Wiadomości

stat

Żużlowcy Wybrzeża bliżej ekstraligi

1. mecz finału wygrany w błocie po 12 wyścigach

GKŻ Wybrzeże

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali u siebie Unię Tarnów 40:32 w pierwszym meczu finału Nice 1. Ligi. Zawody z powodu opadów i błota na torze zaliczono po 12 wyścigach. Zawodnicy kończyli wyścigi ze zrzuconymi goglami a Oskar Fajfer nabawił się kontuzji kolana. Rewanż 17 września w Tarnowie.ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
9. Oskar Fajfer 0 (w,-,-)
10. Anders Thomsen 8 (2,2,3,1)
11. Troy Batchelor 9 (3,3,1,2)
12. Mikkel Bech 6+1 (1,2*,3)
13. Kacper Gomólski 11 (3,2,3,3)
14. Aureliusz Bieliński 1 (1,d,u,d)
15. Dominik Kossakowski 5 (3,1,1,0)
40:32
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Słupski (Lublin)
Widzów:
5000
Grupa Azoty Unia Tarnów
1. Peter Ljung 2+1 (1,0,1*)
2. Jakub Jamróg 6 (3,1,2,d)
3. Artur Mroczka 6 (0,3,1,2)
4. Artur Czaja 5 (2,1,2)
5. Kenneth Bjerre 8 (2,3,2,1)
6. Patryk Rolnicki 5 (2,w,0,3)
7. Kacper Konieczny 0 (d,0,-)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

 
Tarnowianie są faworytem dwumeczu, ale jeśli Wybrzeże dobrze wykorzysta atut własnego toru, nie jest bez szans. Zadaniem podopiecznych trenera Mirosława Kowalika jest dziś wypracowanie jak największej zaliczki przed spotkaniem wyjazdowym.

TUTAJ ANALIZUJEMY SIŁĘ DWÓCH NAJLEPSZYCH DRUŻYN NICE 1. LIGI
 
Przypomnijmy, że Wybrzeże niedawno wzmocniło się kontraktując Mikkela Becha. Duńczyk przygodę z Gdańskiem zajął rewelacyjnie zdobywając 13 pkt i bonus w rewanżowym półfinale na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils. Wszyscy zastanawiają się czy choć zbliżoną skuteczność utrzyma ze znacznie silniejszym rywalem.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MIKKELEM BECHEM, W KTÓRYM OPOWIADA O TYM JAK ŁĄCZY ŻUŻEL Z PRACĄ NA BUDOWACH
 
Żużlowcy mogą liczyć na wsparcie innych trójmiejskich drużyn. W bardzo oryginalny sposób powodzenia życzyli im hokeiści MH Automatyki Gdańsk, którzy dziś o godz. 18 rozpoczną sezon w krajowej elicie wyjazdowym meczem z Podhalem Nowy Targ. Na filmie możecie zobaczyć żużel w hokejowym wydaniu opatrzony komentarzem kapitana MH Automatyki Jana Stebera.
ważne zdarzenie 
Tarnowian w parku maszyn wspiera dziś Leon Madsen. Duńczyk z Włókniarza Częstochowa startował swego czasu zarówno w Unii jak i w Wybrzeżu. Widzieliśmy go w boksie jego rodaka Kennetha Bjerre.
 
W Trójmieście od rana mżawka, a momentami mocniejszy deszcz. Nad stadionem żużlowym jednak nie pada, a tor jest dobrze przygotowany.
 
Na próbę toru wyjechali najpierw goście: Jamróg i Czaja.
 
Spotkanie w Gdańsku jednocześnie transmitują na żywo aż dwie odrębne, ogólnopolskie stacje telewizyjne. Takiej sytuacji w historii polskich rozgrywek prawdopodobnie jeszcze nie było.
 
Na próbę toru wyjechali Bieliński i Bech.
 
