Wiadomości

Zdunek Wybrzeże - Orzeł 31:17. Przerwany mecz i bonus dla gdańszczan

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Zanim przerwano mecz z powodu ulewnych deszczów, Jacob Thorssell zdobył najwięcej (8) punktów w zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
Zanim przerwano mecz z powodu ulewnych deszczów, Jacob Thorssell zdobył najwięcej (8) punktów w zespole Zdunek Wybrzeża Gdańsk. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali na swoim torze Orła Łódź 31:17. Mecz przerwano 8. wyścigu, czyli wtedy kiedy rozpętała się ulewa. Zgodnie z regulaminem zaliczono jednak wynik, a ten sprawił, że gdańszczanie zdobyli także punkt bonusowy za dwumecz. Mimo tylko dwóch startów, z dobrej strony pokazał się nowy nabytek Wybrzeża, Kim Nilsson.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Mikkel Bech 3+1 (2,1*)
10. Kim Nilsson 4+1 (1*,3)
11. Krystian Pieszczek 3+1 (2*,1)
12. Kacper Gomólski 6 (3,3)
13. Jacob Thorssell 8 (3,2,3)
14. Karol Żupiński 3 (3,0)
15. Denis Zieliński 4+1 (2*,1,1)
31:17
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Ryszard Bryła (Zielona Góra)
Widzów:
2500

Orzeł Łódź

1. Kamil Kiełbasa 0 (0,0,-)
2. Kai Huckenbeck 5 (3,2,w)
3. Rafał Okoniewski 6 (1,3,2)
4. Rohan Tungate 1 (d,1)
5. Daniel Jeleniewski 4 (2,2)
6. Piotr Pióro 1 (1,0,0)
7. Dawid Wawrzyniak 0 (0,-)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Debiut w barwach Wybrzeża zaliczy dziś Kim Nilsson. 29-letni Szwed to rewelacja tegorocznych rozgrywek w jego rodzimej lidze. W Polsce miał kontrakt bez aneksu finansowego ze Startem Gniezno. I-ligowy rywal gdańszczan wypożyczył go do końca sezonu z zastrzeżeniem, że nie pojedzie przeciwko nim.

Przeczytaj więcej o Kimie Nilssonie

Aby zdobyć punkt bonusowy, Wybrzeże musi wygrać różnicą przynajmniej 5 pkt. W poprzedniej kolejce przegrało bowiem w Łodzi 43:47.

Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, zobacz zdjęcia

Łodzianie przyjechali bez kontuzjowanego Tobiasza Musielaka, który jest liderem drużyny. Zastąpić go miał Hans Andersen, ale w piątek doznał urazu w Danii. Z numerem 1 pojedzie młodzieżowiec Kamil Kiełbasa (Orzeł Łódź), bo włodarzom Orła nie udało się ściągnąć w trybie awaryjnym Rory'ego Schleina. To oznacza, że goście są dziś mocno osłabieni.
Na próbę toru wyjechali najpierw Okoniewski i Huckenbeck a następnie Nilsson i Pieszczek.
Zawodnicy wyjeżdżają do prezentacji.
[ICO]
Słaba frekwencja na trybunach, ok. 2000 widzów. Wśród nich ok. 50-osobowa grupa kibiców w sektorze gości, ale fani Orła są też obecni na innych sektorach.
Trwa prezentacja obydwu zespołów.
Zawody zostaną rozegrane wg II zestawu startowego. To oznacza, że gdańszczanie zaczną mecz z torów A i C.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Kamil Kiełbasa,
  Kim Nilsson,
  Kai Huckenbeck.
1'
Godz. 16:15. Zawodnicy podjeżdżają pod taśmę do pierwszego wyścigu.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kai Huckenbeck (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Kim Nilsson (1 pkt), Kamil Kiełbasa (0 pkt).

Wyścig bez historii. Huckenbeck wygrał z dużą przewagą. Bech i Nilsson nie potrafili się porozumieć na pierwszym okrążeniu co do tego, kto będzie gonił rywala i stracili do niego spory dystans. Trzeba jednak przyznać, że Huckenbeck był szybki, czego dowodem jest czas poniżej 63 sekund.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Piotr Pióro,
  Denis Zieliński,
  Dawid Wawrzyniak,
  Karol Żupiński.
[ICO]
II
[8:4] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Karol Żupiński (3 pkt), Denis Zieliński (2 pkt), Piotr Pióro (1 pkt), Dawid Wawrzyniak (0 pkt).

Kapitalny start i wejście w łuk gdańskich juniorów. Żupiński uciekł do przodu, a Zieliński cztery okrążenia bronił się przed ambitnymi atakami Pióro. Daleko za rywalami Wawrzyniak. Były zawodnik Wybrzeża ewidentnie ma sporą nadwagę, co jest u żużlowców niemal niespotykane. Wyścig kończył z defektem motocykla.
Przerwa na roszenie toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rafał Okoniewski,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
III
Wyścig przerwany. Leżą Pieszczek i Gomólski. Okoniewski z Pieszczkiem poszli na łokcie wchodząc w pierwszy łuk. Zawodnik łodzian wypchnął Pieszczka, a ten wpadł w Gomólskiego.
3'
Pieszczek i Gomólski mają w tym roku wyjątkowego pecha co do częstotliwości upadków. Najważniejsze, że już wstali o własnych siłach.
3'
Gomólski mocno kuleje, ale spiker ogłosił, że wg lekarza obaj zawodnicy są zdolni do dalszej jazdy. Trwa naprawa bandy. Powtórka odbędzie się w pierwszym składzie.
3'
Dmuchana banda została naprawiona.
[ICO]
III
[13:5] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Rafał Okoniewski (1 pkt), Rohan Tungate (d4/0 pkt).

Znakomita praca Pieszczka, który w pierwszym łuku "założył" Okoniewskiego. Gomólski napędził się po zewnętrznej i gdańszczanie na wyjściu z łuku uciekli rywalom. Motocykl Tungate'a zdefektował, gdy Australijczyk jechał na ostatniej pozycji.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Denis Zieliński,
  Daniel Jeleniewski,
  Jacob Thorssell,
  Piotr Pióro.
Pióro jako rezerwa taktyczna za Wawrzyniaka.
[ICO]
IV
Wyścig przerwany przez nierówny start. Zawodnicy zorientowali się o tym dopiero na wejściu w drugi łuk po tym jak Thorssell atakował pierwszą pozycję. Gdy zaczęli wytracać prędkość, Pióro zanotował jeszcze uślizg na ostatniej pozycji.
4'
Upomnienie za utrudnianie startu otrzymał Zieliński. Jeszcze jedno i zostanie wykluczony. Dotyczy to wszystkich pozostałych mu wyścigów.
[ICO]
IV
[17:7] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Daniel Jeleniewski (2 pkt), Denis Zieliński (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Thorssell wygrał walkę w pierwszym łuku i na prostej odparł atak Pióro. Ten chwilę później upadł na drugiej pozycji, ale błyskawicznie się pozbierał i kontynuował jazdę. Postawa fair play łódzkiego juniora została nagrodzona przez kibiców oklaskami, po tym jak ukończył wyścig z dużą stratą do Zielińskiego.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Kamil Kiełbasa,
  Kacper Gomólski,
  Kai Huckenbeck,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
V
[21:9] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Kai Huckenbeck (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Kamil Kiełbasa (0 pkt).

Po raz kolejny znakomita współpraca Gomólskiego i Pieszczka w pierwszym łuku. Krystian znalazł lukę między rywalami i wskoczył na drugie miejsce. Niestety, na drugim okrążeniu wytracił prędkość na prostej i dał minąć się Huckenbeckowi.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Jacob Thorssell,
  Rafał Okoniewski,
  Karol Żupiński,
  Rohan Tungate.
[ICO]
VI
Zanosi się na deszcz. Przypomnijmy, że gdyby rozpętała się ulewa, aby uznać wynik meczu, musi zostać rozegrane osiem wyścigów.
[ICO]
VI
[23:13] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rafał Okoniewski (3 pkt), Jacob Thorssell (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Na wyjściu z pierwszego łuku 4:2 dla gdańszczan po świetnym starcie Thorssella. Na prostej obaj gdańszczanie jadący na pierwszej i trzeciej pozycji, dali się wyprzedzić rywalom. Na ostatnim miejscu upadł Żupiński, ale szybko wstał i kontynuował wyścig. Thorssell do mety odpierał ataki Tungate'a.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Mikkel Bech,
  Piotr Pióro,
  Kim Nilsson.
[ICO]
VII
[27:15] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kim Nilsson (3 pkt), Daniel Jeleniewski (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Kapitalny wyścig Nilssona. Szwed chyba właśnie "kupił" kibiców Wybrzeża po tym jak przez trzy okrążenia atakował Jeleniewskiego po zewnętrznej i wewnętrznej części toru. Wreszcie dopadł go na okrążenie przed końcem wyścigu.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Kai Huckenbeck,
  Jacob Thorssell,
  Rafał Okoniewski,
  Denis Zieliński.
Okoniewski jako rezerwa taktyczna za Kiełbasę.
[ICO]
VIII
Awaria maszyny startowej, spiker informuje, że są problemy z elektryką. Zawodnicy zjechali do parku maszyn.
8'
Przy okazji trwa równanie toru.
8'
Na tor wyjechała polewaczka, choć wygląda na to, że zaraz zacznie padać deszcz.
[ICO]
VIII
Kibice gwiżdżą wykazując dezaprobatę odnośnie roszenia toru.
8'
Polewaczka zjechała z tory, za chwilę start do wyścigu 8.
8'
Zaczął padać deszcz. Niektórzy kibice opuszczają trybuny, które w Gdańsku nie są w żaden sposób zadaszone. Wyjątek stanowi sektor przy starcie pod wieżyczką sędziowską.
[ICO]
VIII
Wyścig przerwany. Ze startu uciekł Okoniewski. Drugi jechał Thorssell, za którego plecami szalał Huckenbeck. Niemiec przedobrzył jednak z atakiem na drugim łuku trzeciego okrążenia i upadł na tor.
[ICO]
VIII
Na tor wyjechała karetka.
8'
Pada coraz mocniej.
8'
Huckenbeck wykluczony z powtórki, ale jest zdolny do dalszej jazdy.
[ICO]
VIII
[31:17] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jacob Thorssell (3 pkt), Rafał Okoniewski (2 pkt), Denis Zieliński (1 pkt), Kai Huckenbeck (w/0 pkt).

W deszczu od startu do mety najszybszy Thorssell. Szwed wygrał z przewagą połowy prostej.
8'
Ulewa nad stadionem.
[ICO]
VIII
Kibice nawet nie czekają na decyzję sędziego o przerwaniu meczu i zaliczeniu wyniku. Większość z nich opuszcza stadion.
8'
Mecz zostaje przerwany, a jego wynik zaliczony. Wybrzeże wygrało 31:17 i zdobyło punkt bonusowy za dwumecz.

opinie kibiców w trakcie relacji (101)


Typowanie wyników

mecz ligowy
01.06.2019 godz.16:15
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

96%

303 typowania

x

0%

0 typowań

2

4%

14 typowań


Tabela po 8 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 PGG ROW Rybnik 7 5 0 2 341:266 11
2 Car Gwarant Start Gniezno 6 4 0 2 272:267 9
3 Arged Malesa Ostrovia 7 4 0 3 309:319 8
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 7 3 0 4 285:301 7
5 Unia Tarnów 5 3 0 2 223:215 6
6 Orzeł Łódź 7 3 0 4 287:301 6
7 Lokomotiv Daugavpils 7 1 0 6 286:342 2

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Tabela wprowadzona: 2019-06-02

aktualna tabela »

Wyniki 8 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 31:17 (pierwszy mecz 43:47, bonus dla Wybrzeża)
 • PGG ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrovia 61:28 (42:47, bonus dla PGG ROW)
 • Car Gwarant Start Gniezno - Lokomotiv Daugavpils 51:39 (48:42, bonus dla Startu)
 • pauza: Unia Tarnów

Opinie (74) 5 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • Dobra decyzja Pana sędziego (3)

  Mam nadzieję że nie zmokliście ;)

  • 25 7

  • Sędzia na pewno by się ucieszył, gdyby 8 bieg się nie odbył. (2)

   Prawie mu się udało. Bryła to nie sędzia, to jedna wielka porażka.

   • 13 11

   • Się zastanawiam komu bardziej zalezało (1)

    Sędziemu czy kierowcy polewaczki

    • 9 9

    • komisarzowi toru

     • 4 1

 • Czułem (4)

  Że pogoda spłata figla , dobrze że oglądałem w TV . Suchy!!!!

  • 18 31

  • (3)

   ,,Sorry taki mamy klimat.'' Na pięciu króli była ładna pogoda. Mam nadzieję, że wiesz co mam na myśli.

   • 1 5

   • (1)

    Najładniejsza pogoda była jak kupowałem od biskupa działeczki za grosze, później parę lewych transakcji i jestem milionerem a dla was miska ryżu.

    • 3 3

    • Mail okazje to kupil

     Każdy moze sobie taka okazje kupić w sklepie z okazjami

     • 2 1

   • Nie ma to jak interesy z deweloperami. A z biskupem to żeś się w wannie kąpał na plebanii.

    • 2 1

 • Mogli jechac (1)

  Zaraz przeschnie

  • 13 15

  • Po co? Telewizja nie miała zamiaru czekać. To oni decydują o wszystkim, sędzia tylko wykonuje.

   • 0 0

 • Uff

  • 6 7

 • A zprana bluza Wisły był? (4)

  • 13 6

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • A co, nie dotarły do ciebie dary dla powodzian?

   • 1 10

  • Zprany to masz mózg.

   Wracaj gimbusie do szkoły i przyłóż się do polskiego.

   • 0 1

  • Nie ma, chyba że ma nową bluzę. Widzieliście wczoraj, jak tłumny jest młynek? Do 20 osób nie dobijają.

   • 0 1

 • Gks (2)

  10 min deszczu teraz juz prawie sucho a chlopaki juz myslami w domu.Mozna bylo ten mecz spokojnie dojechac ale komu ma tym zalezy?A pozniej sie dziwia ze na meczu 500 osob.

  • 20 15

  • Kałuże były na torze

   • 4 1

  • Prawdziwi kibice to rozumieją, jednorazowych można olać.

   • 2 0

 • Ostatnie punkty Zdunka w tym sezonie niestety (1)

  • 8 51

  • Proponuje zakonczyc sezon sa juz na trzecim miejscu !!!!!Panie Zdunek bo bedzie gorzej tylko !!

   • 4 21

 • "Lider" 3 pkt.... (3)

  Hahaha

  • 6 34

  • Full down jesteś (2)

   • 14 1

   • Ohoho prawdy nie wolno pisać.... (1)

    • 0 9

    • Który lider?

     • 0 6

 • bolek (4)

  Kart ...u gdzie jestes chlopcze marny ?

  • 12 2

  • Znafca i zgred (3)

   Gdzie jestescie ogony ?

   • 13 3

   • Pisałem ze Orzeł nie wyjdzie z 35pkt.? (2)

    Pisałem!!!
    Jak zwykle sie nie pomyliłem

    • 6 10

    • Zamilcz lepiej. (1)

     Ogonie sprzedajny

     • 12 2

     • A merytorycznie umiesz?

      Czy tylko tak jak w przedszkolu?

      • 0 12

 • Zamknolem się w stodole . (1)

  Mam gula strasznego .

  • 8 14

  • Podpisz się

   d**il

   • 4 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane