Bojaźliwa Arka znów przegrała 0:1

20 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

W meczu kończącym 22. kolejkę ekstraklasy obie drużyny miały wielkie kłopoty z grą w ofensywie, ale do karnego podszedł nie Marcus (przy piłce), a Filip Starzyński i to sprawiło, że 3 punkty zostały przy Zagłębiu Lubin. W meczu kończącym 22. kolejkę ekstraklasy obie drużyny miały wielkie kłopoty z grą w ofensywie, ale do karnego podszedł nie Marcus (przy piłce), a Filip Starzyński i to sprawiło, że 3 punkty zostały przy Zagłębiu Lubin.

Piłkarze Arki Gdynia po raz drugi wiosną w ekstraklasie zagrali bojaźliwie, ze zbyt dużym respektem dla wyżej notowanego rywala. Na zakończenie 22. kolejki przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:0). Gospodarze jedynego gola zdobyli po karnym, który został podyktowany w kontrowersyjnych okolicznościach. Pewnym egzekutorem okazał się uczestnik Euro 2016 - Filip Starzyński. Jednak to małe usprawiedliwienie dla podopiecznych Grzegorza Nicińskiego. W krajowej elicie należy grać odważniej, a przede wszystkim dysponować atutami w ofensywie. Żółto-niebiescy w tym roku w lidze są nadal bez gola.

ZAGŁĘBIE ZAGŁĘBIE
1 Polacek - 4 Todorovski, 33 Guldan, 5 Jach, 3 Cotra - 20 Kubicki, 19 Jagiełło - 9 Woźniak, 18 Starzyński, 14 Janoszka - 21 Buksa
Sędziowie: Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Arys
Widzów: 5125
13 Jałocha - 2 Socha, 29 Marcjanik, 32 Stolc, 17 Marciniak - 8 Marcus, 6 Łukasiewicz, 21 Sambea, 19 Bożok - 10 Szwoch - 90 Barisić
  • 39' 21 Buksa Zmiany 13 Nespor
  • 70' 19 Jagiełło Zmiany 17 Rakowski
  • 85' 18 Starzyński Zmiany 24 Tosik
  • 64' 19 Bożok Zmiany 77 Formella
  • 65' 6 Łukasiewicz Zmiany 14 Nalepa
  • 72' 90 Barisić Zmiany 26 Trytko
  • 55' Starzyński karny
  • 77' Todorovski
  • 45+1 Sambea
  • 56' Fomella
  • 86' Stolc
  • 88' Trytko

Na początku sezonu przez pierwsze pięć kolejek trener Niciński wystawiał tę samą "11". Wiosną musi zmienić skład już po pierwszej serii gier

PRZECZYTAJ ZAPOWIEDŹ MECZU ZAGŁĘBIE - ARKA

Informowaliśmy, że po 4. żółtej kartce musi pauzować Hofbauer, który w "11" grał przez 10 ostatnich kolejek ekstraklasy. Jego miejsce zajmuje Sambea (ARKA)
Możemy też zdradzić, co ukrywał trener Niciński. To choroba Sobieraja. W jego miejsce na środku obrony zagra Stolc (ARKA), dla którego to pierwszy występ w "11" w ekstraklasie
na pozostałych pozycjach nie ma zmian w porównaniu z "11" z meczu z Legią

TADEUSZ SOCHA: GONIMY PIERWSZĄ ÓSEMKĘ. DO LUBINA PO 3 PUNKTY. PRZECZYTAJ CAŁY WYWAD Z OBROŃCĄ ARKI
rezerwowi Arki: 1 Steinbors, 4 Sołdecki, 7 Błąd, 14 Nalepa, 26 Trytko, 33 Zbozień, 77 Formella
dla kibiców to mecz przyjaźni
Zagłębie po raz pierwszy zagra w tym roku. W pierwszej wiosennej kolejce ta drużyna nie mogła zagrać na wyjeździe z Górnikiem Łęczna
ławka rezerwowych Zagłębia: 30. Hładun, 7. Janus, 13. Nespor, 17. Rakowski, 24. Tosik, 77. Madera, 90. Vlasko
piłkarze na prezentacji. Arka na niebiesko. Zagłębie w tradycyjnych strojach pomarańczowych z czarnymi dodatkami
1'
od środka rozpoczęła Zagłębie
1'
z połowy boiska Marcus (ARKA) podaje do swojego bramkarza

KONRAD JAŁOCHA: MUSIMY CZUĆ DO SIEBIE ZAUFANIE. PRZECZYTAJ WYWIAD Z BRAMKARZEM ARKI
4'
badanie sił z obu stron, sporo niedokładności z obu stron
4'
na razie cisza na trybunach
5'
atak Marcusa (ARKA) zakończony przed polem karnym
6'
Starzyński (ZAGŁĘBIE) uderzył z dystansu. Piłka nieco nad poprzeczką bramki Arki
7'
Arka nazbyt nerwowo. Marcjanik (ARKA) z trudem utrzymał piłkę w boisku, którą podawał do niego Stolc (ARKA)
8'
ruszył doping z trybun
8'
i jest skandowanie "Arka Gdynia"
9'
Cotra (ZAGŁĘBIE) ucierpiał w starciu z Sambeą (ARKA)
10'
Cotra (ZAGŁĘBIE) już w pełni sił. Dwukrotnie dośrodkowywał. Najpierw piłkę wybił Marciniak (ARKA), a kolejną złapał Jałocha (ARKA)
12'
sędzia pozwala grać. Niepotrzebnie nie używa gwizdka. Na razie tylko jeden faul
14'
częściej przy piłce gospodarze. Posiadanie piłki według statystyk Ekstraklasa SA 61:39 na korzyść Zagłębia
15'
Cotra (ZAGŁĘBIE) wywalczył pierwszy róg dla gospodarzy
16'
Jałocha (ARKA) piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE)
16'
próba ponowienia akcji przez gospodarzy, na spalonym Starzyński (ZAGŁĘBIE)
16'
"Arka gol" - z trybun. Ale doping jest prowadzony na zmianę dla obu drużyn jak to w meczach przyjaźni bywa
17'
Arka ze sporym ryzykiem. Marcjanik (ARKA) podaje do własnego bramkarza, w którego kierunku od razu pobiegł Buksa (ZAGŁĘBIE). Jałocha (ARKA) dobrze wybił piłkę
19'
Arka na razie rozgrywa piłkę głównie na własnej połowie. Gdy przekracza linię środkową szybko traci piłkę
20'
Zagłębie cały czas prowadzi grę, ale sporo niecelnych podań uniemożliwia gospodarzom płynne akcje
21'
złe dośrodkowanie Janoszki (ZAGŁĘBIE). Piłka wyszła od razu poza bramkę. Grę wznowi Jałocha (ARKA)
22'
Buksa (ZAGŁĘBIE) dobrze przyjął piłkę w polu karnym, ale przy strzale w nią nie trafił. Wyjaśnia sytuację Stolc (ARKA)
24'
Socha (ARKA) z pominięciem drugiej linii podawał do Marcusa (ARKA), ale niecelnie
24'
Bożok (ARKA) sfaulował Buksę (ZAGŁĘBIE) niespełna 30 metrów od własnej bramki. Kapitan ratował interwencją spóźnionych środkowych pomocników
25'
Starzyński (ZAGŁĘBIE) z wolnego obok bramki
27'
64:36 posiadanie piłki na korzyść Zagłębia. Dwa niecelne strzał Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE). To na razie wszystko co wydarzyło się w ofensywie
28'
jest pierwszy celny strzał tego meczu. Janoszka (ZAGŁĘBIE) próbował przelobować Jałochę (ARKA), ale Konrad złapał piłkę bez żadnego kłopotu. Przydało się 2 metry wzrostu
29'
niedokładne podanie Szwocha (ARKA) do Barisicia (ARKA), a mogła z tego być dobra sytuacja o ataku
29'
Todorovski (ZAGŁĘBIE) wywalczył róg
30'
Jałocha (ARKA) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE) z rogu
30'
sędzia oszczędził Todorovskiego (ZAGŁĘBIE), a mógł mu z powodzeniem pokazać kartkę, bo Bułgar powstrzymał faulem kontrę Bożoka (ARKA)
31'
pierwsza interwencja Polacka. Bramkarz gospodarzy przejął piłkę po dośrodkowaniu Marcusa (ARKA), który próbował zagrywać w kierunku Szwocha
32'
pomocy medycznej potrzebuje Buksa (ZAGŁĘBIE), który ucierpiał, gdy Jałocha (ARKA) piąstkował piłkę przy rzucie rożnym
33'
Zagłębie na razie w "10"
34'
prostopadłe podanie Szwocha (ARKA) do Barisicia (ARKA), ale napastnik nawet nie dotknął piłki
35'
trenerzy Arki widzą, że Zagłębie nie jest na razie groźne. Dlatego pokrzykują "wyżej". Nakazują piłkarzom próbę wcześniejszego przejęcia piłki
36'
Arka starała się zagrać odważniej, ale źle przyjął Marcus (ARKA) i szansa na atak przepadła
36'
ponownie pomocy lekarskiej potrzebuje Buksa (ZAGŁĘBIE)
37'
już rozgrzewkę rozpoczął Nespor. To oznacza, że były napastnik Lechii Gdańsk nie zrobi krzywdy Arce
38'
teraz masażyści przy Jachu (ZAGŁĘBIE)
39'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Buksa, w jego miejsce wchodzi Nespor .
40'
słaby mecz w Lubinie. Arka nadal bez żadnego strzału
41'
posiadanie piłki 65:35 na korzyść Zagłębia
42'
Janoszka (ZAGŁĘBIE) zdobył róg po stracie przed własnym polem karnym Łukasiewicza (ARKA)
43'
i drugi róg rzędu dla Zagłębia. Znów z rogu Starzyński (ZAGŁĘBIE)
43'
niecelny strzał Guldana (ZAGŁĘBIE) po rozegraniu rogu
44'
Polacek (ZAGŁĘBIE) miał kłopoty, ale utrzymał piłkę w rękach po dośrodkowaniu Bożoka (ARKA)
45'
3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Żółtą kartką został ukarany Sambea (ARKA) po faulu na Cotrze
45+1
Cotra (ZAGŁĘBIE) potrzebuje pomocy masażystów
45+2
Jałocha (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE)
45+3
Barisić (ARKA) zbyt mocno do Bożoka (ARKA) i piłka zamiast na kontrze jest w aucie
45+3
Jałocha (ARKA) ubiegł Nespora (ZAGŁĘBIE)
45+4
sędzia chyba zapomniał, że doliczył 3 a nie 4 minuty
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. W LUBINIE BEZ GOLI
Arka zagrała w pierwszej połowie jeszcze bardziej bojaźliwie niż na inaugurację z Legią. Dość powiedzieć, że gdynianie w Lubinie na razie nie oddali żadnego, nawet niecelnego strzału. Piłkarze chyba zbytnio wzięli sobie zalecenia trenera, że przede wszystkim nie można stracić bramki. Dlatego że szkoleniowiec od 30 minut zachęcał okrzykami podopiecznych, by podeszli "wyżej", ci nie kwapili się ku temu.
Przy tym stylu Arki gospodarze muszą mieć przewagę w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Jałocha (ARKA) musiał się wykazać jedynie przy dośrodkowaniach z rogu Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE), gdy piąstkował piłkę. Ponadto z łatwością złapał piłkę, którą próbował lobować go Janoszka (ZAGŁĘBIE). Wedle statystyk to był na razie jedyny celny strzał w Lubinie. Stanowczo za mało, jeśli chodzi o wymagania gry w ekstraklasie.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny w tych samych składach, w których kończyły pierwszą połowę
47'
Arka spróbowała zaatakować, ale podanie Sochy (ARKA) w "16" gospodarzy przejął Guldan (ZAGŁĘBIE)
49'
na razie w drugiej połowie to Zagłębie czeka co zrobi Arka
49'
Guldan (ZAGŁĘBIE) sfaulował Barisicia (ARKA), ale do bramki jeszcze ponad 30 metrów
50'
potężne uderzenie Szwocha (ARKA) z wolnego. Polacek (ZAGŁĘBIE) z trudem wybił piłkę na róg
50'
bez zagrożenia dla gospodarzy po rogu Szwocha (ARKA)
51'
Barisić (ARKA) pomagał obrońcom, ale sfaulował Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE)
52'
po dośrodkowaniu z wolnego Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE), niecelnie główkował Woźniak (ZAGŁĘBIE)
54'
karny dla Zagłębia. Jałocha obronił strzał Janoszki, ale sędzia chyba odgwizdał faul Sochy na Nesporze po dośrodkowaniu Todorovskiego. Na pewno kontrowersja
56'
Żółtą kartką został ukarany Fomella (ARKA). Skrzydłowy jest nadal na ławce rezerwowych, ale jak sędzia podyktował karnego, ruszył z nim dyskutować
55'
[1:0] ZAGŁĘBIE STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Starzyński z karnego. Jałocha rzucił się w lewy róg, tam też skierowana piłka, ale uderzenie zbyt mocne i precyzyjne, by bramkarz ją sięgnął
56'
"kołyska" piłkarzy Zagłębia na cześć potomka Tosika, który w tym meczu jest na ławce rezerwowych
56'
jeśli Arka liczyła na bezbramkowy remis, to już ten plan legł w gruzach. Gdynianie nie mają już nic do stracenia. Liczymy, że zagrają odważniej. Jeśli najbliższe minuty nie przyniosą nadziei na zmianę rezultatu, potrzebne są zmiany
58'
niecelny strzał Sambei (ARKA)
60'
Jałocha (ARKA) ratuje Arkę przed stratą drugiego gola. Broni w sytuacji sam na sam z Woźniakiem (ZAGŁĘBIE), do którego podawał Todorovski (ZAGŁĘBIE)
61'
"Arka gol" - z trybun
62'
rozgrzewa się Madera, środkowy obrońca Zagłębia, niegdyś Lechii
62'
róg dla Zagłębia, ale dośrodkowanie Starzyńskiego (ZAGŁĘBIE) bez zagrożenia dla Arki
62'
w Arce rozgrzewają się Formella i Nalepa. Czas najwyższy na zmiany
64'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bożok, w jego miejsce wchodzi Formella.
65'
opaskę kapitana przejął Marcus (ARKA)
65'
ARKA przeprowadza od razu drugą zmianę. Boisko opuszcza Łukasiewicz , w jego miejsce wchodzi Nalepa.
66'
Arka nie zmienia ustawienia, nadal system 1-4-4-1-1. Jedyna zmiana to to że Sambea (ARKA) przechodzi na "6", a Nalepa (ARKA) zagra na "8". Formella (ARKA) oczywiście na lewym skrzydle
66'
"Arka gol" - cały czas skandowanie z trybun
66'
Barisić (ARKA) miał dwóch rywali w "16" Zagłębia i stracił piłkę
67'
dośrodkowanie Marciniaka (ARKA) prosto w ręce Polacka
68'
po stracie bramki Arka stara się atakować
68'
"Arka Gdynia" - głośne skandowanie z trybun
69'
ryzykownie Jach (ZAGŁĘBIE). Nabił piłką Nalepę (ARKA), a futbolówka o mały włos nie wpadła do siatki gospodarzy
70'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jagiełło , w jego miejsce wchodzi Rakowski.
70'
rozgrzewa się Trytko
71'
Sambea (ARKA) próbował napędzić atak Arki, ale nie miał do kogo podać
72'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę, tym razem w ataku. Boisko opuszcza Barisić, w jego miejsce wchodzi Trytko.
73'
73'
tym razem krótko rozegrany róg, ale bez zagrożenia dla Arki
74'
gra przerwana, bo na boisku znalazł się... balon
74'
indywidualna akcja Formelli (ARKA). Minął dwóch rywali, ale niecelnie podał do Szwocha (ARKA)
75'
Co nam mówią statystyki o grze Arki. Po jednym strzale celnym i niecelnym, a także jeden róg. To zdobycze ofensywne. Ponadto 11 fauli i 40 procent posiadania piłki
76'
Arka stara się atakować, ale na razie głównie solowe rajdy Formelli (ARKA), które skazane są na niepowodzenie, bo nie dostrzega on kolegów
77'
Żółtą kartką został ukarany Todorovski (ZAGŁĘBIE) po faulu na Stolcu
77'
Todorovski (ZAGŁĘBIE) nie zagra w następnej kolejce po 4. żółtej kartce
78'
5125 kibiców - oficjalna frekwencja
80'
po zdobyciu prowadzenia Zagłębie skoncentrowane na obronie korzystnego wyniku
82'
róg dla Arki po akcji Marcusa (ARKA) i Stolca (ARKA)
82'
krótko rozegrany róg przez Szwocha (ARKA) i Nalepę (ARKA), ale bez zagrożenia dla gospodarzy
82'
rozgrzewa się Tosik, to on chyba nie a nie Madera wejdzie na ostatnią zmianę wśród gospodarzy
83'
Arka stara się, atakuje, ale gra bardzo niedokładnie. Sprawia wrażenie jakby w tym meczu na atak nie była zaprogramowana
85'
kontra Arki rozpoczęta przez Trytko (ARKA). Kończy ją strzał Szwocha (ARKA). Polacek (ZAGŁĘBIE) odbił piłkę, a że nie było nikogo na dobitkę, to ją po chwili spokojnie złapał
85'
ZAGŁĘBIE przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Starzyński, w jego miejsce wchodzi Tosik.
86'
zmiana na wzmocnienie obrony, gdyż defensor wszedł za ofensywnego pomocnika
86'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA) po faulu na Woźniaku
88'
Żółtą kartką został ukarany Trytko (ARKA) po faulu na Guldanie
89'
obraz gry po bramce dla Zagłębia bez zmian. Gospodarze zadowoleni z prowadzenie próbują "dowieźć" je do końca. Arka stara się atakować, ale nie ma argumentów w ofensywie
90'
90'
niecelny strzał Formelli (ARKA) zakończył kontrę Arki
90'
3 minuty doliczone
90+1
atak gospodarzy. Nespor (ZAGŁĘBIE) nie zdołał dograć do Janoszki (ZAGŁĘBIE) w "16" Arki
90+2
zablokowane strzały i dośrodkowania Arki
90+3
po stracie Formelli (ARKA) próbował strzelać Nespor (ZAGŁĘBIE), ale został zablokowany
90+3
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA 0:1
w drugiej połowie Arka zagrała odważniej, ale przede wszystkim miał na to stracony gol. Gdynianie zmniejszyli posiadanie piłki do 45:55 na korzyść rywali, oddali wreszcie strzały w kierunku bramki lubinian. Było ich 5, w tym 2 celne. Jednak w ofensywie żółto-niebiescy na początku wiosny mają zbyt mało atutów. Nie mieli tak klarownych sytuacji na gole jak na inaugurację z Legią, a przede wszystkim zbyt bojaźliwie zagrali z wyżej notowanym rywalem. Gra na 0:0 znów nie popłaciła, gdyż przeciwnicy strzelili jednego gola i to znów dało im 3 punkty.

