopockim ataku nie było już osamotniona, gdyż w Baku skutecznymi zbiciami ze skrzydeł popisywały się również przyjmujące Erika Coimbra i Anna Podolec. Rachel Rourke zdobyła 20 punktów, ale w sopockim ataku nie było już osamotniona, gdyż w Baku skutecznymi zbiciami ze skrzydeł popisywały się również przyjmujące Erika Coimbra i Anna Podolec.

Siatkarki Atomu Trefla po fatalnym pierwszym secie, a także kiepskich początkach dwóch kolejnych partiach zdołały jednak uporządkować grę w Baku i niewiele zabrakło, aby faworyzowana Rabita straciła pierwszy punkt albo nawet punkty w tym sezonie Ligi Mistrzyń. Najbardziej żal czwartej odsłony pojedynku, w której sopocianki prowadziły 24:22, by przegrać po walce na przewagi. Natomiast całe spotkanie podopieczne Jerzego Matlaka oddały w stosunku 1:3 (11:25, 25:23, 25:27, 21:25).

Skorupa 2, Gruen 15, Krsmanović 15, Starović 7, Cruz 12, Akinradewo 19, Castillo (libero) oraz Fomina, Montano 14, Żukowa, Zakreuskaja
Sędziowie: Garthoff (Niemcy), Bakunowicz (Białoruś)
Widzów: 2000
Bełcik 1, Kaczorowska 1, Łukasik 5, Rourke 20, Coimbra 14, Szeluchina 12, Zenik (libero) oraz Wilk 1, Cabrera 1, Podolec 11, Kwiatkowska 2, Kuziak
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
RABITA 25 23 27 25 3
ATOM TREFL 11 25 25 21 1

W drugim spotkaniu grupy B Agel Prostejov przegrał z Assystelem Carnaghi Villa Cortese 0:3 (15:25, 18:25, 19:25).

5% 18 typowań ATOM TREFL Sopot

spotkanie rozgrywane jest tak wcześnie z uwagi na trzygodzinne czasu między Polską a Azerbejdżanem, w Baku dochodzi właśnie 18:00
w porównaniu z poprzednim meczem tych drużyn w Atomie Treflu w "6" jedna zmiana, zamiast Cabrery gra Coimbra (ATOM TREFL), nadal zaś w grze 19-letnia środkowa Łukasik (ATOM TREFL), bo przypomnijmy, że Pykosz leczy kontuzjowaną dłoń. Rabita aż trzy zmiany w wyjściowym składzie w stosunku do meczu w Sopocie
początek seta
Rozpoczynamy pierwszego seta. Na zagrywce Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
1:0
punkt
2:0
punkt
2:1
pierwszy punkt dla sopocianek po zbiciu w kontrze Rourke (ATOM TREFL)
5:2
Blok na atakującej z drugiej linii Rourke (ATOM TREFL)
czas
5:2
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Sopocianki źle przyjmują serwisy Gruen, stąd są kłopoty w ataku
punkt
6:2
punkt kuriozum, Bełcik (ATOM TREFL) spróbowała kiwki, rywalki odbiły piłkę i spadła ona w pole... sopocianek
11:7
zmiana sopockich rozgrywających, Wilk za Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
12:7
kolejne autowe zbicie po sopockiej stronie, teraz pomyliła się Rourke (ATOM TREFL), chwilę wcześniej Kaczorowska (ATOM TREFL)
15:8
Skorupa (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
16:8
16:8
druga przerwa techniczna po ataku Gruen (RABITA), na razie miażdżąca przewaga rywalek
punkt
16:9
po wznowieniu gry udany atak Rourke (ATOM TREFL)
16:10
Rourke (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
21:11
Krsmanović (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
22:11
punkt
23:11
wydawało się, że skuteczna kiwka Bełcik (ATOM TREFL), ale było przełożenie ręki nad siatką
25:11
Koniec pierwszego seta. Wysoka przegrana Atomu Trefla, ale nie najwyższa w tym sezonie, w Dąbrowie Górniczej oddały jednego seta do 9
  • 25
Rozpoczynamy drugiego seta. Obie drużyny w wyjściowych składach. Na zagrywce Skorupa (RABITA)
5:3
skutecznie w ataku Coimbra (ATOM TREFL) i Szeluchina (ATOM TREFL)
punkt
6:3
punkt
7:3
punkt
7:4
tym razem przedwczesna radość Krsmanović (RABITA), to ona świetnymi zagrywkami kończyła pierwszego seta, tym razem nieznaczny aut
punkt
8:4
8:4
pierwsza przerwana techniczna, obraz gry niewiele się zmienia
punkt
8:5
Po wznowieniu gry skutecznie w ataku Coimbra (ATOM TREFL)
punkt
9:5
długa wymiana, ostatnie słowo należy do Cruz (RABITA)
9:8
Blok Bełcik (ATOM TREFL) i Łukasik (ATOM TREFL)
11:10
Blok Rourke (ATOM TREFL), chwilę wcześniej skuteczny atak tej zawodniczki z drugiej linii
punkt
12:10
szczęście przy Rabicie, Gruen (RABITA) zaatakowała w aut, ale odgwizdane dotknięcie siatki po sopockiej stronie
14:15
Coimbra (ATOM TREFL) wyprowadziła sopocianki na pierwsze prowadzenie, skuteczny atak w kontrze Brazylijki
14:15
Montano za Starović (RABITA), czyli zmiana na pozycji atakującej
14:16
14:16
druga przerwa techniczna, dwa punkty przewagi Atomu Trefla, sopocianki lepiej grają w ataku, a także wzmocniły własny serwis i poprawiły przyjęcie
14:18
kiwka Bełcik (ATOM TREFL), chwilę wcześniej atomowy serwis Rourke (ATOM TREFL)
17:19
Blok Cruz (RABITA) na Szeluchinie (ATOM TREFL)
czas
17:19
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Trener Matlak reaguje, gdyż tego seta można z powodzeniem wygrać, a z pięciu punktów przewagi jego podopiecznych zostały już tylko dwa
punkt
17:20
Montano z drugiej linii w ataku w aut
blok
17:21
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) na Montano, która znów nie przebiła się z drugiej linii
19:23
ataki Rourke (ATOM TREFL), a teraz Podolec (ATOM TREFL) utrzymują przewagę sopocianek
23:24
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Sopocianki straciły dwie piłki setowe, ale jest jeszcze jedna okazja do skończenia seta
  • 25
Rozpoczynamy trzeciego seta. Sopocianki w wyjściowej "6". W drużynie gospodyń na ataku została Montano. Na zagrywce Bełcik (ATOM TREFL)
4:0
Przerwa na żądanie (ATOM TREFL). Sporo błędów na początku seta po sopockiej stronie
8:2
pierwsza przerwa techniczna po autowej zagrywce Łukasik (ATOM TREFL)
9:2
Montano (RABITA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
10:7
Coimbra (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
blok
10:8
Blok Podolec (ATOM TREFL) na Akinradewo (RABITA)
13:12
nieznacznie piłka wyrzucona w aut po zagrywce Bełcik (ATOM TREFL)
punkt
13:13
coraz bardziej skuteczna Podolec (ATOM TREFL)
16:15
druga przerwa techniczna z nieznaczną przewagą Rabity, sopocianki wróciły do gry, choć już przegrywały 3:10 w tej partii, dobrą zmianę dała Podolec (ATOM TREFL), chyba najlepszy mecz w tym sezonie rozgrywa Coimbra (ATOM TREFL)
punkt
16:16
Szeluchina (ATOM TREFL) po ataku z obejścia
punkt
16:17
Pierwsze prowadzenie Atomu Trefla w tym secie, w aut atak Montano (RABITA) z drugiej linii
19:19
po powrocie do gry skutecznie z lewego skrzydła zaatakowała Podolec (ATOM TREFL)
punkt
20:19
punkt
20:20
punkt
20:21
podwójne pobicie Żukowej (RABITA), prowadzenie Atomu Trefla, wcześniej "bomba" Rourke (ATOM TREFL)
punkt
21:21
punkt
21:22
walka środkowych, najpierw punkt Krsmanović (RABITA), teraz Łukasik (ATOM TREFL)
punkt
22:22
blok
22:23
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) i Coimbry (ATOM TREFL)
czas
22:23
Przerwa na żądanie (RABITA). Zmiany w drużynie gospodyń, wróciły do gry Skorupa (RABITA) i Starović (RABITA), na przyjęcie wyszła Fomina (RABITA)
blok
22:24
Blok Szeluchiny (ATOM TREFL) i Bełcik (ATOM TREFL), piłka setowa dla Atomu Trefla!
27:25
Gruen (RABITA) zdobyła ostatni punkt, mimo ofiarnej obrony Podolec (ATOM TREFL)
koniec seta
27:25
Koniec trzeciego seta. Atom Trefl przegrywa 1-2, a wynik mógł być z powodzeniem odwrotny, bo sopocianki nie wykorzystały dwóch piłek setowych
  • 25
Rozpoczynamy czwartego seta. W sopockiej drużynie została w grze Podolec. W "6" Rabity w porównaniu z wyjściową "6" jest w Montano
punkt
1:0
punkt
2:0
dwa błędy w ataku sopocianek, pomyliły się Podolec (ATOM TREFL) i Coimbra (ATOM TREFL)
4:3
podwójna zmiana w sopockiej drużynie, na parkiet weszły Wilk (ATOM TREFL) i Kwiatkowska
7:7
drugi z rzędu udany atak Kwiatkowskiej (ATOM TREFL)
7:8
Podolec (ATOM TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
11:11
drugi raz z rzędu w sopockim ataku ze środka skuteczna Szeluchina (ATOM TREFL)
16:15
po wznowieniu gry Rourke (ATOM TREFL) pokazała, że może równie mocno uderzyć jak Montano (RABITA)

• ATOM TREFL! (1)

Przykre to ale prawdziwe.Odpadly z pucharu i w tym roku w lidze rowniez wypadną blado.Budzet znacznie nizszy niz w ubieglym sezonie,trener powiedzmy sobie szczerze bardzo kontrowersyjny,zawodniczki no moze poza dwiema to drugi sort i nie dziwmy sie,ze jezeli w tym roku zalapią sie do czworki to bedzie wszystko.

• 8 11

• sam sobie przeczysz, skoro mają taki słaby skład to jakim cudem tak dobrze grają ?

• 1 1

• Tak to już jest ze sztucznymi tworami. 1.200 osób (nie kibiców) na meczach Ligi Mistrzyń, 800 na ligowych, więc niby jaki ma być budżet i co za tym idzie rachunek zysków i strat? IUważam, że lepiej grać w Hali Stulecia, chociażby dlatego, że jakoś wygląda tam frekwencja!

• 5 15

• w lidze bedzie dobrze

na puchary nie maja zawodniczek

• 4 7

• (1)

wow! tytuł POraża. Prawda jest taka, zarówno k +m- zespoły z Baku i włoskie bawią się z nami i jak jest po 20-ce przyśpieszają i wygrywają łatwo tj 0:5 /tylko Skra z Dynamo wygrała/ . Zostaje nam propaganda sukcesu - wygrały 1 seta , jak pięknie przegrały, pech i inne dyrdymały.

• 5 9

• Człowieku zespoły z Baku w siatce to taki Real Madryt lub Barcelona w piłce

A my co by nie mówić, ale u kobiet to reprezentujemy aktualnie poziom piłki kopanej. Niby są zawodniczki zagraniczne, ale nie z tej półki.

Budżet tych zespołów jest ok 8-10 razy większy od naszego budżetu z zeszłego roku. Trzeba o tym pamiętać, że wygrana może się conajwyżej zdażyć, bo one będą miały słabszy dzień.

W zeszłym sezonie nasza liga walczyła z Włoską o miano 4 ligi w Europie, obecnie jednak musimy jasno powiedzieć, że mamy znów 5.
      Bo liga Azerska, Rozyjska i Turecka są poza naszym zasięgiem, a przy kryzysie we Włoskiej może uda nam się powalczyć.

• 2 2

• no cóż cieszmy się że w pięknym stylu przegrały, ale to przecież nie istotne

• 2 5

• Azerbajdrzan to chyba w Azji powinien grać?

• 3 4

• Bełcik najsłabsza (2)

Pilnie potrzebna rozgrywająca,Bełcik dno.

• 3 7

• Teraz wiem skąd tak słaba ocena Izy na tym portalu

Wczoraj zagrała świetny mecz i było to widoczne, ale nie ma to jak znawcy, co nawet meczu nie widzieli, ale ocenić musieli wedle własnego upodobania.

Do dotego doszło dobre przyjęcie to i fajnie grały środkowe.

• 4 2

• uważam, że jak na takie przyjęcie jakie było wczoraj to Bełcik zagrała dobre zawody. Nie raz wyciągała piłkę z parkietu a mimo to powalczyły... noooo poza pierwszym setem.

• 1 0

• Rafal

Uważam,ze Bełcik bardzo dobrze rozgrywała, dno to była i jet Wilk, wczoraj na meczu zachowywała się jak dziecko we mgle i ją należałoby zmienić. W składzie ekipy Trefla jest była rozgrywająca i to na nią należałoby postawić, ma doświadczenie i bardziej by pomogła Bełcik niż coraz słabsza Wilk.

• 8 6

• Kto lepszy ? (2)

Wilk ostatnio zgrała słabiej niż w poprzednim meczu z Rabitą czy Agelem. Jednak każdy kto jest pod presją i niedoceniany "usztywnia" się. Tak się dzieje od czasu świetnych meczów D.Wilk z Agelem i Aluprofem. Była lepsza w tych meczach a za karę z powrotem wylądowała jako rezerwowa i gra krótkie "wstawki". Każdy by się zdeprymował w takiej sytuacji. Widać, że I.Bełcik jest preferowana, chociaż gra często wolne piłki, często dokonuje złych wyborów (np wprost na blok) i rozgrywa schematycznie. Wilk gra bardziej nowocześnie, szybsze bardziej płaskie piłki i niekonwencjonalnie. D.Wilk należy uwolnić od wywieranej na nią presji (niedoceniania) i pozwolić grać choćby 50% czasu meczu. Wówczas będą równe warunki dla gry I.B i D.W i zdrowa konkurencja. Jestem przekonany, że nie będzie watpliwości kto lepszy. Równocześnie mam inne pytanie na kogo lepiej stawiać: perpektywiczną D.Wilk czy zbliżającą się do końca kariery I. Bełcik?