• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowcy Wybrzeża bliżej ekstraligi

Rafał Sumowski
10 września 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali u siebie Unię Tarnów 40:32 w pierwszym meczu finału Nice 1. Ligi. Zawody z powodu opadów i błota na torze zaliczono po 12 wyścigach. Zawodnicy kończyli wyścigi ze zrzuconymi goglami a Oskar Fajfer nabawił się kontuzji kolana. Rewanż 17 września w Tarnowie.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Grupa Azoty Unia Tarnów Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Oskar Fajfer 0 (w,-,-)
10. Anders Thomsen 8 (2,2,3,1)
11. Troy Batchelor 9 (3,3,1,2)
12. Mikkel Bech 6+1 (1,2*,3)
13. Kacper Gomólski 11 (3,2,3,3)
14. Aureliusz Bieliński 1 (1,d,u,d)
15. Dominik Kossakowski 5 (3,1,1,0)
Sędziowie: Słupski (Lublin)
Widzów: 5000
Składy
1. Peter Ljung 2+1 (1,0,1*)
2. Jakub Jamróg 6 (3,1,2,d)
3. Artur Mroczka 6 (0,3,1,2)
4. Artur Czaja 5 (2,1,2)
5. Kenneth Bjerre 8 (2,3,2,1)
6. Patryk Rolnicki 5 (2,w,0,3)
7. Kacper Konieczny 0 (d,0,-)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Tarnowianie są faworytem dwumeczu, ale jeśli Wybrzeże dobrze wykorzysta atut własnego toru, nie jest bez szans. Zadaniem podopiecznych trenera Mirosława Kowalika jest dziś wypracowanie jak największej zaliczki przed spotkaniem wyjazdowym.

TUTAJ ANALIZUJEMY SIŁĘ DWÓCH NAJLEPSZYCH DRUŻYN NICE 1. LIGI
Przypomnijmy, że Wybrzeże niedawno wzmocniło się kontraktując Mikkela Becha. Duńczyk przygodę z Gdańskiem zajął rewelacyjnie zdobywając 13 pkt i bonus w rewanżowym półfinale na własnym torze z Lokomotivem Daugavpils. Wszyscy zastanawiają się czy choć zbliżoną skuteczność utrzyma ze znacznie silniejszym rywalem.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MIKKELEM BECHEM, W KTÓRYM OPOWIADA O TYM JAK ŁĄCZY ŻUŻEL Z PRACĄ NA BUDOWACH
Żużlowcy mogą liczyć na wsparcie innych trójmiejskich drużyn. W bardzo oryginalny sposób powodzenia życzyli im hokeiści MH Automatyki Gdańsk, którzy dziś o godz. 18 rozpoczną sezon w krajowej elicie wyjazdowym meczem z Podhalem Nowy Targ. Na filmie możecie zobaczyć żużel w hokejowym wydaniu opatrzony komentarzem kapitana MH Automatyki Jana Stebera.
ważne zdarzenie
Tarnowian w parku maszyn wspiera dziś Leon Madsen. Duńczyk z Włókniarza Częstochowa startował swego czasu zarówno w Unii jak i w Wybrzeżu. Widzieliśmy go w boksie jego rodaka Kennetha Bjerre.
W Trójmieście od rana mżawka, a momentami mocniejszy deszcz. Nad stadionem żużlowym jednak nie pada, a tor jest dobrze przygotowany.
Na próbę toru wyjechali najpierw goście: Jamróg i Czaja.
Spotkanie w Gdańsku jednocześnie transmitują na żywo aż dwie odrębne, ogólnopolskie stacje telewizyjne. Takiej sytuacji w historii polskich rozgrywek prawdopodobnie jeszcze nie było.
Na próbę toru wyjechali Bieliński i Bech.
Bech jest najwyraźniej rozluźniony przed meczem o wielką stawkę, do próby toru wyjechał popisując się jazdą na jednym kole. Oby to był dobry znak.
Przypomnijmy, że poprzedni mecz z Unią w Gdańsku został przerwany po 10. wyścigu z powodu ulewy. Wynik jednak zaliczono, a Wybrzeże wygrało 32:28.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z POPRZEDNIEGO POJEDYNKU Z UNIĄ W GDAŃSKU
Po raz pierwszy w tym sezonie mecz odbędzie się przy sztucznym oświetleniu.
Rozpoczęła się prezentacja. Na trybunach ok. 4000 widzów, ale kolejni wciąż wchodzą na stadion. Szczegółową frekwencję podamy, gdy tylko otrzymamy informacje bezpośrednio od przedstawicieli klubu.
kibice
Relacja live Kibice przygotowali oprawę w barwach klubu.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Peter Ljung,
  Oskar Fajfer,
  Jakub Jamróg,
  Anders Thomsen.
Zawody odbędą się wg I zestawu satrtowego.
kibice
I
Na trybunach grupa ok. 30 kibiców z Tarnowa.
1'
Zaczął kropić deszcz, a na trybunach pojawiły się parasole. Na szczęście nie wygląda na to, aby miało mocniej padać.
ważne zdarzenie
I
Wyścig przerwany. W bandę uderzył Fajfer. Fatalny start gdańszczan i goście jechali na 5:1. Zarówno Fajfer jak i Thomsen próbowali atakować na wejściu w drugi łuk. Fajfer zahaczył o tylne koło Jamroga i z impetem uderzył dmuchaną w bandę.
kontuzja
I
Karetka na torze. Pojawiły się też nosze.
1'
Fajfer na pewno będzie wykluczony z powtórki, ale w tej chwili najważniejszy jest stan jego zdrowia. Oskar wpadł nie tylko w bandę, ale też uderzył go własny motocykl. Wyglądało to naprawdę źle. Banda jest uszkodzona.
ważne zdarzenie
I
Fajfer wstał o własnych siłach
1'
Czekamy na oględziny lekarskie Fajfera oraz wymianę segmentu bandy.
1'
Banda została naprawiona.
bieg 4:2
I
[2:4] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Oskar Fajfer (w/0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gości, ale nieustępliwy Thomsen po szaleńczej pogoni wyprzedził Ljunga na przeciwległej prostej drugiego okrążenia.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kacper Konieczny.
bieg 4:2
II
[6:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Patryk Rolnicki (2 pkt), Aureliusz Bieliński (1 pkt), Kacper Konieczny (d4/0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gdańszczan. Konieczny wyprzedził Bielińskiego, ale ten błyskawicznie odbił pozycję. Motocykl juniora Unii zdefektował jeszcze na pierwszym okrążeniu, w drugim łuku.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Artur Mroczka,
  Mikkel Bech,
  Artur Czaja.
bieg 4:2
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Artur Mroczka (0 pkt).

