Wiadomości

stat

Wybrzeże wygrało z ROW, ale bez bonusa

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy żużlowcy pewnie pokonali ROW Rybnik, ale do pełni szczęścia i zdobycia bonusa zabrakło im jednego punktu. Na zdjęci Oskar Fajfer przed Andersem Thomsenem.
Gdańscy żużlowcy pewnie pokonali ROW Rybnik, ale do pełni szczęścia i zdobycia bonusa zabrakło im jednego punktu. Na zdjęci Oskar Fajfer przed Andersem Thomsenem. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża po pełnym emocji spotkaniu pokonali ROW Rybnik 50:40. To oznacza remis w dwumeczu i fakt, że żadna z drużyn nie dostanie punktu bonusowego. Choć gdańszczanie stracili na niego szansę w ostatnim wyścigu, zachowują jeszcze skromną nadzieję na walkę o pierwszą czwórkę. Na cztery kolejki do końca sezonu zasadniczego tracą do czwartej lokaty 3 pkt.ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

9. Mikkel Bech 9 (3,2,2,0,2)
10. Michał Szczepaniak 3+2 (0,1*,0,2*)
11. Oskar Fajfer 13 (3,3,3,2,2)
12. Anders Thomsen 8+2 (1,2*,2*,3,w)
13. Mikkel Michelsen 11+1 (1,3,3,3,1*)
14. Karol Żupiński 1+1 (1*,w,0)
15. Dominik Kossakowski 5 (2,3,0)
50:40
Miejsce:
Stadion Żużlowy
Sędziowie:
Kuśmierz (Cżęstochowa)
Widzów:
2830

ROW Rybnik

1. Andrzej Lebiediew 11 (2,2,1,3,3,0)
2. Craig Cook 1+1 (1*,0,-,-,-)
3. Artur Czaja 6 (2,1,3,0,
4. Troy Batchelor 7 (0,2,1,1,2,1)
5. Kacper Woryna 11+2 (2,3,1*,1,1*,3)
6. Robert Chmiel 4 (3,0,1)
7. Lars Skupień 0 (0,w,0)


kibice oceniają

zobacz wszystkie oceny »


Relacja LIVE

Przypomnijmy, że w Rybniku Wybrzeże przegrało w maju 40:50. Spotkanie kompletnie zawalili gdańszczanom Szczepaniak i Kossakowski, którzy nie zdobyli nawet punktu. Czy dziś się zrehabilitują?

TUTAJ RELACJA Z MECZU ROW - WYBRZEŻE 50:40

Trener Mirosław Berliński poprowadzi Wybrzeże dopiero po raz trzeci po tym jak zmienił Lecha Kędziorę. Szkoleniowiec w pierwszym meczu miał do dyspozycji pełny skład na meczu ze Startem Gniezno, ale już w pierwszym wyścigu kontuzji doznał Michelsen. Dziś Duńczyk wraca do składu i można powiedzieć, że po raz pierwszy Berliński będzie mógł skorzystać z pełnej siły rażenia swoich podopiecznych.

WYBRZEŻE NARESZCIE W PEŁNYM SKŁADZIE. DUŃCZYCY WRACAJĄ

W kadrze gości zobaczymy dziś Batchelora, który w minionym sezonie był jednym z liderów Wybrzeża.
Rybniczanie przyjeżdżają nad morze rozsierdzeni porażką na własnym torze z Motorem Lublin. Przegrana mocno wstrząsnęła zespołem, który przyjeżdża zdeterminowany, by wygrać z Wybrzeżem.
Na próbę toru wyjechali Skupień i Woryna
Wybrzeże na próbie toru reprezentują Thomsen i Michelsen
[ICO]
Wieje mocny wiatr, a w dodatku mecz jest transmitowany w telewizji. Jak na razie, odbija się to na frekwencji. Na 10 minut przed planowanym rozpoczęciem, na trybunach jest niespełna 1000 widzów.
W składzie gości jedna zmiana. Andrieja Karpowa zastąpi Andrzej Lebiediew (ROW Rybnik).
Zawodnicy wychodzą do przedmeczowej prezentacji.
[ICO]
W sektorze gości ok. 50-osobowa grupa kibiców Rybnika
Za chwilę start do pierwszego wyścigu. Na trybunach ok. 1500 widzów.
[ICO]
I
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Mikkel Bech,
  Craig Cook,
  Michał Szczepaniak.
Zawody zostaną rozegrane wg I zestawu startowego. Gdańszczanie rozpoczną mecz z torów B i D, rybniczanie z A i C
1'
Trwa dodatkowe roszenie toru.
1'
Zawodnicy wyjechali do pierwszego wyścigu, za chwilę start.
[ICO]
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Bech (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Craig Cook (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Świetnie na starcie i w pierwszym łuku Bech, który do końca utrzymał prowadzenie. Dobrze wyszedł Szczepaniak i gospodarze jechali na 4:2, ale na pierwszym łuku drugiego okrążenia Cook łatwo minął Szczepaniaka. Po wyścigu Szczepaniak otrzymał od sędziego upomnienie za utrudnianie startu.
[ICO]
II
W biegu wystartują:
  Dominik Kossakowski,
  Robert Chmiel,
  Karol Żupiński,
  Lars Skupień.
[ICO]
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Robert Chmiel (3 pkt), Dominik Kossakowski (2 pkt), Karol Żupiński (1 pkt), Lars Skupień (0 pkt).

Ze startu 4:2 dla gości, ale Żupiński błyskawicznie na przeciwległej prostej minął Skupienia po zewnętrznej części toru.
[ICO]
III
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Artur Czaja,
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor.
3'
Przerwa na roszenie toru.
3'
Zawodnicy wyjechali do wyścigu trzeciego
[ICO]
III
Wypadek w pierwszym łuku. Leżą Thomsen i Batchelor. Wyścig przerwany
[ICO]
III
Obaj zawodnicy są w pełni sił, powtórka w pełnym składzie.
[ICO]
III
[10:8] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Artur Czaja (2 pkt), Anders Thomsen (1 pkt), Troy Batchelor (0 pkt).

Kapitalny wyścig! Ze startu 4:2 dla gości, ale Fajfer szybko uporał się z Czają, a na trzecim okrążeniu Thomsen minął Batchelora. Niewiele brakowało, a minąłby też Czaję!
[ICO]
IV
W biegu wystartują:
  Kacper Woryna,
  Dominik Kossakowski,
  Lars Skupień,
  Mikkel Michelsen.
[ICO]
IV
Wyścig przerwany. Na tor upadł Skupień, który zderzył się z Woryną. Miało to miejsce w momencie kiedy arbiter przerywał wyścig po nierównym starcie (za szybko wyskoczył Skupień)
4'
Powtórka w czterech, a Skupień otrzymał ostrzeżenie za utrudnianie startu
4'
Zawodnicy wyjechali do powtórki wyścigu czwartego
[ICO]
IV
Wyścig przerwany na drugim okrążeniu. Rybniczanie jechali na 5:1, ale Michelsen ostrym atakiem przeszedł Skupienia na wyjściu z drugiego łuku. Wcześniej jednak sędzia sygnalizował nierówny start. Wydaje się, że wirażowi za późno dostrzegli zapalone czerwone światło, którym arbiter sygnalizował przerwanie wyścigu i stąd tak późna reakcja.
4'
Wydawało się, że Skupień ponownie "ukradł" start, ale arbiter uznał, że taśma ruszyła nierówno, prawdopodobnie ze względu na wiatr. Powtórka w czterech
4'
Skupień nie zmieścił się w czasie 2 minut, które żużlowcy mają na stawienie się na starcie. Zostaje wykluczony.
[ICO]
IV
[14:10] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Kacper Woryna (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Lars Skupień (w/0 pkt).

Świetnie ze startu Kossakowski. Woryna na chwilę go minął na wyjściu z łuku, ale błyskawicznie z obu stron na prostej skontrowali obaj gdańszczanie. Woryna zdołał jednak odbić atak Michelsena, ale Kossakowskiego już nie dogodnił, gdyż cały czas Duńczyk naciskał go do samej mety. Znakomity wyścig, ale suchy tor i wiatr sprawiają, że mocno się kurzy
Przerwa na kosmetykę toru
[ICO]
Rybniczanie złożyli protest. W parku maszyn nie działa prawidłowo zegar wskazujący czas dwóch minut do startu. Jak zgłosili goście, nie jest zsynchronizowany z tym przy taśmie startowej. Zapewne dlatego na wyścig miał nie zdążyć Skupień
Trwa przerwa w zawodach, a po torze jeździ polewaczka, która rosi błyskawicznie schnącą nawierzchnię
Zawody będą kontynuowane.
[ICO]
V
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Andrzej Lebiediew,
  Oskar Fajfer,
  Craig Cook.
[ICO]
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Andrzej Lebiediew (1 pkt), Craig Cook (0 pkt).

Gdańszczanie wyskoczyli ze startu jak z katapulty i pewnie dowieźli 5:1. Fajfer jest dziś niesamowicie szybki.
[ICO]
VI
W biegu wystartują:
  Artur Czaja,
  Mikkel Michelsen,
  Troy Batchelor,
  Karol Żupiński.
[ICO]
VI
Wyścig przerwany. Leży Żupiński. Rybniczanie jechali na 4:2, a Karol napędzał się na ostatniej pozycji. Na prostej kompletnie stracił panowanie nad motocyklem, który przeciął przez murawę i z impetem wleciał przed rywali na łuku prosto w bandę. To cud, że nikt nie wjechał w gdańskiego wychowanka!
6'
Żupiński wykluczony z powtórki
6'
Okazało się, że Żupińskiemu zabrakło "zrywek" na goglach i na kurzącym się torze nic nie widział wchodząc w łuk
[ICO]
VI
[22:14] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Artur Czaja (1 pkt), Karol Żupiński (w/0 pkt).

Osamotniony Michelsen nie dał najmniejszych szans rywalom. Wygrał start i pognał po 3 pkt
[ICO]
VII
W biegu wystartują:
  Mikkel Bech,
  Kacper Woryna,
  Michał Szczepaniak,
  Robert Chmiel.
[ICO]
VII
[25:17] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Woryna (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Michał Szczepaniak (1 pkt), Robert Chmiel (0 pkt).

Znakomicie ze startu Woryna, która jest świetnie spasowany z torem. Szczepaniak do mety bronił się przed juniorem i Chmiel prawie minął go na "kresce". Fatalnie obierał tor jazdy polski senior Wybrzeża.
Przerwa na równanie toru
[ICO]
VIII
W biegu wystartują:
  Mikkel Michelsen,
  Kacper Woryna,
  Dominik Kossakowski,
  Andrzej Lebiediew.
Woryna jako rezerwa taktyczna za Cooka
[ICO]
VIII
[28:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Andrzej Lebiediew (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Woryna dwoił się i troił napędzając po zewnętrznej, ale Michelsen nie dał mu szans. Świetny start i mądra jazda Duńczyka.
[ICO]
IX
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Michał Szczepaniak,
  Artur Czaja,
  Mikkel Bech.
[ICO]
IX
[30:24] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Artur Czaja (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Michał Szczepaniak (0 pkt).

Fatalny start gdańszczan, ale Bech cały wyścig gonił rywali. Duńczyk napędzał się z okrążenia na okrążenie. W końcu brawurowym atakiem na ostatnim łuku, na granicy faulu wcisnął się przed Batchelora na samej mecie. Niesamowita akcja w wykonaniu Duńczyka!
[ICO]
X
W biegu wystartują:
  Lars Skupień,
  Oskar Fajfer,
  Kacper Woryna,
  Anders Thomsen.
[ICO]
X
[35:25] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Oskar Fajfer (3 pkt), Anders Thomsen (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Lars Skupień (0 pkt).

