ZAKSA obroniła cztery setballe i wygrała 3:0

14 października 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Trefl Gdańsk

Od lewej: Paweł Rusek, Wojciech Żaliński i Mateusz Mika Od lewej: Paweł Rusek, Wojciech Żaliński i Mateusz Mika

Tylko w trzecim secie siatkarze Lotosu Trefla przypomnieli, że i z drużynami z czołówki PlusLigi mogą nawiązać walkę. Niestety, i ta partia, mimo bardzo dobrej gry rezerwowego Michała Kamińskiego, prowadzenia gdańszczan 20:13, a potem czterech setballi - została przegrana. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w Ergo Arenie 3:0 (25:18, 25:18, 30:28), a najlepszego zawodnika miała w rozgrywającym i kapitanie, Pawle Zagumnym.

Łomacz 2, Mika 3, Kaźmierczak 1, Mikołajczak 7, Hietanen 3, Gawryszewski 6, Rusek (libero) oraz Żaliński 9, Kamiński 14, Szczurek, M.Kaczmarek 2, B.Kaczmarek
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Kasprzyk, Strzylak
Widzów: 3450
Zagumny 4, Fonteles 14, Możdżonek 6, Rouzier 16, Ruciak 7, Gladyr 3, Gacek (libero) oraz Witczak, Wiśniewski 2, Kapelus
set 1 set 2 set 3 set 4 set 5 wynik
LOTOS TREFL 18 18 28 0
ZAKSA 25 25 30 3

Trenerski dwugłos po meczu:
Dariusz Luks
(Lotos Trefl): Słabo weszliśmy w ten mecz. Cieszy, że po dwóch wyraźniej przegranych setach w trzecim się mocno postawiliśmy. Ale znów smuci, że nie przedłużyliśmy meczu o kolejną partię, skoro już wypracowaliśmy sobie taką przewagę. Z dobrej strony pokazał się Kamiński, co jest powodem do zadowolenia, gdyż każdy wartościowy zawodnik jest dla nas bardzo cenny. Martwi zaś duża liczba błędów, gdyż popełniliśmy ich prawie 30.

Daniel Castellani (ZAKSA): Jestem bardzo zadowolony z dwóch pierwszych setów. W trzecim niesamowicie zagrał w ataku Kamiński, stąd nasze kłopoty. Jednak najważniejsze, że mimo nawet dużych strat, moim zawodnicy nie spuścili głów i potrafili wygrać ten mecz w trzech setach. W gdańskiej drużynie bardzo dobrze znam Hietanena, gdyż prowadziłem go w reprezentacji Finlandii. To siatkarz o dużym potencjalne, ale i dzisiaj potwierdził, że ma problemy z regularnością i dobre akcje przeplata nieudanymi.

LOTOS TREFL Gdańsk
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

17% 69 typowań LOTOS TREFL Gdańsk
83% 338 typowań ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

w drużynie gospodarzy kontuzję stopy ma Łomacz, ale uraz nie okaże się chyba na tyle poważny, aby rozgrywający nie mógł rozpocząć tego spotkania
ważny mecz dla Kaźmierczaka, środkowy bloku do Gdańska przeniósł się z Kędzierzyna-Koźla, tam przez cztery sezony bywał na ogół rezerwowym, w Lotosie Treflu jest podstawowym graczem
mecz rozpocznie się z kilkuminutowym opóźnieniem, gdyż drużyny dopiero wyszły do prezentacji, goście w niebiesko-biało-czerwonych koszulkach i granatowym spodenkach, gdańszczanie w żółto-białych koszulkach i czarnych spodenkach
6:8
pierwsza przerwa techniczna po zbiciu Fontelesa (ZAKSA), na razie żadnej z drużyn nie udało się ustawić punktowego bloku, decyduje zagrywka i atak
6:11
znów problemy z przyjęciem serwisu Gladyra (ZAKSA)
6:11
pierwsza zmiana w Lotosie Treflu, na parkiet wszedł Żaliński za Hietanena
punkt
6:12
punkt
7:12
Gladyr (ZAKSA) pomylił się w zagrywce i gospodarze wychodzą z tego niedobrego dla siebie ustawienia
punkt
7:13
punkt
8:13
8:13
Kamiński zastąpił Łomacza (LOTOS TREFL), zmiana zadaniowa, na zablokowanie jakiejś piłki
punkt
8:14
8:14
nie - jest jednak dalszy ciąg tej zmiany, teraz Szczurek zastąpił Mikołajczaka (LOTOS TREFL), a zatem mamy roszady na rozegraniu i ataku
9:16
druga przerwa techniczna, gospodarze tracą dystans, bo gorzej przyjmują i popełniają więcej niewymuszonych błędów
punkt
10:16
po wznowieniu gry Możdżonek (ZAKSA) zepsuł serwis
punkt
10:17
Zagumny (ZAKSA) rządzi i dzieli po siatką, po kapitalnej wystawie Ruciak (ZAKSA) mógł atakować bez żadnego bloku
punkt
11:17
11:17
trener Luks wycofuje się z podwójnej zmiany, już jest na boisku Mikołajczak (LOTOS TREFL), a po chwili wejdzie Łomacz (LOTOS TREFL)
punkt
11:18
blok
11:19
Blok na Mikołajczaku (LOTOS TREFL)
11:19
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - okrzyki z Klubu Kibica, który dzisiaj niezbyt liczny, przed meczem spiker zachęcał nawet, aby chętni dołączali do tego grona, ale zainteresowania nie było
13:19
Potrójny blok gdańszczan zatrzymał Fontelesa (ZAKSA)
15:21
każdy atak gdańszczan nagradzany jest burzą braw, może to poderwie miejscowych do walki w następnych setach, bo w tym trudno będzie odrobić straty
punkt
16:21
punkt z zagrywki
17:21
Mikołajczak (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
17:21
Przerwa na żądanie (ZAKSA). Castellaniego zaniepokoiło stracenie trzech punktów z rzędu przez jego podopiecznych, chce najwyraźniej im przypomnieć, że ten set nie został jeszcze wygrany
punkt
17:22
tym razem Mikołajczak (LOTOS TREFL) wyrzucił piłkę po zagrywce daleko poza boisko
18:24
piłka setowa dla gości po zepsutej zagrywce Żalińskiego (LOTOS TREFL)
  • 25
mamy statystyki pierwszego seta, dla Lotosu Trefla najwięcej punktów zdobył Mikołajczak (LOTOS TREFL) - pięć, a po trzy dołożyli Mika (LOTOS TREFL) i Żaliński (LOTOS TREFL), gdańszczanie zepsuli aż 6 zagrywek!
w ekipie gości najgroźniejsi są Fonteles (ZAKSA) (6) i Rouzier (ZAKSA) (po 5 punktów), ZAKSA ma aż 71 procent skuteczności w ataku!
Rozpoczynamy drugiego seta od zagrywki Kaźmierczaka (LOTOS TREFL). W "6" gospodarzy jedna zmiana, Żaliński za Hietatnena, goście w ustawieniu z początku meczu
3:6
Blok Możdżonka na Mikołajczaka (LOTOS TREFL), atakujący gdański w ofensywie od kilku minut jest osamotniony i nic dziwnego, że blok rywali ustawia się "w ciemno" do niego
czas
3:6
blok
3:7
Kopia sytuacji sprzed czasu. Blok Możdżonka na Mikołajczaku (LOTOS TREFL)
punkt
3:8
3:8
pierwsza przerwa techniczna po zbiciu w aut Kaźmierczaka (LOTOS TREFL), na razie ten środkowy swoją grą nie sprawia, że w Kędzierzynie żałują, że odszedł, na razie zaliczył tylko jedn punkt, po bloku
7:13
znów podwójna zmiana w Lotosie Treflu, wszedł Kamiński (LOTOS TREFL), a za chwilę będzie też rozgrywający Szczurek (LOTOS TREFL)
10:13
Mikołajczak (LOTOS TREFL) może zagrywać nadal, bo w ataku, przez potrójny blok przebił się Żaliński (LOTOS TREFL)
punkt
10:14
Rouzier (ZAKSA) zakończył serię udaną gospodarzy
punkt
11:14
Rouzier (ZAKSA) serwisem trafił stojącego pod siatką kolegę z drużyny, punkt dla gospodarzy
12:16
druga przerwa techniczna po ataku Gladyra (ZAKSA), gdańszczanom nieco udało się zniwelować straty, bo pierwsza regulaminowa pauza miała miejsce przy 3:8
blok
12:17
Blok na Mice
12:18
Gladyr (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
12:18
Hietanen (LOTOS TREFL) zmienia Mikę (LOTOS TREFL)
14:21
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks próbuje mobilizować podopiecznych, ale gdańszczanom brakuje wyraźnie środków, aby nawiązać walkę
17:22
Mikołajczak (LOTOS TREFL), który wrócił do gry, zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
punkt
17:23
17:23
gdańszczanie poprosili o tzw. challenge, czyli na podstawie obrazu telewizyjnego określona zostanie, czy zagrywka Mikołajczaka (LOTOS TREFL) była rzeczywiście autowa, decyzja sędziów podtrzymana
  • 25
między setami konkurs dla kibiców i kolejny występ cheerleaders, wylosowane osoby mają tak zagrać piłkę, aby z drugiej strony siatki nie zdołał odebrać jej Treflik, czyli maskotka gdańskiego klubu
Rozpoczynamy trzeciego seta. Przemeblowana "6" gdańszczan, grają m.in. Kamiński, M.Kaczmarek i Żaliński, w ZAKS-ie Wiśniewski za Gladyra
5:1
Kamiński (LOTOS TREFL) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
czas
5:1
Przerwa na żądanie (ZAKSA). Po raz drugi w tym meczu grę przerywa Castellani, jego drużyna przestała przyjmować zagrywkę
6:4
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Gdański szkoleniowiec reaguje, aby nie stopniało tak ciężko wywalczone prowadzenie
punkt
7:4
zepsuł zagrywkę Rouzier (ZAKSA)
punkt
8:4
8:4
pierwsza przerwa techniczna po ataku Kamińskiego (LOTOS TREFL)
11:6
Druga i ostatnia w tym secie przerwa na żądanie (ZAKSA). Castellani zaryzykował, szybko wykorzystał przysługujący mu limit, jednak Argentyńczyk jest zdenerwowany, od kilku minut mecz ogląda na stojąco
12:10
Fonteles (ZAKSA) zdobywa punkt bezpośrednio z zagrywki!
12:10
na wzmocnienie przyjęcia wszedł B.Kaczmarek
punkt
12:11
punkt
13:11
Kamiński (LOTOS TREFL) atakiem po bloku "wyrwał" gdańszczan z tego ustawienia, w którym niemal stracili przewagę
16:12
bardzo dobra zagrywka Kamińskiego (LOTOS TREFL), Rouzier (ZAKSA) zmuszony do ataku w trudnej pozycji "strzelił" w aut
16:12
druga przerwa techniczna, dla Castellaniego ostatnia szansa, aby w tym secie porozmawiać z podopiecznymi, trener Luks ma w zanadrzu jeszcze jeden czas
punkt
16:13
po powrocie do gry atak z krótkiej Gladyra (ZAKSA)
punkt
17:13
punkt
18:13
dwa razy z rzędu udane ataki Kamińskiego (LOTOS TREFL)
punkt
19:13
bardzo dobra zagrywka Żalińskiego (LOTOS TREFL) i punkt ze środka Gawryszewskiego (LOTOS TREFL)
20:14
Żaliński (LOTOS TREFL) zepsuł zagrywkę, ale wcześniej w polu serwisowym wykonał bardzo dobrą pracę
punkt
20:15
blok
20:16
Podwójny blok na Hietanenie (LOTOS TREFL)
punkt
20:17
20:17
Lotos Trefl poprosił o sprawdzenie, czy w ataku z drugiej linii Rouzier (ZAKSA) nie przekroczył linii 3. metra
20:17
decyzja sędziów utrzymana, 17. punkt dla gości
blok
20:18
czas
20:18
Przerwa na żądanie (LOTOS TREFL). Trener Luks reaguje, gdyż jego drużyna straciła pięć punktów z rzędu, osłabła przede wszystkim skuteczność w ataku
22:19
przedwczesna radość gości, nie było bloku, atak Fontelesa (ZAKSA) bezpośrednio w aut
22:19
goście poprosili o challenge, liczą, że obraz telewizyjny zarejestrował, że piłka otarła się o blok, ale decyzja sędziów utrzymana, 22. punkt dla gospodarzy
punkt
22:20
blok
22:21
Blok na Kamińskim (LOTOS TREFL), który wrócił do gry, gdy skończył zagrywać Mikołajczak (LOTOS TREFL)
punkt
23:21
tym razem Kamiński (LOTOS TREFL) skutecznie
23:21
z ławki od razu na zagrywkę wszedł Szczurek (LOTOS TREFL)
punkt
23:22
23:22
wraca do gry Łomacz (LOTOS TREFL), schodzi Szczurek (LOTOS TREFL)
23:22
pięciu kibiców gości wytrwale skanduje "Zaksa Kędzierzyn"
28:30
co za zamieszanie, aplauz publiczności, gdyż kibice gesty sędziów uznali za zmianę decyzji, a spiker ogłosił "gramy dalej!"
28:30
jednak nie gramy dalej, sędziowie kończą mecz!
  • 25
tytuł MVP otrzymał rozgrywający i kapitan gości - Paweł Zagumny (ZAKSA)

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:20, 16:25, 25:21, 15:11); Indykpol AZS Olsztyn - Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:19); AZS Politechnika Warszawska - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:23), Effector Kielce - Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 25:23, 22:25, 22:25).

Opinie (22)

• Brawo za trzeci set ; ) (2)

• 16 9

• za co brawo ? (1)

za to , ze z 20:13 przegrali seta? zespoł który ma aspiracje na środek tabeli nie może takich okazji marnować , słabiutko

• 11 1

• Jeszcze gorzej

Byłem w zeszłym roku na wszystkich meczach Trefla w Gdańsku - w tym roku grają JESZCZE SŁABIEJ - powinni spaść z PLUS LIGI - CIENIASY!!!!

• 3 8

• Lotos Trefl to jednak cieniasy. Myślałem że coś niecoś potrafią a tu taka plama na każdej linii. Gra bez pomysłu i to walenie w mur to druga liga a może nawet jeszcze gorzej.

• 13 14

• buahahahahahah

• 6 6

• Następny skład odpadów i patałachów

Po diabła bawić się w siatkówke panie Wierzbicki jak nie ma pan kasy i znów będzie walka o byt i komu to potrzebne chyba dla obciachu moze wygracie z cieniasami ale takich w lidze oprócz was jest mało więc i zwycięstw będzie jak na lekarstwo.

• 11 15

• APEL (1)

O grze ciezko duzo pisac, checi odmowic nie mozna, ale cos sie tam jeszcze nie klei...
    Ale mam pytanie... Skad Trefl wytrzasnal tego milego, siwego starszego Pana, ktorego niektorzy nazywali "spikerem" ?!?! Czlowiek, ktory Mikolajczaka nazywa Ruciakiem (czyzby problemy z rozroznieniem druzyn?), nie potarfi wymowic nazwisk obcokrajowcow, a Zagumnego nazywa "Zygmuntem" ?! Przez moment myslalem, ze to Fundacja "Spelniamy Marzenia" ale oni to robia dla dzieci... Po zeszlosezonowym spikerze myslalem, ze juz gorzej byc nie moze, ale widac nie docenilem ludzi... WSTYD !!!

• 30 0

• nie wiesz skąd wziął ? to pewnie kolega kolegi kolegi przyjaciela jakiegoś wysoko postawionego działacza :)

• 9 0

• APEL NASTĘPNY

Niestety to racja, co do gry to Łomacz zaczął grać dopiero w 3 secie.
    Ale "spiker" przekroczył wszystkie granice, zgadzam się z powyższym komentarzem i dodam,że komentarz a jednak nasi zawodnicy jednak potrafią grać to szczyt dobrego wychowania.

• 16 0

• Wstyd

Kolejny raz zlekceważono kibiców każąc słuchać osoby , która absolutnie nie była przygotowana do prowadzenia meczu. Pan "spiker" nie pofatygował się nawet , aby przed meczem nauczyć się po prostu jak się wymawia nazwiska obcokrajowców. Nie znał zawodników, nie znał ZASAD siatkówki, ciągle zwracając uwagę na zawodników , którzy wchodzili na zmianę z libero jako powracający!!! Szok i wstyd, aż się nie iść na następny mecz.

• 21 0

• zmienić spikera!!!!!!!!!!!!!!!!!

zupelnie inaczej uklada sie mecz jak jest doping i zycie na trybunach. niestety tego zabraklo. potrzeba do tego odpowiednieej osoby a nie siwego dziadka ktory jest zwyczajnie za slaby do tego .

• 13 1

• amienic prowadzacego !!!!!!!!!!!

jak ktos nie wie jak prowadzic mecz to zapraszam do Olsztyna do Uranii na mecz AZSu - prosze organizatorów i osoby odpowiedzialne za to jak wtglada mecz aby pojechaly i poczuly tą atmosfere - aby mogli na nastepnym spotkaniu wprowadzic atmosfere fety. i dodam ze klaskacze rozdac to za malo. kto był ten wie - z resztą atmosfera na meczach siatkowki w polsce jest niepowtarzalne - zycze takiej na nastepnym spotkaniu - niestety siwy dziadek nie dał rady to prawda.

• 12 1

• super kicha

brawo super kicha nie zawiodła i pewnie przegrała 3 zero a nagrodę meczu dla zawodników super kichy czyli kiszkę przyznaję prawoskrzydłowemu mańkutowi za to ,że zdobył dla zaksy więcej punktów niż dla swojej super kichy