Ależ to był wyścig! Ze startu 4:2 dla gości, ale najpierw Batchelor wyprzedził Czaję, a następnie Bech po fenomenalnej walce minął Mroczkę - cięli się przez blisko dwa okrążenia przy czym Mroczka jechał na granicy faulu. Bech poszedł jednak szerzej, a potem pojawił się słynny już po debiucie w gdańskich barwach "dociąg" Duńczyka do kredy. Świetne ściganie i wygrana Wybrzeża 4:2.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Kenneth Bjerre,
  Dominik Kossakowski,
  Kacper Konieczny,
  Kacper Gomólski.
bieg 4:2
IV
[14:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Kacper Konieczny (0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, ale Bjerre jechał z nim niemal bark w bark aż do wejścia w drugi łuk. Kacper zdołał jednak przymknąć Duńczyka i uciekł do przodu. Konieczny bez szans z Kossakowskim.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Peter Ljung,
  Troy Batchelor,
  Jakub Jamróg.
bieg 5:1
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Peter Ljung (0 pkt).

Kapitalna jazda Batchelora i Becha. Wygrali start, ale na wyjściu z łuku wdarł się między nich Jamróg. "Batch" wytrzymał jednak ten napór zjeżdżając do środka toru, a Bech wykrzesał moc z silnika przy krawężniku i obaj uciekli rywalom do przodu. Szaleństwo na trybunach, a Batchelor dodatkowo gestami zachęca kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Artur Mroczka,
  Kacper Gomólski,
  Artur Czaja,
  Aureliusz Bieliński.
bieg 4:2
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Mroczka (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

5:1 ze startu dla Unii, ale znakomitym atakiem po ostrym ścięciu do kredy na wyjściu z drugiego łuku popisał się Gomólski i minął Czaję. Kacper pokazał wielkie serce do walki goniąc do mety Mroczkę, ale nie zdołał go pokonać.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Kenneth Bjerre,
  Anders Thomsen,
  Patryk Rolnicki.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Fajfera. Wygląda na to, że Oskar nie jest zdolny do ścigania po upadku w pierwszym wyścigu.
ważne zdarzenie
VII
Wyścig przerwany. Na tor upadł Rolnicki przy 3:3 i prowadzeniu Bjerre. Miał problem z zabraniem motocykla z toru. Zostanie wykluczony z powtórki.
kontuzja
VII
Otrzymaliśmy informację, że Fajfer na pewno nie pojedzie już w tym spotkaniu. Oskar nabawił się kontuzji kolana.
bieg 3:3
VII
[24:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kenneth Bjerre (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Patryk Rolnicki (w/0 pkt).

Bjerre wszedł w łuk pierwszy, ale świetnie wciął się Thomsen i na prostej zaatakował przy kredzie. Bjerre odbił jednak pozycję na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Zaczyna coraz mocniej padać i szpryce spod kół są coraz cięższe.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Jakub Jamróg,
  Dominik Kossakowski,
  Peter Ljung.
bieg 3:3
VIII
[27:21] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Peter Ljung (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Gomólski wygrał start, ale wydawało się, że na wyjściu z łuku straci pozycję. Wytrzymał jednak napór rywali dowiózł 3 punkty jeszcze efektownie kręcąc manetką na mecie. Tor jest oraz bardziej błotnisty, ale wydaje się, że wciąż bezpieczny.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Artur Czaja,
  Anders Thomsen,
  Artur Mroczka,
  Aureliusz Bieliński.
Bieliński jako rezerwa zwykła za Fajfera.
bieg 3:3
IX
[30:24] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Artur Mroczka (1 pkt), Aureliusz Bieliński (u4/0 pkt).

4:2 dla gości ze startu, ale Thomsen kapitalnie rozpędził motocykl na śliskiej nawierzchni i na początku trzeciego okrążenia po zewnętrznej minął Czaję. Bieliński upadł na ostatniej pozycji, ale zdołał zabrać się z toru.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Troy Batchelor,
  Kenneth Bjerre,
  Mikkel Bech.
Rolnicki jako rezerwa taktyczna za Koniecznego.
bieg 4:2
X
[34:26] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Kenneth Bjerre (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Patryk Rolnicki (0 pkt).

Bjerre wygrał start, ale Bech popisał się świetnym atakiem na wyjściu z łuku przy kredzie. Batchelor miał ogromne problemy przez cały wyścig i na trzecim okrążeniu zrzucił zabłocone gogle - najwyraźniej miał problemy ze zrzutkami, czyli folią ochronną na tę część ekwipunku.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Jakub Jamróg,
  Kacper Gomólski,
  Artur Mroczka.
kibice
XI
Głośne "GKS!" z trybun
bieg 4:2
XI
[38:28] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Artur Mroczka (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Jakub Jamróg (d4/0 pkt).

Dobry start Gomólskiego, który musiał bronić się jednak przed Mroczką. Na drugim okrążeniu Thomsen wyprzedził po zewnętrznej Jamroga, który miał zabłocone gogle. Wcześniej z rytmu wybiła go sytuacja, która wytworzyła się na wyjsciu z łuku, gdy podbiło koło Gomólskiemu.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Patryk Rolnicki,
  Aureliusz Bieliński,
  Kenneth Bjerre,
  Troy Batchelor.
Bjerre jako rezerwa taktyczna za Ljunga
bieg 4:2
XII
[40:32] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patryk Rolnicki (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kenneth Bjerre (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d4/0 pkt).

To już jest walka z błotem. Batchelor znowu bez gogli. Świetni start Rolnickiego, którego Troy nie był w stanie wyprzedzić, jest bardzo ślisko. Nawet Bjerre męczył się przez ponad okrążenie z Bielińskim.
ważne zdarzenie
XII
Trwa narada w parku maszyn czy nie przerwać meczu ze względu na stan toru. Kibice krzyczą "jeszcze jeden!" domagając się dalszego ścigania. Ostatnie dwa wyścigi to była już walka z torem, choć wcześniej kibice oglądali kapitalne zawody. Przypomnijmy, że w play-off do zaliczenia meczu potrzebne jest 12 wyścigów (w sezonie zasadniczym 8)
12'
Na torze sędzia zawodów Paweł Słupski, komisarz Krzysztof Okupski oraz przewodniczący jury GKSŻ Zbigniew Fiałkowski. Trwa narada.
ważne zdarzenie
XII
Zawody zostały zakończone po wyścigu 12. Wybrzeże wygrało 40:32. Rewanż 17 września w Tarnowie.

Typowanie wyników

GdańskDługie Ogrody
HIT
3 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
Grupa Azoty Unia Tarnów

Jak typowano

87% 320 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
1% 1 typowanie REMIS
12% 45 typowań Grupa Azoty Unia Tarnów

Twoje dane


Playoff

Półfinały

Grupa Azoty Unia Tarnów 94
Orzeł Łódź 86
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 98
Lokomotiv Daugavpils 82

Finał

Grupa Azoty Unia Tarnów 32
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 40

Kluby sportowe

Opinie (132) ponad 10 zablokowanych

 • (5)

  Można było jechać do końca

  • 29 55

  • Panienki minusuja (3)

   • 14 18

   • Gdyby to było gp to na pewno by odjechali

    • 10 2

   • wyszłoby na to samo max. 10 punktów przewagi nie więcej (1)

    choć i to wątpliwe, generalnie 49:41 to wynik bardzo prawdopodobny

    • 3 9

    • ja myślę, że 51:39 ale teraz to tylko przypuszczenia....

     • 2 0

  • A skad pewnosc ze wygralibysmy wyzej?

   • 7 5

 • Dzięki Aureliusz (1)

  Dzięki twojej jeździe nie będzie ekstraligi

  • 61 28

  • Jeszcze szczerzy kły w wywiadzie.

   Kto Ci wmówił ze mozesz byc zuzlowcem?
   Kolejny "talent" po Szymce

   • 31 5

 • Tylko jaguar Gdańsk!!!! (4)

  Jaguar! Jaguar! Jaguar!

  • 10 57

  • (1)

   A jiedy oni graja?

   • 7 2

   • Grali buraku .Tam graja prawdziwi z honorem zaangazowaniem bez kasy PRAWDZIWI PILKARZE

    • 1 10

  • Wyjaśnię ci różnicę pomiędzy tobą, a kimkolwiek.

   Masz ileś tam różnych nicków z których każdego dnia komentujesz wszystko, a mało na czym się znasz z powodu tego, że jesteś sierotą życiową i nieudacznikiem. Siedzisz na Trójmieście non stop, jak zaglądam sporadycznie, zawsze jesteś aktywny. Nie piszesz nic mądrego, a jak napiszesz to po prostu zainspirujesz się cudzym tekstem. I owa różnica o której wspomniałem w tytule polega na tym, że ty nawet nie komentując niczego pozostajesz samotnym głupkiem, dla którego jest to jedyna możliwość kontaktu z ludźmi.

   • 16 4

  • Przepraszam, co?? Panda Gdansk lepsza

   • 0 0

 • Gdyby dojechać do końca to Tarnów by się spłajał....a tak tylko 8pkt to nic w Tarnowie....zobaczymy.szkoda Oskara

  • 43 6

 • Baba (4)

  Fajfer zachował sie jak gwiazda zamiast się sprezyc to robi z siebie wielkiego kontuzjowanego bał sie wyniku....Bielinski masakra po co nam taki zawodnik

  • 14 78

  • (3)

   Sprężyć to ty się możesz w kiblu.
   Wyraźnie napisane że ma kontuzje kolana.
   Jak by był zdolny do dalszej jazdy to by pojechał

   • 36 1

   • (2)

    Był zdolny do jazdy co potwierdził lekarz. Faja spękął. Miękol

    • 2 10

    • Ty baranie.....

     • 8 0

    • Rzeczywiście złamań nie stwierdzono, chciał początkowo jechać. Adrenalina tak działa,że nawet ludzie bez nogi próbują wstać. Potem ból się nasilił.

     • 6 0

 • Dlaczego Kowalik tak uparcie wystawia Bielińskiego?! (7)

  Skoro we wszystkich zawodach lepszy jest Turowski.
  Mam nadzieję że to był ostatni mecz Bielińskiego w barwach Wybrzeża.

  • 95 5

  • Bo jest miernym trenerem

   • 11 7

  • Mamona

   Forsa, Forsa, Forsa

   • 7 3

  • Leo (3)

   Na ch... go trener wogle wystawia.Turowski lepszy ale po co go wstawiac do skladu skoro ma sie takiego asa w naszej drużynie jak Aurelio

   • 11 2

   • (2)

    Proszę sobie przypomnieć, co Turowski zaprezentował w meczu z Daugavpils... Poza tym jest zapewne przesądzone, że Turowski u nas nie będzie jeździł w przyszłym sezonie, więc po co inwestować w nie swojego zawodnika.

    • 10 5

    • sam to wymyśliłeś że Turowskiego nie będzie w przyszłym sezonie (1)

     czy znasz brata szwagra zastępcy mechanika

     • 5 6

     • (a kto powiedział, że będzie?)

      znam brata

      • 7 2

  • nawet telebim podawał 14. Turowski ::)

   a treneiro cóż, daje szansę raz jednemu raz drugiemu, a szkoda Turowski jest bardziej perspektywiczny kilka lat jeszcze pojeździ i nabierze doświadczenia, fakt że na Łotwie mu nie poszło, ale powinien dostawać więcej szans, w Tarnowie raczej on - oby

   • 5 1

 • Dobre i te 8 pk. przewagi !

  Gratuluje ! W Tarnowie bedzie ciezko ,ale wszystko jest mozliwe !

  • 73 3

 • Brawo Gdańsk

  Super chłopaki! Prawdziwe twardziela! Gdańsk górą!

  • 66 4

 • W Tarnowie nas zmasakrują

  • 24 64

 • Kowalik idz juz sobie co?

  • 14 45

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 .
2 .
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do II ligi.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Filippo Xyz 16 35 81.3%
2. Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3. Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4. Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5. Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane