Z liderem na portalu

19 stycznia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)
Na zakończenie pierwszej z dwóch rund w grupie drużyn grających o miejsca 1-6 w Polskiej Lidze Hokejowej Energa Stoczniowiec zmierzy się z GKS Tychy. Gdańszczanie ugoszczą lidera tabeli w hali "Olivia" w niedzielę o godzinie 18.00. Portal trojmiasto.pl przeprowadzi bezpośrednią transmisję internetową z tego spotkania.

0:01'
Rozpoczęcie spotkania, pierwsze wznowienie wygrywają zawodnicy GKS.
0:10'
Gol dla Stoczniowca! 1:0!!! Szybkie przejęcie krążka w tercji obronnej gości. Zdenek Jurasek wyśmienicie obsłużył Romana Skutchana.
3:10'
Gospodarze cały czas w ataku. Dobrych sytuacji nie wykorzystują Jurasek i Maciej Urbanowicz.
4:26'
Dopiero teraz udało się tyszanom udało się zagrozić bramce strzeżonej przez Solińskiego
kara
7:26'
2 min kary dla Sokoła za trzymanie
9:26'
Oba zespoły w komplecie
10:58'
Spore zamieszanie pod bramką Stoczniowca. Solińskiemu udaje się "zamrozić" krążek przy lewym słupku.
11:19'
Tym razem przed szansą na doprowadzenie do remisu był Wołkowicz, ale Soliński jest na posterunku
15:48'
GOL dla zespołu gości. 1:1. Pomimo gry w osłabieniu Proszkiewicz wyprowadził krążek i bez problemu strzelił bramkę. Asysta Kotlorz.
kara
17:07'
Dwie minuty kary dla Jarosława Rzeszutki za uderzanie.
17:37'
Na lodzie widać coraz większą przewagę podopiecznych Wojciecha Matczaka
18:32'
Goście nie zwalniają tempa. Coraz więcej pracy ma Soliński.
19:25'
Wojciech Jankowski nie wykorzystuje sytuacji sam na sam
19:43'
2:1!!! To co nie udało się Jankowskiemu, poprawił Josef Vitek. Czech wspaniale strzelił, nie pozostawiając żadnych szans Sobeckiemu. Gol bez asysty.
20'
Koniec pierwszej tercji spotkania
20:01'
Rozpoczynamy drugą część gry
22:07'
Bardzo widowiskowe akcje po obu stronach lodowiska
22:10'
Gol dla GKS 2:2. Bartosz Matczak dostał dokładne podanie od Bartłomieja Gawliny i pokonał Solińskiego.
24:17'
Jurasek indywidualnie próbuje zmienić wynik. Jednak w bramce skuteczne interweniuje Arkadiusz Sobecki
kara
25:05'
Dwie minuty kary dla Pawła Skrzypkowskiego za przeszkadzanie.
25:16'
Niewiele brakowało, a Milan Furo strzeliłby bramkę podczas gry gospodarzy w osłabieniu.
kara
25:30'
Dwie minuty kary dla Łukasza Sokoła za zahaczanie
26:45'
Gol dla gości 2:3. Autorem bramki Adrian Parzyszek, podawał Krzysztof Śmiełowski
32:52'
Gol wyrównujący dla Stoczniowca na 3:3!!! W końcu do siatki z okolic bulika trafił Jurasek, strzelając w "krótki róg". Podawał Vitek
34:54'
4:3 gol!!! "Stocznia" wychodzi na prowadzenie. Strzał Juraska odbija Sobecki, ale przy dobitce Furo bramkarz GKS był już bezradny.
38:25'
Podbudowana bramkami "Stocznia" nie ustaje w atakach.
40'
Koniec drugiej tercji spotkania.
40:01'
Rozpoczyna się trzecia część spotkania
43:28'
Bardzo dobrze radzi sobie drugi atak Stoczniowca. Kilka ładnych, składnych akcji. Jednak bez efektu w postaci bramki.
47:35'
Dobra obrona zawodników Stoczniowca.
49:04'
Na lodzie zaczyna robić się nerwowo. Przepychanki pomiędzy Wojciechem Jankowskim, a Adrianem Parzyszkiem
50:10'
Tym razem mnóstwo szczęścia mają goście. Udaje im się wybić krążek z lini bramkowej
kara
50:12'
Dwie minuty kary dla Milana Furo za spowodowanie upadku przeciwnika.
57:05'
Co za pech. Po raz drugi tracimy bramkę grając w przewadze! 4:4. Robin Bacul przejął krążek we własnej tercji obronnej, przejechał całe lodowisko i strzelił bramkę
kara
58:04'
Dwie minuty kary dla Śmiełowskiego za rzucenie przeciwnika na bandę. Ucierpiał Vitek.
59:20'
Pomimo podwójnej przewagi serca kibiców zadrżały, kiedy trójką do ataku wyjechali zawodnicy GKS Tychy.
60'
63:30'
Dwa groźne strzały tyszan, oba ładnie broni Soliński.
63:40'
Zawodnikom Stoczniowca zaczyna brakować sił.
65'
karne
Stoczniowiec przegrał mecz po rzutach karnych 0:2.

Do drugiego etapu rozgrywek podopieczni Henryka Zabrockiego awansowali z czwartego miejsca. W gronie drużyn grających o pozycje 1-6 im się nie wiedzie, gdyż przegrali trzy z czterech meczów, ale wciąż zachowują szanse, aby do pierwszej rundy play off przystąpić z uprzywilejowanego miejsca. Obecnie gdańszczanie tracą siedem punktów do trzeciego w tabeli Zagłębia Sosnowiec oraz mają sześć "oczek" przewagi nad piątym Wojasem Podhale Nowy Targ. Na dziś wszystko wskazuje na to, że to z aktualnym mistrzem Polski przyjedzie biało-niebieskim zagrać o awans do półfinałów PLH. I wcale nie jest to przeszkoda nie do przebycia. Warto tylko zachować czwartą lokatę, bo ona da możliwość gry częściej u siebie w play off. Od fazy pucharowej dzieli nas jeszcze sześć kolejek. Każda drużyna może zdobyć maksymalnie 18 punktów.

Tychy, które w niedzielę stawią się w "Olivii", dwie kolejki temu odebrały fotel lidera Cracovii. Jest to drużyna, z którą Stoczniowcowi zawsze było trudno o sukces. W tym sezonie gdańszczanie przegrali już trzy razy 2:5 (dom) oraz 1:4 i 1:5 (wyjazdy), a jedyny sukces zanotowali u siebie 16 listopada. Wówczas wygrali 3:2, a zwycięskiego gola na niespełna trzy minuty przed końcem zdobył Maciej Urbanowicz.

W spotkaniu przeciwko liderowi przed gdańską publicznością zadebiutuje nowy obrońca "Stoczni". 31-letni Czech Robert Pospisil wypełnił miejsce, które w tym sezonie zwolnił Ondrej Prokop. Tym samym napastnik został zastąpiony obrońcą, bo w tej formacji są obecnie największe luki. Limit cudzoziemców - pięciu - został jednocześnie wypełniony.

Portal trojmiasto.pl przeprowadzi z "Olivii" bezpośrednią transmisję. Relację można śledzić po kliknięciu guzika "Relacja live", który jest umieszczony między innymi na stronie głównej serwisu sportowego, przy tytule odnoszącym się do niniejszego artykułu oraz przy panelu "Rozgrywki ligowe".

Jako, że w przeszłości portal zamierza rozszerzać ofertę bezpośrednich transmisji z meczów trójmiejskich drużyn w różnych grach zespołowych, prosimy państwa o zamieszczanie uwag i sugestii, co można zmienić w zaproponowanej dziś relacji, aby przekaz był jeszcze bardziej przejrzysty.

Opinie (3)

• A JASKÓLKI TORUŃ DOSTAŁY LANIE

13 DO 0 TO JEST WYNIK BRAWO DZIEWCZYNY MOŻE CGHŁOPCY WEZMĄ Z WAS PRZYKLAD CHOCIAZ W POŁOWIE .