Bech jest najwyraźniej rozluźniony przed meczem o wielką stawkę, do próby toru wyjechał popisując się jazdą na jednym kole. Oby to był dobry znak.
 
Przypomnijmy, że poprzedni mecz z Unią w Gdańsku został przerwany po 10. wyścigu z powodu ulewy. Wynik jednak zaliczono, a Wybrzeże wygrało 32:28.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO POJEDYNKU Z UNIĄ W GDAŃSKU
 
Po raz pierwszy w tym sezonie mecz odbędzie się przy sztucznym oświetleniu.
 
Rozpoczęła się prezentacja. Na trybunach ok. 4000 widzów, ale kolejni wciąż wchodzą na stadion. Szczegółową frekwencję podamy, gdy tylko otrzymamy informacje bezpośrednio od przedstawicieli klubu.
kibice 
Kibice przygotowali oprawę w barwach klubu.
I
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Oskar Fajfer,
  Jakub Jamróg,
  Anders Thomsen.
Zawody odbędą się wg I zestawu satrtowego.
I
kibice 
Na trybunach grupa ok. 30 kibiców z Tarnowa.
1'
 
Zaczął kropić deszcz, a na trybunach pojawiły się parasole. Na szczęście nie wygląda na to, aby miało mocniej padać.
I
ważne zdarzenie 
Wyścig przerwany. W bandę uderzył Fajfer. Fatalny start gdańszczan i goście jechali na 5:1. Zarówno Fajfer jak i Thomsen próbowali atakować na wejściu w drugi łuk. Fajfer zahaczył o tylne koło Jamroga i z impetem uderzył dmuchaną w bandę.
I
kontuzja 
Karetka na torze. Pojawiły się też nosze.
1'
 
Fajfer na pewno będzie wykluczony z powtórki, ale w tej chwili najważniejszy jest stan jego zdrowia. Oskar wpadł nie tylko w bandę, ale też uderzył go własny motocykl. Wyglądało to naprawdę źle. Banda jest uszkodzona.
I
ważne zdarzenie 
Fajfer wstał o własnych siłach
1'
 
Czekamy na oględziny lekarskie Fajfera oraz wymianę segmentu bandy.
1'
 
Banda została naprawiona.
I
bieg 4:2 
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gości, ale nieustępliwy Thomsen po szaleńczej pogoni wyprzedził Ljunga na przeciwległej prostej drugiego okrążenia.
II
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kacper Konieczny.
II
bieg 4:2 
[6:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Patryk Rolnicki (2 pkt), Aureliusz Bieliński (1 pkt), Kacper Konieczny (d4/0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gdańszczan. Konieczny wyprzedził Bielińskiego, ale ten błyskawicznie odbił pozycję. Motocykl juniora Unii zdefektował jeszcze na pierwszym okrążeniu, w drugim łuku.
III
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Artur Mroczka,
  Mikkel Bech,
  Artur Czaja.
III
bieg 4:2 
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Ależ to był wyścig! Ze startu 4:2 dla gości, ale najpierw Batchelor wyprzedził Czaję, a następnie Bech po fenomenalnej walce minął Mroczkę - cięli się przez blisko dwa okrążenia przy czym Mroczka jechał na granicy faulu. Bech poszedł jednak szerzej, a potem pojawił się słynny już po debiucie w gdańskich barwach "dociąg" Duńczyka do kredy. Świetne ściganie i wygrana Wybrzeża 4:2.
IV
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Kenneth Bjerre,
  Dominik Kossakowski,
  Kacper Konieczny,
  Kacper Gomólski.
IV
bieg 4:2 
[14:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kacper Konieczny (0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, ale Bjerre jechał z nim niemal bark w bark aż do wejścia w drugi łuk. Kacper zdołał jednak przymknąć Duńczyka i uciekł do przodu. Konieczny bez szans z Kossakowskim.
V
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Peter Ljung,
  Troy Batchelor,
  Jakub Jamróg.
V
bieg 5:1 
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Peter Ljung (0 pkt).

Kapitalna jazda Batchelora i Becha. Wygrali start, ale na wyjściu z łuku wdarł się między nich Jamróg. "Batch" wytrzymał jednak ten napór zjeżdżając do środka toru, a Bech wykrzesał moc z silnika przy krawężniku i obaj uciekli rywalom do przodu. Szaleństwo na trybunach, a Batchelor dodatkowo gestami zachęca kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu.
 
Przerwa na równanie toru.
VI
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Kacper Gomólski,
  Artur Czaja,
  Aureliusz Bieliński.
VI
bieg 4:2 
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

5:1 ze startu dla Unii, ale znakomitym atakiem po ostrym ścięciu do kredy na wyjściu z drugiego łuku popisał się Gomólski i minął Czaję. Kacper pokazał wielkie serce do walki goniąc do mety Mroczkę, ale nie zdołał go pokonać.
VII
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Kenneth Bjerre,
  Anders Thomsen,
  Patryk Rolnicki.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Fajfera. Wygląda na to, że Oskar nie jest zdolny do ścigania po upadku w pierwszym wyścigu.
VII
ważne zdarzenie 
Wyścig przerwany. Na tor upadł Rolnicki przy 3:3 i prowadzeniu Bjerre. Miał problem z zabraniem motocykla z toru. Zostanie wykluczony z powtórki.
VII
kontuzja 
Otrzymaliśmy informację, że Fajfer na pewno nie pojedzie już w tym spotkaniu. Oskar nabawił się kontuzji kolana.
VII
bieg 3:3 
[24:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kenneth Bjerre (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Patryk Rolnicki (w/0 pkt).

Bjerre wszedł w łuk pierwszy, ale świetnie wciął się Thomsen i na prostej zaatakował przy kredzie. Bjerre odbił jednak pozycję na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Zaczyna coraz mocniej padać i szpryce spod kół są coraz cięższe.
VIII
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Jakub Jamróg,
  Dominik Kossakowski,
  Peter Ljung.
VIII
bieg 3:3 
[27:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gomólski wygrał start, ale wydawało się, że na wyjściu z łuku straci pozycję. Wytrzymał jednak napór rywali dowiózł 3 punkty jeszcze efektownie kręcąc manetką na mecie. Tor jest oraz bardziej błotnisty, ale wydaje się, że wciąż bezpieczny.
IX
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Artur Czaja,
  Anders Thomsen,
  Artur Mroczka,
  Aureliusz Bieliński.
Bieliński jako rezerwa zwykła za Fajfera.
IX
bieg 3:3 
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Aureliusz Bieliński (u4/0 pkt).

4:2 dla gości ze startu, ale Thomsen kapitalnie rozpędził motocykl na śliskiej nawierzchni i na początku trzeciego okrążenia po zewnętrznej minął Czaję. Bieliński upadł na ostatniej pozycji, ale zdołał zabrać się z toru.
X
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Troy Batchelor,
  Kenneth Bjerre,
  Mikkel Bech.
Rolnicki jako rezerwa taktyczna za Koniecznego.
X
bieg 4:2 
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Patryk Rolnicki (0 pkt).

Bjerre wygrał start, ale Bech popisał się świetnym atakiem na wyjściu z łuku przy kredzie. Batchelor miał ogromne problemy przez cały wyścig i na trzecim okrążeniu zrzucił zabłocone gogle - najwyraźniej miał problemy ze zrzutkami, czyli folią ochronną na tę część ekwipunku.
XI
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Jakub Jamróg,
  Kacper Gomólski,
  Artur Mroczka.
XI
kibice 
Głośne "GKS!" z trybun
XI
bieg 4:2 
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Jakub Jamróg (d4/0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, który musiał bronić się jednak przed Mroczką. Na drugim okrążeniu Thomsen wyprzedził po zewnętrznej Jamroga, który miał zabłocone gogle. Wcześniej z rytmu wybiła go sytuacja, która wytworzyła się na wyjsciu z łuku, gdy podbiło koło Gomólskiemu.
XII
start wyścigu 
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kenneth Bjerre,
  Troy Batchelor.
Bjerre jako rezerwa taktyczna za Ljunga
XII
bieg 4:2 
[40:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patryk Rolnicki (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kenneth Bjerre (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

To już jest walka z błotem. Batchelor znowu bez gogli. Świetni start Rolnickiego, którego Troy nie był w stanie wyprzedzić, jest bardzo ślisko. Nawet Bjerre męczył się przez ponad okrążenie z Bielińskim.
XII
ważne zdarzenie 
Trwa narada w parku maszyn czy nie przerwać meczu ze względu na stan toru. Kibice krzyczą "jeszcze jeden!" domagając się dalszego ścigania. Ostatnie dwa wyścigi to była już walka z torem, choć wcześniej kibice oglądali kapitalne zawody. Przypomnijmy, że w play-off do zaliczenia meczu potrzebne jest 12 wyścigów (w sezonie zasadniczym 8)
12'
 
Na torze sędzia zawodów Paweł Słupski, komisarz Krzysztof Okupski oraz przewodniczący jury GKSŻ Zbigniew Fiałkowski. Trwa narada.
XII
ważne zdarzenie 
Zawody zostały zakończone po wyścigu 12. Wybrzeże wygrało 40:32. Rewanż 17 września w Tarnowie.

opinie kibiców w trakcie relacji (108)


Typowanie wyników

mecz ligowy
10.09.2017 godz.14:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

87%

320 typowań

x

1%

1 typowanie

2

12%

45 typowań


Półfinały
Grupa Azoty Unia Tarnów
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
2 miejsce po rundzie zasadniczej
98
Orzeł Łódź
4 miejsce po rundzie zasadniczej
86
Lokomotiv Daugavpils
3 miejsce po rundzie zasadniczej
82
Finał
Grupa Azoty Unia Tarnów
zwycięzca półfinału 1
32
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
zwycięzca półfinału 2
40

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (132)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2017

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Maciej Żurawski 20 42 80%
2. Paweł Drzewiecki 19 41 78.9%
3. Hubert Kowalik 20 39 75%
4. Krzysztof Ogonowski 20 39 75%
5. Marek Sowiński 20 39 75%

Tabela po rundzie zasadniczej

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Grupa Azoty Unia Tarnów 14 12 0 2 729:496 31
2 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 14 8 2 4 626:528 22
3 Lokomotiv Daugavpils 14 6 2 6 641:603 20
4 Orzeł Łódź 14 6 3 5 625:570 19
5 Euro Finannce Polonia Piła 14 7 0 6 593:620 19
6 Arge Speedway Wanda Kraków 14 7 0 7 583:644 15
7 Stal Rzeszów 14 4 0 10 575:680 10
8 Polonia Bydgoszcz 14 1 1 12 491:683 3

Playoff

Półfinały
Grupa Azoty Unia Tarnów
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
2 miejsce po rundzie zasadniczej
98
Orzeł Łódź
4 miejsce po rundzie zasadniczej
86
Lokomotiv Daugavpils
3 miejsce po rundzie zasadniczej
82
Finał
Grupa Azoty Unia Tarnów
zwycięzca półfinału 1
82
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
zwycięzca półfinału 2
80

Terminarz

08.10 (nd) godz.15:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40:50 Get Well Toruń LIVE!
01.10 (nd) godz.16:00 Get Well Toruń 47:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
24.09 (nd) godz.13:00 Grupa Azoty Unia Tarnów 50:40 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
10.09 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 40:32 Grupa Azoty Unia Tarnów LIVE!
03.09 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 54:36 Lokomotiv Daugavpils LIVE!

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane