ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trefl Gdańsk 3:0. Bez szans w starciu z mistrzem Polski

mip.
30 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Trefl Gdańsk

Siatkarze Trefla Gdańsk w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle nie mieli żadnych argumentów. Siatkarze Trefla Gdańsk w starciu z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle nie mieli żadnych argumentów.

Trefl Gdańsk przegrał z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 18:25, 20:25) w 6. kolejce PlusLigi. Żółto-czarni ani przez chwilę nie zagrozili mistrzom Polski, którzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Lepszy w pojedynku pod siatką od Patryka Niemca okazał się Dmytro Paszycki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy gdańskiego zespołu.

ZAKSA: Janusz 1, Śliwka 9, Smith 5, Kaczmarek 13, Żaliński 10, Paszycki 9, Shoji (libero) oraz Kluth 3, Stępień, Banach (libero), Gawron (libero)

TREFL: Kampa 2, Czerwiński 9, Niemiec 4, Wlazły 11, Sawicki 13, Urbanowicz 2, Perry (libero) oraz Nasevich 1, Gałązka 1, Droszyński 1, Martinez

Siatkarze Trefla Sopot w niedzielę mierzyli się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Trener Igor Jurcić w wyjściowej "6" dokonał jednej zmiany względem spotkania z Czarnymi Radom. Miejsce przeziębionego Bartłomieja Bołądzia zajął Mariusz Wlazły, dla którego było to pierwsze spotkanie w wyjściowym składzie w tym sezonie.

Pierwszą partię od serii 4:0 rozpoczęli gospodarze, na co błyskawicznie zareagował trener Jurcić, prosząc o przerwę. Gdańszczanom udało się zmniejszyć rozmiary prowadzenia ZAKSY o połowę. Na więcej zespół z Kędzierzyna-Koźla nie pozwolił, a dzięki dobrej grze blokiem i asach serwisowych Davida Smitha prowadził 14:9. Tej przewagi gospodarze już nie oddali i wygrali pierwszą partię do 19.

Przeczytaj, co przed meczem mówił Patryk Niemiec?

Wyrównany bój punkt za punkt trwał tylko na początku drugiej partii. Później wykorzystując błędy w przyjęciu Trefla, 5 "oczek" przewagi wypracowali sobie gospodarze. Po kilku dobrych akcjach Mikołaja Sawickiego gdańszczanie nieco "dobili" wynikiem, ale nie było ich stać na wiele. Zdziesiątkowani nieobecnościami nie byli w stanie przeciwstawić się mistrzom Polski i przegrali drugiego seta do 18.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny siatkarzom i trenerowi

W trzeciej odsłonie najdłużej trwała wyrównana walka, a żółto-czarni kontakt trzymali do stanu 8:7. Później jednak ponowił się scenariusz z poprzednich setów, gdzie gospodarze seryjnie punktowali i odskakiwali z wynikiem. Dzięki asom serwisowym Sawickiego gdańszczanom udało się przekroczyć barierę 20 "oczek", a ta partia zakończyła się wynikiem 25:20.

O ile w skuteczności ataku nie było przepaści (49 do 41 proc.), o tyle w efektywności ataku brylowali gospodarze (37 do 16 proc.). ZAKSA znacznie lepsza była także w blokach (11 do 6) i perfekcyjnym przyjęciu (23 do 14 proc.).

16 BBTS Bielsko-Biała 6 1 5 4:17 2
W sezonie zasadniczym każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Osiem najlepszych ,drużyn awansuje do play-off. Szesnasta, ostatnia ekipa fazy zasadniczej spadnie do 1. Ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-10-30

Wyniki 6 kolejki

• Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - TREFL GDAŃSK 3:0 (25:18, 25:19, 25:20)
  • GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:2 (23:25, 25:16, 20:25, 25:21, 15:11)
  • Cuprum Lubin - Barkom Każany Lwów 3:2 (22:25, 18:25, 25:12, 25:17, 15:10
  • PGE Skra Bełchatów - Projekt Warszawa 0:3 (17:25, 23:25, 11:25)
  • Cerrad Enea Czarni Radom - Asseco Resovia 0:3 (21:25, 20:25, 16:25)
  • Indykpol AZS Olsztyn - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:15, 25:18)
  • PSG Stal Nysa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 18:25, 13:25)
  • LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (25:21, 25:15, 20:25, 21:25, 11:15)