• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pierwsza porażka żużlowców Wybrzeża

Rafał Sumowski
21 maja 2017 (artykuł sprzed 6 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Zobacz film z upadku Troya BatcheloraAureliusza Bielińskiego.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża przegrali na własnym torze z Wandą Kraków 43:47. Dla gdańszczan to pierwsza porażka w sezonie. Ich katem okazał się Patrick Hougaard, którego na godzinę przed meczem nie było nawet w parku maszyn. Kompletnie nie udał się debiut Huberta Łęgowika. Zawiódł też Oskar Fajfer, a dobra postawa Troya Batchelora i Kacpra Gomólskiego nie wystarczyła do zwycięstwa, choć szanse na nie były jeszcze przed ostatnim wyścigiem.9. Kacper Gomólski 10+1 (2,2,3,2*,1,0)
10. Oskar Fajfer 2+2 (1*,d,t,-,1*)
11. Renat Gafurow 8 (1,2,1,2,2)
12. Hubert Łęgowik 0 (0,0,-,-)
13. Troy Batchelor 15 (3,1,3,3,3,2)
14. Aureliusz Bieliński 0 (d,w,0)
15. Dominik Kossakowski 8 (3,1,0,1,3
Sędziowie: Substyk (Solec Kujawski)
Widzów: 3500
Składy
1. Patrick Hougaard 13+1 (3,3,1*,3,3)
2. Claus Vissing 4 (0,1,2,1)
3. Ernest Koza 5+1 (3,2*,w,0,0)
4. Nicolai Klindt 10+1 (2*,3,2,d,3)
5. Mateusz Szczepaniak 10 (2,3,2,2,1)
6. Piotr Pióro 4 (2,1,1)
7. Szymon Szlauderbach 1 (1,0,w)

Kibice oceniają


Relacja LIVE

Dzisiejszy mecz to debiut w gdańskich barwach Huberta Łęgowika. W składzie zastąpił Andersa Thomsena. - Miałem problemy z gaźnikami, ale uporałem się z nimi. Liczę na to, że na dłużej wskoczę do składu - mówił nam wychowanek Włókniarza Częstochowa.

ŁĘGOWIK: MOTOCYKLE WRESZCIE ZACZĘŁY JECHAĆ


Aż trzech zgłoszonych dziś do meczu zawodników w sobotę w chorwackim Gorican wywalczyło awans do cyklu indywidualnych mistrzostw Europy. W czołowej siódemce finału eliminacji znaleźli się: Gomólski, Szczepaniak i Klindt. Wszyscy zdobyli po 9 pkt, a w dodatkowym wyścigu zawodnicy Wandy pokonali Gomólskiego. Cała trójka w nocy miała do pokonania 1200 km. Kacper w Gdańsku zameldował się ok. godz. 11.

GOMÓLSKI AWANSOWAŁ DO MISTRZOSTW EUROPY
ważne zdarzenie
Według naszych informacji, Wanda może dziś wystartować bez Patricka Hougaarda. Duńczyk jest obecny w Gdańsku, ale na godzinę przed meczem nie było go w parku maszyn. W kuluarach można usłyszeć, że przyczyną takiego stanu rzeczy mają być zaległości finansowe krakowian wobec jednego z ich liderów.
Klindt i Visssing wyjechali na próbę toru.
Gospodarzy reprezentują Gomólski i Łęgowik
ważne zdarzenie
Hougaarda nadal nie ma w parku maszyn. Brak jednego zawodnika nie skutkuje jednak walkowerem. Za Duńczyka będzie mogła być stosowana rezerwa zwykła z zastosowaniem młodzieżowców.
Żużlowców do prezentacji wyprowadzą młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Bałtyku Gdynia z rocznika 2008.
O godz. 15:15 rozpoczniemy także relację z meczu piłkarzy Lechii Gdańsk w Poznaniu. Biało-zieloni zagrają z Lechem, a spotkanie może okazać się kluczowe dla zachowania szans na mistrzostwo Polski.
ważne zdarzenie
Hougaard pojawił się na prezentacji w pełnym rynsztunku, a to oznacza, że jednak wystartuje w zawodach.
Prezentację poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego Macieja Saliniewicza, wieloletniego kibica i sponsora gdańskich żużlowców.
kibice
Na trybunach ok. 3000 widzów
Hubert Łęgowik (ZDUNEK WYBRZEŻE) obchodzi dziś 22. urodziny. Na prezentacji otrzymał tort i odsłuchał tradycyjne "sto lat". Teraz pozostaje mu tylko dobrze zaprezentować się na torze.
start wyścigu
I
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Claus Vissing,
  Oskar Fajfer,
  Patrick Hougaard.
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Claus Vissing (0 pkt).

Ależ emocje na otwarcie! Goście wyszli ze startu na 5:1, ale na wyjściu z drugiego łuku trzeciego okrążenia Gomólski zaatakował przy krawężniki Vissinga. Na kolejnym to samo zrobił Fajfer i gdańszczanie uratowali remis! Hougaard poza zasięgiem.
start wyścigu
II
W biegu wystartują:
  Aureliusz Bieliński,
  Szymon Szlauderbach,
  Dominik Kossakowski,
  Piotr Pióro.
ważne zdarzenie
II
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Pióro. Wcześniej po starcie Bielińskiemu zblokowało się koło.
ważne zdarzenie
II
Powtórka w powinna być w pełnej obsadzie, ale Bieliński nie pojedzie w niej, gdyż w pierwszej odsłonie zanotował defekt. Kontrowersyjna decyzja sędziego, bo Aureliusz nie opuścił toru.
bieg 3:3
II
[6:6] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Piotr Pióro (2 pkt), Szymon Szlauderbach (1 pkt), Aureliusz Bieliński (d/0 pkt).

Kossakowski nie dał szans rywalom prowadząc od startu do mety.
start wyścigu
III
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Nicolai Klindt,
  Hubert Łęgowik,
  Ernest Koza.
3'
Przerwa na zroszenie toru.
3'
Za chwilę start do 3. wyścigu.
bieg 5:1
III
[7:11] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Ernest Koza (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Znakomity start gości. Gafurowa dwoił się i troiła goniąc Klindta, ale szukanie prędkości po zewnętrznej części toru nic mu nie dało. Gdańszczanie kompletnie pokpili moment startowy.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Szymon Szlauderbach,
  Dominik Kossakowski,
  Mateusz.
bieg 4:2
IV
[11:13] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Szymon Szlauderbach (0 pkt).

Świetny start Szczepaniaka. Batchelor gonił go cztery okrążenia aż zdecydował się na karkołomny atak w ostatnim łuku. Australijczyk z trudem opanował motocykl, ale na mecie wydawało się, że dopadł Szczepaniaka. Sędzia musiał przeanalizować sytuację na nagraniu po czym orzekł zwycięstwo Batchelora! Fenomenalna postawa lidera gdańszczan w tym wyścigu w pełni zasłużyła na owacje kibiców.
Przerwa na równanie toru.
Właśnie rozpoczęliśmy relację z Poznania, gdzie piłkarze Lechii Gdańsk grają z Lechem.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z MECZU LECH - LECHIA
start wyścigu
V
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Claus Vissing,
  Hubert Łęgowik,
  Patrick Hougaard.
bieg 4:2
V
[13:17] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Claus Vissing (1 pkt), Hubert Łęgowik (0 pkt).

Ponownie słaby start gdańszczan. Mimo to jechali na 3:3, ale Vissing na wejściu w drugie okrążenie wyprzedził Łęgowika po wewnętrznej części toru.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Nicolai Klindt,
  Aureliusz Bieliński,
  Ernest Koza.
ważne zdarzenie
VI
Wyscig przerwany. Bieliński wjechał w tylne koło Batchelora na wyjściu z drugiego łuku. W tym momencie goście jechali na 5:1. Australijczyk po całej sytuacji wymownie popukał się w kask, ale paradoksalnie powtórka wyścigu nawet w osłabieniu, będzie korzystna dla Wybrzeża.
ważne zdarzenie
VI
Bieliński wykluczony z powtórki. Nie mogło być inaczej.
bieg 5:1
VI
[14:22] Wynik biegu: 1:5. Kolejność: Nicolai Klindt (3 pkt), Ernest Koza (2 pkt), Troy Batchelor (1 pkt), Aureliusz Bieliński (w/0 pkt).

Batchelor dał się zamknąć rywalom przy krawężniku w pierwszym łuku. Choć do mety gonił Kozę, nie zdołał do dopaść. Z dużą przewagą wygrał Klindt. Gwiazdy na trybunach.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Piotr Pióro,
  Oskar Fajfer,
  Mateusz Szczepaniak.
bieg 4:2
VII
[16:26] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Mateusz Szczepaniak (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Piotr Pióro (1 pkt), Oskar Fajfer (d/0 pkt).

Pewna wygrana Szczepaniaka, który uciekł gdańszczanom jadącym za jego plecami. Remis uciekł gospodarzom na ostatnich metrach trzeciego okrążenia, gdy defekt zanotował Fajfer. Jego motocykl zaczął płonąć i zawodnik gestykulował w stronę służb porządkowych, że potrzebna mu gaśnica. Odpowiednie osoby nie zareagowały, pomogli dopiero mechanicy, którzy wybiegli z parku maszyn.
Przerwa na równanie toru.
Wybrzeże sprawia dziś swoim kibicom ogromny zawód. Gdańszczanie fatalnie rozgrywają starty i dojazd do pierwszego łuku. Bez punkty w dwóch wyścigach pozostaje debiutujący w gdańskich barwach Łęgowik. Aż trzech żużlowców gości nie straciło jeszcze punktu na rywalu. 10 pkt straty po 7 wyścigach to dużo. Czy uda się jeszcze to odrobić?
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Claus Vissing,
  Dominik Kossakowski,
  Patrick Hougaard.
bieg 3:3
VIII
[19:29] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Claus Vissing (2 pkt), Patrick Hougaard (1 pkt), Dominik Kossakowski (0 pkt).

Batchelor wreszcie dobrze wystartował i znalazł sposób na Hougaarda. Cóż z tego, skoro czwarty na metę przyjechał Kossakowski. Mimo ambitnej walki o trzecie miejsce, nie zdołał przywieźć punktów.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Nicolai Klindt,
  Oskar Fajfer,
  Ernest Koza.
kibice
IX
Wzmaga się doping na gdańskich trybunach
ważne zdarzenie
IX
Fajfer nie wytrzymał nerwowo i wjechał w taśmę.
9'
Za Fajfera pojedzie młodzieżowiec, a konkretnie Kossakowski.
ważne zdarzenie
IX
Gdańszczanie wyszli ze startu na 5:1, ale na drugim okrążeniu przewrócił się Koza, który jechał na ostatniej pozycji. Wyścig przerwany. Koza został wykluczony, a kibice gwiżdżą posądzając zawodnika z Krakowa o upadek taktyczny.
kibice
IX
Ponownie wzmaga się na trybunach głośne "GKS, GKS!"
bieg 4:2
IX
[23:31] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Kacper Gomólski (3 pkt), Nicolai Klindt (2 pkt), Dominik Kossakowski (1 pkt), Ernest Koza (w/0 pkt).

Znakomita praca Gomólskiego w pierwszym łuku, gdzie zdołał wejść przy krawężniku pod Klindta. Kossakowski gonił Duńczyka cztery okrążenia i był bliski dopadnięcia go, ale nawet mimo błędu zawodnika gości, zabrakło Dominikowi prędkości.
start wyścigu
X
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Szymon Szlauderbach,
  Troy Batchelor,
  Mateusz Szczepaniak.
Batchelor jako rezerwa taktyczna za Łęgowika
ważne zdarzenie
X
Wyścig przerwany. W pierwszym łuku upadł Gafurow. Na prowadzeniu jechał Batchelor.
kibice
X
Kibice skandują imię i nazwisko Rosjanina.
10'
Powtórka wyścigu w pełnym składzie.
10'
Za chwilę start powtórki 10. wyścigu
ważne zdarzenie
X
Ponownie przerwany wyścig. Gdańszczanie wychodzili w pierwszym łuku na 5:1, a obaj goście upadli na tor.
10'
Było ciasno, więc prawdopodobnie sędzia znów zastosuje zasadę pierwszego łuku zarządzi powtórkę w pełnej obsadzie.
ważne zdarzenie
X
Sędzia zawodów postanowił jednak wykluczyć Szlauderbacha, gdyż przy jego upadku nie dopatrzył się kontaktu z rywalem.
10'
Przypominamy, że równocześnie prowadzimy relację z meczu piłkarskiej ekstraklasy Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Do przerwy remis 0:0.

TUTAJ RELACJA Z MECZU LECH - LECHIA
bieg 4:2
X
[27:33] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Renat Gafurow (1 pkt), Szymon Szlauderbach (w/0 pkt).

Gdańszczanie wyszli z pierwszego łuku na 5:1, ale Gafurow dał się wyprzedzić przy krawężniku Szczepaniakowi. Rosjanin gonił go przez kolejne okrążenia, ale nieskutecznie.
Przerwa na równanie toru.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Claus Vissing,
  Kacper Gomólski,
  Ernest Koza.
Gomólski jako rezerwa taktyczna za Fajfera.
bieg 5:1
XI
[32:34] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Troy Batchelor (3 pkt), Kacper Gomólski (2 pkt), Claus Vissing (1 pkt), Ernest Koza (0 pkt).

Manewr trenera Kowalika zdał egzamin. Świetnie wyszli ze startu gdańszczanie. Gomólski znakomicie trzymał krawężnik przez cały wyścig odpierając ataki Vissinga.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują:
  Renat Gafurow,
  Piotr Pióro,
  Aureliusz Bieliński,
  Patrick Hougaard.
bieg 4:2
XII
[34:38] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Piotr Pióro (1 pkt), Aureliusz Bieliński (0 pkt).

Ze startu 5:1 dla gości. Gafurow szybko uporał się z młodzieżowcem gości i do samej mety "siedział" na kole Houggarda. Niestety, ostatecznie zabrakło Rosjaninowi prędkości.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują:
  Kacper Gomólski,
  Nicolai Klindt,
  Dominik Kossakowski,
  Mateusz Szczepaniak.
Kossakowski jako rezerwa zwykła za Łęgowika.
bieg 4:2
XIII
[38:40] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Dominik Kossakowski (3 pkt), Mateusz Szczepaniak (2 pkt), Kacper Gomólski (1 pkt), Nicolai Klindt (d/0 pkt).

Defekt na starcie Klindta i wielka szansa dla gdańszczan, którzy wyszli na 5:1. Jechali na podwójnym prowadzeniu i Gomólski cały wyścig ubezpieczał wolniejszego Kossakowskiego przed atakami napędzonego Szczepaniaka. Niestety, przypłacił to stratą prędkości i drugiego miejsca tuż przed metą.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują:
  Oskar Fajfer,
  Nicolai Klindt,
  Renat Gafurow,
  Ernest Koza.
bieg 3:3
XIV
[41:43] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Nicolai Klindt (3 pkt), Renat Gafurow (2 pkt), Oskar Fajfer (1 pkt), Ernest Koza (0 pkt).

Katastrofalny start gdańszczan na 1:5. Gafurow jak w "beczce śmierci" napędził się jednak w pierwszym łuku centymetry od bandy i nabrał prędkości. Na trzecim okrążeniu minął Kozę, a chwilę później to samo zrobił Fajfer. O wyniku meczu przesądzi ostatni wyścig!
start wyścigu
XV
W biegu wystartują:
  Troy Batchelor,
  Mateusz Szczepaniak,
  Kacper Gomólski,
  Patrick Hougaard.
bieg 4:2
XV
[43:47] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Patrick Hougaard (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Mateusz Szczepaniak (1 pkt), Kacper Gomólski (0 pkt).

Ze startu remis, ale Hougaard uciekł do przodu, a gdańszczanie walczyli ze Szczepaniakiem. Po małym zamieszeniu ten usadowił się na trzeciej pozycji i pomógł dowieźć zwycięstwo. Pierwsza porażka gdańszczan w tym sezonie stała się faktem.
15'
Koniec meczu. Wanda wygrała w Gdańsku drugi rok z rzędu, tym razem poprawili się o jeden punkt. Gdańszczan zawiodły przede wszystkim fatalne starty w pierwszej części spotkania. Nie udał się także debiut Łęgowika, który zastąpił w składzie Thomsena.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
2 pkt.
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Arge Speedway Wanda Kraków

Jak typowano

99% 338 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
0% 1 typowanie REMIS
1% 2 typowania Arge Speedway Wanda Kraków

Twoje dane


Tabela po 6 kolejkach

1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Euro Finannce Polonia Piła 5 4 0 1 207:198 8
2 Lokomotiv Daugavpils 5 3 0 2 239:209 6
3 Arge Speedway Wanda Kraków 5 3 0 2 205:215 6
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 4 2 1 1 174:156 5
5 Orzeł Łódź 5 2 1 3 201:209 5
6 Grupa Azoty Unia Tarnów 3 2 0 1 163:107 4
7 Stal Rzeszów 5 1 0 4 210:239 2
8 Polonia Bydgoszcz 6 1 0 5 196:272 2
Tabela wprowadzona: 2017-05-21

Wyniki 6 kolejki

 • ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK - Arge Speedway Wanda Kraków 43:47
 • Grupa Azoty Unia Tarnów - Euro Finannce Polonia Piła 60:30
 • Orzeł Łódź - Stal Rzeszów 53:37
 • Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz 54:36

Kluby sportowe

Opinie (224) 2 zablokowane

 • Łęgowik daje radę (3)

  • 63 1

  • dokładnie....za tydzień za baczelora

   na następnym meczu będzie połowa tego ludu z dzisiaj. Max 2000

   • 18 1

  • Łęgowik pokazał się ze świetnej strony na treningach o co Wam chodzi??

   • 11 4

  • On się po prostu dogadał ze sprzętem...

   • 3 1

 • pierwszy (1)

  zenada!!!

  • 33 5

  • pierwszy???

   hehe, przegrałeś start :ED

   • 9 1

 • Zawsze wygrywać nie można... (2)

  Dopiero pierwsza porażka. Są lepsi.
  Ale jedziemy dalej!....

  • 9 42

  • Żeby awansować to u siebie trzeba wygrać z kazdym

   • 17 0

  • pierwsza porażka OK ale nie u siebie i nie z Wandą

   • 10 0

 • Żart...

  Hehe

  • 25 1

 • Brawo Kow (2)

  • 25 2

  • Kowalik sabotażysto won!!

   I doszyj sobie jeszcze więcej reklam na koszuli.

   • 16 2

  • Thomsen właśnie spadł z kanapy

   Tak sie uśmiał

   • 33 0

 • Hańba!!!

  Na następnym meczu będą pustki. Niech jeszcze mecz zrobią o 12, albo z rana.

  • 53 4

 • Hahahahah

  Bolo miał rację sialalalal

  • 37 5

 • gdzie te ćwoki (2)

  które twierdziły że oddanie linusa do stali to dobry manewr?

  • 63 2

  • a (1)

   W jak to gdzie w zarządzie klubu Dyłektoł łudy ten kolega Polnego od części i taki jeszcze jeden przydupasek banda amatorów ten wynik to nie wina zawodników to wina propagandy klakierów.
   Jechaliście po Polnym kto teraz powie coś na obecny zarząd i długi zrobione w 2013 r.
   GKS zawsze będzie wielki ale potrzeba ludzi oddanych a nie pseudo działaczy że niby dają kasę ale nie wiadomo ile i czy dają. .

   Pozdrawiam prawdziwych kibiców

   • 10 15

   • skrzyp polny!

    • 0 4

 • Trener (3)

  Co za baran wypożyczył linusa :) widać że trener to czysta amatorka awans haha bujajcie marzeniami

  • 67 2

  • a (2)

   Kowalik jest figurantem tak jak był Dzikowski i Terlecki to Zdunek ciągnie za sznurki on tam rozdaje karty a reszta to klakierzy .
   Tylko się głupio uśmiechają.
   Niech ktos powie prawdę dlaczego gruby toromistrz uciekł do Torunia bo się nie dogadał z zarządem a jest naprawdę dobry w swojej robocie.

   • 17 4

   • (1)

    On dalej tor robi.

    • 5 2

    • a

     Tak ale w Toruniu telewizji nie oglądacie a una robi tor Makaron

     • 6 0

 • Zremisować w Łodzi, przegrać u siebie z Wandalami...

  • 49 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane