Szczypiorniści Wybrzeża blisko sensacji

11 listopada 2014 (artykuł sprzed 9 lat)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Hala AWFiS zamknięta. Piłkarze ręczni i unihokeiści muszą szukać nowej
Wybrzeże uległo na wyjeździe mistrzom Polski, ale przegrana z krajową potęgą różnicą 3 bramek to i tak wiele lepszy wynik niż te, które wróżono gdańszczanom. Wybrzeże uległo na wyjeździe mistrzom Polski, ale przegrana z krajową potęgą różnicą 3 bramek to i tak wiele lepszy wynik niż te, które wróżono gdańszczanom.

Szczypiorniści Wybrzeża przegrali na wyjeździe z Vive Tauron Kielce 22:25 (13:13) w inauguracyjnym meczu 9. kolejki. Mistrzowie kraju pozostają tym samym nadal z kompletem punktów w PGNiG Superligi. Gdańszczanie wracają do domu bez punktów, ale z podniesionymi czołami, gdyż dzielnie walczyli choćby o remis, a przed przerwą nawet prowadzili.

VIVE TAURON: Szmal, Sego - Cupić 8, K.Lijewski 5, Bielecki 3, Musa 3, Strlek 2, Zorman 2, Jachlewski 1, Rosiński 1, Buntić, Jurecki

WYBRZEŻE: Plaszczak, Chmieliński - Kondratiuk 3, Mogielnicki 3, Sulej 3, Jasowicz 2, Kornecki 2, M.Lijewski 2, Rakowski 2, Rogulski 2, Abram 1, Adamski 1, Papaj 1, Nilsson, Prymlewicz, Żak

ARTUR SIÓDMIAK: WYBRZEŻE BĘDZIE PUNKTOWAĆ W II RUNDZIE

Gdańszczanie jadąc na spotkanie z mistrzami Polski pojechali bardziej po cenne doświadczenie niż po punkty. Niepokonani w tym sezonie Superligi Kielczanie byli świeżo po imponującym zwycięstwie nad Orlen Wisłą Płock.

Szans na dobry wynik Wybrzeże mogło upatrywać w kontuzjach Julena Aguinagalde, Tobiasa Reichmanna (w meczu z płocczanami doznali pęknięcia żeber) i Piotra Grabarczyka. Ponadto na ławce rezerwowych usiedli Grzegorz Tkaczyk oraz Piotr Chrapkowski, gdyż Vive Taruron musiał oszczędzać siły przed weekendowym meczem w ramach Ligi Mistrzów.

Mimo tych osłabień, gospodarze pozostawali zdecydowanymi faworytami starcia rozegranego w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Wybrzeże wyszło jednak na parkiet bez kompleksów i szybko objęło jednobramkowe prowadzenie, a po trafieniu do pustej bramki Piotra Papaja przewaga gdańszczan wynosiła 6:4.

Po rzucie karnym Karola Bieleckiego i dwóch trafieniach Ivana Cupicia, gospodarze po raz pierwszy odbili jednak prowadzenie. Dla gdańszczan odzyskał je dobrze dysponowany Marcin Lijewski, który w Kielcach musiał rywalizować z własnym bratem Krzysztofem. Po "Szeryfie" z drugiej linii trawił Krzysztof Mogielnicki i gdańszczanie prowadzili 10:8.

Gospodarze poprosili o przerwę i odpowiedzieli serią 4:1, ale do przerwy był remis 13:13 co już było można uznać za sporą sensację.

Po przerwie w ciągu 6 minut na 4 bramki odskoczyli kielczanie, głównie za sprawą późniejszego MVP meczu Krzysztofa Lijewskiego oraz Cupicia. Później przewaga mistrzów Polski wynosiła nawet 5 trafień, ale walczący do końca gdańszczanie zdołali zmniejszyć straty do 2 bramek. W 58. minucie na 22:24 trafił Adrian Kondratiuk. Po znakomitej akcji i rzucie w samo okienko bramki wynik spotkania ustalił jednak Krzysztof Lijewski.

- Po meczu ze Śląskiem to było drugie spotkanie, w którym lepiej zagraliśmy tak w obronie jak i w ataku. Widzę, że to wszystko zaczyna się zazębiać i to dobry prognostyk na kolejne mecze, takie światełko na przyszłość. Zagraliśmy dziś mądrze. Przyspieszaliśmy gdy mieliśmy przyspieszyć, ale szanowaliśmy piłkę. Przeciwnik był podmęczony poprzednim spotkaniem i szukaliśmy swoich szans. Cieszy mnie przede wszystkim aspekt walki, staraliśmy się jak najmocniej popsuć kielczanom rozegranie, zagraliśmy intensywnie w obronie. Mam nadzieję, że podobnie będziemy prezentować się w kolejnych spotkaniach - podsumował trener Wybrzeża Damian Wleklak.

Wyniki 9 kolejki

• Vive Tauron Kielce - WYBRZEŻE GDAŃSK 25:22 (13:13)
  • Gaz-System Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 26:36 (10:15)
  • Nielba Wągrowiec - MMTS Kwidzyn 22:34 (10:19)
  • Śląsk Wrocław - KS Azoty Puławy 29:36 (12:17)
  • Chrobry Głogów - Orlen Wisła Płock 21:27 (14:12)
  • Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 34:33 (20:16)

Opinie (23) 5 zablokowanych

• Brawo za walkę Panowie! (2)

Z tego co wiem, Kielce jeszcze tak nisko w sezonie nie wygrały! Mam nadzieję, że w końcu uwierzycie w siebie i zaczniecie regularnie wygrywać. Co najmniej kilka zespołów jest w waszym zasięgu i trzeba tylko zacząć grać mądrze swoje przez całe 60 minut meczu!
    Z tego, co było w relacji, to wnioskuję, że zdobycze bramkowe rozłożyły się niemal równo, a nasi bramkarze obronili 2 lub 3 karne i kilka sam na sam. Panowie czekamy niecierpliwie, na wasz mocny mecz w Gdańsku!

• 34 2

• (1)

Trzeba wziąć pod uwagę wąski skład rywala spowodowany kilkoma kontuzjami! W niedzielę oni grają w LM i to też pewnie miało wpływ na tempo ich gry.

• 2 2

• Wąska nie wąska ale to i tak zawodnicy najwyższego formatu !!!

• 11 0

• (2)

Szkoda ze w piłce ręcznej po czerwonej kartce sie nie palzuje bo wtedy 3 bramki Bieleckiego odjęte i co ??? Remis hihi gratulacje Wybrzeze bardzo dobry wynik !!!

• 11 7

• (1)

Farsa Kolego.
      Gdyby nie grał Bielecki to grałby kto inny.

• 5 2

• Kto inny to nie Bielecki co ty z grudziadza jesteś ?

• 3 2

• Brawo brawo brawo

Wreszcie wynik,chociaż przegraliśmy bardzo zadawalający straciliśmy tylko 25 bramek i to z niekwestionowamym MIstrzem Polski !!! Gratulacje panowie i oby w natępnych meczach z drużynami w naszym zasięgu kończyły się punktami dla Wybrzeża !!! Brawo Adrian Patryk Hubert Rysiu no i nareszcie Krzysiek odpalił !!!!

• 14 2

• Brawo super

jak na Beniaminka, tylko powoli a będzie dobrze.

• 18 5

• Powiem tak mimo przegranej Wielkie Brawa !! Super oby ten wynik dodał chłopakom wiary!
    W tym roku ograć skład a w przyszłym wygramy w Kielcach !

• 17 5

• Ludzie po co się podniecacie, Vive grało na luzie, w pełni kontrolując wynik, dodatkowo bez pięciu podstawowych grajków, gdyby nie to, to było by co najmniej 10 w plecy.

• 9 8

• Rikiwox.

Całym SERCEM jestem za WYBRZEŻEM i utrzymamy się :)

• 7 5

• VIVE Tauron grała 3-cim składem. (2)

• 8 13

• (1)

Szmal, Sego - Cupić 8, K.Lijewski 5, Bielecki 3, Musa 3, Strlek 2, Zorman 2, Jachlewski 1, Rosiński 1 oraz Buntić, Jurecki

Jak to trzeci skład, to jaki jest pierwszy? :D

Wiadomo, że Kielce nie grały na 100 procent, ale z Nielba też nie grały a wygrały 16 bramkami, ze Śląskiem i z Puławami 11 bramkami, z Kwidzynem 9 bramkami. Nie ma szans mierzyć się jak równy z równym z rywalem mającym 10 razy wyższy budżet. Gratulacje za walkę.

• 7 4

• Szans na dobry wynik Wybrzeże mogło upatrywać w kontuzjach Aguinagalde, Reichmanna i Grabarczyka. Ponadto na ławce rezerwowych usiedli Tkaczyk oraz Chrapkowski, gdyż Vive Taruron musiał oszczędzać siły przed weekendowym meczem w ramach Ligi Mistrzów...