Wiadomości

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 51:39. W końcu wygrana na własnym torze

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Peter Kildemand (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) byli obok Rasmusa Jensena głównymi architektami długo wyczekiwanego zwycięstwa Wybrzeża na torze w Gdańsku.
Peter Kildemand (kask niebieski) i Krystian Pieszczek (czerwony) byli obok Rasmusa Jensena głównymi architektami długo wyczekiwanego zwycięstwa Wybrzeża na torze w Gdańsku. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonali Orła Łódź 51:39. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Mirosława Berlińskiego na własnym torze. Komplet punktów z bonusem zdobył Peter Kildemand obie drużyny stworzyły znakomite widowisko. W środę o godz. 18:45 na gdańskim torze odbędzie się finał mistrzostw Polski par klubowych.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni

Pobierz aplikację: Android | iPhone


ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Krystian Pieszczek 11+2 (2,2*,2*,2,3)
10. Peter Kildemand 14+1 (3,3,3,2*,3)
11. Mikkel Bech 4+2 (1*,0,2*,1)
12. Kacper Gomólski 6+1 (-,1,3,1*,1)
13. Rasmus Jensen 10 (3,1,2,3,1)
14. Karol Żupiński 3 (2,1,0)
15. Alan Szczotka 3 (1,0,2)
16. Robert Chmiel 0 (0)
51:39
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Piotr Lis (Lublin)
Widzów:
2167

Orzeł Łódź

1. Marcin Nowak 3+1 (0,2*,1,0,-)
2. Daniel Jeleniewski 7+1 (1*,3,0,3,0)
3. Rohan Tungate 11+1 (3,2*,3,1,2,d)
4. Aleksandr Łoktajew 11 (2,3,1,3,2)
5. Brady Kurtz 4 (2,1,1,0)
6. Piotr Pióro 3 (3,0,u)
7. Aleksander Grygolec 0 (w,0,t)
8. Eryk Borczuch


Finał MPPK w Gdańsku - bilety, obsada i pozostałe informacje



kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »



Relacja LIVE

Sędzia zawodów: Piotr Lis
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Przewodniczący Jury: Zbigniew Fiałkowski
Praktycznie wszystkie tegoroczne mecze z udziałem Zdunek Wybrzeża to spotkania na styku. U siebie gdańszczanie przegrali po 44:46 ze Startem Gniezno i Unią Tarnów, a na wyjazdach wygrali w Daugavpils 50:40 i w Bydgoszczy 46:43. Ostatnie zwycięstwo z Polonią przyszło jednak w bólach, choć gospodarze startowali bez swojego lidera Davida Bellego.
Mecz z Orłem pierwotnie miał odbyć się w poniedziałek, ale przełożono go o dzień ze względu na prognozowane opady deszczu. Sprawdziły się, więc była to słuszna decyzja. Dziś w Gdańsku nie pada.

fot. Wybrzeże Gdańsk
- Wiem, że kibice się niecierpliwią, nawet jeśli porażki z Unią Tarnów i Startem Gniezno były minimalne. Będziemy "gryźć" tor, aby w końcu wygrać przed własną publicznością - mówił nam przed meczem Kildemand.

Duńczyk postara się dziś pokazać z dobrej strony już od pierwszej serii startów. Do tej pory miał z tym problem - ani razu nie przywiózł w niej więcej niż punktu. Jego klasę potwierdzają jednak takie wyścigi jak jego ostatni start w Bydgoszczy, gdzie na dystansie minął dwóch rywali.

Peter Kildemand: Będziemy gryźć tor


Kolejny raz szansę w miejsce Jacoba Thorssella otrzyma Bech. W Bydgoszczy zdobył 4 pkt i bonus. Aby zachować miejsce w składzie, kapitan musi postarać się o znacznie lepszy wynik.
W próbie toru udział wzięli Jeleniewski i Tungate oraz Pieszczek i Bech.
Zawody odbędą się wg I zestawu startowego. Gdańszczanie zaczną z pól B i D.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Mikkel Bech.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Od startu do wyjścia z łuku Pieszczek próbował wyprzedzić Tungate'a, ale Australijczyk uciekł gdańszczaninowi. Bech jeszcze przed wejściem w drugi łuk minął na prostej, przy krawężniku Nowaka.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Karol Żupiński,
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Piotr Pióro.
[ICO]
II
Wyścig przerwany. Goście jechali na 4:2, gdy Szczotka mijał Grygolca na wejściu w drugi łuk drugiego okrążenia. Doszło między nimi do kontaktu a zawodnik gości upadł na tor. Grygolec wykluczony z powtórki.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Piotr Pióro (3 pkt), Karol Żupiński (2 pkt), Alan Szczotka (1 pkt), Aleksander Grygolec (w/0 pkt).

Tak jak w pierwszej odsłonie znakomicie wystartował Pióro. Cztery okrążenia gonił go Żupiński, ale nieskutecznie. Zawodnik gości jeszcze zdążył podnieść rękę w geście triumfu, gdy wjeżdżał na metę. Szczotka nie podjął zupełnie walki.
Przerwa na roszenie toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz,
  Robert Chmiel,
  Daniel Jeleniewski.
Chmiel jako rezerwa zwykła za Gomólskiego.
[ICO]
III
[9:9] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Brady Kurtz (2 pkt), Daniel Jeleniewski (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Fenomanalna jazda Jensena. Gdańszczanie przegrali start 1:5, ale Duńczyk na dystansie najpierw minął Jeleniewskiego, a następnie Kurtza! Oba ataki przepuścił przy krawężniku. Pierwszy na drugim, drugi na trzecim okrążeniu.
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Aleksandr Łoktajew,
  Karol Żupiński,
  Piotr Pióro,
  Peter Kildemand.
[ICO]
IV
[13:11] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Piotr Pióro (0 pkt).

Teraz popis dał Kildemand. Ze startu 3:3, ale Duńczyk raz przy krawężniku, raz pod bandą próbował minąć Łoktajewa. Duńczykowi udało się na początku czwartego okrążenia. Kapitalna jazda "Pająka"!
Przerwa na kosmetykę toru.
Po pierwszej serii nieznaczne prowadzenie Wybrzeża. Popis jazdy dali Kildemand i Jensen, którzy wygrali swoje wyścigi po znakomitych, przemyślanych atakach na dystansie. Na gdańskim torze znów emocje, oby tym razem skończyło się zwycięsko. Do poprawy na pewno starty, bo wyjścia spod taśmy wyglądają u gdańszczan kiepsko.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Mikkel Bech,
  Rohan Tungate.
[ICO]
V
[14:16] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Dobry start gości, którzy świetnie współpracowali do mety. Tungate poczekał na Łoktajewa, którego gonił Gomólski, ale bez powodzenia. Bech nie liczył się w stawce. Duńczyk prezentuje się dziś jak cień zawodnika, którego znamy z poprzednich sezonów.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Marcin Nowak,
  Rasmus Jensen,
  Daniel Jeleniewski,
  Alan Szczotka.
[ICO]
VI
[15:21] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Marcin Nowak (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Alan Szczotka (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście. Jensen dwoił się i troił, ale nie zdołał wyprzedzić żadnego z zawodników Orła. Szczotka daleko za resztą.
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Krystian Pieszczek,
  Brady Kurtz,
  Peter Kildemand,
  Aleksander Grygolec.
[ICO]
VII
[20:22] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Aleksander Grygolec (0 pkt).

Kurtz wygrał start i napędzał się po zewnętrznej części toru. Chyba za długo i za szeroko, bo na drugim łuku zamknął go zdecydowanym manewrem Kildemand, a chwilę później skorzystał na tym Pieszczek i stanowczym atakiem dołączył do Duńczyka. Kurtz gonił do końca, ale nie bez powodzenia. Znów świetne ściganie na gdańskim torze.
Przerwa na kosmetykę toru.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Rasmus Jensen,
  Rohan Tungate,
  Karol Żupiński,
  Aleksandr Łoktajew.
[ICO]
VIII
[22:26] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Rohan Tungate (3 pkt), Rasmus Jensen (2 pkt), Aleksandr Łoktajew (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Znów lepiej ze startu goście, ale Jensen przedarł się na drugie miejsce. Żupiński walczył wręcz na łokcie o trzecie miejsce z Łoktajewem i nawet przez chwilę był przed nim, ale ostatecznie łodzianie wygrali 4:2.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Peter Kildemand,
  Marcin Nowak,
  Krystian Pieszczek.
[ICO]
IX
Kildemand zmienia motocykl. Z tego, na którym ścigał się w dwóch poprzednich startach, wyciekł olej.
[ICO]
IX
Wyścig przerwany. Nierówny start. Ostrzeżenie dla Nowaka. Każde kolejne będzie skutkowało ostrzeżeniem.
[ICO]
IX
[27:27] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Marcin Nowak (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Nareszcie dobry start gdańszczan. Pieszczek na chwilę stracił drugie miejsce na rzecz Nowaka, ale błyskawicznie je odbił mądrą jazdą przy krawężniku. Kildemand jak zawodnik z innej ligi, daleko z przodu, rozpędzony pod płotem.
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Piotr Pióro,
  Mikkel Bech,
  Brady Kurtz,
  Kacper Gomólski.
[ICO]
X
[32:28] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Brady Kurtz (1 pkt), Piotr Pióro (u/0 pkt).

Świetny start zaliczył Pióro. Na pierwsze miejsce wyszedł jednak Gomólski. Pióro upadł na drugim okrążeniu jadąc na trzecim miejscu, ale błyskawicznie wstał z toru, choć gdańszczanie jechali już na 4:2. Postawa fair play w wykonaniu juniora. Bech pogonił za Kurtzem i minął go, a następnie wspólnie z Gomólskim dali popisową jazdę parą i odparli ataki szybkiego Australijczyka.
Przerwa na kosmetykę toru.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Aleksandr Łoktajew,
  Krystian Pieszczek,
  Marcin Nowak.
[ICO]
XI
[35:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Aleksandr Łoktajew (3 pkt), Krystian Pieszczek (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Marcin Nowak (0 pkt).

Łoktajew najlepiej ze startu i w pierwszym łuku. Tym razem bez wielkiego ścigania, choć Pieszczek naciskał do końca.
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Aleksander Grygolec,
  Alan Szczotka,
  Daniel Jeleniewski,
  Mikkel Bech.
[ICO]
XII
W taśmę wjechał Grygolec. Zostaje wykluczony.
[ICO]
XII
[38:34] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Daniel Jeleniewski (3 pkt), Alan Szczotka (2 pkt), Mikkel Bech (1 pkt), Aleksander Grygolec (t/0 pkt).

Jeleniewski wygrał start i uciekł do przodu. Niestety Bech znów bardzo wolny, nie wyprzedził nawet juniora z pary.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Brady Kurtz.
[ICO]
XIII
[43:35] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Rasmus Jensen (3 pkt), Peter Kildemand (2 pkt), Rohan Tungate (1 pkt), Brady Kurtz (0 pkt).

Świetny start Duńczyków. Cały wyścig wściekle atakował napędzający się pod płotem Tungate, ale Kildemand niczym żużlowy profesor ubezpieczał Jensena. "Pająk" choć wjeżdżając na drugim miejscu na metę miał Tungate'a tuż za sobą, wiedział że utrzyma 5:1 i podniósł jeszcze rękę w geście zwycięstwa.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
3 punkty dzielą Wybrzeże od pierwszej wygranej w tym sezonie na własnym torze. W Gdańsku znów oglądamy kapitalne widowisko - czy tym razem z happy-endem dla czerwono-biało-niebieskich?
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Daniel Jeleniewski,
  Krystian Pieszczek,
  Rohan Tungate,
  Kacper Gomólski.
Tungate jako rezerwa taktyczna za Nowaka.
[ICO]
XIV
[47:37] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Rohan Tungate (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Daniel Jeleniewski (0 pkt).

Świetnie ze startu Pieszczek. Po chwili dołączył do niego Gomólski i gdańszczanie jechali na 5:1, ale na ostatnim okrążeniu Tungate minął "Gingera". Wybrzeże przypieczętowało jednak wygraną w meczu.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Peter Kildemand,
  Rohan Tungate,
  Rasmus Jensen,
  Aleksandr Łoktajew.
[ICO]
XV
[51:39] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Peter Kildemand (3 pkt), Aleksandr Łoktajew (2 pkt), Rasmus Jensen (1 pkt), Rohan Tungate (d4/0 pkt).

Kapitalne ściganie na koniec tego emocjonującego meczu. Ze startu 5:1 dla gości, ale Jensen i Kildemand jak przyklejeni do siebie minęli razem Łoktajewa. Ten odbił pozycję, ale Kildemand znów wyszedł na drugie miejsce. Na trzecim okrążeniu zdefektował motocykl prowadzącego Tungate'a i to gdańszczanie wygrali wyścig.
Koniec meczu. Zdunek Wybrzeże wygrało 51:39 z Orłem Łódź. To pierwsza wygrana na własnym torze w tym sezonie, a zarazem najwyższy triumf gdańszczan w obecnych rozgrywkach.

opinie kibiców w trakcie relacji (188)


Typowanie wyników

mecz ligowy
04.08.2020 godz.18:00
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

92%

205 typowań

x

0%

0 typowań

2

8%

17 typowań


Tabela po 5 kolejkach

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 eWinner Apator Toruń 5 5 0 0 282:164 10
2 Unia Tarnów 5 4 0 1 231:219 8
3 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 5 3 0 2 235:214 6
4 Start Gniezno 5 3 0 2 226:224 6
5 Orzeł Łódź 5 2 0 3 225:225 4
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia 5 2 0 3 203:247 4
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 5 1 0 4 203:246 2
8 Lokomotiv Daugavpils 5 0 0 5 194:256 0

Tabela wprowadzona: 2020-08-06

aktualna tabela »

Wyniki 5 kolejki:

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Orzeł Łódź 51:39
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Start Gniezno 39:51
 • Unia Tarnów - Lokomotiv Daugavpils 49:41
 • eWinner Apator Toruń - Ostrovia 63:27

Opinie (86) 2 zablokowane

Wszystkie opinie

 • Sorry ale bech do zmiany (3)

  Niestety 2 mecze i najgorzej nawet nie walczylj, ma być sprawiedliwie to musi poczekać, rudy widać postęp.

  • 48 3

  • Ciezko (1)

   Hmm ciężko powiedziec Jacob zrobił 4 pkt z "o górkami" na Łotwie ogolnie mamy problem ...cos było na rzeczy ze M Bech nie chciał jeździć w tym sezonie .. może problem z tunerem ..lubię faceta ale jest wolniejszy niż Ginger i Przemek Pawlicki a to juz sztuka...

   • 4 1

   • Jacob 4 pkt na Łotwie? On przecież pojechał na Łotwie w 15. biegu. (3,2,2,2*,3). Zdecydowanie lepszy od Becha.

    • 1 1

  • Bech na torze.

   Utalentowany amator wśród zawodowców.

   • 2 0

 • Brawo

  • 13 2

 • Gratulacje. Wygrana zawsze cieszy.

  • 20 2

 • Tor pod gosci znowu idealny echh (2)

  • 19 7

  • To nie wiem kto ten tor przygotowuje ? Zawsze wina toru ? Tor jest równy dla dwóch ekip i tyle

   • 5 0

  • Właśnie nie. Łódź ustawiona na starty, a dzisiaj można było się ścigać.

   • 2 0

 • (1)

  Pozdrawiam wszystkich co pisali że orzeł Łódź walczy o Play off a Wybrzeże Gdańsk o utrzymanie ️

  • 24 2

  • No i walczymy dalej!!!

   • 13 2

 • Bravo w końcu po męczarniach ale dali rade (6)

  Tor tradycyjnie nie pod nas, słabe stary w 1 części mwczu
  Krycha i Kacper wolni ale myśleli blokowali walczyli za klub rudy szacun, Rasmus i pająk walczaki super bech dramat wolniejszy od juniorów dał odpowiedź na resztę sezonu, pMirek dał ciała bo po 2 biegu trzeba było zmieniać go Karolem, czy Chmielem im się chciało, szczota dziś słaby, dużo szczęścia dziś, w, t, d po stronie gości tor dalej dramat, i pewnie tak już zostanie do października, o

  • 15 17

  • (4)

   Co to za bełkot?

   • 12 5

   • Brawo, w końcu po męczarniach, ale dali radę. (2)

    Tor tradycyjnie ułożony nie tak jak byśmy chcieli, statystyki na naszą niekorzyść w 1. części meczu. Krycha i Kacper wolni, ale myśleli, blokowali, walczyli za klub. Szacunek dla Rudego. Rasmus i Pająk też walczaki, super. Bech dramat, wolniejszy od juniorów, dał odpowiedź na pytanie czy warto na niego stawiać do końca sezonu. P. Mirek dał ciała, bo po 2. biegu mógł go zmienić Karolem albo Chmielem - im się chciało. Szczota dziś słaby. Ogólnie dopisało nam dziś też szczęście, wśród gości pojawiały się wykluczenia, dotknięcia taśmy i defekty. Tor w bardzo złym stanie i tak pewnie pozostanie już do końca sezonu.

    • 2 6

    • (1)

     Polonista to ty może jesteś ale na torach to się nie znasz

     • 1 1

     • Torowcem to ty może jesteś ale na polonistyce to się nie znasz

      • 0 0

   • Tor

    A niby co ty chcesz od toru. Ostatnie 3 mecze jakoś daje się wyprzedzać po kredzie i szerokiej

    • 3 0

  • tor

   tor rowny dla wszystkich padal deszcz wczoraj wiec wszyscy podchodzili do zawodow tak samo

   • 0 0

 • Kildemand!

  • 26 1

 • Bech na swoich motorynkach nie zrobiłby dobrego wyniku nawet w 2 lidze. Na chwilę obecną Kuba na tor a Bech do warsztatu powalczyć o prędkość.

  • 23 2

 • Dzieki Panowie ! (3)

  Teraz jedziemy do Toruna po zwyciestwo !

  • 33 2

  • hahahaha

   dobre :)

   • 8 5

  • Lodu do głowy sobie przyłóż

   • 5 7

  • Chyba w kapsle

   • 1 2

 • (3)

  Wkoncu wygrana na własnym torze! Torze, który w porównaniu z ostatnimi sezonami jest świetny, wiele ścieżek do mijania i aż przyjemnie się to ogląda! Od następnego spotkania do składu koniecznie Thorsell za Becha i od początku Gomolski. Niestety ani Chmiel ani Bech to na obecną chwilę poziom drugiej ligi. Słabiej dziś juniorzy od których z meczu na mecz oczekuje się coraz więcej jednak wynik całej drużyny jak najbardziej na plus, brawo Panowie!

  • 24 3

  • (2)

   zadnego thorssella najlepiej bedzie jak bech dostanie wiecej zaufania bo bedzie z niego 2x wiecej pozytku i jak dobrze tutaj napisales tor do scigania to chcac thorssella w skladzie tego scigania w jego wykonaniu gwarantuje ci ze nie zobaczysz, jesli nie bech to lepiej uśmiechnąć sie w strone slaska aby dostać usmiechnietego australijczyka :)

   • 2 10

   • slaska swietochlowice czy slaska wroclaw (pilkarskiego czy koszykarskiego)?

    badz precyzyjny

    • 2 1

   • Mimo całej sympatii, którą mam do Mikkela, to jednak statystyki są bezlitosne: ponad 7,5 pktów na mecz Thorssellla i 4 pkty Mikkela. We wczorajszym meczu Bech był bardzo wolny i nie wyglądało to dobrze. Myślę, że w Toruniu szansę dostanie Szwed.

    • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

11.09 (sob) godz.16:00 Cellfast Wilki Krosno 55:35 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.09 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
15.08 (nd) godz.16:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 49:41 Unia Tarnów LIVE!
31.07 (sob) godz.16:00 ROW Rybnik 54:36 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
18.07 (nd) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 52:37 Aforti Start Gniezno LIVE!
05.07 (pon) godz.20:15 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 59:31 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
20.06 (nd) godz.14:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 Cellfast Wilki Krosno LIVE!
14.06 (pon) godz.20:30 Celfast Wilki Krosno 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
05.06 (sob) godz.18:30 Orzeł Łódź 44:46 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
31.05 (pon) godz.18:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 45:45 Arged Malesa Ostrów LIVE!

Tabela końcowa

eWinner 1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
2 Cellfast Wilki Krosno
3 ROW Rybnik
4 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
6 Orzeł Łódź
7 Aforti Start Gniezno
8 Unia Tarnów
 • Awans do ekstraligi: Arged Malesa
 • Spadek z ekstraligi: Falubaz Zielona Góra
 • Awans do I ligi: Trans MF Landshut Devils (Niemcy)
 • Spadek do II ligi: Unia Tarnów

Playoff

Półfinały
Cellfast Wilki Krosno
1 miejsce po rundzie zasadniczej
100
Arged Malesa Ostrów
2 miejsce po rundzie zasadniczej
104
Zdunek Wybrzeże Gdańsk
4 miejsce po rundzie zasadniczej
80
ROW Rybnik
3 miejsce po rundzie zasadniczej
75
Finał
Cellfast Wilki Krosno
zwycięzca półfinału 1
79
Arged Malesa Ostrów
zwycięzca półfinału 2
100

Najwyżej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

imię i nazwisko typowań pkt. skuteczność
1. Janusz Ciopcinski 16 27 62.5%
2. Sławek Surkont 16 26 62.5%
3. Marek Lamczyk 16 26 56.3%
4. Zdzisław Werner 16 25 50%
5. Radosław Dymkowski 16 24 62.5%

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane