Wiadomości

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk rozjechali Wandę Kraków na inaugurację sezonu

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zobacz pierwszy wyścig ligowego sezonu na gdańskim torze. Wygrali go podwójnie Oskar FajferAnders Thomsen.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali na własnym torze Wandę Kraków na inaugurację I ligi 64:26. Goście nie wygrali ani jednego wyścigu, a ich zawodnik Ernest Koza zakończył zawody w szpitalu z podejrzeniem złamania nogi. Najwięcej punktów dla gdańszczan zdobyli debiutanci: Mikkel MichelsenMichał Szczepaniak - po 12. Na trybunach zasiadło według organizatorów prawie 6000 widzów.Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Oskar Fajfer 10+2 (3,2*,t,2*,3)
10. Anders Thomsen 10+2 (2*,3,3,2*)
11. Michał Szczepaniak 12 (3,3,3,3,-)
12. Mikkel Bech 10+3 (2*,1,2*,3,2*)
13. Mikkel Michelsen 12 (3,3,3,3,-)
14. Marcin Turowski 3+1 (1,0,2*,0)
15. Dominik Kossakowski 7 (3,1,0,0,3)
64:26
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Sokołowski (Ostrów Wlkp.)
Widzów:
5850

Arge Speedway Wanda Kraków

1. Siergiej Łogaczow 8+2 (1,2,1*,1*,1,2)
2. Claus Vissing 3 (0,0,2,1,w)
3. Ernest Koza 0 (w,-,-,-)
4. Lasse Bjerre 6+1 (1,1*,2,0,1,1)
5. Marcin Jędrzejewski 8+1 (2,2,1,2,d,1*)
6. Piotr Pióro 0 (u,d,0)
7. Bartłomiej Kowalski 2 (2,d,0)

kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Zobacz wyścig 11.


Relacja LIVE

Wybrzeże w minionym sezonie otarło się o awans przegrywając baraże z Get Well Toruń. Przed tegorocznymi rozgrywkami oprócz zmiany szkoleniowca (Lech Kędziora zastąpił Mirosława Kowalika) w Gdańsku doszło do roszad kadrowych. Z drużyną pożegnali się: Troy Batchelor, Kacper Gomólski, Hubert Łęgowik i Renat Gafurow. Dołączyli za to: Michał Szczepaniak (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk), Mikkel Michelsen (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) i Patrick Hougaard.

Ten ostatni, w poprzednich dwóch sezonach prowadził Wandę do niespodziewanych zwycięstw w Gdańsku. Dziś znalazł się jednak poza składem Wybrzeża i nie pojedzie przeciwko byłej drużyny. Patrick przegrał w oczach szkoleniowca rywalizację o miejsce z Michelsenem, Thomsenem i Bechem. To kłopot bogactwa, bowiem z czterech obcokrajowców, trener Kędziora do meczu może wystawić tylko trzech.
Gdańszczanie mają za sobą trzy sparingi. Przegrali na wyjeździe i u siebie mecze z ekstraligowym Włókniarzem Częstochowa, po których pozostawili jednak przyzwoite wrażenie. Nieznacznie wygrali też na własnym torze z I-ligowym rywalem Lokomotivem Daugavpils. Najlepsze wrażenie w przedsezonowych sprawdzianach sprawiał Mikkel Michelsen (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk), który wystartuje dziś pod numerem 13 jako prowadzący parę z juniorem.

TU ZNAJDZIESZ WYNIKI SPARINGÓW ZDUNEK WYBRZEŻA
Z budżetem szacowanym na ok. 3 mln zł Zdunek Wybrzeże należy do czołówki Nice 1. Ligi Żużlowej. Finansowo najmocniej obok gdańszczan wyglądają kluby z Rybnika, Lublina i Łodzi. To właśnie ta czwórka typowana jest do awansu do play-off. Po sezonie zasadniczym zespoły pojadą o finał w parach 1-4 i 2-3. Zwycięzca finału awansuje do krajowej elity, a przegrany pojedzie w barażu z przedostatnią drużyną ekstraligi.

WYBRZEŻE WŚRÓD NAJBOGATSZYCH W I LIDZE
W awizowanych składach jedna zmiana. Za Kamila Kiełbasę w zespole z Krakowa pojedzie Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków). Kiełbasa został wypożyczony do II-ligowego Krosna. Natomiast młodzieżowe pozycje w obu zespołach uzupełniają Kossakowski z nr 15 w Wybrzeżu i Pióro z nr 6 w Wandzie.
Już na 30 minut przed meczem gdańscy kibice wywiesili na płocie transparent upamiętniający Henryka Żyto, legendę Wybrzeża. Żyto zmarł w wieku 82 lat na początku marca. Był drużynowym mistrzem świata, indywidualnym mistrzem Polski, i srebrnym medalistą rozgrywek ligowych.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O HENRYKU ŻYTO
Na próbie toru Wandę reprezentowali Vissing i Łogaczow. Z Wybrzeża do testowych jazd trener Kędziora wyznaczył Becha i Turowskiego.
Gdańscy żużlowcy w tym sezonie prezentują się w nowych, czarnych strojach.

Prezentacja planowana jest na godz. 14:30, zaś pierwszy wyścig dnia na godz. 14:45.
[ICO]
Na trybunach ok. 4000 osób, ale wielu kibiców wchodzi na stadion na ostatnią chwilę. Przed wejściami jeszcze spore kolejki.
[ICO]
W związku z wciąż wchodzącymi na obiekt kibicami, opóźnia się prezentacja.
Zawodnicy wyjechali na prezentację. Na trybunach ok. 5000 kibiców.
Minuta ciszy ku pamięci Henryka Żyto, na trybunach pojawił się transparent z podobizną zasłużonego zawodnika.
Trwa prezentacja, a kibiców przybywa na trybunach. - Mam nadzieję, że ta frekwencja to początek i na kolejnych meczach będzie was coraz więcej. To dzięki wam przybywa nam sponsorów. Naszym celem jest w tym roku awans. Nie będzie żadnych kombinacji, jesteśmy finansowo przygotowani - powiedział prezes Tadeusz Zdunek.
- Widzieliście wczoraj jaki "power" dali piłkarzom kibice na Lechii. Mam nadzieję, że z wami będzie tak samo - przemówił trener Kędziora, który jest kibicem gdańskich piłkarzy.
Za chwilę start do I wyścigu.
[ICO]
Głośne "GKS! GKS!" z trybun.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Siergiej Łogaczow,
  Oskar Fajfer,
  Claus Vissing,
  Anders Thomsen.
1'
Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu startowego. To oznacza, że gdańszczanie rozpoczną mecz z pól A i C.
[ICO]
I
[5:1] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Siergiej Łogaczow (1 pkt), Claus Vissing (0 pkt).

Atomowy start gdańszczan i pewne prowadzenie do samej mety. Duża przewaga nad zawodnikami Wandy.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Piotr Pióro,
  Dominik Kossakowski,
  Bartłomiej Kowalski,
  Marcin Turowski.
[ICO]
II
[9:3] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Bartłomiej Kowalski (2 pkt), Marcin Turowski (1 pkt), Piotr Pióro (u/0 pkt).

Na starcie "świecę" zanotował Pióro i upadł na plecy. Szybko zebrał się z toru. Wyścig z ogromną przewagą wygrał Kossakowski. Słabo wystartował Turowski, który cztery okrążenia gonił Kowalskiego. Był blisko, ale nie dogonił rywala.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Ernest Koza,
  Michał Szczepaniak,
  Lasse Bjerre,
  Mikkel Bech.
[ICO]
III
Sędzia ukarał Pióro ostrzeżeniem za utrudnianie startu w poprzednim wyścigu
3'
Lasse Bjerre (Arge Speedway Wanda Kraków) to młodszy brat Kennetha, który startował w Gdańsku w 2004 i 2009 roku. W tym drugim sezonie był liderem drużyny.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. Bjerre "ukradł" start, czyli puścił sprzęgło na wyczucie nie czekając aż taśma pójdzie w górę. "Wstrzelił" się, ale sędzia przerwał wyścig i powtórzy go w pełnym składzie. Prawdopodobnie Duńczyk otrzyma też ostrzeżenie. Po drugim będzie wykluczony.
3'
Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy - upomnienie dla Bjerre.
[ICO]
III
Głośne "GKS!" z trybun, a na nich już blisko 6000 osób.
[ICO]
III
5:1 dla Wandy ze startu, ale jadący na prowadzeniu Koza upadł na wejściu w drugi łuk, choć nie był atakowany. Wyścig przerwany, a około 20-osobowa kibiców gości łapie się za głowy. Na szczęście nikt nie wjechał w Kozę.
[ICO]
III
Karetka na torze. Koza wykluczony z powtórki, ale w tej chwili najważniejsze jest jego zdrowie.
[ICO]
III
Koza nie wstał o własnych siłach, został przeniesiony na nosze i do karetki.
[ICO]
III
Koza został odwieziony do szpitala. Zawody będą jednak kontynuowane. Na stadionie muszą być dwie karetki, ale gdański klub przygotował trzy, więc nie trzeba czekać na powrót tej, która zabrała zawodnika Wandy.
[ICO]
III
[14:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Lasse Bjerre (1 pkt), Ernest Koza (w/0 pkt).

Gdańszczanie zamknęli Bjerre w pierwszym łuku wchodząc bardzo ciasno przy krawężniku. Nie dali mu najmniejszych szans na wygraną.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Marcin Jędrzejewski,
  Mikkel Michelsen,
  Bartłomiej Kowalski.
[ICO]
IV
[18:6] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Marcin Jędrzejewski (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Bartłomiej Kowalski (d4/0 pkt).

Michelsen wygrał start i pewnie wygrał z dużą przewagą. Kossakowski nieskutecznie gonił Jędrzejewskiego.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
U Kozy podejrzewa się złamanie nogi.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Siergiej Łogaczow,
  Mikkel Bech,
  Claus Vissing,
  Michał Szczepaniak.
[ICO]
V
[22:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Siergiej Łogaczow (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Claus Vissing (0 pkt).

Szczepaniak wygrał start i uciekł do przodu. Bech słabo wyszedł spod taśmy i 3,5 okrążenia gonił Vissinga. Wykorzystał jego błąd na przedostatniej prostej i przedarł się na trzecie miejsce. Ostrzeżenie dla Vissinga za utrudnianie startu.
[ICO]
Na trybunach ruszyła "meksykańska fala"
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Lasse Bjerre,
  Marcin Turowski,
  Marcin Jędrzejewski.
Jędrzejewski jako rezerwa taktyczna za Kozę.
[ICO]
VI
[25:11] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Marcin Jędrzejewski (2 pkt), Lasse Bjerre (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Michelsen poza zasięgiem rywali. Niezagrożony od startu, wygrał z ogromną przewagą. Turowski nie nawiązał walki.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Marcin Jędrzejewski,
  Oskar Fajfer,
  Piotr Pióro,
  Anders Thomsen.
[ICO]
VII
[30:12] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Marcin Jędrzejewski (1 pkt), Piotr Pióro (d4/0 pkt).

Kolejny wygrany start gdańszczan i pewne, podwójne zwycięstwo. Pióro zanotował defekt motocykla już w pierwszym łuku. Szykuje się prawdziwy pogrom w Gdańsku.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Claus Vissing,
  Mikkel Michelsen,
  Siergiej Łogaczow,
  Dominik Kossakowski.
[ICO]
VIII
[33:15] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Claus Vissing (2 pkt), Siergiej Łogaczow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Michelsen jest dziś poza zasięgiem rywali. Razem z Kossakowskim wystartował na 5:1, ale junior jeszcze na pierwszym okrążeniu dał się minąć Vissingowi, a następnie Łogaczowowi.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Lasse Bjerre,
  Oskar Fajfer,
  Siergiej Łogaczow.
Łogaczow jako rezerwa taktyczna za Kozę. Startuje wyścig po wyścigu, więc przysługuje mu 4 minuty przerwy.
[ICO]
IX
Oficjalne dane co do frekwencji na dzisiejszym meczu: 5850 kibiców.
[ICO]
IX
Oskar Fajfer (ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk) zerwał taśmę. Zostaje wykluczony z powtórki, ale może go zastąpić młodzieżowiec.
Fajfer już podczas sparingów wykazywał się atomowymi startami na pograniczu regulaminu. Tym razem puścił sprzęgło za wcześnie.
W powtórce Kossakowski wystartuje za Fajfera
[ICO]
IX
[36:18] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Lasse Bjerre (2 pkt), Siergiej Łogaczow (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Znakomity starty gdańszczan. W pierwszym łuku szeroko zabrał się Kossakowski i razem z Thomsenem jechali na 5:1. Niestety, junior Wybrzeże nie przypilnował krawężnika i jeszcze na pierwszym okrążeniu minęli go po kolei obaj rywale.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Bartłomiej Kowalski,
  Mikkel Bech,
  Marcin Jędrzejewski.
[ICO]
X
[41:19] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Marcin Jędrzejewski (1 pkt), Bartłomiej Kowalski (0 pkt).

Nareszcie ciekawa walka na dystansie. Ze startu 5:1 dla gdańszczan, ale Jędrzejewski ambitnie do końca naciskał Becha. Duńczyk obronił jednak pozycję.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Claus Vissing,
  Anders Thomsen,
  Lasse Bjerre,
  Mikkel Michelsen.
Bjerre jako rezerwa taktyczna za Kozę.
[ICO]
XI
[46:20] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Claus Vissing (1 pkt), Lasse Bjerre (0 pkt).

Gdańscy Duńczycy nie dali rywalom szans. Wygrali start i dowieźli 5:1, a Michelsen po ukończeniu wyścigu odjechał rundę honorową. Wspaniale przywitał się dziś z kibicami Wybrzeża. Po czterech wyścigach jest niepokonany.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Marcin Turowski,
  Piotr Pióro,
  Michał Szczepaniak,
  Siergiej Łogaczow.
[ICO]
XII
[51:21] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Michał Szczepaniak (3 pkt), Marcin Turowski (2 pkt), Siergiej Łogaczow (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Dobry start gdańszczan. Turowski cztery okrążenia bez pomocy kolegi bronił się przed Łogaczowem i dał radę. Duża radość juniora i runda honorowa. Brawa z trybun dla "Turosia".
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Lasse Bjerre,
  Mikkel Bech,
  Marcin Jędrzejewski,
  Oskar Fajfer.
[ICO]
XIII
[56:22] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Lasse Bjerre (1 pkt), Marcin Jędrzejewski (d4/0 pkt).

Ze startu najlepiej Bech, który "powiózł" pod bandę Jędrzejewskiego i zrobił miejsce dla Fajfera, który wskoczył z czwartego na drugie miejsce! Tak dowieźli wynik do mety, a Jędrzejewski zaraz po tej akcji zrezygnował z jazdy.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Claus Vissing,
  Mikkel Bech,
  Lasse Bjerre.
[ICO]
XIV
Vissing wykluczony z powtórki. Pomylił pokrowiec na kasku i nie zdążył zmienić go na czas z białego na żółty. Po decyzji sędziego ze złości celowo zerwał taśmę.
[ICO]
XIV
[61:23] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Lasse Bjerre (1 pkt), Claus Vissing (w/0 pkt).

Ze startu 5:1 dla Wybrzeża, ale Bjerre minął Becha na prostej. Ten zdołał jednak odbić pozycję, świetnie "założył się" na rywala na wejściu w pierwszy łuk drugiego okrążenia, gdzie walczyli bark w bark.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Siergiej Łogaczow,
  Michał Szczepaniak,
  Marcin Jędrzejewski,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
XV
Za celowe zerwanie taśmy Vissing został ukarany czerwoną kartką. To oznacza, że nie pojedzie w następnym meczu.
Zmiany w obsadzie wyścigu 15. Kossakowski i Turowski pojadą za Szczepaniaka i Michelsena. Trener Kędziora daje szanse juniorom.
[ICO]
XV
[64:26] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Siergiej Łogaczow (2 pkt), Marcin Jędrzejewski (1 pkt), Marcin Turowski (0 pkt).

Kossakowski wygrał start i uciekł rywalom. Goście kończą mecz bez ani jednego zwycięstwa!
Koniec meczu. Wybrzeże gromi na inaugurację Wandę Kraków 64:26

opinie kibiców w trakcie relacji (208)


Typowanie wyników

mecz ligowy
08.04.2018 godz.14:30
wartość: 2 punkty

Jak typowano

1

97%

409 typowań

x

1%

2 typowania

2

2%

9 typowań


Tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 1 1 0 0 64:26 2
2 ROW Rybnik 1 1 0 0 57:33 2
2 Car Gwarant Start Gniezno 1 1 0 0 57:33 2
4 Orzeł Łódź 1 0 1 0 45:45 1
4 Speed Car Motor Lublin 1 0 1 0 45:45 1
6 Lokomotiv Daugavpils 1 0 0 1 33:57 0
6 Euro Finannce Polonia Piła 1 0 0 1 33:57 0
8 Arge Speedway Wanda Kraków 1 0 0 1 26:64 0

Tabela wprowadzona: 2018-04-08

aktualna tabela »

Wyniki 1 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Arge Speedway Wanda Kraków 64:26
  • ROW Rybnik - Euro Finannce Polonia Piła 57:33
  • Speed Car Motor Lublin - Orzeł Łódź 45:45
  • Car Gwarant Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils 57:33

Opinie (121) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 16.08.2020 godz. 14:00

mecz ligowy

Jak typują inni

1

100%

87 typowań

x

0%

0 typowań

2

0%

0 typowań

TYPUJ!

Najwyżej ocenieni zawodnicy Wybrzeża

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Marek Figura 6 16 83.3%
2. Grzegorz Wrzask 6 15 83.3%
3. Małgorzata Starzyńska 6 15 83.3%
4. Andrzej Starzyński 6 15 83.3%
5. Jakub Dziewulski 5 14 80%

Terminarz

16.08 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Arged Malesa TŻ Ostrovia
22.08 (sob) Arged Malesa TŻ Ostrovia ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk e-Winner Apator Toruń -
08.08 (sob) godz.14:00 e-Winner Apator Toruń 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
04.08 (wt) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 51:39 Orzeł Łódź LIVE!

Najczęściej czytane