Ależ wyścig w wykonaniu gdańszczan! Ze startu przegrywali 1:5, ale na pierwszym okrążeniu równocześnie minęli Skupienia, a potem zabrali się za Worynę. Na trzecim okrążeniu minął go Fajfer, a na ostatnim Thomsen. Niesamowity wyścig i kapitalne ściganie na gdańskim torze!
10'
Przerwa na równanie toru. W dwumeczu na razie mamy remis. Wybrzeże potrzebuje odskoczyć jeszcze choćby na punkt, aby wygrać z punktem bonusowym.
[ICO]
XI
W biegu wystartują:
  Michał Szczepaniak,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Michelsen,
  Artur Czaja.
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Cooka
[ICO]
XI
[40:26] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Mikkel Michelsen (3 pkt), Michał Szczepaniak (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Artur Czaja (0 pkt).

Michelsen uciekł ze startu, a Szczepaniak na końcu pierwszego okrążenia odważnie zaatakował Batchelora od wewnętrznej i wskoczył na drugie miejsce! Australijczyk kompletnie się pogubił. Zaskakujące 5:1 dla gdańszczan i euforia na trybunach, a Michelsen już kręci honorowe okrążenie
[ICO]
XII
W biegu wystartują:
  Robert Chmiel,
  Karol Żupiński,
  Andrzej Lebiediew,
  Oskar Fajfer.
[ICO]
XII
Głośne "GKS!" na trybunach
[ICO]
XII
[42:30] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Robert Chmiel (1 pkt), Karol Żupiński (0 pkt).

Nie składają broni rybniczanie. Ze startu prowadzili 5:1, ale Fajfer na prostej równoległej minął Chmiela. Nie zdołał jednak dogonić Lebiediewa.
[ICO]
XIII
W biegu wystartują:
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Bech,
  Kacper Woryna.
13'
Nierówny start, wyścig przerwany. Ostrzeżenie dla Batchelora
[ICO]
XIII
[45:33] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Anders Thomsen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Kacper Woryna (1 pkt), Mikkel Bech (0 pkt).

Świetny start gdańszczan, a w szczególności Thomsena. Było już 5:1, ale Bech musiał bronić się przed rywalami i stoczył z nimi zaciętą walkę przez praktycznie trzy okrążenia. Niestety, rybniczanie byli lepsi. Szkoda, bo Duńczyk dysponował szybkością, ale podjął na trasie kilka złych decyzji.
Przerwa na równanie toru.
[ICO]
Aby zdobyć punkt bonusowy za dwumecz, gdańszczanie muszą zdobyć w dwóch ostatnich wyścigach 6 pkt. Wtedy zbliżą się do 4. miejsca w tabeli na 2 pkt.
[ICO]
XIV
W biegu wystartują:
  Andrzej Lebiediew,
  Anders Thomsen,
  Troy Batchelor,
  Mikkel Bech.
Lebiediew jako rezerwa taktyczna za Cooka
14'
Trwa roszenie toru
[ICO]
XIV
Na początku czwartego okrążenia upadł Batchelor walczący z Thomsenem o trzecią pozycję. Pozostali zawodnicy ukończyli wyścig, a sędzia analizuje powtórki. Wygrał Lebiediew, drugi Bech. Pytanie czy sędzia wykluczy trzeciego Thomsena i przyzna punkt Batchelorowi, czy uzna, że nie było kontaktu i zaliczy 3:3.
[ICO]
XIV
[47:37] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Andrzej Lebiediew (3 pkt), Mikkel Bech (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Anders Thomsen (w/0 pkt).

Arbiter wykluczył Thomsena i przyznał punkt Batchelorowi. To kontrowersyjna decyzja, bo wydawało się, że nie było kontaktu między nimi. Rybniczanie wygrali 4:2 i o bonusie przesądzi ostatni wyścig.
[ICO]
XV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Kacper Woryna,
  Mikkel Michelsen,
  Andrzej Lebiediew.
15'
Gdańszczanie potrzebuję wygrać 4:2, aby zapewnić sobie bonus za dwumecz.
[ICO]
XV
[50:40] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Kacper Woryna (3 pkt), Oskar Fajfer (2 pkt), Mikkel Michelsen (1 pkt), Andrzej Lebiediew (0 pkt).

Wydawało się, że Woryna "ukradł" start, ale sędzie nie zareagował. Gdańszczanie do końca gonili Worynę, ale zabrakło miedzy nimi zrozumienia. Żadna z drużyn nie dostanie punktu bonusowego. Wybrzeże cieszy się z wygranej, ale zostaje spory niedosyt.

opinie kibiców w trakcie relacji (86)


Typowanie wyników

mecz ligowy
01.07.2018 godz.14:15
wartość: 3 punkty

Jak typowano

1

73%

221 typowań

x

2%

5 typowań

2

25%

75 typowań


Tabela po 10 kolejkach

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Speed Car Motor Lublin 11 10 1 0 596:375 25
2 ROW Rybnik 11 6 0 5 566:423 14
3 Lokomotiv Daugavpils 9 6 0 3 397:409 13
4 Car Gwarant Start Gniezno 9 6 0 3 409:368 12
5 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 10 4 0 6 465:435 8
6 Euro Finannce Polonia Piła 8 2 0 6 334:406 4
7 Orzeł Łódź 7 1 1 5 298:331 3
8 Arge Speedway Wanda Kraków 9 1 0 8 249:531 2

Tabela wprowadzona: 2018-07-24

aktualna tabela »

Wyniki 10 kolejki:

  • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - ROW Rybnik 50:40 (pierwszy mecz 40:50, bez bonusa)
  • Speed Car Motor Lublin - Lokomotiv Daugavpils 61:29 (48:42, bonus dla Lublina)
  • Orzeł Łódź - Car Gwarant Start Gniezno, przełożony na 10 sierpnia
  • Euro Finannce Polonia Piła - Arge Speedway Wanda Kraków, odwołany z powodu braku pełnego składu Wandy, której zawodnik miał wypadek w drodze na mecz, prawdopodobnie nie zostanie przyznany walkower, a spotkanie odbędzie się w innym terminie.
  • Zaległy mecz 7. kolejki
  • Arge Speedway Wanda Kraków - ROW Rybnik 27:63 (22:68, bonus dla ROW)
  • Zaległy mecz 4. kolejki
  • Euro Finannce Polonia Piła - Lokomotiv Daugavpils 42:48

Opinie (107) 17 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Terminarz

31.03 (nd) godz.14:30 Car Gwarant Start Gniezno typuj ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
06.04 (sob) godz.14:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów
14.04 (nd) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
29.08 (śr) godz.17:15 Arge Speedway Wanda Kraków 45:43 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
28.08 (wt) godz.17:00 Orzeł Łódź 60:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
19.08 (nd) godz.17:00 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 63:27 Euro Finannce Polonia Piła LIVE!
12.08 (nd) godz.14:30 Speed Car Motor Lublin 42:48 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
01.07 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 50:40 ROW Rybnik LIVE!
17.06 (nd) godz.14:30 Lokomotiv Daugavpils 48:42 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!
10.06 (nd) godz.14:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 46:44 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!

Aktualna tabela

Nice 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
2 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
3 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
4 Ostrovia Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
5 ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0

Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

Najbliższe spotkanie

początek meczu: 31.03.2019 godz. 14:30

Car Gwarant Start Gniezno
:
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
mecz ligowy

Jak typują inni

1

22%

45 typowań

x

1%

2 typowania

2

77%

160 typowań

TYPUJ!

Najczęściej czytane