Wiadomości

stat

Żużlowcy Wybrzeża bliżej ekstraligi

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali u siebie Unię Tarnów 40:32 w pierwszym meczu finału Nice 1. Ligi. Zawody z powodu opadów i błota na torze zaliczono po 12 wyścigach. Zawodnicy kończyli wyścigi ze zrzuconymi goglami a Oskar Fajfer nabawił się kontuzji kolana. Rewanż 17 września w Tarnowie.ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK

9. Oskar Fajfer 0 (w,-,-)
10. Anders Thomsen 8 (2,2,3,1)
11. Troy Batchelor 9 (3,3,1,2)
12. Mikkel Bech 6+1 (1,2*,3)
13. Kacper Gomólski 11 (3,2,3,3)
14. Aureliusz Bieliński 1 (1,d,u,d)
15. Dominik Kossakowski 5 (3,1,1,0)
40:32
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Słupski (Lublin)
Widzów:
5000

Grupa Azoty Unia Tarnów

1. Peter Ljung 2+1 (1,0,1*)
2. Jakub Jamróg 6 (3,1,2,d)
3. Artur Mroczka 6 (0,3,1,2)
4. Artur Czaja 5 (2,1,2)
5. Kenneth Bjerre 8 (2,3,2,1)
6. Patryk Rolnicki 5 (2,w,0,3)
7. Kacper Konieczny 0 (d,0,-)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Tarnowianie są faworytem dwumeczu, ale jeśli Wybrzeże dobrze wykorzysta atut własnego toru, nie jest bez szans. Zadaniem podopiecznych trenera Mirosława Kowalika jest dziś wypracowanie jak największej zaliczki przed spotkaniem wyjazdowym.

TUTAJ ANALIZUJEMY SIŁĘ DWÓCH NAJLEPSZYCH DRUŻYN NICE 1. LIGI
Przypomnijmy, że Wybrzeże niedawno wzmocniło się kontraktując Mikkela Becha. Duńczyk przygodę z Gdańskiem zajął rewelacyjnie zdobywając 13 pkt i bonus w rewanżowym półfinale na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils. Wszyscy zastanawiają się czy choć zbliżoną skuteczność utrzyma ze znacznie silniejszym rywalem.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MIKKELEM BECHEM, W KTÓRYM OPOWIADA O TYM JAK ŁĄCZY ŻUŻEL Z PRACĄ NA BUDOWACH
Żużlowcy mogą liczyć na wsparcie innych trójmiejskich drużyn. W bardzo oryginalny sposób powodzenia życzyli im hokeiści MH Automatyki Gdańsk, którzy dziś o godz. 18 rozpoczną sezon w krajowej elicie wyjazdowym meczem z Podhalem Nowy Targ. Na filmie możecie zobaczyć żużel w hokejowym wydaniu opatrzony komentarzem kapitana MH Automatyki Jana Stebera.
[ICO]
Tarnowian w parku maszyn wspiera dziś Leon Madsen. Duńczyk z Włókniarza Częstochowa startował swego czasu zarówno w Unii jak i w Wybrzeżu. Widzieliśmy go w boksie jego rodaka Kennetha Bjerre.
W Trójmieście od rana mżawka, a momentami mocniejszy deszcz. Nad stadionem żużlowym jednak nie pada, a tor jest dobrze przygotowany.
Na próbę toru wyjechali najpierw goście: Jamróg i Czaja.
Spotkanie w Gdańsku jednocześnie transmitują na żywo aż dwie odrębne, ogólnopolskie stacje telewizyjne. Takiej sytuacji w historii polskich rozgrywek prawdopodobnie jeszcze nie było.
Na próbę toru wyjechali Bieliński i Bech.
Bech jest najwyraźniej rozluźniony przed meczem o wielką stawkę, do próby toru wyjechał popisując się jazdą na jednym kole. Oby to był dobry znak.
Przypomnijmy, że poprzedni mecz z Unią w Gdańsku został przerwany po 10. wyścigu z powodu ulewy. Wynik jednak zaliczono, a Wybrzeże wygrało 32:28.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO POJEDYNKU Z UNIĄ W GDAŃSKU
Po raz pierwszy w tym sezonie mecz odbędzie się przy sztucznym oświetleniu.
Rozpoczęła się prezentacja. Na trybunach ok. 4000 widzów, ale kolejni wciąż wchodzą na stadion. Szczegółową frekwencję podamy, gdy tylko otrzymamy informacje bezpośrednio od przedstawicieli klubu.
[ICO]
Kibice przygotowali oprawę w barwach klubu.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Oskar Fajfer,
  Jakub Jamróg,
  Anders Thomsen.
Zawody odbędą się wg I zestawu satrtowego.
[ICO]
I
Na trybunach grupa ok. 30 kibiców z Tarnowa.
1'
Zaczął kropić deszcz, a na trybunach pojawiły się parasole. Na szczęście nie wygląda na to, aby miało mocniej padać.
[ICO]
I
Wyścig przerwany. W bandę uderzył Fajfer. Fatalny start gdańszczan i goście jechali na 5:1. Zarówno Fajfer jak i Thomsen próbowali atakować na wejściu w drugi łuk. Fajfer zahaczył o tylne koło Jamroga i z impetem uderzył dmuchaną w bandę.
[ICO]
I
Karetka na torze. Pojawiły się też nosze.
1'
Fajfer na pewno będzie wykluczony z powtórki, ale w tej chwili najważniejszy jest stan jego zdrowia. Oskar wpadł nie tylko w bandę, ale też uderzył go własny motocykl. Wyglądało to naprawdę źle. Banda jest uszkodzona.
[ICO]
I
Fajfer wstał o własnych siłach
1'
Czekamy na oględziny lekarskie Fajfera oraz wymianę segmentu bandy.
1'
Banda została naprawiona.
[ICO]
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gości, ale nieustępliwy Thomsen po szaleńczej pogoni wyprzedził Ljunga na przeciwległej prostej drugiego okrążenia.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kacper Konieczny.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Patryk Rolnicki (2 pkt), Aureliusz Bieliński (1 pkt), Kacper Konieczny (d4/0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gdańszczan. Konieczny wyprzedził Bielińskiego, ale ten błyskawicznie odbił pozycję. Motocykl juniora Unii zdefektował jeszcze na pierwszym okrążeniu, w drugim łuku.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Artur Mroczka,
  Mikkel Bech,
  Artur Czaja.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Ależ to był wyścig! Ze startu 4:2 dla gości, ale najpierw Batchelor wyprzedził Czaję, a następnie Bech po fenomenalnej walce minął Mroczkę - cięli się przez blisko dwa okrążenia przy czym Mroczka jechał na granicy faulu. Bech poszedł jednak szerzej, a potem pojawił się słynny już po debiucie w gdańskich barwach "dociąg" Duńczyka do kredy. Świetne ściganie i wygrana Wybrzeża 4:2.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Kenneth Bjerre,
  Dominik Kossakowski,
  Kacper Konieczny,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
IV
[14:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kacper Konieczny (0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, ale Bjerre jechał z nim niemal bark w bark aż do wejścia w drugi łuk. Kacper zdołał jednak przymknąć Duńczyka i uciekł do przodu. Konieczny bez szans z Kossakowskim.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Peter Ljung,
  Troy Batchelor,
  Jakub Jamróg.
[ICO]
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Peter Ljung (0 pkt).

Kapitalna jazda Batchelora i Becha. Wygrali start, ale na wyjściu z łuku wdarł się między nich Jamróg. "Batch" wytrzymał jednak ten napór zjeżdżając do środka toru, a Bech wykrzesał moc z silnika przy krawężniku i obaj uciekli rywalom do przodu. Szaleństwo na trybunach, a Batchelor dodatkowo gestami zachęca kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Kacper Gomólski,
  Artur Czaja,
  Aureliusz Bieliński.
[ICO]
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

5:1 ze startu dla Unii, ale znakomitym atakiem po ostrym ścięciu do kredy na wyjściu z drugiego łuku popisał się Gomólski i minął Czaję. Kacper pokazał wielkie serce do walki goniąc do mety Mroczkę, ale nie zdołał go pokonać.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Kenneth Bjerre,
  Anders Thomsen,
  Patryk Rolnicki.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Fajfera. Wygląda na to, że Oskar nie jest zdolny do ścigania po upadku w pierwszym wyścigu.
[ICO]
VII
Wyścig przerwany. Na tor upadł Rolnicki przy 3:3 i prowadzeniu Bjerre. Miał problem z zabraniem motocykla z toru. Zostanie wykluczony z powtórki.
[ICO]
VII
Otrzymaliśmy informację, że Fajfer na pewno nie pojedzie już w tym spotkaniu. Oskar nabawił się kontuzji kolana.
[ICO]
VII
[24:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kenneth Bjerre (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Patryk Rolnicki (w/0 pkt).

Bjerre wszedł w łuk pierwszy, ale świetnie wciął się Thomsen i na prostej zaatakował przy kredzie. Bjerre odbił jednak pozycję na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Zaczyna coraz mocniej padać i szpryce spod kół są coraz cięższe.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Jakub Jamróg,
  Dominik Kossakowski,
  Peter Ljung.
[ICO]
VIII
[27:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gomólski wygrał start, ale wydawało się, że na wyjściu z łuku straci pozycję. Wytrzymał jednak napór rywali dowiózł 3 punkty jeszcze efektownie kręcąc manetką na mecie. Tor jest oraz bardziej błotnisty, ale wydaje się, że wciąż bezpieczny.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Artur Czaja,
  Anders Thomsen,
  Artur Mroczka,
  Aureliusz Bieliński.
Bieliński jako rezerwa zwykła za Fajfera.
[ICO]
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Aureliusz Bieliński (u4/0 pkt).

4:2 dla gości ze startu, ale Thomsen kapitalnie rozpędził motocykl na śliskiej nawierzchni i na początku trzeciego okrążenia po zewnętrznej minął Czaję. Bieliński upadł na ostatniej pozycji, ale zdołał zabrać się z toru.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Troy Batchelor,
  Kenneth Bjerre,
  Mikkel Bech.
Rolnicki jako rezerwa taktyczna za Koniecznego.
[ICO]
X
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Patryk Rolnicki (0 pkt).

Bjerre wygrał start, ale Bech popisał się świetnym atakiem na wyjściu z łuku przy kredzie. Batchelor miał ogromne problemy przez cały wyścig i na trzecim okrążeniu zrzucił zabłocone gogle - najwyraźniej miał problemy ze zrzutkami, czyli folią ochronną na tę część ekwipunku.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Jakub Jamróg,
  Kacper Gomólski,
  Artur Mroczka.
[ICO]
XI
Głośne "GKS!" z trybun
[ICO]
XI
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Jakub Jamróg (d4/0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, który musiał bronić się jednak przed Mroczką. Na drugim okrążeniu Thomsen wyprzedził po zewnętrznej Jamroga, który miał zabłocone gogle. Wcześniej z rytmu wybiła go sytuacja, która wytworzyła się na wyjsciu z łuku, gdy podbiło koło Gomólskiemu.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kenneth Bjerre,
  Troy Batchelor.
Bjerre jako rezerwa taktyczna za Ljunga
[ICO]
XII
[40:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patryk Rolnicki (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kenneth Bjerre (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

To już jest walka z błotem. Batchelor znowu bez gogli. Świetni start Rolnickiego, którego Troy nie był w stanie wyprzedzić, jest bardzo ślisko. Nawet Bjerre męczył się przez ponad okrążenie z Bielińskim.
[ICO]
XII
Trwa narada w parku maszyn czy nie przerwać meczu ze względu na stan toru. Kibice krzyczą "jeszcze jeden!" domagając się dalszego ścigania. Ostatnie dwa wyścigi to była już walka z torem, choć wcześniej kibice oglądali kapitalne zawody. Przypomnijmy, że w play-off do zaliczenia meczu potrzebne jest 12 wyścigów (w sezonie zasadniczym 8)
12'
Na torze sędzia zawodów Paweł Słupski, komisarz Krzysztof Okupski oraz przewodniczący jury GKSŻ Zbigniew Fiałkowski. Trwa narada.
[ICO]
XII
Zawody zostały zakończone po wyścigu 12. Wybrzeże wygrało 40:32. Rewanż 17 września w Tarnowie.

opinie kibiców w trakcie relacji (108)


Typowanie wyników

mecz ligowy
10.09.2017 godz.14:30
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

87%

320 typowań

x

1%

1 typowanie

2

12%

45 typowań


Półfinały
Grupa Azoty Unia Tarnów
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
2 miejsce po rundzie zasadniczej
98
Orzeł Łódź
4 miejsce po rundzie zasadniczej
86
Lokomotiv Daugavpils
3 miejsce po rundzie zasadniczej
82
Finał
Grupa Azoty Unia Tarnów
zwycięzca półfinału 1
32
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
zwycięzca półfinału 2
40

Opinie (132) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

data meczu: 04.04.2020

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
:
Unia Tarnów
mecz ligowy

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Emil P. 12 33 91.7%
2. Jerzy Giernatowski 12 33 91.7%
3. Ryszard Kupidura 12 33 91.7%
4. Robert Jaworski 12 33 91.7%
5. Stefan Radlicki 12 33 91.7%

Tabela końcowa

Nice 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik
2 Arged Malesa Ostrovia
3 Car Gwarant Start Gniezno
4 Unia Tarnów
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
6 Lokomotiv Daugavpils
7 Orzeł Łódź
  • Awans do ekstraligi: PGG ROW Rybnik
  • udział w barażach o awans: Ostrovia
  • udział w barażach o utrzymanie: Orzeł Łódź
  • awans z II ligi: Polonia Bydgoszcz

Playoff

Półfinały
PGG ROW Rybnik
1 miejsce po rundzie zasadniczej
94
Agred Malesa TŻ Ostrovia
2 miejsce po rundzie zasadniczej
90
Unia Tarnów
4 miejsce po rundzie zasadniczej
76
Car Gwarant Start Gniezno
3 miejsce po rundzie zasadniczej
89
Finał
PGG ROW Rybnik
zwycięzca półfinału 1
93
Agred Malesa TŻ Ostrovia
zwycięzca półfinału 2
87

Terminarz

04.04 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Unia Tarnów
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
30.06 (nd) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 47:43 Lokomotiv Daugavpils LIVE!
15.06 (sob) godz.16:15 Arged Malesa Ostrovia 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane