Z kontuzją Jujki i krytyką trenera

Krzysztof Klinkosz
17 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Koszykarki Lotosu po ciężkim boju pokonały na inaugurację play-off we własnej hali Matizol Lider Pruszków 71:68 (18:12, 18:22, 14:16, 21:18). Gdynianki mają kłopoty kadrowe, które pogłębiła jeszcze kontuzja kolana Marty Jujki, ale George Dikaioulakos nie ukrywał, że był w szoku patrząc na postawę podopiecznych z zupełnie innego powodu. Rywalizacja w ćwierćfinale toczy się do dwóch zwycięstw. Kolejny pojedynek mistrzynie Polski rozegrają w niedzielę na wyjeździe. Poniżej zapis relacji live z czwartkowego pojedynku.

Babkina 20, Wright 14, Bjelica 9, Krawczyk 7, Jujka 0 - Mieloszyńska 5, Swanier 7, Sosnowska 5, Misiuk 4.
Sędziowie: Pastusiak (Szczecin), Dziopak (Stalowa Wola), Mordal (Gliwice)
Widzów: 1000
Mosby 23, Chomać 2, Bednarek 2, Denson 0, Skorek 0 - Ross 17, Hughes 16, Koc 6, Pułtorak 2, Bednarczyk 0.

za 2 punkty
1'
[2:0] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia). Paulina w dniu dzisiejszym obchodzi 26. rocznice urodzin
za 1 punkt
1'
[2:1] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
1'
[2:2] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
2'
Chomać, niegdyś gdyńska koszykarka, dziś występująca w Liderze, ma na koncie już dwa przewinienia
za 1 punkt
2'
[3:2] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
3'
[5:2] 2 punkty zdobywa Bjelica (Lotos Gdynia).
4'
Mosby próbowala zlikwidować przewagę Lotosu ale oddała niecelny rzut
za 1 punkt
4'
[6:2] Rzut wolny trafia Wright (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
4'
[6:3] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
za 1 punkt
4'
[6:4] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
4'
Lider punktuje jak dotychczas tylko z rzutów wolnych
5'
z powodu kontuzji parkiet opuściła Jujka
za 2 punkty
5'
[6:6] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 2 punkty
5'
[8:6] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
5'
[10:6] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
6'
Ross po raz drugi myli się pod gdyńskim koszem, "niesiona piłka".
za 2 punkty
7'
[12:6] 2 punkty zdobywa Mieloszyńska (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
7'
[13:6] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
7'
[14:6] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
7'
Mieloszyńska ofiarnie wywalczyła piłkę pod własnym koszem.
za 2 punkty
7'
[16:6] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
8'
[16:8] 2 punkty zdobywa Chomać (Lider Pruszków).
8'
Krawczyk ma już na koncie trzy przewinienia, trener odwołał ją na ławkę rezerwowych
za 1 punkt
8'
[16:9] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
za 1 punkt
8'
[16:10] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
za 2 punkty
9'
[16:12] 2 punkty zdobywa Ross (Lider Pruszków).
9'
Czas dla Lotosu
10'
Najpierw Swanier, później Wright, jednak obie niecelnie.
za 2 punkty
10'
[18:12] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia). Po samotnej akcji.
10'
Lider w kontrze ale pod koszem pruszkowianki popełniają błąd kroków.
10'
Koniec pierwszej kwarty Lotos - Matizol Lider 18:12.
10'
Rozpoczynamy drugą kwartę
za 1 punkt
10'
[18:13] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
10'
[18:14] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
12'
Mieloszyńska w ostatniej sekundzie akcji ale piłka odbija się od obręczy.
13'
Koszykarki Lidera mają problemy z przejściem strefy gdynianek.
za 2 punkty
13'
[20:14] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia). Trafia z faulem.
13'
Wright nie trafiła wolnego, jednak zebrała piłkę, oddała do Bjelicy i teraz Serbka została sfaulowana.
13'
Bjelica nie trafia wolnego
za 1 punkt
13'
[21:14] Rzut wolny trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
14'
[21:16] 2 punkty zdobywa Hughes (Lider Pruszków).
14'
Czas dla Lotosu.
za 1 punkt
14'
[21:17] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
14'
[21:18] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
14'
[22:18] Rzut wolny trafia Sosnowska (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
14'
[23:18] Rzut wolny trafia Sosnowska (Lotos Gdynia).
15'
Akcję Lidera faulem powstrzymuje Sosnowska
za 1 punkt
15'
[23:19] Rzut wolny trafia Hughes (Lider Pruszków).
za 1 punkt
15'
[23:20] Rzut wolny trafia Hughes (Lider Pruszków).
za 2 punkty
15'
[25:20] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
16'
[25:21] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
16'
[25:22] Rzut wolny trafia Mosby (Lider Pruszków).
16'
"Czapa" na Sosnowskiej ale z faulem
za 1 punkt
16'
[26:22] Rzut wolny trafia Sosnowska (Lotos Gdynia).
16'
Sosnowska za drugim razem nie trafia wolnego.
za 2 punkty
16'
[26:24] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 2 punkty
17'
[26:26] 2 punkty zdobywa Koc (Lider Pruszków). W ostatniej sekundzie akcji trafia Koc i doprowadza do wyrównania.
za 2 punkty
17'
[28:26] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
18'
[28:28] Dwa punkty zdobywa Koc (Lider Pruszków).
za 2 punkty
18'
[30:28] 2 punkty zdobywa Sosnowska (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
19'
[30:30] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
19'
[30:31] Rzut wolny trafia Bednarek (Lider Pruszków).
za 1 punkt
19'
[30:32] Rzut wolny trafia Bednarek (Lider Pruszków).
za 3 punkty
20'
[33:32] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Swanier (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
20'
[33:34] 2 punkty zdobywa Półtorak (Lider Pruszków).
za 3 punkty
20'
[36:34] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
20'
Koniec drugiej kwarty. Lotos - Matizol Lider 36:34.
W pierwszej połowie najwięcej punktów dla Lotosu zdobyła Wright 10 i Babkina 9. W ekipie przyjezdnej 14 punktów zdobyła Mosby. Mosby trafiła aż 10 rzutów wolnych. Cała ekipa Lidera trafiała ze 100-procentową skutecznością z linii rzutów wolnych. Obydwie ekipy są niemal tak samo skuteczne na deskach, jednak gdynianki mają 11 asyst przy zaledwie 3 zespołu z Pruszkowa. Obydwie ekipy nie zachwycają skutecznością z gry. Lotos ma 38-procentową skuteczność z gry zaś Lider może się pochwalić zaledwie 30-procentową efektywnością rzutów.
21'
Rozpoczyna się trzecia kwarta.
21'
Starcie Sosnowskiej ze Skorek. Sędziowie odgwizdują trzecie przewinienie gdyniance.
za 2 punkty
21'
[38:34] 2 punkty zdobywa Swanier (Lotos Gdynia). Trafia z faulem.
22'
Pod kosz Lidera przedzierała się Bjelica, jednak przy rzucie została sfaulowana.
za 1 punkt
22'
[39:34] Rzut wolny trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
22'
[40:34] Rzut wolny trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
za 3 punkty
22'
[40:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Hughes (Lider Pruszków).
23'
Babkina nie opanowała piłki i ta wyszła na aut.
23'
Swanier sfaulowała Chomać
23'
Chomać nie trafia wolnego
23'
Chomać nie trafia drugiego wolnego.
za 3 punkty
24'
[43:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mieloszyńska (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
24'
[43:39] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 3 punkty
24'
za 2 punkty
25'
[46:41] 2 punkty zdobywa Koc (Lider Pruszków).
za 2 punkty
25'
[46:43] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 1 punkt
26'
[47:43] Rzut wolny trafia Swanier (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
26'
[48:43] Rzut wolny trafia Swanier (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
26'
[48:45] 2 punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
za 2 punkty
26'
[50:45] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia).
27'
Ross popełnia kolejny błąd techniczny
28'
Twarda walka pod koszem gdynianek, piłke wywalczyły gospodynie.
28'
Sędziowie odgwizdują czwarty faul Krawczyk.
za 1 punkt
28'
[50:46] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
28'
Ross nie trafia wolnego.
za 2 punkty
29'
[50:48] 2 punkty zdobywa Ross (Lider Pruszków).
29'
29'
Faul techniczny dla trenera Lotosu, który dość impulsywnie zareagował na prace arbitrów.
za 1 punkt
29'
[50:49] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
za 1 punkt
29'
[50:50] Rzut wolny trafia Ross (Lider Pruszków).
30'
Gdynianki w szybkiej kontrze ale tracą piłkę pod koszem.
30'
Długa akcja gdynianek, Mieloszyńska oddała jednak fatalny rzut.
30'
Koniec trzeciej kwarty. Lotos - Lider 50:50.
31'
Rozpoczyna się czwarta kwarta.
za 1 punkt
31'
[51:50] Rzut wolny trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
31'
[52:50] Rzut wolny trafia Bjelica (Lotos Gdynia).
31'
Czwarty faul popełnia Chomać, tuż po powrocie na parkiet.
za 3 punkty
32'
[52:53] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Mosby (Lider Pruszków).
32'
Strata gdynianek pod koszem Lidera.
32'
Lider gra długie akcje pod koszem Lotosu. gdynianki fatalnie zbierają w tej partii kwarty.
za 2 punkty
33'
[54:53] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia). Łotyszka przejęła piłke po zboirce, szybko pobiegła pod kosz gości i odzyskała prowadzenie dla Lotosu.
33'
Półtorak próbowała odzyskać prowadzenie jednak trafiła tylko w obręcz.
34'
Wright niecelnie z półdystansu.
za 2 punkty
34'
[56:53] 2 punkty zdobywa Krawczyk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
34'
[57:53] Rzut wolny trafia Krawczyk (Lotos Gdynia). Krawczyk wykorzystuje akcję 2+1.
za 2 punkty
35'
[57:55] 2 punkty zdobywa Ross (Lider Pruszków).
za 2 punkty
36'
[59:55] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
36'
Łotyszka trafia z faulem ale przed rzutem wolnym jeszcze czas dla Lidera.
za 1 punkt
36'
[60:55] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
36'
[60:57] 2 punkty zdobywa Ross (Lider Pruszków).
za 2 punkty
36'
[60:59] 2 punkty zdobywa Hughes (Lider Pruszków).
za 2 punkty
36'
[62:59] 2 punkty zdobywa Bjelica (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
36'
[64:59] 2 punkty zdobywa Wright (Lotos Gdynia). Amerykanka trafia po uprzedniej własnej zbiórce w obronie.
za 3 punkty
38'
38'
Gdynianki tracą piłkę po błędzie kroków.
za 2 punkty
38'
[64:64] 2 punkty zdobywa Hughes (Lider Pruszków).
za 2 punkty
39'
[66:64] 2 punkty zdobywa Babkina (Lotos Gdynia).
za 2 punkty
39'
[66:66] 2 punkty zdobywa Ross (Lider Pruszków).
40'
Gdynianki grają bardzo chaotycznie w końcówce, ale Lider nie wykorzystuje w końcówce trzech rzutów z dogodnych pozycji.
za 1 punkt
40'
[67:66] Rzut wolny trafia Misiuk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
40'
[68:66] Rzut wolny trafia Misiuk (Lotos Gdynia).
za 1 punkt
40'
[68:67] Rzut wolny trafia Hughes (Lider Pruszków).
za 1 punkt
40'
[68:68] Rzut wolny trafia Hughes (Lider Pruszków). Doprowadza do remisu na 35 sek. przed końcem.
40'
za 2 punkty
40'
[70:68] 2 punkty zdobywa Misiuk (Lotos Gdynia). Trafia spod kosza na 21 sek. przed końcem meczu i teraz czas dla Lidera.
40'
Lider postanowił zagrać długą akcję, jednak Hughes popełniła błąd podwójnego kozłowania. 8 sek. do końca meczu i czas dla Lotosu.
40'
Babkina nie trafia wolnego
za 1 punkt
40'
[71:68] Rzut wolny trafia Babkina (Lotos Gdynia).
40'
Ross po raz czwarty w meczu popełnia błąd "niesienia piłki" Lider traci piłkę i szansę na wyrównanie.
40'
Koniec meczu Lotos - Matizol Lider 71:68.

Pomeczowe wypowiedzi trenerów:
George Dikaioulakos
(Lotos):
Mieliśmy dziś problemy kadrowe. Przed meczem rozchorowała się Tomiałowicz, już na początku gry kontuzję odniosła Jujka, a Mieloszyńska nie jest jeszcze w pełnej dyspozycji. To jednak w żadnym stopniu nie usprawiedliwia naszej słabej postawy. Byłem w szoku patrząc na naszą grę. Zawodniczki po serii zwycięstw zbyt nonszalancko podeszły do tego meczu licząc na łatwe zwycięstwo. Zlekceważyły przeciwniczki a żadnego rywala lekceważyć nie można. Lider to ambitna drużyna, która pokazała, że potrafi walczyć a w dniu dzisiejszym zaskakiwała nas niejednokrotnie zmienną obroną

Arkadiusz Koniecki (Pruszków):
Rywal był w naszym zasięgu. W końcówce zabrakło umiejętności, ale i szczęścia w sytuacjach podkoszowych. Za dużo mieliśmy strat i indywidualnych akcji, a brakowało gry zespołowej, którą charakteryzują się klasowe drużyny. Gratuluję Lotosowi podtrzymania passy zwycięstw.