16 Górnik Łęczna 21 4 6 11 21:39 18
Komisja ds Licencji Klubowych PZPN ukarała Ruch Chorzów odjęciem 4 punktów za zaległości finansowe wobec byłych piłkarzy i pracowników.
Tabela wprowadzona: 2017-02-20

Wyniki 22 kolejki

• Zagłębie Lubin - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Termalica Nieciecza - LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Górnik Łęczna 5:0 (2:0)
  • Korona Kielce - Wisła Płock 4:2 (2:1)
  • Śląsk Wrocław - Wisła Kraków 1:0 (0:0)
  • Piast Gliwice - Lech Poznań 0:3 (0:2)
  • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
  • Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)

Opinie (252) ponad 20 zablokowanych

• Wstyd, hańba, żenada i tragedia tak można skwitować gre arki (19)

Arka jest na najlepszej drodze do 1 ligi.

• 200 24

• (2)

arka spadek na zaplecze dziady

• 34 15

• (1)

Czy ten wasz paeudo trener nie widzi,że Stolc jest o wiele lepszy niż ten korupcyjny sobie graj.

• 19 4

• Witam naczelnego palanta bo inaczej nie można nazwać autora powyższego wpisu

• 8 12

• Panie gryzon, prosimy o wiecej piniendzy na arkie. (6)

• 25 15

• Może na bałtyk? (5)

• 31 6

• (2)

To jest artykuł o pośmiewisku Pomorza czyli Arce, wiecznie dotowanym z pieniędzy gdynian klubie pana Szczurka. Po jaką cholerę mieszasz w to Bałtyk?

• 30 12

• Bo to plenery z bałtyku piszą te prowokacje!!!!! (1)