• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 52:37. Żużlowcy zdobyli bonus

Rafał Sumowski
18 lipca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Dobre występy, zwycięstwa drużyn Brennana i Pickeringa
Jakub Jamróg (kask niebieski) był liderem Wybrzeża w meczu ze Startem. Zdobył 12 pkt, czyli właśnie tyle ile wynosiła przewaga potrzebna do zdobycia bonusa za dwumecz. Jakub Jamróg (kask niebieski) był liderem Wybrzeża w meczu ze Startem. Zdobył 12 pkt, czyli właśnie tyle ile wynosiła przewaga potrzebna do zdobycia bonusa za dwumecz.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Aforti Start Gniezno 52:37 w meczu 12. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Gdańszczanie zainkasowali przy tym niezwykle cenny w walce o playoff, punkt bonusowy za wygrany dwumecz. Nie obyło się jednak bez problemów z torem. Sędzia zawodów kilkukrotnie zarządzał jego polewanie oraz ubijanie. Nawierzchnia się rozrywała, co niektórym żużlowcom sprawiło spore problemy.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Aforti Start Gniezno Aforti Start Gniezno
9. Rasmus Jensen 9 (3,1,3,2,0)
10. Krystian Pieszczek 9 (3,2,1,0,3)
11. Jakub Jamróg 12 (1,3,3,3,2)
12. Michał Gruchalski 2 (0,1,1,d)
13. Wiktor Kułakow 11+1 (3,2,3,1,2*)
14. Piotr Gryszpiński 6+2 (2*,2,2*)
15. Alan Szczotka 3 (3,d,0)
16. Drew Kemp nie startował
Sędziowie: Substyk (Solec Kujawski)
Widzów: 3000
Składy
1. Peter Kildemand 11 (0,3,0,2,3,3)
2. Frederik Jakobsen 5 (2,1,0,2)
3. Oskar Fajfer 9+1 (2,2,1,1,2*,1)
4. Szymon Szwacher 0 (-,-,-,-,-)
5. Timo Lahti 10+1 (1*,3,2,3,0,1)
6. Marcel Studziński 0 (0,w,-)
7. Mikołaj Czapla 1+1 (1,0,1*)
8. Philip Hellstroem-Baengs 0 (w,0)

Kibice oceniająRelacja LIVE

Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Maciej Głód
Wybrzeże musi dziś wygrać różnicą przynajmniej 12 pkt, aby zdobyć także punkt bonusowy. Jest on niezbędny, aby gdańszczanom nie odskoczyła Polonia Bydgoszcz, która w tabeli będzie wyżej nawet w przypadku równej liczby punktów. Bydgoszczanie wygrali bowiem dwumecz z Wybrzeżem. Dlatego nawet jeśli dziś gdańszczanie wygrają odpowiednio wysoko, dalej będą gonić w dwóch ostatnich kolejkach.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk na wojnie o playoff

W gdańskim zespole po raz pierwszy znalazł się dziś Drew Kemp. Anglik, który w piątek zdobył tytuł wicemistrza Wielkiej Brytanii do lat 21, będzie dziś rezerwowym. Jeśli pojawi się na torze, zaliczy debiut w polskiej lidze.

Drew Kemp wicemistrzem Wielkiej Brytanii U21

ważne zdarzenie
W innym niedzielnym meczu Orzeł Łodź pokonał u siebie Cellfast Wilki Krosno 51:39 i zgarnął punkt bonusowy. To niespodzianka, która może jeszcze namieszać w tabeli, bo teraz zespół z Podkarpacia wcale nie musi być pewny udziału w playoff. Poniżej aktualna tabela.

1 ROW Rybnik 11 7 1 3 498:469 19
2 Cellfast Wilki Krosno 12 8 0 4 558:518 19
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 7 0 5 580:497 17
4 Arged Malesa Ostrów 11 6 2 3 540:450 17
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 11 5 2 4 492:496 14
6 Orzeł Łódź 12 5 1 6 528:448 13
7 Aforti Start Gniezno 11 5 0 6 460:507 11
8 Unia Tarnów 12 0 0 12 420:657 0


Na próbę toru wyjechali: Kildemand, O.Fajfer oraz Pieszczek i Jamróg.
W składzie gości wolne miejsce pod nr 2 zajął Duńczyk Jakobsen. Kontuzjowanego K.Fajfera zastąpił Szwacher. Na rezerwie Szwed Hellstroem-Baengs.
kibice
Na 15 minut przed startem meczu na trybunach ok. 1500 ludzi, ale sporo stoi jeszcze pod kasami. Jest też spora, kilkudziesięciuosobowa grupa z Gniezna, przy czym nie wszyscy siedzą w sektorze przeznaczonym bezpośrednio dla gości.
Zawodnicy obu ekip wychodzą do prezentacji. To element, za którym zdążyli stęsknić się kibice. W czasie ostrzejszych restrykcji pandemicznych, ten element pomijano podczas spotkań.
W barwach gości dwóch byłych zawodników Wybrzeża. Fajfer (2017-19) i Kildemand (2020). Pierwszy pełnił nawet funkcję kapitana drużyny w Gdańsku.
Zawody rozegrane zostaną według II zestawu startowego. Wybrzeże rozpocznie zawody z torów A i C.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Peter Kildemand,
  Jakub Jamróg,
  Oskar Fajfer.
bieg 4:2
I
[4:2] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Jakub Jamróg (1 pkt), Peter Kildemand (0 pkt).

Świetny start Jensena, ale cały wyścig musiał bronić się przed Fajferem. Cała czwórka w bliskim kontakcie, ale bez mijanek. Jamróg na mecie bardzo blisko Fajfera.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Mikołaj Czapla,
  Piotr Gryszpiński,
  Marcel Studziński,
  Alan Szczotka.
bieg 5:1
II
[9:3] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Alan Szczotka (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Mikołaj Czapla (1 pkt), Marcel Studziński (0 pkt).

W wyścigu juniorów świetny start gdańszczan. Pewnie prowadzili od startu do mety i wygrali z dużą przewagą.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Wiktor Kułakow,
  Frederik Jakobsen,
  Michał Gruchalski.
3'
Przed startem sędzia zarządził roszenie toru. Za chwilę rozpocznie się trzeci wyścig.
bieg 3:3
III
[12:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Frederik Jakobsen (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Michał Gruchalski (0 pkt).

Gruchalski wygrał start, ale nie poradził sobie z rywalami Gruchalski. Kułakow wziął sprawy w swoje ręce i na dystansie jednego okrążenia przeszedł z ostatniej na pierwszą pozycję. Obronił się przed atakiem Jakobsena zamykając mu drogę przy bandzie i odjechał rywalom. Pierwszy remis w tym meczu.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Piotr Gryszpiński,
  Philip Hellstroem-Bangs,
  Krystian Pieszczek,
  Marcel Studziński.
Hellstroem-Bangs jako rezerwa taktyczna za Szwachera
ważne zdarzenie
IV
Wyścig przerwany. Leżą obaj gnieźnianie. Z dużą przewagą prowadził Gryszpiński, drugi jechał Hellstroem-Bangs, a trzeci Pieszczek. W pierwszym łuku drugiego okrążenia równocześnie opadli drugi Hellstroem-Bangs i czwarty Studziński. Pytanie brzmi, czy sędzia wykluczy tylko Szweda, czy obu gnieźnian. Hellstroem-Bangs wstał o własnych siłach, Studzińskiemu udzielana jest pomoc. Na tor wyjechała karetka.
ważne zdarzenie
IV
Obaj zawodnicy Startu wykluczeni z powtórki. Wystarczy, że teraz gdańszczanie ukończą wyścig, wygrają 5:0 i w dwumeczu będzie remis.
kontuzja
IV
Studziński opuszcza tor w karetce. Kibice żegnają go brawami. Spiker po chwili podał informację, że obaj gnieźnianie są zdolni do dalszej jazdy.
bieg 5:0
IV
[17:6] Wynik biegu: 5:0. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Philip Hellstroem-Bangs (w/0 pkt), Marcel Studziński (w/0 pkt).

Pierwsze okrążenie w kontakcie, ale ostatecznie na mecie z przewagą Pieszczek. Przypomnijmy, że Gryszpiński nie zdobywa bonusa, gdyż nie pokonał żadnego rywala.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Philip Hellstroem-Baengs,
  Michał Gruchalski,
  Oskar Fajfer,
  Jakub Jamróg.
Hellstroem-Baengs jako rezerwa zwykła za Szwachera.
bieg 4:2
V
[21:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Philip Hellstroem (0 pkt).

Fajfer wygrał start, ale na prostej prędkość przy krawężniku złapał Jamróg i minął rywala. Fajfer próbował odbić pozycję, ale Kuba się obronił. Za nimi Gruchalski, a daleko z tyłu Hellstroem-Baengs
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Wiktor Kułakow,
  Peter Kildemand,
  Alan Szczotka,
  Frederik Jakobsen.
bieg 4:2
VI
[23:12] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Frederik Jakobsen (1 pkt), Alan Szczotka (d4/0 pkt).

Kułakow prowadził cały wyścig, ale na plecach wciąż siedział mu Kildemand. "Pająk" brawurowo zaatakował na przedostatniej prostej i minął Rosjanina. Szczotka nie ukończył rywalizacji. Pierwszy wygrany wyścig gości.
Przerwa na kosmetykę toru. W dwumeczu znów mamy remis.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Rasmus Jensen,
  Mikołaj Czapla,
  Krystian Pieszczek.
7'
Sędzia ponownie zarządził dodatkowe roszenie toru.
7'
Na torze są obecnie dwie polewaczki, które jednak nie roszą go. Wydaje się, że sędzia zarządził, aby swoim ciężarem nieco ubiły nawierzchnię. Możliwe, że ta przy obecnej słonecznej pogodzie, tor się "rwie". Od początku sezonu są z tym problemy po uzupełnieniu materiału jesienią.

Za chwilę start do 7 wyścigu.
bieg 3:3
VII
[26:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Mikołaj Czapla (d4/0 pkt).

Lahti "założył" rywali ze startu i tyle go widzieli. Jensen w drugim łuku omal nie upadł. Czapla nie dojechał do mety, odpuścił na trzecim okrążeniu.
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Wiktor Kułakow,
  Peter Kildemand,
  Piotr Gryszpiński.
Kildemand jako rezerwa taktyczna za Szwachera.
bieg 5:1
VIII
[31:16] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Wiktor Kułakow (3 pkt), Piotr Gryszpiński (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Peter Kildemand (0 pkt).

Kapitalny start Gryszpińskiego, który wyszedł na prowadzenie 5:1 z Kułakowem. Rosjanin niespecjalnie myślał o pomocy młodszemu koledze, ale Piotrek przez cztery okrążenia bronił się bardzo mądrze i za plecami przywiózł Fajfera i Kildemanda. Bardzo ważne zwycięstwo dla Wybrzeża i świetna postawa juniora.
Przerwa na kosmetykę toru. Wybrzeże ma 15 pkt przewagi, a to znaczy, że w dwumeczu prowadzi różnicą 4 pkt i jest bliżej bonusa.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Frederik Jakobsen,
  Rasmus Jensen,
  Peter Kildemand.
bieg 4:2
IX
[35:18] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Frederik Jakobsen (0 pkt).

Jensen wygrał start, było blisko 5:1, ale Kildemand zamknął Pieszczka przy bandzie. Krystian spadł na ostatnie miejsce, ale błyskawicznie odbił trzecie miejsce zdecydowanym atakiem na Jakobsenie.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Jakub Jamróg,
  Mikołaj Czapla,
  Michał Gruchalski,
  Timo Lahti.
Czapla jako rezerwa taktyczna za Studzińskiego.
bieg 4:2
X
[39:20] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Timo Lahti (2 pkt), Michał Gruchalski (1 pkt), Mikołaj Czapla (d4/0 pkt).

5:1 ze startu, ale Gruchalski wpadł w dziurę na drugim łuku i niebezpiecznie podniosło mu koło. Michał opanował motocykl i chwilę później wyprzedził jeszcze Czaplę. Jamróg nie dał szans Lahtiemu wygrywając z przewagą połowy prostej.
Przerwa na kosmetykę toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Michał Gruchalski,
  Peter Kildemand,
  Rasmus Jensen.
Fajfer jako rezerwa taktyczna za Szwachera
kibice
XI
Głośne "GKS" z trybun
bieg 4:2
XI
[41:24] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Michał Gruchalski (d4/0 pkt).

Pokręcony wyścig. Gnieźnianie wygrali start, a obaj gdańszczanie poszli na szeroką czym utrudnili sobie jazdę. Gruchalski zrezygnował z jazdy na ostatniej pozycji, z kolei Jensen omal jednym atakiem nie minął obu rywali. Ostatecznie minął tylko Fajfera, którego motocykl zdefektował chwilę później. Oskar musiał dobiec po jeden punkt, co oklaskami nagrodzili kibice.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Alan Szczotka,
  Mikołaj Czapla,
  Jakub Jamróg,
  Frederik Jakobsen.
bieg 3:3
XII
[44:27] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jakub Jamróg (3 pkt), Frederik Jakobsen (2 pkt), Mikołaj Czapla (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Szczotka wygrał start, ale kompletni nie radzi sobie z torem. Na szczęście w pierwszym łuku na prowadzenie wyskoczył Jamróg, który pewnie przywiózł rywalami za plecami. Szczotka miał problemy ze złożeniem się w łuk. Kończył wyścig kręcąc głową daleko za resztą stawki.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Krystian Pieszczek,
  Timo Lahti,
  Wiktor Kułakow.
bieg 5:1
XIII
[45:32] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Timo Lahti (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Wiktor Kułakow (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt).Fatalny start gdańszczan. Kułakow próbował wejść pod łokieć Fajfera w drugim łuku, ale nie dał rady. Gdańszczanie przyjechali daleko za rywalami, a Pieszczek omal nie wjechał w Kułakowa. Można było załatwić temat bonusa, a tak mogę być jeszcze nerwy.
Przerwa na równanie toru. Wybrzeże w dwumeczu prowadzi różnicą 2 pkt.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Timo Lahti,
  Wiktor Kułakow,
  Oskar Fajfer.
Lahti jako rezerwa taktyczna za Szwachera.
ważne zdarzenie
XIV
Decyzje menedżera Wybrzeża budzą ogromne zdziwienie na trybunach. Jóźwiak nie zdecydował się dać szansy ani Kempowi, ani dodatkowego wyścigu znakomicie dysponowanemu Gryszpińskiemu. Za to konsekwentnie puszczał Gruchalskiego. Teraz na 14. wyścig wystawia słabnącego Pieszczka i to w dodatku z Kułakowem, z którym przed chwilą omal nie zrobili sobie krzywdy.
kibice
XIV
Ponownie gromkie "GKS" na trybunach.
bieg 5:1
XIV
[50:33] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Wiktor Kułakow (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Timo Lahti (0 pkt).

Decyzje Jóźwiaka odnośnie wyścigów nominowanych, obroniły się w znakomitym stylu. Pieszczek i Kułakow wystrzelili ze startu i nie dali szans rywalom. Pieszczek wygrał z ogromną przewagą. Gdańszczanie zapewnili sobie bonus w dwumeczu!
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Timo Lahti,
  Rasmus Jensen,
  Peter Kildemand,
  Jakub Jamróg.
bieg 4:2
XV
[52:37] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Jakub Jamróg (2 pkt), Timo Lahti (1 pkt), Rasmus Jensen (0 pkt).

Goście ze startu prowadzili 5:1, ale na ostatnim okrążeniu Jamróg minął na prostej Lahtiego. Na mecie omal nie powtórzył tego Jensen.
Koniec meczu. Wybrzeże pokonało Start 52:37 i zainkasowało punkt bonusowy za dwumecz.

Typowanie wyników

ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Aforti Start Gniezno

Jak typowano

94% 227 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 1 typowanie REMIS
5% 13 typowań Aforti Start Gniezno

Twoje dane


Tabela po 12 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów 12 7 2 3 588:492 20
2 ROW Rybnik 12 7 1 4 540:517 19
3 Cellfast Wilki Krosno 12 8 0 4 558:518 19
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 7 0 5 580:497 17
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 6 2 4 544:533 17
6 Orzeł Łódź 12 5 1 6 528:448 13
7 Aforti Start Gniezno 12 5 0 7 497:559 11
8 Unia Tarnów 12 0 0 12 420:657 0
W rundzie zasadniczej wszystkie drużyny zmierzą się między sobą systemem mecz i rewanż. Za wygraną w dwumeczu przyznawany jest punkt bonusowy. Ostatni zespół spada z ligi, cztery pierwsze awansują do play-off, w którym odbędą się półfinałowe dwumecze i dwumecz finałowy. Tylko zwycięzca awansuje do PGE Ekstraligi.
Tabela wprowadzona: 2021-07-20

Wyniki 12 kolejki

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Aforti Start Gniezno 52:37 (pierwszy mecz 39:50, bonus dla Wybrzeża)
  • Unia Tarnów - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 27:63 (35:54, bonus dla Polonii)
  • Orzeł Łódź - Cellfast Wilki Krosno 51:39 (40:49, bonus dla Orła)
  • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 48:42 (51:39, bonus dla Arged Malesy)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
28 lipca 2024, godz. 14:00
74% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
3% REMIS
23% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Ostatnie wyniki

69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
31% Texom Stal Rzeszów
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Bartosz Andruszyszyn 11 30 81.8%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
5 Adam Wedra 10 29 80%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane